Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Ma bucur ca ai inteles ceea ce vroiam sa spun. Si ca sa citez un clasic "zis is da bighining of a veri biutifal fenship"

Am un tricou de la un magazin cu produse de aviatzie, cu un avion cu 2 motoare imprimat pe el, si mai jos putzin "2 holes are better than one". In cazul in care japonezii faceau Afrikana cu reactie, era o solutie, dar asa, nu cred ca faci mare branza, doar mai pui niste kilograme in plus pe motor. Un up-grade bun mi se pare o toba mai usoara, si cu un caracter si sunet mai sportiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am de vanzare un RD04 din 1991, 80000km, neinmatriculat, adus din Germania, cric central, stare foarte buna de functionare, toba sport, plasticele erau cam jumulite dar le-am sudat cu ABS. Se vinde asa cum e sau revopsita la cererea clientului. Restul de detalii pe PM sau la telefon 0722858466. Nu am poze momentan.

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce se mai aude cu intrunirea de anu asta? si pe cind?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce bani e Afrikana? Pune si niste poze. Rotile cum se prezinta?

Boerule salut,

 

Lasa un tel sa te sun, sau daca nu uite asta e al meu 0745905628.

Daca cumva te referi la drigana mea eu am pus-o de vanzare mai demult, la pagina 218 pe la jumate-a pagini, precum si pe mobile.ro.

Oricum daca ma suni sau imi dai numarul sa te sun eu as vrea sa te intreb ceva.

 

te salut si numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare un RD04 din 1991, 80000km, neinmatriculat, adus din Germania, cric central, stare foarte buna de functionare, toba sport, plasticele erau cam jumulite dar le-am sudat cu ABS. Se vinde asa cum e sau revopsita la cererea clientului. Restul de detalii pe PM sau la telefon 0722858466. Nu am poze momentan.

Iar eu am de vindut acte de Italia si cadrul bineinteles de la africana cumparata. Deasemenea daca tot povestim de vinzari, va reamintesc ca am de dat una bucata semicarena fata stinga nou nouta! cu miros de flori de cires de Japonia.

 

/index.php?...t&p=2207640

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

era mai demult un topic unde erau niste desene cu cote pentru confectionarea suportilor de coburi ptr RD04 daca ma poate ajuta cineva cu ele ramna dator. azi am 'rasfoit' toata ziua forumul dar nu prea am avut succes/ sau daca are cineva de vanzare suporti poate intra in discutie.

inca mai e valabil si ptr un ghidon daca are cineva de RD04. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, suportii ii faci in functie de ce coburi vrei sa pui pe ea. Ca daca pui de aluminiu sunt intr-un fel, daca pui de plastic sunt altfel, si daca pui textili sunt si mai diferitzi. Apoi, cat ii folosesti? Adika ii faci sa pleci la drum lung, sau pentru o iesire in week. Bagi motorul si pe forestiere sau nu? Sunt multe variabile ce apar, asa ca nu stiu cat de mult te-ar ajuta un desen. Dupa ce primesc cadrul de la vopsit, adika probabil maine, o sa incep lucrul la motor. O sa fac iar suporti de coburi, pentru ca pe ai mei i-am donat unui alt posesor de Afrikana incepator, care avea mai multa nevoie de ei decat mine. O sa fac poze si o sa pun, sa vezi cum ii fac si ce dimensiuni au.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

mersi de raspuns eu vreau cutii de aluminiu sa pun pe ea si da vreau sa fac ceva drumuri mai lungi vara asta primul ar fi o iesire pina in austria si apoi turul romaniei. acum sa vedem ce si cum o fi planuri sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica azi trebuiesc baute paharele acelea multe... Nu stiu ce sa fac, sa ma apuc de treaba, sau sa ma bag in pat cu iubita? Tocmai a venit de la make-up... Cica s-a aranjat special pentru ziua barbatului...

post-3626-1268168944_thumb.jpg

post-3626-1268168996_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica azi trebuiesc baute paharele acelea multe... Nu stiu ce sa fac, sa ma apuc de treaba, sau sa ma bag in pat cu iubita? Tocmai a venit de la make-up... Cica s-a aranjat special pentru ziua barbatului...

Nu te baga in pat cu "iubita", ca ai de munca la ea si asta e decit inceputul, oricum a iesit ceva frumos, spor la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica azi trebuiesc baute paharele acelea multe... Nu stiu ce sa fac, sa ma apuc de treaba, sau sa ma bag in pat cu iubita? Tocmai a venit de la make-up... Cica s-a aranjat special pentru ziua barbatului...

Pai profita urjent cit e naked! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica azi trebuiesc baute paharele acelea multe... Nu stiu ce sa fac, sa ma apuc de treaba, sau sa ma bag in pat cu iubita? Tocmai a venit de la make-up... Cica s-a aranjat special pentru ziua barbatului...

 

Patul suna bine doar nu vrem sa rugineasca asa proaspata si frumoasa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

mersi de raspuns eu vreau cutii de aluminiu sa pun pe ea si da vreau sa fac ceva drumuri mai lungi vara asta primul ar fi o iesire pina in austria si apoi turul romaniei. acum sa vedem ce si cum o fi planuri sunt.

 

Prietene, stii vorba aia : daca as fi tanar again as face totul altfel, de la inceput.

Adica: nu mi-as mai lua cutii de aluminiu si cadru de la Hepko&Becker ( 260cutie + 260 cutie+ 130 eurcadru + 45 eur inchizatoare de schimb) ci as investi in pompa mecanica, releu de schimb si niste cauciucuri de cursa lunga. Iar de restul, bere.

