Sari la conținut

Prima intalnire de amploare a posesorilor Honda Dominator - 2009!


Dominator72
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Crad ca ma bag si eu - nou posesor de Dominator. Ne vedem diseara la Arc la 7.

NU SE MAI POATE. S-AU INCHEIAT INSCRIERILE. :)

(Bun venit in clan! Matale esti virusul gripal?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu nu poci sa vin la arc ca am treburi urgente de rezolvat, plus ca nici nu am unde sa parchez domi-ul cu 4 roti. :) Dar stiu ce am de facut si mai stiu si ca o sa ma tineti la curent cu noutatile discutate. Bafta la berici non alcool.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, atunci haidem cu totii care vrem informatii pe la arc. Venim devreme, ne punem domiurile unu langa altu si punem tara la cale.

 

Acuma zici... apoi nici cu Domi nu mai am cum sa ajung pana la ora cu pricina...

Ma bazez pe celelalte mijloace de comunicare, mai electronice... si pe raspandaci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma zici... apoi nici cu Domi nu mai am cum sa ajung pana la ora cu pricina...

Ma bazez pe celelalte mijloace de comunicare, mai electronice... si pe raspandaci.

Ei, hai ca totusi te asteptam... Cati km sunt intre Cluj-Napoca si Arcul de Triumf? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma zici... apoi nici cu Domi nu mai am cum sa ajung pana la ora cu pricina...

Ma bazez pe celelalte mijloace de comunicare, mai electronice... si pe raspandaci.

Te tinem la curent, domnu secretar. Cum adica? Pai uite:

 

Intalnirea Dominatorilor - editia I (2009)

 

Organizatori: Domi'72 si N-X-R

Secretari de partid: switch, purice87 (reprezentant pt Moldova), NX250 (reprezentant pt Ardeal)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te tinem la curent, domnu secretar. Cum adica? Pai uite:

 

Intalnirea Dominatorilor - editia I (2009)

 

Organizatori: Domi'72 si N-X-R

Secretari de partid: switch, purice87 (reprezentant pt Moldova), NX250 (reprezentant pt Ardeal)

 

 

:)

 

tovarase Swich, te punem pe tine la gatit sambata?

 

vineri ce frigem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Concluziile intalnirii de Arcul de Triumf, Bucuresti, 24-06-2009

 

1.1. Vom fi muuuultiiii!

 

1.2. Majoritatea celor din Bucuresti vor pleca vineri, 3 iulie 2009, la ora 15:00 de la Arcul de Triumf. Ca urmare, ii rog pe cei care vor sa mearga in prima grupa sa ajunga la locul de intalnire cel tarziu la 14:30. Intre 14:30 si 15:00 va avea loc o mica sedinta organizatorica (cum mergem, pozitia in grup etc).

 

Deoarece va trebui sa ajungem in Sibiu la ora 19:00, cel tarziu 19:30 pentru a putea face cumparaturile necesare, pe traseu vom face doua opriri (pe cat se poate de scurte):

- pe Dealul Negru sa luam o gustare (mici d-aia maaari si carnati - cine mai poate)

- la Rm. Valcea pentru alimentare cu combustibil.

 

Acestea vor fi si punctele de regrupare pana in Sibiu. Evident, punctul final de regrupare va fi Sibiul.

 

Viteza "oficiala" de deplasare pentru prima grupa va fi viteza legala pentru sectoarele respective de drum + maxim 9km/h. Pe autostrada vom urca pana la 120km/h, maxim 130km/h pe distante scurte.

 

(Evident, cei care vor sa mearga mai repede, sunt liberi sa o faca, la fel si cei care doresc sa mearga mai incet). Important este sa nu depasim sub nicio forma ora 19:30 in Sibiu. De aceea repet: ora de plecare de la punctul de intalnire va fi fix 15:00. Cei care intarzie peste aceasta ora ne vor prinde din urma pe traseu sa ne vor gasi in Sibiu (pana cand vom termina cumparaturile). SMS-urile de la intarziati sunt binevenite. Cine nu are nr. meu de telefon, il poate solicita prin PM.

