Sari la conținut

Pentru Visatori Busa+nos+turbo


ady_viteza
 Share

Postări Recomandate

spune Silviu care vorbeste din experienta..... ;)

Si nu inteleg care e poanta aici :finger: ?....binenteles ca vorbesc din experienta MEA ,pt ca am facut unele lucruri pe care regret ca le-am facut si cred ca pot convinge ,sau macar sfatui ,si pe altii sa nu le repete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si nu inteleg care e poanta aici :finger: ?....binenteles ca vorbesc din experienta MEA ,pt ca am facut unele lucruri pe care regret ca le-am facut si cred ca pot convinge ,sau macar sfatui ,si pe altii sa nu le repete

 

Ha..ha.Sa inteleg ca acum nu mai participi la curse de strada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"cel mai rapid vehicul construit de om"(dpdv al demarajului-numit asa de nu stiu ce revista) nu merita nici un comentariu,decat admiratie si dorinta noastra de a o avea.

VIATA LUNGA si ASFALT USCAT celor ce o poseda!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In intervalul 0-100km/h e depasita de alte moto. In 0-300km/h nu ...

 

 

eu doar am citat un comentariu care mi-a starnit curiozitatea cu privire la Hayabusa.Oricum,avantajul protoxidului de azot se cunoaste mai ales in accelerarea in treptele inferioare.

mai departe o comparatie obiectiva se poate face numai pe un cronometru super-performant deoarece acolo cred ca se poate discuta in milionimi de secunda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici macar niste liniute ceva?

Nu m-au pasionat chestiile astea ,nici macar ridicatul pe o roata.Intr-o singura zi am incercat de cateva ori niste tentative de liniuta si ATAT :finger: ...nu-mi place sa-mi chinui motorul nou si ca sa demonstrez ,ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am vazut un flmulet de vreo 50 min. cu 3 tipi pe un busa un zx12 si super blackbird, au strabatut europa de vest intr-o zii si ceva, binenteles ca sau mai si oprit da idea e ca nu prea mereau sub 250 mai tot timpul peste 300 :10: , ajunsi in elvetia, ningea si ei luau curbele prin derapaj ;)

honda-u in afar de whealiuri cam ramanea in urma , iar la acceleratie , demaraj zx-ul batea pe busa, pana cand ajungeau in treapta 6 de acol se schimba liderul :10:

la fel in virajele cu viteza mare, busa-ul era mult mai stabil ca si kawasakiul.

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-au pasionat chestiile astea ,nici macar ridicatul pe o roata.Intr-o singura zi am incercat de cateva ori niste tentative de liniuta si ATAT :finger: ...nu-mi place sa-mi chinui motorul nou si ca sa demonstrez ,ce?

Sorry.Am observat ca ai un k5 si-mi imaginam cam ce as putea face cu el si de aceea te-am zgandarit un pic!Mereu spun ca ma potolesc si nu mai alerg pe strada dar cum ma sui pe ea ma apuca toate alea si uit tot ce-am zis ;) Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry.Am observat ca ai un k5 si-mi imaginam cam ce as putea face cu el si de aceea te-am zgandarit un pic!Mereu spun ca ma potolesc si nu mai alerg pe strada dar cum ma sui pe ea ma apuca toate alea si uit tot ce-am zis :10: Toate cele bune!

Nu mi-am luat motocicleta sa merg pe o roata ,lateral ,pe un disc etc etc ,mi-am luat-o pt PLACERE :finger: .Daca as avea banii cu lopata poate nu m-ar deranja sa pic de nu stiu cate ori (pana invat) sa o ridic pe o roata sau altele(caci vor exista cazaturi inevitabil cand incerci asta si vrei sa inveti). Asa ,fiind noua ,m-a cam intepat inima pt ea si am stat in banca mea cu genul asta de eschibitii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In intervalul 0-100km/h e depasita de alte moto. In 0-300km/h nu ...

As aminti iar ce-i scris in postul ala pus de mine mai jos... Asta de-aici nu-i decit una din cele 500 sau 1000 de Buse cu enspe mii de cai... De obicei la Maxton motoare de genul asta scot in cel mai bun caz 225-230 de mile la capatul zonei de o mila cu start de pe loc. Cititi cit scoate aia din link, care nici macar n-are butelie de "sprit". Nu se rezuma totul numai la un mare turbo si la o sacosa de N2O.......

 

/index.php?...ndpost&p=302062

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi cred ca au mai fost topicuri despre busa vreau sa vad ce parere aveti despre tuningul acestei motociclete.Si o sa incep eu.

INCREDIBIL. 550 de cai putere si o viteza maxima de 400 km/h pentru o motocicleta cu care se merge pe strada!!

 

 

INUTILA! :finger: Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR XX, Hayabusa si ZX 12-R -----> toate la aceasi categorie: SPORT TOURING.

 

Daca au putere kklau nu inseamna automat ca-s supersport-uri. Cu gabarit de vapor si masa de balena albastra nu ai ce cauta pe citcuit. avantaje si dezavantaje...

 

Beton mobrele!

 

auzi "hypersport" ;) no offence.

 

:finger:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...