Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

basca chiojdului, bradul dusii, carpenul, stearpa, prigonul, vana malaei, fata malaei, poarta vanturilor, intre bocarnea si la dreapta de coltii magaretii (1550 m alt.), lacul vulturilor (1450 m alt) . unde scrie penteleu? :P

 

pai dc faci o extrapolare bicubica + o triangulare fara sens ajungi si la Penteleu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca am citit pe forumul celor de la 4x4, ideea e ca eu sambata nu pot pleca decat spre ora 14 din Bucuresti, deci sper ca cel tarziu la 15.30 sa fiu in starchiojd. Ma intreb daca se mai merita sa urc la acea ora spre lacul vulturilor. Cineva mi-a spus ca din starchiojd se fac cam 5-6 ore pana sus si daca e asa nu o sa am timp sa cobor pe lumina. Daca nu pot sa urc nu e bai, macar ies putin la aer curat la cort, iar duminica poate se mai gasesc camarazi de drumetie. O seara buna va doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie urgent de numele participantilor, pentru ecusoane. O sa va trec numele de pe forum, dar ma intereseaza si numele voastre si ale pasagerilor. Azi am luat tricourile si le-am lasat la imprimat.

Daca reusesc sa ma stapanesc, si nu arunc imprimanta pe geam, o sa fac si o parte din ecusoane azi. I-am pus cartuse noi, si nu le recunoaste. Cica nu sunt originale hp... Pai daca asa scrie pe cutie, cu holograma chiar... Mama lor de mashini... Prea multa electronica strica. Maine parca vad ca nu ma mai recunoaste computerul, poimaine aparatul foto... Bine ca Africana e 98% mecanica, si doar 2% electronica... Pe aia 2% ii conving eu...Vorba lui Arnold... AIL BI BAC! :P

Mesaj completat

http://vremea.kappa.ro/buzau/nehoiu.html

 

Vremea in Nehoiu. Sa va luatzi si haine mai groase, pentru ca noaptea o sa fie destul de frig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare stimati colegi! imi pare rau ca ma bag in discutia despre "Intalnirea Afrika Twin numero 2" (va urez cu ocazia asta asfalt uscat , voie buna si distractie cat cuprinde) dara ma bate un gand:

-cu bani putini(tare putini) si pe durata indelungata oare o fi posibil sa-mi construies o afrikana din piese sh?

voi sunteti cei mai in masura sa-mi spuneti daca se merita au ba... adica luna asta cadru....peste 2 luni motorul...si asamd

multumesc anticipat!

 

 

Ai vazut cadrul de RD07 de la mine din garaj si te bate un gand? :P

 

Asa cum zicea si Bulinu, daca stai sa iei piesele de pe ebay bucata cu bucata vei iesi scump. Poti sa gasesti (de exemplu tot la mine in garaj :) ) un ansamblu cu acte, la pret bun pe care sa-l modifici/bibilesti/etc. Si asa vine iarna :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dc faci o extrapolare bicubica + o triangulare fara sens ajungi si la Penteleu :P

esti de coma, tb sa fim cu ochii pe tine! cine stie unde ajungi :P

Mesaj completat

Cineva mi-a spus ca din starchiojd se fac cam 5-6 ore pana sus si daca e asa nu o sa am timp sa cobor pe lumina. Daca nu pot sa urc nu e bai, macar ies putin la aer curat la cort, iar duminica poate se mai gasesc camarazi de drumetie.

asa este , dureaza , mai ales ca drumoul nu este tocmai bun . maine ma duc iar sa vad dk s-a mai rupt pe undeva.ma duc cu boieru' si Byk

Nu-i nicio problema, sigur gasesti pe cineva in tabara. dk vrei iti explic cum sa ajungi la tabara. e simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam liniste pe aici, lista este deschisa, un pic de curaj!

 

Nu ma gandesc decat la ce taraba frumoasa o sa deschida in piata boieru' cu atatea tricouri tematice si ecusoane! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie urgent de numele participantilor, pentru ecusoane. O sa va trec numele de pe forum, dar ma intereseaza si numele voastre si ale pasagerilor. Azi am luat tricourile si le-am lasat la imprimat.