 

1.3. Grupa a doua va pleca vineri din Bucuresti la ora 18:00 de benzinaria LukOil de la Carrefour Militari. Cei care doresc sa mearga in plutonul doi, va rog sa il contactati personal (prin PM) pe utilizatorul Switch pentru detalii suplimentare!

 

1.4. Cei care veti sosi din alte localitati in Sibiu inca de vineri, va rog sa luati legatura personal cu utilizatorul N-X-R (reprezentantul oficial din Sibiu) pentru a stabili puncte si ore de intalnire. Va rog sa va calculati timpul de deplasare astfel incat sa ne putem reuni cu totii (grupa 1 din Bucuresti cu toti ceilalti din alte localitati + N-X-R) cel tarziu la ora 19:30.

 

1.5. In privinta meniului pentru vineri seara! Va fi necesar sa stim ce prefera fiecare doar pentru cei care nu vor ajunge pana la ora 19:30 (ora cumparaturilor) in Sibiu, pentru a sti ce sa cumparam pentru ei. Pentru ceilalti nu este necesar, deoarece vom face "strigarea" ad-hoc, la fata locului.

 

1.6. Probabil ca pentru sambata seara vom face cumparaturi proaspete.

 

1.7. Nu uitati ca pentru micul dejun fiecare isi aduce personal ceea ce doreste (inclusiv cafea, cafea solubila, ceai - la plicuri, instant etc).

 

2. Programul intalnirii

 

(Nota: Avand in vedere ca majoritatea celor care vor participa vor sosi inca de vineri, vom considera vineri ca fiind prima zi a intalnirii!)

 

2.1. Ziua 1 (vineri, 3 iulie 2009):

 

- Sosire la Sibiu.

 

- Cumparaturi.

 

- Campare. Foc de tabara. Gratare. Berici. Vin. Spritz. Palinca. Rachie. (astea-s cuvinte cheie :) )

 

Pentru cei din Bucuresti, atasez mai jos harta + detaliile GPS + distante:

ziua_1_bucuresti_sibiu.pdf

 

2.2. Ziua 2 (sambata):

 

- Sosirea celor care vom veni sambata. Vor fi asteptati pana cel tarziu ora 12:00, astfel incat la cel tarziu 12:30 sa plecam pe traseele propuse de organizatorul din Sibiu (N-X-R). Evident, discutam de ora 12 la pranz :D

 

- Trasee preponderent off-road (soft-enduro). Domnul N-X-R va putea furniza detalii (eventual discutam inainte Dorin, ok?)

 

- Cumparaturi pentru seara

 

- Masa de seara precum ne-am obisnuit de cu o seara inainte :) + :)

 

2.3. Ziua 3 (duminica):

 

- Vizitarea orasului Sibiu - cei interesati

 

- Intoarcerea catre casa pentru cei care nu pot ramane in continuare.

 

- Cei care pot ramane in continuare: eventuale cumparaturi, foc de tabara, gratare, berici etc :)

 

2.4. Ziua 4 (luni): Incepem vizitarea celor mai importante biserici si cetati fortificate din sudul Ardealului

 

- Sibiu - Calnic - Valea Viilor - Biertan - Sighisoara (campare la Sighisoara)

Atasez mai jos harta + detaliile GPS + distante:

ziua_4_sibiu_biserici_sighisoara.pdf

 

2.5. Ziua 5 (marti): Continuam vizitarea celor mai importante biserici si cetati fortificate din sudul Ardealului

 

- Sighisoara - Saschiz - Darjiu - Viscri - Prejmer - Plaiul Foii (campare la Plaiul Foii)

Atasez mai jos harta + detaliile GPS + distante:

ziua_5_sighisoara_biserici_plaiul_foii.pdf

 

In Plaiul Foii se va ramane, in functie de doleante si posibilitati, pana in weekend. Vineri, 10 iulie 2009, ShadowRider (participant la excursie), isi va sarbatori ziua de nastere pe malul Barsei. In ziua/seara respectiva, se vor alatura grupului si alti motociclisti din Bucuresti.

