Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

cosmin, cu consumu cum stai?

de obicei cand se desincronizeaza atat de mult in cat sa afecteze performantele vizibil, creste si consumul destul de simtitor.

 

la 650 decat asta e pe louis, parerea mea e ca nu merita banii + ca daca pui filtru d-asta, tre sa umblii si la carburi si n-ar strica sa pui si toba sport, cica mai primesti si niste caluti in plus

 

http://www.louis.de/_10014d57798e33bcc31e8...tnr_gr=10050166

 

daca ai abees.

 

PS: daca dati peste un bagster de 600 pop, la pret decent, dati de stire, inca ma obesodeaza ca mi-am indoit rezervorul dintr-o prostie :cheers:

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ce inseamna pret decent? :cheers:

 

cosmin, cele in rama sunt ca cel din linkul meu de pe ebay :(

 

 

 

http://cgi.ebay.de/Bagster-Tank-Tankschutz...=item3f00357efa

trimite si in Ro, dar pt 15 euro

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Claudiu:

daca te uiti atent, partea de jos a carburilor e si ea demontabila, se vede zona unde e unita. trebuie sa scoti carburile ca sa demontezi acel capac, evident.

dar pina sa ajungi acolo... vezi ca ti-a raspuns un baiat la "Service" si ti-a propus un test f simplu: scoate din stutul carbului furtunul de vid care duce de la carbul 4 (cel din dreapta) la robinetul de benzina (poti sa faci asta fara sa demontezi absolut nimic) si vezi daca nu cumva pe acolo curge, ceea ce ar indica diafragma uzata la robinet.

Ar fi super sa fie asta ... ar scapa cel mai lejer. Deci la bandit vacuumul e la carb 4?

Mesaj completat

e... pe mine ma intereseaza alea in rama... de se baga in locul celui original... si pe care sa-l spal si sa-l ung eu odata la 5.000 km (cred...habar n-am cand se spala astea)

 

Uite ceva interesant referitor la schimbatul tobei, filtrelor si rejeting ... poate stiti de el.

Mesaj completat

Salut,

Nu am avut timp sa fac nimic in legatura cu bridele...

te tin la curent (220 sau 380... cum preferi?)

ma bucur ca se potriveste suporul, dar mai e de migalit la el..

 

apari maine la arc?

 

Stai linistit ... nici n-aveai ce sa faci, ca trebuie sa-ti dau dimensiunile. Azi scot contactul si ghidonul si-ti zic dimensiunea.

220-380 ... aici m-ai prins. M-am chinuit sa imi aduc aminte de codul asta ... dar trebuie sa-mi explici :cheers: O sa te sun.

Cu suportul, astept o zi mai frumoasa sa-l dau jos, sa-l curat calumea de rugina si ii dau o mana de minium de plumb ... apoi vopsea argintie sa semene cat de cat cu cadrul ... Ce zici? Merge vopsea din spray peste minium de plumb ?

La arc ... n-am toba .. remebeber ? :( Inca caut ... si mi se propune toba de 600 ron ;) ... ma gandeam sa intreb un doctor cat mai traiesc cu un singur rinichi ... mi-as lua o toba ... coditza de Ducati 848, clemele de ghidon ... si mi-ar ramane si de un plin :wink: LOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

600 lei = 150 euro...e super pret. Cea mai ieftina toba (noua) e 250 euro :cheers: .. sigur ca in vremurile noastre e scump

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

600 lei = 150 euro...e super pret. Cea mai ieftina toba (noua) e 250 euro ;) .. sigur ca in vremurile noastre e scump

n-am zis ca e scumpa, din potriva .. mi-e ciuda ca n-am banii. Eu caut o tinichea ... sa pot iesi si eu pe drumurile publice ...

Am cautat sambata cu Cosmin si Sam78 toba de ne-a venit rau ... Aratam ca cei 3 magi cu bete in mana, cautand prin tufisele de la marginea drumului :cheers: pe super arsitza ...

Asta e ... sunt prost, platesc :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti--am zis man ca plimbarea pe jos face bine la organism :cheers: 600 pentru akrapovic... nice...

Mesaj completat

Ce parere aveti de filtrele de aer BMC? am gasit la MyMoto Cotroceni cu 62 de euro... dar inca nu stiu ce sa fac... sa astept dupa PipperCross (160 lei la ElfWorkshop) sau sa iau BMC (260 lei) sau sa astept dupa K&N (250 lei) Voi ce recomandati?

