Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare ! sunt daniel ,nou venit pe forum si tot o data posesorul unui bandit de 400 cc an 95...care imi place f mult si as vrea sa stiu cat mai multe despre el,cum ar fi:se potriveste kitt de lant de la cel de 600 (trebuie schimbat),unde gasesc si eu kitt-ul respectiv la un pret mai bun,stiti pe cineva care aduce piese de bandit sh(m-ar interesa un turometru ca al meu nu misca)

 

Salut Daniel,

Bine ai venit.

Daca ai nevoie de ceva si te pot ajuta, scrie pe aici sau PM.

Numai bine,

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vopsit cadrul (electrostatic). tot negru (lucios). pret: 114 RON (sic): 15 sablarea + 99 vopsirea propriu-zisa. a iesit extraordinar de bine. revin diseara cu poze. cind ma gindesc la ce preturi mi-au cerut altii (200 euro?) si ca as fi fost in stare sa-l trimit in alt oras... :angry:

sper ca-n weekend sa remontez animala.

 

intrebare: are cineva idee unde si daca se gasesc "rim stripes" pe Louis?

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Iasi nu vindea Mertzan wheel rims?

Mertan e supi pt. ca i s-a parut odata ca l-am facut shawormist (cind de fapt sint altii responsabili cu misto-urile la adresa lui). oricum, vreau benzi din ala gata formate, cite 4 sferturi de cerc pt. fiecare roata, nu banda obisnuita.

si o poza cu cadrul, facuta la repezeala in masina cind l-am luat de la vopsit. eu zic ca pentru 114 lei arata mai mult decit foarte bine. ieri au fost bagate la cuptorul vopsitoriei rezervorul si plasticele, probabil revin mai pe seara si cu niste poze cu ele. cu noroc weekendul asta o remontez. ce ziceai Macke, ca ma prinde primavara pina o fac la loc? :scratch:

post-24366-1260446592_thumb.jpg

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor !

 

Vreau sa adresez pe aceasta cale un apel catre "les connaisseurs" : imi trebuie si mie o informatie referitoare la un turometru de B6 din '97....al meu este muci de la un accident si oricat am cautat , n-am gasit asa ceva pe nicaieri. (poate ca nici eu n-am cautat bine sau unde trebuie)!

 

De aceea as vrea sa stiu daca are cineva asa ceva sau vreo idee unde as putea gasi!

 

Multumesc ! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu noroc weekendul asta o remontez. ce ziceai Macke, ca ma prinde primavara pina o fac la loc? :moron:

 

Deci...eu sunt sceptic ca o montezi weekendul asta, DAR...daca vei reusi asta nu inseamna ca nu ai toata stima mea! Jos palaria...

 

Acum, astept sa ti-o vad pe viu (intentionat formulat asa :scratch:) ... pentru ca sunt sigur ca daca arata asa cum spui, pe o zi cu soare o vezi in toata splendoarea ei. Si cum eu nu vin in iarna asta la Iasi (nu se intrevede nimic), ramane la primavara ...

 

 

Andrei: turometru pe ebay, daca nu gasesti nimic in tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci...eu sunt sceptic ca o montezi weekendul asta

like... why? :scratch: eu nu-s genul care sa amine, daca n-am motive serioase s-o fac. motivul principal pentru care o fac acuma e ca vreau sa-mi dau seama din timp (adica din iarna) daca n-am pierdut vreo piesa marunta (o saiba, ceva) ca sa fac rost de alta. timpul de livrare pentru piesele OEM e de cel putin o luna, daca ma prinde primavara asteptind o bucsa obosita sau mai stiu eu ce, e cam penal.

 

Acum, astept sa ti-o vad pe viu (intentionat formulat asa :moron:) ... pentru ca sunt sigur ca daca arata asa cum spui, pe o zi cu soare o vezi in toata splendoarea ei. Si cum eu nu vin in iarna asta la Iasi (nu se intrevede nimic), ramane la primavara ...

acusi tre' sa-mi ajunga si noul aparat foto (Sigma DP1) asa ca o sa fac si niste poze serioase. eventual pe zapada, ca se anunta...

