Sari la conținut

INTALNIREA ANUALA A FZ-RISTILOR DIN ROMANIA


SDS
 Share

Postări Recomandate

Salutare la toata lumea.

 

Dupa cum se vede si se poarta pe la alte genuri de motoare si chiar prin alte tari, propun sa facem si noi o intalnire anuala a FZ-ristilor din ROMANIA( cred ca ar fi destul de frumos si interesant).

 

Pentu asta as dori sa facem fiecare (in special cei interesati) propuneri cu posibile locatii si o anumita perioada ( un weekend- deci doua zile) in care sa putem beneficia de cazare, masa si ceva suc-uri :blink: ;), unde putem sa ne cunoastem, sa impartim impresii, sa socializam :angry: .

 

In urma propunerilor voastre, o sa supunem la vot (50%+1) si v-om alege atat locatia cat si perioada.

 

Propunerea mea ar fi ca perioada sa fie pana in concediile de vara(luna mai- iunie) iar locatia sa fie undeva mai in centrul tarii pentru a fi cat mai accesibila tuturor :D si pentru a ne strange cat mai multi .

 

Astept propunerile voastre .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

URAAAAAAAAA Ma bag !!!!! Sus in Paltinis ar fii ideal, este in centrul tarii plus ca, gasim cazare pentru un numar mare. Pe la jumatatea lunii iunie as zice, se mai si incalzeste (anul trecut in luna iulie erau 16 grade seara :angry: :blink: ;) )

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paltinis works for me, numai ca pe mine ma avantajeaza weekendurile de pana la jumatatea lunii, dupa aia ma aglomerez. Deci, eu as propune 5-6-7 iunie sau 12-13-14 iunie. Acum na, daca voi propuneti o alta data, asta e, ma conformez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va inteleg,de obicei la o intrunire vezi diversitate,ce a mai aparut nou,sau vezi bijuterii antice pe roti.Dar eu chiar nu vad rostul unei intruniri cu un singur tip de motocicleta.Doar parerea mea,nu aruncati cu pietre.Daca vreti sa dovediti contrariul,chiar va rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nationalistule, nu da nimeni cu pietre, dar e bine sa te intalnesti cu alti posesori de acelasi model. In general cine are variatiuni pe tema Fazer are pentru ca-i place motocicleta, nu le schimba din luna-n luna. Eu o am pe a mea din 2007, mai sunt altii care le au si mai demult, altora le plac atat de mult incat au doua in familie, deci mi-ar placea sa stau de vorba cu oameni care au pasiune pentru acest model de motocicleta, mai schimbi o parere, mai un sfat, mai o povestioara, mai afli cum si-a remediat unu' o problema samd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea sunt interesati pe aici... :eek: ce facem, incepem sa-i spamam pe posesorii agregatelor ce prezinta interes? Sper sa fim mai multi, si din tara, nu doar cei cei ne vedem joia la Academie.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

forte buna idee, doar ca data trebuie sa fie aleasa in asa fel incat sa nu se suprapuna cu alte intalniri moto din tara, astfel o sa fie un nr mai mare de fz-risti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brava dom'le, ca prea si-o luase-n cap tiganca mea ca e ea ce mai cea dintre FZSuri.

 

pe 8 iunie e liber de la stat (luni), cu Rusaliile deci am avea 3 zile pline, destul ca sa ajunga lumea si din zonele mai departate.

 

iar ca loc, ce ziceti de Sighisoara, Tg Mures? central, drumuri bune. si in sighisoara stiu vreo 2 hostaluri ieftine (30-40 RON poe noapte) pt vreo 20-25 de oameni.

 

o varianta mai exotica ar fi sa ne adunam si sa parcurgem impreuna un traseu de 4-500km in 2 zile. sau poate facem o austria, sa ne pilim scaritele prin cantoane :eek:)

Editat de cojo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, eu zic sa va activati si sa faceti intrunirea.eu as fi venit, dar sunt plecat din tara si moto e in garaj...

cred ca va inchipuiti cum mor pe aici cand vad motoristi trecand pe langa mine.asadar nu da ti cu piciorul la asa ceva.trebuie putin de organizare, atata tot. acuma stiu ca asta e una din bubele poporului roman, da hai ca vreau sa vad foto cu fazer uri.

COM ONNNNN !!:eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nationalistul: O data intr-un an cred ca poti sa participi la o intalnire cu alti pasionati de acelasi gen de motor, pe care il detii, de care ti-a placut la momentul achizitionarii si de care o sa te bucuri in continuare de el.

 

Nu vad ce este asa de greu de inteles pentru a face o astfel de intalnire nationala, unde pe langa faptul ca este un motiv pentru o plimbare :D , este in primul rand un motiv pentru a te intalni si a te cunoaste (nu numai virtual pe forum), un motiv pentru a schimba pareri despre bijuterii mai noi sau mai antice cu pasionati pentru acelasi gen de motor.

