Sari la conținut

Ajutor pt identificare


jack0088
 Share

Postări Recomandate

M-am uitat mai bine pe poze este vorba de un Graetzin, poate reusesti sa gasesti si codul.

Ceva mai bun ca al tau se vinde intre 150-200 euro

Uite unul mai jos:

http://www.ebay.de/itm/Graetzin-Vergaser-komplett-Kf22S-KF-22-S-/390650931467?pt=DE_Autoteile&hash=item5af49c290b#ht_2968wt_862

multumesc!o sa vad maine daca gasesc si codul ala..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 787
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jawa 125 cc sau 250 cc este.

Lampa spate e de Mobra sau ruseasca de IJ/Ural/DNEPR, rama farului e de Manet, lipsa tabla ce acopera cadrul ( cea de sub sa ), lipsa capacul ce vine montat peste carburator. Cam atat din poza neclara.

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare ciudata,nu are prinderile specifice cadrului de NSU.Nici de 350,nici de 500 si nici de 600.Sa nu fie cumva de englezeasca mai repede,dupa conformatia capacului unde vine parghia ambreiajului.Il rugam pe M Brando sa ne lamureasca dc vrea ,este mai in tema cu "englezoaicele".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadrul nu cred ca il mai poate recunoaste cineva, rezervorul e de MZ RT 125, carcasa farului e de DNEPR/Ural, rama farului e de Manet, suportii farului sunt home-made, furca fata de ceva Puch, ghidonul de IJ, saua de PMZ A750, toba esapament de IJ, chiulasa de motor auxiliar/compresor, carburator de Simson, roata fata de ZID K 55 / K 58, portbagajul e home-made.

Cam asta e "motocicleta de epoca din 1947". Vanzatorul, cred ca, nici macar nu stie ce vinde. La numarul de telefon afisat in anunt nu raspunde nimeni, e inchis.

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Furca seamana cu cea de Wanderer 98cmc posibil si cadrul, dar oricum este o struto-camila oribila ( mai ales ca proprietarul vrea 16 bulioane pe ea)

 

http://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/$T2eC16d,!zUE9s38+qI3BS!6wZKtqw~~48_20.JPG

Editat de Marlon Brando
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cine ma poate ajuta sa identific aceasta emblema ?

Se afla pe rezervorul unei motociclete.

 

Pai dupa cum scrie pe emblema, este vorba de un concurs de regularitate din anul 1938 proba de indemanare la care a participat aceasta motocicleta ( de pe care este rezervorul).

Ai identificat motocicleta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai dupa cum scrie pe emblema, este vorba de un concurs de regularitate din anul 1938 proba de indemanare la care a participat aceasta motocicleta ( de pe care este rezervorul).

Ai identificat motocicleta ?

Da,am identificat-o,iar pe emblema am citit si eu ce scrie,dar ma gandeam ca poate e vorba de o actiune de notorietate din acele vremuri,ca sa ma documentez si eu.

Editat de mpc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recunoaste cineva ceva ?

Salut!

 

Blocul V2 posibil sa provina de la Multicar, ca prea seamana anumite repere. Referitor la piesele din a 3-a poza, cred ca e vorba de 2 compresoare de camion - zic asta din cauza segmentilor inferiori. Pun si 2 poze pe care imi bazez afirmatiile.

 

Bafta in tot ceea ce faci, ca iti iese foarte bine!

post-8057-0-85098300-1383910982_thumb.jpg

post-8057-0-71599400-1383910992_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare d-lor, un amic m-a rugat daca il pot ajuta cu indentificarea acestei roti si eventual evaluarea ei ca pret (pe mine ma depaseste situatia asa ca cer o mana de ajutor sa gasim de pe ce provine), Multumesc pentru ajutor

post-16700-0-07238300-1387549233_thumb.jpg

post-16700-0-96295100-1387549268_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare d-lor, un amic m-a rugat daca il pot ajuta cu indentificarea acestei roti si eventual evaluarea ei ca pret (pe mine ma depaseste situatia asa ca cer o mana de ajutor sa gasim de pe ce provine), Multumesc pentru ajutor

Aduce cu roata tractoare de Victoria KR,dupa gaurile de cuplaj,si dupa gaurile de prindere cu nituri a tamburului de franare,care curios lucru',e sudat taman invers.si respitata roata. A avut el un motiv sa-l puna asa( s-o fii rupt coroana butucului cu gaurile de prindere e niturilor),cu toate ca este fix aiurea,nu mai ai cum sa pui platoul de franare cu sabotii.......Poate printre spite! :eek:

 

O carcasa de far, nu stiu de la ce este.

Ii lipseste soclul de jos cu niste mecanisme.Dupa diametru si dupa actionarea cablului ptr bec,care iese pe partea stanga,seamana cu farul de BMW R12 civil.Adica are martori luminosi sus.Ala militar nu are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...