 

Cu greu am vazut un bod de B6 peste 2000 si nu mere la mine!

sint, numai sa le cauti. eu am dat un search la repezeala si deja am gasit 2 borduri de Kult la ~100 lire.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare om , mare caracter! :scratch:

cuvinte cheie: clocks, speedo, speedometer, instruments

 

Macke, da' nu mi-ai zis de ce esti tu asa de neincrezator in mine :moron:

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Calin...m-am exprimat cred gresit...nu neincrezator in tine, ci in faptul ca nu e prima data cand dau jos de pe moto alea alea si plec de la premiza ca le fac azi si ceva nu merge si nu termin. Nu ca ai fi tu de vina ... adica eu aveam incredere in mine, dar ceda un surub sau vroiam sa desfac nu stiu ce si imi aduceam aminte ca nu am nu stiu ce scula la mine sau ce substanta de curatat ... sau ma razgandeam pentru ca dadeamun telefon si aflam ceva in plus si imi spuneam ca e prea greu ce vreau sa fac...etc etc. Nu stiu daca intelegi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor !

 

Vreau sa adresez pe aceasta cale un apel catre "les connaisseurs" : imi trebuie si mie o informatie referitoare la un turometru de B6 din '97....al meu este muci de la un accident si oricat am cautat , n-am gasit asa ceva pe nicaieri. (poate ca nici eu n-am cautat bine sau unde trebuie)!

 

De aceea as vrea sa stiu daca are cineva asa ceva sau vreo idee unde as putea gasi!

 

Multumesc ! :scratch:

turometru am cautat si eu prin tzara si nu am gasit ...defapt nu am gasit la un pret bun ...la preturi exagerat de mari am gasit ...adica 100euro doar turometru fara cochilia din spate ....

Mesaj completat

Mertan e supi pt. ca i s-a parut odata ca l-am facut shawormist (cind de fapt sint altii responsabili cu misto-urile la adresa lui). oricum, vreau benzi din ala gata formate, cite 4 sferturi de cerc pt. fiecare roata, nu banda obisnuita.

si o poza cu cadrul, facuta la repezeala in masina cind l-am luat de la vopsit. eu zic ca pentru 114 lei arata mai mult decit foarte bine. ieri au fost bagate la cuptorul vopsitoriei rezervorul si plasticele, probabil revin mai pe seara si cu niste poze cu ele. cu noroc weekendul asta o remontez. ce ziceai Macke, ca ma prinde primavara pina o fac la loc? :moron:

a iesit super misto cadru :moron: a iesit super ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Calin...m-am exprimat cred gresit...nu neincrezator in tine, ci in faptul ca nu e prima data cand dau jos de pe moto alea alea si plec de la premiza ca le fac azi si ceva nu merge si nu termin. Nu ca ai fi tu de vina ... adica eu aveam incredere in mine, dar ceda un surub sau vroiam sa desfac nu stiu ce si imi aduceam aminte ca nu am nu stiu ce scula la mine sau ce substanta de curatat ... sau ma razgandeam pentru ca dadeamun telefon si aflam ceva in plus si imi spuneam ca e prea greu ce vreau sa fac...etc etc. Nu stiu daca intelegi...

hehe, ca fapt divers, inainte sa ma apuc de treaba, timp de o saptamina-doua imi fac o lista cu toate sculele si accesoriile de care as putea sa am nevoie. dupa care mi le pun in desagi si ma car cu ele la tara, unde se desfasoara procesul. e cam naspa sa te trezesti ca-ti lipseste o cheie de 8 si ca cea mai apropiata de tine e la 12 km distanta :moron: si avind in vedere ca deja am demontat-o, stiu foarte bine ce-mi trebuie. i'm one little maniac :scratch:

Mesaj completat

turometru am cautat si eu prin tzara si nu am gasit ...defapt nu am gasit la un pret bun ...la preturi exagerat de mari am gasit ...adica 100euro doar turometru fara cochilia din spate ....

