Sari la conținut

accident moto iasi


a_sorien
 Share

Postări Recomandate

Motociclist spulberat de un RAV4 in Copou

vizionat (1068)

 

 

● Ieri, in jurul orei 11.00, un motociclist a fost izbit in plin de un autoturism marca Toyota RAV4 ● Accidentul s-a petrecut chiar in apropiere de Inspectoratul Judetean de Politie Iasi ● "Pur si simplu nu am vazut nimic. Nu l-am vazut pe motociclist. Imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat", a precizat Petronela Apostol, femeia care se afla la volanul SUV-ului

 

Ieri, in jurul orei 11.00, un motociclist a fost izbit in plin de un autoturism marca Toyota RAV4. Evenimentul s-a petrecut chiar in apropiere de Inspectoratul Judetean de Politie Iasi. Chiar daca la scurt timp dupa producerea accidentului, la fata locului a venit si un echipaj de la SMURD, motociclistul a scapat ca prin minune doar cu cateva zgarieturi. Martorii sustin ca l-a ajutat foarte mult echipamentul de protectie. Medicii i-au facut examinarile care se impuneau, insa nu l-au internat pe Lucian Gherghut. Potrivit politistilor sositi la fata locului, motociclistul circula regulamentar dinspre Universitatea de Arte spre Targu Cucu. Acesta a fost lovit violent, in spate, de un autoturism Toyota RAV4, aflat pe sensul opus de mers. Femeia de la volanul masinii a acrosat spatele motocicletei in momentul in care a virat stanga. "Pur si simplu nu am vazut nimic. Nu l-am vazut pe motociclist. Imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat", a precizat Petronela Apostol, femeia care se afla la volanul SUV-ului.

De asemenea, ieri, reprezentantii politiei au facut publice si alte accidente rutiere petrecute in ultimele zile. Un sofer beat a accidentat grav o minora de 16 ani. "In dimineata zilei de 7 iunie, ora 05.40, Neculai L., de 20 ani, posesor al permisului de conducere categoria B cu vechime din luna aprilie 2009, in timp ce conducea o autoutilitara pe drumul comunal din Dagata, fiind sub influenta bauturilor alcoolice, a pierdut controlul volanului si a accidentat grav o minora de 16 ani, ranind usor si o a doua persoana. Ambele victime se deplasau regulamentar pe partea stanga a drumului, in aceeasi directie de mers", a sustinut Virginia Pralea, purtatorul de cuvant al politiei iesene. Politistii au constatat ca barbatul avea o alcoolemie de 0,34 la mie in aerul expirat. Tot in urma cu doua zile, un conducator auto de 34 ani a accidentat mortal un cal. Era intuneric, iar calul a sarit deodata pe sosea fara ca soferul sa mai poata opri autoturismul. Masina a fost avariata in proportie de 70 la suta, iar soferul si pasagerul din dreapta au fost grav raniti.

 

 

si o poza de ziar..!!

post-24720-1244539540_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa refaca testele oftalmologice. Chiar dansa declara ca NU a vazut. Nu se pune suficient pret pe atentie. Pe faptul ca "nu l-am vazut" NU e o scuza. "Asigurare temeinica" suna cuiva cunoscut ? ... Daca s-ar da pedepse cu executare la evenimentele rutiere altfel s-ar circula. Ar exista frica de a face vreo magarie, si stim cu totii ca frica este cea mai buna motivatie pt fiinta umana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa refaca testele oftalmologice. Chiar dansa declara ca NU a vazut.

Cati dintre cei care au permis au testul oftalmologic (sau orice test medical dintre cele obligatorii pentru dosar) facut? Io cred ca vreo 10%, asa ca nu e de mirare ca ne intalnim cu chiori pe drumurile patriei. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

bai fratilor cum dracu sa nu il vezi mai omule :D ...aste odata ce se urca in SUV nu mai vad bine. merg pe ideia sant in tanc si nu am nimic. vai frate da chioara e aia. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba ca nu inteleg...adica aia a facut stanga si l-a acrosat in spate pe motociclist care venea pe sensul ei opus de mers...cum naiba sa nu-l vada, ca ii venea din fata!!!

 

CE scuza penibila...asta chiar e culmea orbirii...

Editat de faur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba ca nu inteleg...adica aia a facut stanga si l-a acrosat in spate pe motociclist care venea pe sensul ei opus de mers...cum naiba sa nu-l vada, ca ii venea din fata!!!

 

CE scuza penibila...asta chiar e culmea orbirii...

 

 

Pai nu ai cum sa nu il vezi mai ales DACA motorul are FARUL APRINS.Aia cred ca se gandea la `(cuvant urat) in momentul ala. :D

Editat de maryan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor cum dracu sa nu il vezi mai omule :D ...aste odata ce se urca in SUV nu mai vad bine. merg pe ideia sant in tanc si nu am nimic. vai frate da chioara e aia. :moto:

 

Eu o cred. O fi o piticanie caruia i-a luat barbasu` ditamai tancul incat atunci cand se urca in el nu mai vede nimic din cauza bordului dar na, e in siguranta duduia. Data viitoare sper sa nu-l vada nici pe Dorel cand iese cu bascula de pe santier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Eu o cred. O fi o piticanie caruia i-a luat barbasu` ditamai tancul incat atunci cand se urca in el nu mai vede nimic din cauza bordului dar na, e in siguranta duduia. Data viitoare sper sa nu-l vada nici pe Dorel cand iese cu bascula de pe santier.

un mare intelept a spus:: oamenii mici spun lucruri mari :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu ai cum sa nu il vezi mai ales DACA motorul are FARUL APRINS.Aia cred ca se gandea la `(cuvant urat) in momentul ala. :moto:

 

nu se gandea la pwla....era cu ditamai dildoshagu` intre craci si intre timp isi facea manichiura.dracu` sa ii duca pe toti orbii!si pe toate papitzoancele care au masina cumparata din supt.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa refaca testele oftalmologice. Chiar dansa declara ca NU a vazut. Nu se pune suficient pret pe atentie. Pe faptul ca "nu l-am vazut" NU e o scuza. "Asigurare temeinica" suna cuiva cunoscut ? ... Daca s-ar da pedepse cu executare la evenimentele rutiere altfel s-ar circula. Ar exista frica de a face vreo magarie, si stim cu totii ca frica este cea mai buna motivatie pt fiinta umana.

 

asigurare? pai a platit-o si rca si casco. altfel la ce te referi? doar si-a luat suv ca-i sigura si nu pateste nimic in caz de ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Scuza" asta cu "nu l-am vazut" s-a generalizat.. Si mai e aia cu "venea foarte tare". Cum zicea cineva mai devreme, un examen oftalmologic e FOARTE indicat in cazul in care ea a intors pe acolo... adica motoristul asta, complet nevinovat, venea din fata... far aprins, un ceva care se misca pe banda de venire.. ceva, ceva ar fi trebuit sa ii atraga atentia cucoanei...

Sanatate motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...