Mesaj completat

Sau mai spuneti-mi voi magazine de piese unde ar putea sa aiba fil;tre pe stoc... BMC-ul il iau maine daca nu gasesc pipercross sau K&N. eu am fost la reprezentanta Motul (au si K&N, dar filtrul meu evident ca nu-i pe stoc si dureaza 4 sapt), la MyMoto Cotroceni unde am gasit BMC-ul. magazine nu stiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e... pe mine ma intereseaza alea in rama... de se baga in locul celui original... si pe care sa-l spal si sa-l ung eu odata la 5.000 km (cred...habar n-am cand se spala astea)

 

poate la 20.000km. in cartea lor scrie 20.000 mile. adica aproape 30.000km.

eu m-am uitat la el la 10.000 km si nu trebuia sa-i fac nimic. abea se murdarise un pic pe centru...

 

LE - vorbesc de K&N original pe rama nu pe carb. - identic cu filtrul original.

Editat de Eliadar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia nu e licitatie?

 

 

Ba da...si? Poti incerca, nu stii de unde sare iepurele!! Cand are pret fixat, sub acel pret nu ai cum sa il iei. La fel, peste acel pret nu il iei. La licitatie, poti lua sub pretul pietei dar si peste el :cheers: E cam cu dus intors, dar...cum am spus, nu stii de unde sare iepurele! Mere incercat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa mai si radem (de mine) :cheers: ...

Samabata, dupa ce mi-am instalat shaua proaspat achizitionata am gonit si eu un pic prin imprejurimi ... nu mult, vreo 6km ... 3 dus, 3 intors.

In mers ... am auzit niste rateuri mai tare ca de obicei in reducere .. dar senzatia era prea placuta sa dau atentie ... si pe deasupra, era si prima data cand foloseam casca noua, si m-am gandit ca am auzul mai bun cu ea :(

M-am oprit la un prieten mecanic ... care culmea ma ajutase cu galeriile de evacuare sa-mi astupe porii de la suduri, etc ... si m-a intrebat ce toba pun la motor ... Moment in care am zambit si am zis "pai n-o vezi? Yoshimura aia scurta" ... si am intors capul spre locul unde ar fi trebuit sa fie toba ... si ghici? ... nu mai era.

Evident am mai dat vreo 2 ture dus/intors la vreo 40 le ora ... doar - doar o zaresc pe marginea drumului ... yok!

Am plecat la Cosmin sa-l ajut cu franele ... ne-am intalnit si cu Alex (sam78) ... si s-au oferit sa ma ajute sa o caut, in speranta ca o gasim si vin si eu la arc.

Evident am luat la picior cei 6 km, cu bete in mana, cautand prin boschetzi, numarand cutiile goale de bere, numarand soparlele ... si pe o parte si pe alta ... in vreo 2 ore am terminat si noi ... arsi pe gat si morti de sete.

Si acum le cer scuze ... ca au indurat atat ... dar ei s-au oferit :wink:

 

Concluzie: E de ras ;)

 

Eu cu alex ... (eu sunt ala mai umflat) ... Cosmin statea la umbra telefonului .. facea poze.

29052010043.jpg

29052010044.jpg

 

Ia uite ce eroare am: You have posted a message with more emoticons that this board allows. Please reduce the number of emoticons you've added to the message

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ce-ai facut? ai vrut sa bagi 3 emoticoane d-astea dupa fiecare cuvant? :cheers:))

am patit si eu anu trecut ceva asemanator cu filtru de aer, imi consuma 14-15 litri si nu mai tragea cum trebuie (nu puteam sa fac o depasire) , m-am speriat am zis ca s-a dus motoru

mm-am gandit sa curat filtru de aer, l-am scos am dat de cateva ori cu el de o bordura , a iesit ceva mizerie din el ,l-am pus la loc si nu imi vena sa cred cum mergea motoreta

am luat filtru KN de pe iuliu maniu (intre intrarea in politehnica si benzinaria aia lukoil sau agip ) e pe straduta aia mica , il vezi imediat..

nu se simte deloc mai puternic , avantajul e ca poti sa il speli si sa il pui la loc (nu stiu de cate ori se paote spala , eu l-am spalat o singura data su sampon :( )

daca nu ai bani acum , scoate l pe ala vechi da cu el de o bordura si pune l la loc

