Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Aia e in drum spre sau dinspre Timisoara cand a fost Valeniul?

11986587_921743551225714_199131404955778

Am si filmare... :crack:
iesea un fail compilation fain daca avea Zoli montata camera pe codita, puneam si melodia de la Benny Hill si aveam un milion de vizualizari pe Youtube

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Citisem la un moment dat pe aici despre nemultumirea unora cu guma K60 scout (vibratii, mini voblaj etc)

 

Am observat la a mea (RD03) ca pe franare (pe asfalt) la viteze mici, gen 50-60 km/h, am ca un fel de vibratie pe fata, iar pe masura ce incetinesc se simte ca o ovalizare a discului (nu stiu daca descriu corect simptomul).


Aveam axul stramb, l-am schimbat recent ,si-am crezut ca ala era cauza principala... dar mi s-a zis si ca guma nu e asezata bine/echilibrata perfect pe janta...si acu imi amintesc de discutiile si nemultumirile unora despre K60 scout...


Pe off nu ma deranjeaza ca oricum nu simti acolo,dar pe asfalt,unde e drept,simti orice neregularitate...

 


Care mai are K60(scout) poate confirma?

 

 

Gumele de pe mobra sunt ok, erau aproape noi (K60 scout fata+ spate). De schimbat nu ma gandesc acum pt ca-s multumit de ele (atat pe asfalt) cat si pe off.

Singurele ocazii unde mi se pare ca e jale e cand ploua si merg pe pamant ud sau recent,cand a trebuit sa cobor un camp cu multe denivelari, inclinatie mare si plouase torential. Dar acolo cred ca lucra in defavoarea mea si masa mare a mobrei + lipsa de experienta.. Nu cred ca alte gume mai cramponate ar fi facut minuni prea mari

 

Nu stiu pe viitor ce sa aleg, cand o fi sa le schimb (la anul)... ma tot uit la T63 de la Michelin si la Mitas E-09 si E-10.


E10 par un fel de concurent al TKC 80 ului (care mi se pare colosal de scump). E10 par mai decente pe strada fata de E-09 ,mai ales pe ud.

Faza-i ca fiind atat de multumit in regim mixt de catre K60 scout, nu as vrea sa optez pt ceva mai off (gen T63, E-09 sau chiar E-10) pt un un mic avantaj in off, si un mare dezavanataj pe strada (mai ales pe strada uda)....

oricum cand e plouat, pe off o sug original cu T63/ E-10 / E-09....

 

Voi ce-ati mai incercat, in ce regim de exploatare? (oricum pana la gume, tre sa schimb lantul urgent cred)... pe RD03 merge 525 ( 16/49 parca e stock,nu?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mitas E10 seamănă cu Karoo T. Şi dă înspre TKC. Dar diferenţa de aderenţă între cele trei gume justifică preţul ultimelor două.

 

Eu nu am avut probleme de mişcat aiurea ghidonul cu K60 Scout, anvelopele au cam 23000km şi mai duc până la 30000, că merg liniştit.

Dacă mergi agresiv poate se duc în 20000km, cel puţin spatele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Skoda reising Blue, ca vopselele de moto sunt 360 de lei litrul, astea auto 160... Aveam de ales intre Skoda si Subaru,la albastru. Nu-mi pare rau oricum...

P.S. carena fata nu e montata ca mi-a fost lene aseara sa o bunghesc in pozitie printre crashbar-uri si la aia a fost o eroare de comunicare, unde vine prinsa jos de rezervor trebuia albastru si a ramas alba. O sa revin diseara si cu o poza cu ea montata. Acuma nici nu mai stiu, parca nu-mi vine sa mai pun si stickere cu Africa Twin si 750 sau XRV pe ea ca arata prea fain asa...

Editat de Samo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...