 

In ceea ce priveste diversitatea o sa ai parte de ia in tot restul anului la plimbarile pe care le faci, la intalnirile organizate de cluburile de moto ( si nunumai),etc., sau organizeaza tu o intalnire a tuturor motociclistilor din ROMANIA.( trece-ne si pe noi pe lista) :eek:

 

Rvenind la FZ-urile noastre, cam slabuta prezenta, cam putini interesati, dar orice lucru la inceput este ceva mai dificil, dar ne revenim noi, nu? :).

 

HAIDETI BAIETI, CURAJ, INDRAZNITI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi la Arc am mai intalnit un baiat un Fazer din... 2008 parca. Zicea ca nu prea sta pe forum si n-are multi prieteni motociclisti. I-am povestit de intalnirea noastra de joi de la Academie si de ce vrem noi sa facem cu intalnirea asta si a parut destul de interesat si deschis. Poate-l vedem in grupul nostru, macar virtual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acum am numarat pe degete posibilii participanti. cam putini pt o "nationala"

 

ce ziceti daca ne lipim de o intalnire mare de club, poate asa e un motiv in plus si nu o sa fim mai multi motociclisti. e vreo intalnire prin iunie?

Editat de cojo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmaresc si eu acest subiect cu interes. Un loc de intalnire poate fi si la Brasov unde se tineau inainte intrunirile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e sa fie cat mai in centrul tarii, astfel incat sa fie usor pentru toata lumea sa ajunga in acel punct. Practic, mi-e indiferent de locatie, Fazeristi sa fie :P .

 

E interesanta si ideea ta, Cojo, sa strangem gasca la o intrunire. Poate asa se mai urnesc care de pe unde, ca de obicei, catre intruniri se pleaca in gasca deci nu vii singur cuc din... Botosani la.. Sighisoara. Cel putin, asa, la o intrunire, o sa avem frumos loc de campare, mai vezi pe careva etc... Sa vedem ce intruniri se ivesc pana atunci.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acum am numarat pe degete posibilii participanti. cam putini pt o "nationala"

 

ce ziceti daca ne lipim de o intalnire mare de club, poate asa e un motiv in plus si nu o sa fim mai multi motociclisti. e vreo intalnire prin iunie?

 

Interesanta se anunta intrunirea de la Predeal.

/index.php?showtopic=320757

 

10-12 Iulie. Poate pana atunci mai strangem si ceva doritori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
REVIN: Chiar nu reusim sa ne mobilizam si noi?,.... sau asa sunt FZ-risti, mai dezinteresati:(

 

Man, eu sunt mobilizat. Ripperul a zis ca se mobilizeaza si el, de Florin mi-e frica :cheers: ca nu-l mai vezi la fatza decat daca-ti faci programare la el. Hai sa alegem o data si o locatie batuta-n cuie si asta e, care vrea sa vina, vine, care nu, nu. Macar zicem ca am schimbat locatia de la Academie undeva-n tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, eu sunt mobilizat. Ripperul a zis ca se mobilizeaza si el, de Florin mi-e frica :lol: ca nu-l mai vezi la fatza decat daca-ti faci programare la el. Hai sa alegem o data si o locatie batuta-n cuie si asta e, care vrea sa vina, vine, care nu, nu. Macar zicem ca am schimbat locatia de la Academie undeva-n tara.

 

De FLORIN bag mana in foc, are o ratacire de moment :lol: dar isi revine el. Glumesc FLORINE,sa nu crezi ceea ce am zis, sunt un mare nemernic :banana: ,.... oricum al apreciez pentru ceea ce face, iar cand e vorba de asa ceva, lasa totul balta si participa si el....presimt asta :cheers:

 

Cat despre data si locatie, propuneti....am toata vara la dispozitie.

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, eu sunt mobilizat. Ripperul a zis ca se mobilizeaza si el, de Florin mi-e frica :kiss: ca nu-l mai vezi la fatza decat daca-ti faci programare la el. Hai sa alegem o data si o locatie batuta-n cuie si asta e, care vrea sa vina, vine, care nu, nu. Macar zicem ca am schimbat locatia de la Academie undeva-n tara.

 

LAS ORICE PENTRU ASTA (nevasta nu)

 

De FLORIN bag mana in foc, are o ratacire de moment :makeout: dar isi revine el. Glumesc FLORINE,sa nu crezi ceea ce am zis, sunt un mare nemernic :drink: ,.... oricum al apreciez pentru ceea ce face, iar cand e vorba de asa ceva, lasa totul balta si participa si el....presimt asta :rolleyes:

 

Cat despre data si locatie, propuneti....am toata vara la dispozitie.

 

multumesc de aprecieri. 200% vin la asta, doar Dumnezeu ma poate oprii din drumul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...