! atentie , nu il spala pe cel vechi ca nu mai merge !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am patit si eu anu trecut ceva asemanator cu filtru de aer, imi consuma 14-15 litri si nu mai tragea cum trebuie (nu puteam sa fac o depasire) , m-am speriat am zis ca s-a dus motoru

mm-am gandit sa curat filtru de aer, l-am scos am dat de cateva ori cu el de o bordura , a iesit ceva mizerie din el ,l-am pus la loc si nu imi vena sa cred cum mergea motoreta

am luat filtru KN de pe iuliu maniu (intre intrarea in politehnica si benzinaria aia lukoil sau agip ) e pe straduta aia mica , il vezi imediat..

nu se simte deloc mai puternic , avantajul e ca poti sa il speli si sa il pui la loc (nu stiu de cate ori se paote spala , eu l-am spalat o singura data su sampon :cheers: )

daca nu ai bani acum , scoate l pe ala vechi da cu el de o bordura si pune l la loc

! atentie , nu il spala pe cel vechi ca nu mai merge !

 

o sa dau maine dimineata o fuga pana acolo... daca nu au pe stoc, imi iau BMC-ul de la MyMoto... si BMC-ul e la fel... life long resist...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

310 un filtru?! Hai ma oameni buni, lasati-o in sange! Pai de banii astia iau 2 K&N. Sau filtru K&N si schimb si bujiile ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat BMC-ul de la MyMoto pana la urma, am dat 259 lei, l-am montat si chiar se simte diferenta... acum pot sa fac si eu o depasire fara sa ma mai rog de motoreta :cheers: urmeaza si carburatoarele si cauciucurile si gata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat BMC-ul de la MyMoto pana la urma, am dat 259 lei, l-am montat si chiar se simte diferenta... acum pot sa fac si eu o depasire fara sa ma mai rog de motoreta :( urmeaza si carburatoarele si cauciucurile si gata...

259 ? ... sper sa merite si sa te tina mult.

Eu am noroc ca am multe shosete pe care nu le mai folosesc ... ;)

 

Apropos ... mi-a venit burlanu' ala de 929 ... doamne cat e de mare :cheers:

N-o sa o mai pot pune jos, pana in bascula .. tre sa ma ridic si eu spre coada. E aluminiu ... si mi-e mila s-o tai, si in plus are diametrul muuult mai mare decat yoshi ... chiar daca o tai, nu fac nimic, e prea groasa.

Azi ma duc sa mi-o monteze :wink: Vedem ce hidoshenie iese ...

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru toba si sper sa o faci pana sambata sa iesim la o bere!!!

 

acum apelez la voi: deci... care v-ati cumparat de curand casca AGV si mai aveti bonul? am si eu nevoie ca sa-mi recuperez banii pentru echipament de la asigurari. Evident ca n-am bani acum sa-mi cumpar casca si sa le duc bonul asa ca apelez la voi, daca aveti un bon fiscal pentru casca AGV ca sa-l duc la aia sa-mi dea bani sa pot sa-mi iau casca. Am vorbit cu un tovaras mai devreme si el ma poate ajuta cu bonul pentru geaca Streetfighter pe care si-a luat-o el si intamplator e aceiasi firma cu geaca mea. mersi mult de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am lasat link mai sus ... filtrele K&N cele cu rama, normale sunt intre 28-35 lire, fara transport. cu 7-10 lire transport. Daca pui si bujiile (normale) si combini shippingul...sare cu vreo 10 lei fata de suma data (310) :cheers:

Mesaj completat

Tocmai ce am facut o socoteala mai exacta: 38.8 filtru de aer (k&n) si 5.95 lire bujia iridiu + 4.4 transport. ies 364 lei. Sunt bujii si mai ieftine, tot iridiu, dar inca nu stiu daca trimit in Ro. Pretul lor este 18 lire setul de 4 :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 scurte:

1. M-am intalnit ieri cu Bandit negru N, B-15-SUZ cred, dar nu am apucat sa aud ce nick are, poate se prezinta virtual :cheers:

2. Mare atentie la pasajul de la Piata Muncii, se lucreaza si pe o banda e decopertat, iar pe cealalta magarii au lasat foarte mult pietris/nisip pe aproape toata banda la urcare. Noroc ca era viteza mica si mi-am infranat dorinta de frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...