Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

nu va mai bateti capul, uitati-va pe cmsnl.com la codurile pieselor si daca sint identice inseamna ca se potrivesc. si chiar daca nu sint e posibil sa se potriveasca, de exemplu la Pop capacul de la aprindere are scrisul gravat iar la Kult e in relief. nu sint identice dar se potrivesc. probabil sint intershimbabile de la toate GSXF-urile, Banditi (600 si 1200) si GSXR-uri daca sint racite pe ulei.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca tot veni vorba de intalniri in trafic, am vazut si eu un bandit S argintiu de dimineata pe la Romexpo cu Suz la numar, se simte cineva ? :)

 

Ieri dimineata cand am plecat, mare paianjen ce mi-a aparut pe vitezometru.. A disparut in cele din urma, am crezut ca a zburat si azi dimineata dupa ce am scos mobra din garaj, si-a facut iar aparitia ;)

L-am dat jos cu o frunza, ca poate ma transformam in Spider Man, daca ma ciupea ;))

Spider rider :(

 

In alta ordine de idei, am dat peste un CDI, daca are cineva nevoie:

http://www.okazii.ro/catalog/35222044/cdi-...2000-2004-.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,ma primiti an club? am rusit sa fac rost de bani si am cumparat banditul de pe bike shop,1250 k7 abs,este scapat pe stinga, cred ca an mers .Astazi de dimineata l-am pus pe remorca si l-am adus acasa,am dat si o tura e bestial ,cuplu cu tona ,frane bune,in mers nu se simte greutatea .Este alb sidefat si al prinde foarte bine.Ce sa mai spun ,anca sunt coplesit de emotii si de bucurie. cu stima si asfalt uscat!

Mesaj completat

post-60140-1289499596_thumb.jpgpoze

Mesaj completat

post-60140-1289499902_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,ma primiti an club? am rusit sa fac rost de bani si am cumparat banditul de pe bike shop,1250 k7 abs,este scapat pe stinga, cred ca an mers .Astazi de dimineata l-am pus pe remorca si l-am adus acasa,am dat si o tura e bestial ,cuplu cu tona ,frane bune,in mers nu se simte greutatea .Este alb sidefat si al prinde foarte bine.Ce sa mai spun ,anca sunt coplesit de emotii si de bucurie. cu stima si asfalt uscat!

 

sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el fara evenimente!... e NOU! lasa zgarieturile alea de pe stanga ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,ma primiti an club? am rusit sa fac rost de bani si am cumparat banditul de pe bike shop,1250 k7 abs,este scapat pe stinga, cred ca an mers .Astazi de dimineata l-am pus pe remorca si l-am adus acasa,am dat si o tura e bestial ,cuplu cu tona ,frane bune,in mers nu se simte greutatea .Este alb sidefat si al prinde foarte bine.Ce sa mai spun ,anca sunt coplesit de emotii si de bucurie. cu stima si asfalt uscat!

Mesaj completat

post-60140-1289499596_thumb.jpgpoze

Mesaj completat

post-60140-1289499902_thumb.jpg

n-are nimic daca e scapat, e plina tara de motoare "intacte" cu compresia 7. ai mai avut ceva inainte?

 

Vezi sa nu te iei dupa toti "meseriasii" sau "maestri" de colt de bloc sa-ti iei de 1200 ca nu o sa se potriveasca...

Bafta

ma coclitule, chiar mai traiesti? pe bune, intri pe forum doar dupa ce te faci manga si scrii numai lucruri pe care nici tu nu le intelegi a doua zi. mars la gay bar, ca ultima data faceai marturisiri ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) uite ca fac o marturisire...abia astept sa te vad sa pun maciuca pe tine bai caline si nu o sa fie numai aia ...vai de tacalia ta va fi...ma ia de freaca si tu ceva ca vad ca numai tastele le freci...(copy paste ...moga)

Uite ca ai timp sa te antrenezi iarna asta sa nu -ti-o dau la bot din prima...(si la propriu si la figurat) si pe 2 roti si pe 4 labe(ale tale)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai avut nici o motocicleta, dar am mers pe mai multe adica pe:yamaha diversion,honda cbf,honda cbr1100 xx si acum foarte multi ani pe minimobra si mobra.Experienta pe motocicleta nu pot spune ca am prea multa,cu x9 am cam 9 000km iar pe motocicleta cam 2 000 dar în trafic ca sofer am peste 300 000 ,detin carnet din 92 .Bănuiesc ca multi vor spune că sunt sarit de pe fix dar vă rog să mă credreți ca am încercat sa-mi iau una de 600 si nu am putut ,cineva pe forum spunea ca o alegi cu sufletul si a avut dreptate.Am citit tot ce începea cu "" ce moto sa-mi iau"" ,am văzut 15 motociclete si nu am putut să mă hotărăsc .Sunt constient ca este cu mult peste experienta mea ,dar cred ca încet încet ne vom întelege bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai avut nici o motocicleta, dar am mers pe mai multe adica pe:yamaha diversion,honda cbf,honda cbr1100 xx si acum foarte multi ani pe minimobra si mobra.Experienta pe motocicleta nu pot spune ca am prea multa,cu x9 am cam 9 000km iar pe motocicleta cam 2 000 dar în trafic ca sofer am peste 300 000 ,detin carnet din 92 .Bănuiesc ca multi vor spune că sunt sarit de pe fix dar vă rog să mă credre?i ca am încercat sa-mi iau una de 600 si nu am putut ,cineva pe forum spunea ca o alegi cu sufletul si a avut dreptate.Am citit tot ce începea cu "" ce moto sa-mi iau"" ,am văzut 15 motociclete si nu am putut să mă hotărăsc .Sunt constient ca este cu mult peste experienta mea ,dar cred ca încet încet ne vom întelege bine.

