Sari la conținut

Accident Simon Crafar in Romania?


melciu
 Share

Postări Recomandate

din cate stiu Simon s-a dat anul trecut la Red Bull Enduromaniacs, cred ca are el o legatura cu Romania...nu l-am vazut anul trecut din pacate. Mi-amintesc o cursa de la 500 de acum vreo 10 ani cand i-a batut senzational pe cei buni, el , care era om de mijlocul plutonului...din pacate era incostant uneori mergea fantastic, alteori tare slab.. sper sa se insanatoseasca rapid, e cam nasol cu coloana...Pit Beirer, marele campion german de motocros a ramas paralizat si si-a incheiat cariera dupa un accident urat pe circuitul de la Sevlievo acum ceva ani...cand numai Everts il batea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicidecum nu am "sfatuit" la pasivitate...mama lui de cuvant...greu te mai faci inteles pe acilea...Tu parca esti si ziarista...

Sunt, sunt... Peace!! :D Hai ca am incercat sa aflu cate ceva dar nu am reusit. Am nevoie, macar in mare, de zona in care s-a petrecut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu Simon s-a dat anul trecut la Red Bull Enduromaniacs, cred ca are el o legatura cu Romania...nu l-am vazut anul trecut din pacate. Mi-amintesc o cursa de la 500 de acum vreo 10 ani cand i-a batut senzational pe cei buni, el , care era om de mijlocul plutonului...din pacate era incostant uneori mergea fantastic, alteori tare slab.. sper sa se insanatoseasca rapid, e cam nasol cu coloana...Pit Beirer, marele campion german de motocros a ramas paralizat si si-a incheiat cariera dupa un accident urat pe circuitul de la Sevlievo acum ceva ani...cand numai Everts il batea.

 

La Romaniacs a fost alt neozeelandez, Chris Birch. Crafar avea momente când mergea genial, într-adevăr. Îmi plăcea să-l urmăresc la cursele de Superbike, când se bătea la vârf, deși avea o motocicletă depășită. Care erau șansele să facă accident (și încă destul de nasol) la noi în țară? Mi se pare ciudat de-a dreptul.

Oricum, de-aici se poate trage o concluzie interesantă, mai în glumă mai în serios: șoselele României sunt mai periculoase decât cursele de SBK sau de GP. :cheers:

Baftă și însănătoșire grabnică lui Simon Crafar. Mare om, mare pilot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Romaniacs a fost alt neozeelandez, Chris Birch. Crafar avea momente când mergea genial, într-adevăr. Îmi plăcea să-l urmăresc la cursele de Superbike, când se bătea la vârf, deși avea o motocicletă depășită. Care erau șansele să facă accident (și încă destul de nasol) la noi în țară? Mi se pare ciudat de-a dreptul.

Oricum, de-aici se poate trage o concluzie interesantă, mai în glumă mai în serios: șoselele României sunt mai periculoase decât cursele de SBK sau de GP. :cheers:

Baftă și însănătoșire grabnică lui Simon Crafar. Mare om, mare pilot.

 

A lucrat o vreme pentru cei de la Ohlins si asa a ajuns si la noi. Si Crafar a fost la Romaniacs, tot asta era motivul pentru care era in tara. Pentru Romaniacs nu pentru Ohlins.

 

Astia sunt destul de convinsi ca la noi a avut loc accidentul, urmeaza sa vina si cu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nah... ne mandrim si noi cu ce mai putem, adica cu trecutul, cu bisericile si cu olimpicii (care intre noi fie vb majoritatea au plecat demult de aici) prezentul.... este un ... (ma abtin)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat am reusit sa aflu de la un motorist NZ-dez:

 

 

"I understand he was interviewed from his hospital bed in Spain by Radio Live (28/5)- so definitely injured (although apparently the accident happened in Romania...)

 

dont know what the injuries are - but he is well enough to be interviewed." __________________

 

 

Pana la urma stie cineva ceva sigur?! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat am reusit sa aflu de la un motorist NZ-dez:

 

 

"I understand he was interviewed from his hospital bed in Spain by Radio Live (28/5)- so definitely injured (although apparently the accident happened in Romania...)

 

dont know what the injuries are - but he is well enough to be interviewed." __________________

 

 

Pana la urma stie cineva ceva sigur?! :D

Spania, Romania, mai conteaza? Accidentul dupa toate probabilitatile a fost in EU...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spania, Romania, mai conteaza? Accidentul dupa toate probabilitatile a fost in EU...

 

l-or fi napadit romanasii dupa accident si a zis saracu ca a ajuns in Romania...

 

Era in Romania la data accidentului (de la inceputul lui Mai). Deci in continuare e plauzibil.

 

MCN au dat de accident http://www.motorcyclenews.com/MCN/sport/sp...9crafarinjured/

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...