Sari la conținut

Incepator De 2m Si Cam 100kg


salocsi
 Share

Postări Recomandate

Vreau chopper da ,avand in vedere ca nu prea am mers cu nici unul ,nu stiu daca e bine sa iau unul de capacitate mare.Mai am si vreo 2m si 100kg si nu stiu pe ce incap mai bine.Ma gandeam la Honda Steed,YAMAHA VIRAGO535,KAWASAKI EN500 sau chiar un Dnepr.As da in jur de 3000 euro.Poate stiti voi mai bine,da nici mai scump sa nu imi para rau daca mai cad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia unul de capacitate un pic mai mare, pana in 800.

Vulkan de 750 sau 800, Virago 750, Honda Shadow de 600...te decizi tu.

 

Ia-ti vulcan de 800, e cel mai mare (lung) din categoria asta.

Cazi si tu mai usurel sa nu-l strici prea tare, doar sunt banii tai :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai de unde esti?completeaza si tu la profil(daca nu din respect fata de oamenii de aici), sa stim incotro sa te indrumam....

 

 

B.

ps:recomand un motor mai mare de 500cc,asa cum am mai spus.....

sau un nipru(eventual cu atas),te costa aprox 500euro,n-are mai nimic daca o sa cazi cu el,se repara usor si ieftin,nu e pretentios si inveti si tu cum sa tii ceva greu....pe urma il poti chiar chopperii....succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea am unde sa le incerc ca sunt dintr_un orasel mai micut,iar astea de care ati zis voi sunt cam scumpe

pai vezi ca in curand e intrunirea de la Bacau (iunie) si daca nu iti iei pana atunci ceva, te uiti si tu pe acolo si vezi ce gasesti, cum iti sta pe diferite modele de motoare, vezi tu , te descurci.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa o luam metodic, vad ca fiecare sugereaza altceva .

 

1. Daca iti permiti motor de 3000 de euro uita de orice comunista, inclusiv Dnepr. Nu are rost sa te chinui. Oricum, nici o comunista nu merita mai mult de 1000 euro presupunand ca e facuta boboc fara repros, cu multa munca bagata in ea.

 

2. Recomandarea aia cu 500 cmc e valabila mai mult la motociclete nervoase, sport/strada. La un cruiser e mai usor de controlat puterea motorului, cuplul jos in ture te ajuta mult ca incepator. La dimensiuniloe tale uita de Virago, e mic , si Steedul mi se pare tot mic. Mai ziceai tu acolo de EN500 - ala nu e cruiser si oricum e mic.

 

Cauta K Vulcan 750-800, Y Dragstar 650, si s-ar putea sa fie ok si S Intruder/Marauder de 800. Cam pe la banii astia cred ca gasesti ceva bun, poate usor spre 3500 dar nu mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vreau chopper da ,avand in vedere ca nu prea am mers cu nici unul ,nu stiu daca e bine sa iau unul de capacitate mare.Mai am si vreo 2m si 100kg si nu stiu pe ce incap mai bine.Ma gandeam la Honda Steed,YAMAHA VIRAGO535,KAWASAKI EN500 sau chiar un Dnepr.As da in jur de 3000 euro.Poate stiti voi mai bine,da nici mai scump sa nu imi para rau daca mai cad.

La banii astia ia-ti gandul de la comuniste...nu merita...incearca cu un vulcan de 750 :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau chopper da ,avand in vedere ca nu prea am mers cu nici unul ,nu stiu daca e bine sa iau unul de capacitate mare.Mai am si vreo 2m si 100kg si nu stiu pe ce incap mai bine.Ma gandeam la Honda Steed,YAMAHA VIRAGO535,KAWASAKI EN500 sau chiar un Dnepr.As da in jur de 3000 euro.Poate stiti voi mai bine,da nici mai scump sa nu imi para rau daca mai cad.

 

Si eu sunt incepator.Am 184cm si 93kg. Mi-am luat virago de 250 si mi se pare ok. Nu cred ca e nevoie sa mergi la capacitate prea mare. Eu zic ca e important sa te simti tu comod pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Si eu sunt incepator.Am 184cm si 93kg. Mi-am luat virago de 250 si mi se pare ok. Nu cred ca e nevoie sa mergi la capacitate prea mare. Eu zic ca e important sa te simti tu comod pe ea.

 

..Nu stiu daca este bun exemplul meu,eu sunt putin atipic,dar intodeauna am avut un principiu:daca mi-am luat ceva,masina sau auto,am vrut sa aiba motorul cit mai puternic,nu neaparat pentru a da in ea,cit a avea acea rezerva de putere acolo.Revenind la moto,eu am 184cm si 100kg si mi-am luat direct VN 1500.Motoarele nu le schimbi ca pe ciorapi si dupa ce o sa te saturi de astea mici te chinui sa le vinzi,pierzi lovele la ele ca dracii,apoi te chinuiesti sa-ti iei unul mai mare.Iar faza cu cazutul nu stiu daca are relevanta,atata timp cit o furi cam cu orice motor!

Motociclist necazut si barbat nemasturbat io n'am vazut :crack:

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: ...Plus ca poti sa-ti iei orice motor la care exista si comenzi avansate...nu se mai pune problema de "stat cu genunchii la gura"...!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...