Felicitari de achizitie si sa ai parte de drumuri frumoase fara suv-uri si gealati.

Ca si curiozitate personala, e vorba de motorul pus la 3500 de euro pe net?.

Sa il stapanesti sanatos, daca ai grija de el si mergi omeneste nu o sa ai emotii. Ai grija doar ca uneori se cere singur sa il curentezi ;)

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copy paste ...moga

lol lol lol

i rest my case.

 

Nu am mai avut nici o motocicleta, dar am mers pe mai multe adica pe:yamaha diversion,honda cbf,honda cbr1100 xx si acum foarte multi ani pe minimobra si mobra.Experienta pe motocicleta nu pot spune ca am prea multa,cu x9 am cam 9 000km iar pe motocicleta cam 2 000 dar în trafic ca sofer am peste 300 000 ,detin carnet din 92 .Bănuiesc ca multi vor spune că sunt sarit de pe fix dar vă rog să mă credreți ca am încercat sa-mi iau una de 600 si nu am putut ,cineva pe forum spunea ca o alegi cu sufletul si a avut dreptate.Am citit tot ce începea cu "" ce moto sa-mi iau"" ,am văzut 15 motociclete si nu am putut să mă hotărăsc .Sunt constient ca este cu mult peste experienta mea ,dar cred ca încet încet ne vom întelege bine.

eu sint convins ca motorul ala se poate conduce fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma salveaza si pe mine cu un cablu de ambreiaj pentru talharu' meu ? Bandit 400 1995 . Multam !!

Mesaj completat

Intrebare : Se potriveste cablul de la B6 la B4 ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari de achizitie si sa ai parte de drumuri frumoase fara suv-uri si gealati.

Ca si curiozitate personala, e vorba de motorul pus la 3500 de euro pe net?.

Sa il stapanesti sanatos, daca ai grija de el si mergi omeneste nu o sa ai emotii. Ai grija doar ca uneori se cere singur sa il curentezi ;)

Da aia este.3200 pret final.Mersi de urari.

Mesaj completat

Va multumesc la toti pentru urari si sper ca la vara sa ne vedem pe undeva.Îmi cer scuze pentru ortografia din primul post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine zicea ca are wind shield de pe kronau-moto ?

Mai exact modelul asta: http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/492

Eram curios de sistemul de prindere..Se face prinderea pe ghidon, sau pe suportul farului ?

 

De azi am inceput sa merg cu muzica in casti pe moto, destul de relaxant..Mai naspa e cand scoti casca ;)

Si ca tot am adus vorba de muzica pe motor, sa vedeti fratilor ce au unii scuterieri in portbagajul ala de sub sa, statii cu boxe si tot tacamul, de te crucesti..Cand mergeam cu Dacia 1310, ma acopereau unii cu muzica ;)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine zicea ca are wind shield de pe kronau-moto ?

Mai exact modelul asta: http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/492

Eram curios de sistemul de prindere..Se face prinderea pe ghidon, sau pe suportul farului ?

 

De azi am inceput sa merg cu muzica in casti pe moto, destul de relaxant..Mai naspa e cand scoti casca :goodposting:

Si ca tot am adus vorba de muzica pe motor, sa vedeti fratilor ce au unii scuterieri in portbagajul ala de sub sa, statii cu boxe si tot tacamul, de te crucesti..Cand mergeam cu Dacia 1310, ma acopereau unii cu muzica :blink:))

si eu merg foarte rar cu muzica in urechi..

tu ai la numar srk ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te am vazut azi pe la piata presei libere :blink:

eu eram cu masina

 

Da, am fost la niste cursuri..de cateva zile, trec cam zilnic pe acolo..

E a doua oara cand treci pe langa mine si nu dai un semn :goodposting:)

 

Later Edit:

Iar am scris dublu post..sper ca nu e de la mine..dar nu pot nici sa sterg

Editat de Banditrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am fost la niste cursuri..de cateva zile, trec cam zilnic pe acolo..

E a doua oara cand treci pe langa mine si nu dai un semn :goodposting:)

 

Later Edit:

Iar am scris dublu post..sper ca nu e de la mine..dar nu pot nici sa sterg

chiar nu aveam cum, poate decat sa dau peste tine :blink:)

Editat de gabi88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Halo

Am dat azi o tura scurta in imprejurimi. A fost brici.

Ca la sfarsit de sezon, s-au strans azi pe Meses undeva la 40 de motoare, din Salaj, Cluj, Satu Mare, Ungaria...............ca-n vremurile bune. De la ultimele modele de motoare sport, la Golwing-ul cu atas al unui prieten :goodposting: , de la B4 la B12,5, tot tacmaul.

Faza cu castile in urechi am incercat-o si eu la un drum de Cluj pe cancer de frig luna trecuta. Ce sa zic, a fost ok, insa nu m-am simtit prea comod deoarece deformeaza realitatea, adica uiti de trafic si de viteza, m-am trezitc a aveam 140 in localitate. E ok dar tre sa fii atent, pe langa ca nu auzi, te mai fura si muzica sau in cazul meu, stirile de la Europa FM.

Clisa cu ceapa la tata lume, o gura de palinca si voie buna cat mai este soare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...