 

In zilele ce vor fi petrecute in Plaiul Foii exista posibilitatea efectuarii mai multor drumetii in Masivul Piatra Craiului (dl. ShadowRider va fi ghid), dar si trasee enduro.

 

Intoarcerea, pentru cei din Bucuresti, va avea loc pe traseul: Plaiul Foii - Fagaras - Transfagarasan - Campulung - Targoviste - Bucuresti.

 

3. Concluzii finale

 

Avand in vedere extinderea programului pe mai mult decat un weekend, v-as fi recunoscator daca ma puteti anunta pe PM cine participa de luni incolo.

 

Tinand cont de toate cele ce se vor intampla va urez: asfalt uscat si noroi intre crampoane!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea de astazi a fost mai mult de forma, sa vedem si noi care cine ce si cum.

 

De principiu detaliile sunt stabilite:

 

- un grup (MARE!) din Bucuresti pleaca in jur de ora 3 dupa amiaza, vineri pe 3 iulie; va ajunge probabil in jur de ora 8 seara in zona Sibiu;

- un al doilea grup va ajunge cam cu 2-3 ore intarziere in zona Sibiu;

- cei care vin din provincie ori fac jonctiune cu unul din grupurile din Bucuresti, ori merg direct la locul de camapre;

- camparea se face imediat dupa sosire, ca pentru doua zile;

- se vor face cumparaturi din zona Sibiu; probabil vom stabili de comun acord o suma, fiecare pune suma respectiva si de toti banii vom lua carne de gratar, paine si bauturi universale (bere, apa, suc);

- merindele pentru dimineata, delicatesuri, tigari, cafele, medicamente, alte d'astea isi aduce fiecare dupa pofta inimii;

- de alcoolul tare ar fi de preferinta sa se ocupe cei care au surse naturale (rachia, domnu n-x-r, rachia!), urmand sa fie cinstiti pentru asta :)

- mesele (seara vineri,sambata, pranz sambata, eventual duminica) vor fi compuse in principal din gratarel ad-hoc; cine are vase de tabla si vrea sa isi aduca supe la plic e binevenit :)

- in ziua a doua, majoritatea vom face un traseu de endureala cu participare optionala (~100km); cine nu vrea sau nu poate participa, ramane sa pazeasca tabara si sa dea indicatii la cei care vor veni sambata in cursul zilei;

- duminica plecarea se va face pe principiul care-ncotro, in functie de doleantele fiecaruia; practic stabilim la fata locului!

 

 

Cred ca asta acopera intreaga iesire.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- mesele (seara vineri,sambata, pranz sambata, eventual duminica) vor fi compuse in principal din gratarel ad-hoc; cine are vase de tabla si vrea sa isi aduca supe la plic e binevenit :)

 

avand in vedere ca sambata la pranz (12:30) plecam la endureala ,masa de pranz pentru marea majoritate va avea loc la botul calului,la umbra bradului,la susurul izvorului in creierul muntelui.

Adica conserve. :)

 

- Cei care pot ramane in continuare: eventuale cumparaturi, foc de tabara, gratare, berici etc :)

 

2.4. Ziua 4 (luni): Incepem vizitarea celor mai importante biserici si cetati fortificate din sudul Ardealului

 

- Sibiu - Calnic - Valea Viilor - Biertan - Sighisoara (campare la Sighisoara)

Atasez mai jos harta + detaliile GPS + distante:

ziua_4_sibiu_biserici_sighisoara.pdf

 

2.5. Ziua 5 (marti): Continuam vizitarea celor mai importante biserici si cetati fortificate din sudul Ardealului

 

- Sighisoara - Saschiz - Darjiu - Viscri - Prejmer - Plaiul Foii (campare la Plaiul Foii)

Atasez mai jos harta + detaliile GPS + distante:

ziua_5_sighisoara_biserici_plaiul_foii.pdf

 

In Plaiul Foii se va ramane, in functie de doleante si posibilitati, pana in weekend. Vineri, 10 iulie 2009, ShadowRider (participant la excursie), isi va sarbatori ziua de nastere pe malul Barsei. In ziua/seara respectiva, se vor alatura grupului si alti motociclisti din Bucuresti.