Mesaj completat

 

a iesit super misto cadru :moron: a iesit super ...

merci, merci :P

Mesaj completat

elementele inca sint la mester, tre' sa mai stea o saptamina sa se matureze lacul si dupa aia le da un polish. eu voiam o tenta mai inchisa, in mostra de vopsea pe care mi-a aratat-o nu arata asa, dar oricum ca finisare sint ca scoase din fabrica.

post-24366-1260467711_thumb.jpg

post-24366-1260467725_thumb.jpg

post-24366-1260467742_thumb.jpg

post-24366-1260467771_thumb.jpg

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata intr-un mare fel... felicitari! Bafta la jocu de tetris care o sa-l incepi la remontare :scratch:

10x, o sa fie amuzant. sa stii ca in afara a citeva repere am in cap felul cum e asamblat cam 99% din motor :moron:

 

LE: sa stiti ca tipul asta la care le-am facut chiar le are. nu face doar vopsire, repara absolut orice, rezervoare, plastice etc. am vazut carene facute de el care inainte erau franjuri iar dupa aratau ca proaspat scoase din cutie. lucreaza in fibra de sticla, ABS, the works. motivul pt. care le-am facut la el e ca am avut ocazia sa vad alte lucrari pe care le-a facut. warning, in caz ca cineva e interesat: nu e ieftin.

 

a, inca una: daca aveti nevoie vreodata de stickere, am know how ca sa vi le faceti singuri. preturile pe care le cer unii sint ridicole. stickerele de pe motorul meu in mod normal se pot face cu 5 lei.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spuneti-mi si mie va rog frumos, ce carburatoare foloseste banditu din 2005! sunt la serviciu si nu prea am timp de cautat informatii foarte amanuntit. Motivul: am gasit pe ebay aceste filtre de aer si sunt tentat sa schimb cutia si filtru cu asa ceva:

 

http://cgi.ebay.co.uk/Power-air-filter-48m...=item5637bbe065

 

Power air filter 48mm chrome end suzuki streetfighter

 

am mai gasit si de 50 mm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spuneti-mi si mie va rog frumos, ce carburatoare foloseste banditu din 2005! sunt la serviciu si nu prea am timp de cautat informatii foarte amanuntit. Motivul: am gasit pe ebay aceste filtre de aer si sunt tentat sa schimb cutia si filtru cu asa ceva:

 

http://cgi.ebay.co.uk/Power-air-filter-48m...=item5637bbe065

 

Power air filter 48mm chrome end suzuki streetfighter

 

am mai gasit si de 50 mm

salut,

schimbarea filtrului de aer duce automat la nevoia de a regla din nou amestecul. trebuie pus kit dynojet si pus motorul pe stand dyno.

1.gandeste-te daca ai vreun dyno prin apropiere si accesibil ca pret

2.fa-ti un calcul cat o sa te coste modificarea: filtre,kit dynojet,reglaj dyno

3. filtrele acelea sunt stage3 si la bandit-ul de 600 o sa fie f greu de reglat amestecul...tocmai de aceea nici nu se fabrica kit-uri dynojet stage 3 decat pt 1200

mai gandeste-te...stiu ca arata misto dar tehnic sunt destul epiedici si in romania ale o sa le cureti la 2-3 sapt max...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calin, dar a iesit super super. Abia astept s-o vad LIVE :moron:

se rezolva Cipriane :scratch:

 

Cosmin, da' tu ba vinzi Banditul, ba bagi alti bani in el... te-ai razgindit?

 

am mai uitat sa zic si ca am dat saptamina trecuta saua la modificat, acusi trebuie sa fie gata. am mai reparat si imbinarea dintre downpipes si midpipe, la mine era mincata aproape de tot de rugina. ma gindeam chiar sa iau evacuari noi dar costa aproape 200 de lire si transportul m-ar rupe iar, ca-s grele tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmin, da' tu ba vinzi Banditul, ba bagi alti bani in el... te-ai razgindit?

 

In fiecare dimineata cand plec la serviciu, inainte sa incalec, ma uit la bandit... imi place de mor... apoi il incalec si plec spre munca, fiecare metru parcurs, e o placere, nu ma mai satur de el. Pe alta parte... vreau enduro. In continuare ma zbat strang bani sa-mi iau un cross pe langa bandit. Si in continuare vreau sa modific banditu spre streetfighter. L-am bagat la vanzare pentru ca ma gandeam la enduro-touringuri... insa nu prea e afacere dupa ce am gustat banditu... asa ca... nu-l mai vand... cel putin nu prea curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...