Sari la conținut

Daca Am 2metri Inaltime ...ce Motor Imi Iau


dan_andreshan
 Share

Postări Recomandate

salut

la rugamintea unui prieten care vrea sa isi cumpere un chopper....dar are o problema...aproape 2 metri

din cate stiti voi...si mai ales ati inceracat voi...ce ar merge ? :moto:

stiu ca savage este destul de mic...virago....dar care sunt pentru oameni mai inalti?.....care sa nu arate caraghios pe motor ? :eek: ........sau comenzle avansate rezolva problema :eek:

noroc :yikes: :yikes:

 

ps:ar vrea si enduro dar poate ma ajutati sa il conving :eek: :yikes:

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu tot respectul pentru enduristi der eu doream sa il conving sa isi ia chopper :moto: :eek: :yikes:

stiu ca pe enduro e mai simplu ca e inalt ..saua la vreo 90cm :moto: si are avantajele lui :moto:

 

deci ideea ar fi sa fie automat o cilindree mai mare de 650 -750sa zic...nu?

cam asta i-am zis si eu....comenzi avansate si ghidon de vreo 90-100cm

 

la bani cred ca s-ar intinde de o japoneza noua....ceea ce l-am sfatuit sa nu cumpere :eek: din motivul ca una la aproape jumate banii o iei cu vreo 5-10 mii km

i-am zis sa isi caute chiar un harley second...ce parere aveti....de care ar gasi..sa zic pana in 8 mii epuroi ...cum ar fi sportsterul... :yikes:

merci noroc :yikes: :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca merge si-un Dragstar de 650 cu comenzi avansate..Tocmai si-a luat unu'asa un prieten de-al meu...Eu sunt mic de inaltime si tin sa va spun ca NU ajung la comenzi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe un dragstar 650 sau 1100 daca omul are 2 metri sa stiti ca sta foarte bine si asa original cum este vine din fabrica cu comenzi avansate...este numa bun pt el...dragstarul este si un motor destul de lung

...si daca chiar ar sta cu picioarele in git pe el...doar se muta comenzile originale un pic mai in fata si sa rezolvat problema ...

.... sa nu cumva sasi ia sporter ca pe ala chiar nu va arata bine de loc sporsterul este destul de mic ca si lungime si cu tot ca ai putea pune comenzile mai in fata....omu va arata enorm pe un sporster

 

cit dureaza sa se duca sa probeze citeva motoare si sasi dea seama pe care sta el cel mai bine.....??

 

va salut :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru inceput pana isi da seama cu adevarat ce vrea de o motocicleta, Dragstar 650 sau Vulcan 750, cred ca sunt destul de generoase in dimensiuni incat sa nu stea chinuit pe ele . Virago si alte chichinete ies din discutie, la fel orice sub 600 la clasa "cruiser".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar dragstarul este destul de lung....si este potrivit,desi s-a asezat pe al meu si i se parea mic :baldy:

deocamdata s-a oprit la un intruder...dar stiti si voi cum e atunci cand vrei sa iti iei motor ,nu reusesti sa te decizi

deci sporsterul nu merge...eu am zis harley pentru ca eu la banii astia asta cred ca as cauta...sau un triumph

apropo ce ziceti de speedmaster?

nu este la indemana sa merga sa incerce toate modelele.(timp...umblat)....iar daca unii dintre voi puteti sa il indrumati....de ce nu?

multumesc ofertelor directe de pe forum ..... :cheers: i-am spus de acestea,dar cred ca ar dori sa cumpere de dincolo,si automat nu ar putea sa il probeze deci indrumarile voastre sunt de folos ca omu sa fie multumit :baldy:

 

daca mai stiti modele care sunt potrivite....scrieti aici

multumesc

noroc :D :baldy:

 

PS daca ma uit bine la poza cu intruderul.....cred ca ar fi foarte potrivit.....imi lace cum arata renagate pe el,plus ca suna demantial

Editat de dan_andreshan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...