 

In zilele ce vor fi petrecute in Plaiul Foii exista posibilitatea efectuarii mai multor drumetii in Masivul Piatra Craiului (dl. ShadowRider va fi ghid), dar si trasee enduro.

 

Intoarcerea, pentru cei din Bucuresti, va avea loc pe traseul: Plaiul Foii - Fagaras - Transfagarasan - Campulung - Targoviste - Bucuresti.

Propunere:

Duminica cand toti cei care se intorc pe la casele lor isi vor strange corturile,sa le strangem si noi cei care mai ramanem si sa le mutam la Ocna Sibiului .Putem sa stam acolo o noapte sau doua sa ne relaxam inaintea drumului spre Sighisoara.Astfel am ajunge in Plaiul foii in seara de Joi,tocmai bine pt a astepta grupul participant la ziua lui Shadow care va ajunge Vineri.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2.4. Ziua 4 (luni): Incepem vizitarea celor mai importante biserici si cetati fortificate din sudul Ardealului

 

- Sibiu - Calnic - Valea Viilor - Biertan - Sighisoara (campare la Sighisoara)

Atasez mai jos harta + detaliile GPS + distante:

 

va insotesc si eu luni respect-048.gif (marti trebuie sa fiu in brasov)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau anunt ca eu nu voi participa la aceasta intrunire deoarece se suprapune peste concertul Manowar din data de 5. la care am deja bilet...insa DACA va decideti sa mai stati prin Piatra Craiului atunci weekendul urmator, de vineri, mai adaug un Dominator rosu si nervos grupului:)

 

Asfalt uscat si distractie maxima...de unde se termina soseaua incolo....

post-24344-1245920355_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine vine vineri sa aduca o tigaie mai marisoara si sa o puna in masina ca sa mancam sambata dim o omleta amestecata cu piept fiert, cas de oaie, ceapa. :)

 

 

oole le dau eu :)

:)

 

sau aia de la kaufland :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine vine vineri sa aduca o tigaie mai marisoara si sa o puna in masina ca sa mancam sambata dim o omleta amestecata cu piept fiert, cas de oaie, ceapa. :)

 

 

oole le dau eu :)

:)

 

sau aia de la kaufland :)

Ceapa ta, taci ca mor de pofta!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te pomenesti ca tu erai joia trecuta pe la lacul Ciurel cu camesa in carouri fluturind in vint, pe mindrul armasar cu nuram rosu.

 

cine vine vineri sa aduca o tigaie mai marisoara si sa o puna in masina ca sa mancam sambata dim o omleta amestecata cu piept fiert, cas de oaie, ceapa. :)

SA FACETI POZE. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serbane tu nu servesti?

:)

Pai simbata la 2-3 (sau mai tirziu) cind apar eu, chiar daca imi pastrati, nu cred ca o sa mai arate fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu parere de rau anunt ca eu nu voi participa la aceasta intrunire deoarece se suprapune peste concertul Manowar din data de 5. la care am deja bilet...insa DACA va decideti sa mai stati prin Piatra Craiului atunci weekendul urmator, de vineri, mai adaug un Dominator rosu si nervos grupului:)

 

Asfalt uscat si distractie maxima...de unde se termina soseaua incolo....

 

 

bai FTW-istule, tre sa revii cu precizari, vei merge cu noi si vei ajunge in bucuresti pana in ora de incepere a concertului, nu-i asa? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...