Sari la conținut

Service moto in Constanta


dami3n
 Share

Service-ul de care ati fost cel mai multumit din Constanta .  

198 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Pai in situatia asta cred ca ar trebui sa specificam si noi ca putem prelua si onora comenzi pentru orice piese OEM de Suzuki, Yamaha, Honda, Kawasaki si Aprilia. Termenele de livrare pot varia intre 7 - 12 zile, in functie de piese si de disponibilitatea pe stoc la furnizori.

 

Plus ca in acest moment avem pe stoc (in magazinul din Constanta, nu prin Bucuresti sau mai stiu eu pe unde) :

 

- filtre de ulei pentru ORICE motocicleta

- simeringuri de ulei pentru telescoape pentru ORICE motocicleta

- placute de frana pentru aproximativ 60-70 % din motocicletele existente

- gama de ulei MOTUL intr-un stoc impresionant (si asa cum se stie la cele mai mici preturi din Constanta)

- lanturi de transmisie REGINA cam pentru toate tipurile de motocicleta

- baterii YUASA, cele mai uzuale tipuri (la comanda orice altceva in max 5 zile)

 

Plus ca daca aveti nevoie de ceva, nu trebuie neaparat sa va deplasati la magazin, putand trimite un e-mail la : office@hobbymoto.ro si sa aflati daca avem pe stoc ce va intereseaza sau in cat timp vine.

Editat de HOBBYMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca v-ati deschide si o vopsitorie profesionala cu cuptor si tot tacamul ar fi perfect.

 

Eu am cuptor ;)

(tre sa iau semnalul ala de la tine - daca il mai dai)

 

 

On - eu la service la Honda nu mai merg :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca v-ati deschide si o vopsitorie profesionala cu cuptor si tot tacamul ar fi perfect.

 

Cred ca la anu'-i voi face o vizita si o comanda lui bau-bau pt ca-mi place ce a facut pt tine.

 

Nu stiu alte service-uri, dar recomand hobbymoto.

Editat de ciprinakos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A facut foarte bine, important e ca o face din pasiune si nu traieste din asta ca alti vopsitori care vopsesc pe banda rulanta ca sa ia banul nefiind atenti la detalii. O vopsitorie care sa fie axata in principal pe moto ar fi binevenita in CT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca veni vorba de vopsitorii, mie cu 250 ron mi-a vopsit un baiat Marius carenele fata si laterale asa:

/index.php?...t&id=627407

/index.php?...t&id=627398

 

Vopseaua este fara pigment metalic pt a nu incurca detectorul radar de sub carena (ignorati crash pad-urile - sunt facute de un idiot - eu - pentru idoti - adica tot eu; pana acum am la activ trei scapari laterale stanga de pe loc).

 

Pe vopsitul in intregime a unui Astra H gri metalizat mi-a luat 1500 ron.

Daca sunteti interesati, Marius are cuptorul in incinta MotorCraft, la iesirea din C-ta spre Valul lui Traian, pe stanga dupa Anvelope de la A la Z. Tel. Mob.: 0766297721.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu esti foarte bine informat. Noi avem vopsitorie de aproximativ 3 ani. Si nu doar vopsitorie, noi lipim si carene sparte cu fibra de sticla, la un nivel de finisaj foarte bun.

 

Sunt foarte multe moto vopsite de noi prin oras, una dintre cele mai reusite ispravi fiind ZX10-ele lui Adi Avram, un portocaliu fosforescent. Imposibil sa nu il fi vazut prin oras.

 

Iar preturile sunt de bun simt, in functie de cat de munca este la finisaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) ... n-am stiut :P - acu' stiu! :D

 

Eu facusem referire la partea cu informatul la sorinm, ca el ne stie de mai mult timp si aveam impresia ca stia de faptul ca avem si vopsitorie.

 

E adevarat ca nu este un cuptor profesional, dar este o camera de vopsitorie care poate mentine aproximativ 40 grade celsius, poate si mai bine, necesare unui vopsit profesional. Iar apoi intervin sculele : pistoale de vopsit SATA de ultima generatie (le-am cumparat noi noute acum nici 2 luni), 2 filtre active pentru eliminarea impuritatilor etc.

 

Acum v-am informat mai bine :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Dane, astia se joaca cu lego si au repetat mult pana la filmarea finala, habar n-au de mecanica, dar au muschi . Nici macar nu s-au murdarit pe maini ... asta nu inseamna ca mecanicii ar trebui sa aibe mainile murdare. :) Cel mai bun mecanic e ala care te scoate din belea !!!! (NB: merci Pepe, chiar daca nu mai sti ptr ce

:D )

Editat de 90RIK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane, astia se joaca cu lego si au repetat mult pana la filmarea finala, habar n-au de mecanica, dar au muschi . Nici macar nu s-au murdarit pe maini ... asta nu inseamna ca mecanicii ar trebui sa aibe mainile murdare. :) Cel mai bun mecanic e ala care te scoate din belea !!!! (NB: merci Pepe, chiar daca nu mai sti ptr ce

:D )

 

 

Banuiesc ca iti merge bine ambreiajul. Sper sa nu fac vreo confuzie .........

 

 

Enjoy the riding ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti nu stiu daca postez unde trebuie sau nu...dar am nevoie de un mecanic....unu care sa stie cate ceva despre ducati...am inteles ca este un baiat care a fost mecanic acolo si acum are un service daca ma puteti ajuta cu un numar de tel ar fi super....in alta ordine de idei care se pricepe sa monteze o roata fata si are putin timp liber azi(duminica) sa ma ajute ..... fac o cinste nu se pune problema....multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti nu stiu daca postez unde trebuie sau nu...dar am nevoie de un mecanic....unu care sa stie cate ceva despre ducati...am inteles ca este un baiat care a fost mecanic acolo si acum are un service daca ma puteti ajuta cu un numar de tel ar fi super....in alta ordine de idei care se pricepe sa monteze o roata fata si are putin timp liber azi(duminica) sa ma ajute ..... fac o cinste nu se pune problema....multumesc

daca mai esti interesata 0742349162 Misu - este baiatul care a lucrat la ducati, dar se mai ocupa de motorete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 months later...

am nevoie de un cablu de ambreiaj pentru un suzuki gsxr k2 2002 , 600 cmc .

 

+ montaj

 

se poate sa ma indrumati catre cineva , problema e ca il vreau in 2 zile maxim , pentru ca apoi trebuie s aplec din oras. mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare,

Sunt venit proaspat in vama veche, in ideea sa plec mai departe peste granitza.

As avea nevoie de o ureche buna de mecanic si, cred eu, 3 litri de ulei 10/40 care sa fie inlocuiti.

Optional un michelin pilot road sau power, sau metzeler, second hand, care sa mai țină macar 4000 km.

Motorul e o Honda fireblade 900 Sc 33 din 97

Multzam fain pt idei, preferabil pe PM sa nu revigoram off-topicul :)

PS. Stie cineva ceva de intrunirea moto din Bulgaria de la Shabla de weekendul asta?

 

Multzam fain de PM si multzam lui Manu din Mangalia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...