Pluus un sac de 50litri de la Louis in care-ti incap sigur toate cele de care ai nevoie pana in Africa si inapoi.

Asta daca mergi singur.

Daca esti cu muiere, lucrurile oricum se complica iremediabil :)

 

Pe scurt, din cauza de bani si gabarit nu merita sa ai genti laterale daca circuli pe distante lungi si diferite suprafete de rulare.

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, stii vorba aia : daca as fi tanar again as face totul altfel, de la inceput.

Adica: nu mi-as mai lua cutii de aluminiu si cadru de la Hepko&Becker ( 260cutie + 260 cutie+ 130 eurcadru + 45 eur inchizatoare de schimb) ci as investi in pompa mecanica, releu de schimb si niste cauciucuri de cursa lunga. Iar de restul, bere.

Pluus un sac de 50litri de la Louis in care-ti incap sigur toate cele de care ai nevoie pana in Africa si inapoi.

Asta daca mergi singur.

Daca esti cu muiere, lucrurile oricum se complica iremediabil :)

 

Pe scurt, din cauza de bani si gabarit nu merita sa ai genti laterale daca circuli pe distante lungi si diferite suprafete de rulare.

Parerea mea.

 

Eu nici nu am incercat vreodata ca de dragul unor clisee din "The great way clown" sa-mi transform bijuteria de vaca sprintara de munte intr-un tanc greoi si care sa se descompuna la prima tavaleala in teren. Si nici motoarele anterioare. Uita de ladoace, alea sint pentru asfalt, ia-ti chestii deformabile, cu de-alea am facut si eu turul Romaniei all road si nu m-au tradat , desi au trecut prin multe tavaleli prin boscheti si printr-un accident care mi-ar fi facut cutii de bere strivite din eventualele ladoace. Asa, corzile s-au rupt si am improscat cu bagaje 100 metri patrati, dar ....le-am strins la loc si am plecat intr-o juma de ora de acolo.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar zapada,......nu va place?:wacko: ce credeati ca scapati de ea ? bine ca nu am facut RCA-ul.

Mesaj completat

salut

mersi de raspuns eu vreau cutii de aluminiu sa pun pe ea si da vreau sa fac ceva drumuri mai lungi vara asta primul ar fi o iesire pina in austria si apoi turul romaniei. acum sa vedem ce si cum o fi planuri sunt.

suna interesant drumul pana in Austria m-as baga si eu la tura pana in Bregenz,dar depinde de munca daca pot sa imi iau liber.Oricum inainte sa pleci mai baga si tu o intrebare pe forum, cine stie poate ne cuplam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar zapada,......nu va place?;) ce credeati ca scapati de ea ? bine ca nu am facut RCA-ul.

Mesaj completat

 

suna interesant drumul pana in Austria m-as baga si eu la tura pana in Bregenz,dar depinde de munca daca pot sa imi iau liber.Oricum inainte sa pleci mai baga si tu o intrebare pe forum, cine stie poate ne cuplam

 

si eu eram pe cale sa imi fac RCA sapt trecuta dar bine ca nu m-am grabit. sper sa treaba si iarna asta ca dupa vremea de afara am si uitat de incalzirea globala :wacko:

In legatura cu excursia in Austria am sa postez ce si cum eu merg impreuna cu un amic cu un scuter Suzuki Burgman 650 (daca se mai poate numi scuter) initial era sa mergem la Wiena are el ceva prieten pe acolo dar putem sa vizitam si Alpii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu eram pe cale sa imi fac RCA sapt trecuta dar bine ca nu m-am grabit. sper sa treaba si iarna asta ca dupa vremea de afara am si uitat de incalzirea globala :wacko:

In legatura cu excursia in Austria am sa postez ce si cum eu merg impreuna cu un amic cu un scuter Suzuki Burgman 650 (daca se mai poate numi scuter) initial era sa mergem la Wiena are el ceva prieten pe acolo dar putem sa vizitam si Alpii

 

Tine-ma si pe mine la curent cu etapa de Viena; aveam in plan, sper sa iasa ceva anul acesta, macar pana la austrieci.

 

\m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai profita urjent cit e naked! :wacko:

;)

Mesaj completat

POMPA de benzina:

Chiar nu am avut timp sa citesc toate paginile anterioare , motiv pentru care nu stiu ce s-a discutat despre pompa de benzina, dar multa vreme mi s-a parut o chestie acolo, la care nu tb sa umbli. Umblati ca nu strica! O surubelnita pentru un amarat de surub si un spray de contacte si cred eu, ca-i lungeste viata. (la rd 07) nu dureaza mult o verificare! si-i mai ieftin decat sa cumperi alta.

Daca s-a mai vb despre asta , puteti da vina pe iarna asta lunga, imi apasa pe creier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O surubelnita pentru un amarat de surub si un spray de contacte si cred eu, ca-i lungeste viata. (la rd 07)

 

Ma tem ca un spray de contact nu prea rezolva nimic in cazul contactelor platinate de la pompa de benzina :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tem ca un spray de contact nu prea rezolva nimic in cazul contactelor platinate de la pompa de benzina ;)

salutare, preventiv as putea sa ii fac ceva la pompa?Ca sa nu ma lase in plin sezon,care vad ca nu mai vine :wacko: ,? Am un RD 07 din "97,multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...