Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

iaca da-mi voie sa ma p.ish in mosnegii din Academie si-n pseudoreformele lor ortografice.

 

apropos de frine.

avind in vedere ca am pistoanele de pe spate muci (stratul antioxidare s-a dus) si culiseaza in garnituri deampulea, rezultatul fiind ca imping placutele doar intr-o margine pe disc, am hotarit sa schimb placutele vechi care aratau ca niste pene cu cele mai ieftine pe care le-am gasit, Kyoto. rezultatul -> 0 frina pe spate. in sfirsit le-am scos si-am pus Ferodo Platinum. acum am si eu frina pe spate.

 

se pare ca problema nu e ca Kyoto ar fi proaste, ci probabil sint contrafacute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand toba ovala full Carbon SC PROJECT

Se vinde una bucata toba full Carbon SC PROJECT.

 

A fost pe motorul meu timp de un sezon. Are un sunet deosebit, facand banditul foarte fun (toba originala a Banditului este foarte silentioasa). Am si silencer pentru ea (DB Killer)... dar ... unde e mai e distractia.

 

De noua costa 550 E, eu am dat pe ea 400 plus transport. Acum pe site-ul producatorului este la 375 E, eu o dau la 250 EUR.

 

Modelul exact este "Oval - line silencer - Carbon fiber with carbon cap - S05-02C). Poze si video la:

 

http://www.sc-projec...it_650_08_e.htm

http://www.sc-projec...y_oval_line.htm

http://www.sc-projec...andit%20650.wmv

 

Se potriveste la SUZUKI GSF BANDIT 650 '07-11, dar merge si la alte modele (Suzuki).

 

Contact: 0722/224.157. Se poate vedea in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor, am zis sa intreb iar, ca data trecuta nu a vrut nimeni sa mearga pe transfagarasan..

Merge careva pe Transalpina, la sfarsitul urmator de saptamana(alias weekendul urmator, ca vreau sa termin cu americanismele) ?

Tura va fi de o singura zi..Sau daca vine careva cu un cort, putem sa-l facem in 2 zile..

Credeam ca o sa-l fac anul viitor, dar m-a apucat asa un dor de duca..

Ca si weekendul trecut, tot cu masina voi pleca si maine la munte :angryfire:

Voi cum va convingeti mah femeile sa mearga pe moto ? Ca eu am tot incercat, dar nu am reusit sa o scot la capat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este foarte puțin drum rămas neasfaltat.Traseul meu a fost următorul.Pitesti-R.Vâlcea-Brezoi-Voineasa-Vidra-Obârșia Lotrului+Rânca-Horezu-R.Vâlcea-Pitști.300+km.Sunt câteva poze la secțiunea poze moto argeș.

Editat de cod03c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! dragi colegi banditi, maine dimineata, in jurul orei 9:00, ma pun in miscare impreuna cu prietena la o plimbare de o saptamana prin tara. orasele principale prin care vom trece (si unde in cele scrise cu majuscule vom si petrece noaptea) sunt Ploiesti, Brasov, SIGHISOARA, SIBIU, CLUJ, TIMISOARA, Bistrita, Craiova, Pitesti, BUCURESTI. Mi-ar face placere, daca ne sincronizam, sa beau o bere cu banditii de prin aceste locatii. Ne cunoastem, mai schimbam o vorba, o parere, o maslina :)) in vreo ora o sa postez si o poza cu banditul incarcat cu toate cele. Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca zici cand ajungi prin sibiu poate ne vedem la o bere fara alcool

 

in Sibiu ajungem marti, in cluj ajungem miercuri, in timisoara joi si stam pana sambata. de acolo inca nu stim pe unde mergem. Cel mai probabil coboram spre Dunare, pe la cazane, drobeta, craiova pitesti bucuresti. intre timisoara si bucuresti o sa mai dormim pe undeva, cel mai probabil cu cortul. lasa un pm cu numarul tau de telefon si poate bagam o berica cu sau fara alcool. Cheers!

 

Asa arata banditul pregatit de drum:

post-35709-0-84297500-1313326879_thumb.jpg

post-35709-0-41509000-1313326885_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca treceai prin Bacau, eram liber saptamana asta, deci ne-am fi putut vedea. Am vazut insa traseul de la inceput si de Bacau nici macar nu te apropii!!

 

grija la drum si asfalt uscat!

 

ps: combinezon de ploaie neaparat sa il ai cu tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietena merge separat?

 

Da, ea are agregatul ei, un Monster de 600.

 

ti-ar prinde bine un topcase :)

 

te rezolv eu cu tot su suport daca treci prin TM :)

 

nu-mi place cum arata moto cu topcase... nu le suport. prefer sa ma chinui un pic decat sa ma uit la mobra mea si sa nu-mi placa :)))) multam mult, dar poate bagam o bere cand ajung in TM

 

daca treceai prin Bacau, eram liber saptamana asta, deci ne-am fi putut vedea. Am vazut insa traseul de la inceput si de Bacau nici macar nu te apropii!!

 

grija la drum si asfalt uscat!

 

ps: combinezon de ploaie neaparat sa il ai cu tine!

 

Combinezonul de ploaie este nelipsit din trusa de drum ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSF: ~5.3 (am introdus gresit km. am verificat acum. prea era dubios de mic)

 

va spun eu cu incredere maxima in calculele facute de pretina, banditul meu a cosnumat 4,8 ieri pe traseul: Bucuresti, Ploiesti, Slanic, Valeni, Nehoiu, Siriu, Brasov. Si eu ma bucuram acum o luna ca am scos un consum de 5,5 =)))

 

Acum am ajuns in Sibiu si probabil ca azi stam p-aci sa vizitam and stuff si maine plecam spre Cluj. Cheers! A relatat pentru banditi de la fata locului, Cosmin :)))

Editat de cosminst2008
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...