Daca reusesc sa ma stapanesc, si nu arunc imprimanta pe geam, o sa fac si o parte din ecusoane azi. I-am pus cartuse noi, si nu le recunoaste. Cica nu sunt originale hp... Pai daca asa scrie pe cutie, cu holograma chiar... Mama lor de mashini... Prea multa electronica strica. Maine parca vad ca nu ma mai recunoaste computerul, poimaine aparatul foto... Bine ca Africana e 98% mecanica, si doar 2% electronica... Pe aia 2% ii conving eu...Vorba lui Arnold... AIL BI BAC! :P

Mesaj completat

http://vremea.kappa.ro/buzau/nehoiu.html

 

Vremea in Nehoiu. Sa va luatzi si haine mai groase, pentru ca noaptea o sa fie destul de frig.

sa incep eu:

 

n: alex

n+1: mihnea (il trec eu k el e rusinos si nu intra pe forum.. :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P Le pastrez eu pe toate, si fac schimb cu Cristi Stelia, ca si el are dubluri... :P) Cum faceam cu surprizele de la guma cand eram mici... Astept in continuare numele pentru ecusoane. Daca nu le primesc, va trec cu pixu' la intrare.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca esti de rind la tuica. :P

 

:) vino tu la intrunire ca de imbalsamat ma ocup eu :P

 

In alta ordine de idei, daca are cineva de vanzare 2 scarite fata (pilot) de Africa Twin (sau de alt motor enduro sau cros) si le poate aduce la intrunire ar fi grozav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vazut cadrul de RD07 de la mine din garaj si te bate un gand? :P

 

Asa cum zicea si Bulinu, daca stai sa iei piesele de pe ebay bucata cu bucata vei iesi scump. Poti sa gasesti (de exemplu tot la mine in garaj :) ) un ansamblu cu acte, la pret bun pe care sa-l modifici/bibilesti/etc. Si asa vine iarna :P

ma bate un gand tare rau, si da din cauza cadrului ce l-am vazut la tine. si la ansamblul ala m-am gandit dar...bugetu mi-a adus aminte unde ma aflu momentan si ma dedic aceasta iarna cainelui si vanatorii...si la anu poate poate functie de ce-mi aduce viitorul. sa fii sigur ca de la tine am sa iau in viata asta o Afrikana stock!

distractie placuta cu vacutele la Valeni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas 4, care venim din TM. Mircea a bagat motocicleta la o revizie mai mare si se pare ca mesterul lui nu va reusi sa termine la timp.

 

Imi pare rau ca nu vine si Mircea.

Deci Borko va veni tot vineri cu voi, nu?

 

Mesaj completat

Era sa uit, Cristi, te rog mult, lasa proiectorul ala acasa, ca as vrea sa prind si eu stingerea alaturi de voi! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Mircea a bagat motocicleta la o revizie mai mare

Ba frate , dar Mircea are mereu probleme la motoreta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prognoza meteo in ce priveste temperatura arata promitator. Acolo unde este camparea vor fi probabil 9-10 grade noaptea, iar ziua 22-24-26.

La 1500 m vom ajunge sambata la jumatatea zilei, deci nu cred ca vor fi mai putin de 13-14 grade si acolo.

Oricum sfatul este unul bun, este bine sa fim pregatiti.

Leo si Boieru' sunt pe traseu astazi, deseara vor veni cu vesti proaspete.

Editat de Byk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo unde este camparea vor fi probabil 9-10 grade noaptea, iar ziua 22-24-26.

 

Leo si Boieru' sunt pe traseu astazi, deseara vor veni cu vesti proaspete.

Camparea este tot la altitudine mare? ptr ca la 10 grade nu poti sa dormi , poti sa ai si 2 saci de dormit pe tine, incaz ca tot frig e, atunci trebe mutata camparea mai jos.

Si cu okazia asta, citi km sint din Valeni pina la campare.

La noi e benzina 4,5 lei , la voi e mai ieftina? o fi 2 lei jumate? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Pentru cei care pleaca maine din bucuresti:

 

Stabilim exact ora si locu plecarii?

 

Bafta!

Da ora 15. arcul de triumf , e bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pronosticuri cu temperaturile.... ;) azi dimineata erau 7 grade si nu erau la lac sus........dar daca distractia este mare si temperatura creste proportional.

Asteptam cu viu interes pozele cu traseul (recunoasterea).

red bandit - Gabriel DR 600 DAKAR.

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...