Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Informare : in urma anuntului de mai jos, 3 amici de-ai mei ( un mecanic moto profesionist, unul experimentat si potentialul cumparator) s-au deplasat la Baia Mare.

.."impecabila".. = JALE !!!

- pinioane, lant =0

- roti fata spate dezaxate

- ghidon dezaxat.

- maneta acceleratie cu "tempomat natural"

- sidecas-uri bune de fier vechi.

-toba goala pusca in interior

- carene lipite

-km originali cand mi-oi vedea ceafa(nu in oglinda :) )

- multe altele impecabile......

 

In rest mobra e perfecta :)))))) , spor la o vizita turistica in Maramures potentialilor cumparatori.

» Post actualizat in 01 Feb 2015 06:15

http://m.tocmai.ro/honda-africa-twin-1998-16818002.html

» Post actualizat in 01 Feb 2015 06:19

Din pretul afisat , 3500 EUR doar "3"-ul e in plus acolo...... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Galen, nu te lua dupa indicatiile lui Raoul, el nu are africana, are transalp :P

Da,asa e, nici nu stiu ce mai cauta aicea tradatorul asta mic! Da ii multam frumos pentru indicatia cu furtunele. Se pare ca amintirile inca il chinuiesc! Merci Raoul!, orice indicatie ajuta :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cine are cash , cunostinte, remorca si nu ii e frica de 300e inmatriculat astea 2 par a fi raportul ideal de pret/ce primesti

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/africa-twin-rd04/284077348-305-5839?ref=search

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/africa-twin-rd04/274732411-305-4716?ref=search

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cine are cash , cunostinte, remorca si nu ii e frica de 300e inmatriculat astea 2 par a fi raportul ideal de pret/ce primesti

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/africa-twin-rd04/284077348-305-5839?ref=search

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/africa-twin-rd04/274732411-305-4716?ref=search

Pai la 2400 am vrut eu sa o dau pe a mea si pretul era negociabil iar mobra in tara , inmatriculata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RD04 la 2200-2300 euro?

 

Acum un an pe vremea asta pe mobile.de erau la vanzare intre 150 si 175 de AT-uri. Acum sunt cam 60-70. Preturile se tin sus. Asta spre disperarea altora :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, pacat ca nu prea se vand si de la noi la ei. Si eu vazusem prin toamna un rd04 la 3500 pe moto it pentru ca avea carena "boano", in rest,totul stock. Spor si sa vina odata caldura ca mi-e dor de bulbucaitul motorului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

caut urmatoarele intr-o stare cat mai ok:

Bascula (RD03) Oase suspensie - [triunghiul mai exact] (RD03) Ax roata plus distantiere (RD03) Melci reglaj ax (RD03) Portetrier (RD03) Etrier (RD03)

daca are careva tot pachetul si poate sa faca un pret bun ar fi fain :D

multumesc

Editat de dudaroc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dudadiu . Mountain Dew!

 

Ce mai faci amice, două mâini, două picioare ?

 

Hai neamule ia Africana, am două la număr de vânzare ( RD07 1993 şi RD07a 1998 ). Tunate şi accesorizate, fiecare personalizate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand în vedere că e topic strict de africane, o să mă iertați că postez o vânzare

Scot la vânzare suporții din imagine și topcase-ul cu suportul aferent
Preț suporți sidecase: 60 euro negociabil

Preț topcase+suport: 150 euro negociabil

post-9870-0-59403500-1423243644_thumb.jpg

Editat de Korben
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prieteni,

 

Dupa indelungi cercetari si verificari, am hotarat ca perioada cea mai buna pentru intalnirea de la Nadrag de anul acesta este 12-13-14 iunie. Superstitiosii pot sambata sa ramana in tabara si sa nu faca traseul :eek:

 

Preaveselitul Africanie este asteptat sa oficieze si la Nadrag slujba de sambata seara :bow:

 

post-30-0-45282000-1423250763_thumb.jpg post-30-0-89306600-1423250845_thumb.jpg

 

Asa ca notati-va in calendar weekendul acesta, dati cu mir pe lant si cu tamaie pe tobe, inchinati-va la Africana si lepadati-va de necuratul (aka alte activitati din acel weekend).

 

Am anuntat din timp data pentru ca fiecare sa poata sa isi faca planurile corespunzator.

 

Trupa din Timisoara si baietii din Nadrag va asteapta cu drag!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...