Sari la conținut

Kawasaki Zx 10 R


Mos Craciun
 Share

Postări Recomandate

 

 

Iar dupa ce vezi cum sare de 300 km/h ma astept sa taci din gura o data pentru totdeauna SILVIU.

 

 

 

stai linistit ca de 300 sar si alte motoare...R1, gixeru de 1000...asa ca Silviu nu o sa taca din gura;)

oricum pe ceas nu s-a dus decat pana la 299 ;) asta ca sa te enervez putin :ok:

si cu becul ala rosu care sta aprins? ori ai modificat ceva la ea ori e defect....ca doar de la schimbat toba nu ar ramane aprins :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intr-un final asta e cumva o dedicatie pentru Silviu C. aka Dimi ?

Oare merge si el asa, sau se uita pe reviste si pe urma zice ca motorul lui a castigat in fata motocicletei tale, dar in realitate doar pilotul face diferenta ?

P.S. Eu sunt fan Gixxer, nu-mi place Kawa, dar pot sa admit ca e un motor incredibil, ramane de vazut cum rezista in timp fata de un Suzuki la fiabilitate.

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Beculetul rosu intermitent este senzorul de exup - sau cum se scrie - pentru ca am galerii racing a trebuit sa-l scot si nu i-am anulat senzorul.

2. Asa este toate motocicletele de 1000 cc. trec de 300 km/h in afara de Honda 1000RR dar nu in halul asta ci mai lent chiar si K6 care este cea mai apropiata.

3. Nu se opreste decat indicatorul la 299 km/h turometrul creste in continuare si asta se intampla in treapta a cincea. Dupa ce o termin pe a cincea si deja kilometrajul este blocat de ceva vreme la 299 km/h eu schimb a sasea si mai cresc 1000 si cateva sute de ture peste. Asa ca... Astept un filmulet cu o alta motocicleta care sa accelereze mai repede. Pentru a imi combate teoria care pana acum are argumentul cel mai valabil. Nu va cer sa ma credeti ci sa vedeti cu ochii vostri.

 

Eu am ramas socat cat de repede accelereaza la viteza mare comparativ cu modelul precedent. Deci ceea ce au zis ei ca pentru a atinge top speed -ul are nevoie de o putere cu 10 HP in minus fata de modelul precedent nu a fost minciuna.

Editat de Mos Craciun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cum am mai spus. Difera circuitul difera rezultatul. Acum ar trebui sa facem o medie intre rezultate. SAU MAI BINE LE INCERCAM NOI SI VEDEM CARE DINTRE ELE SUNT MAI RAPIDE..... Ma rog, cei care am avut posibilitatea sa o facem si ne dam cu parerea, suntem desfiintati de cei care au citit in reviste una si alta ;)

 

Sa intelegem ca simturile tale sunt mai tari decat aparatele de masura a vitezelor, a timpului, a distantelor? Adica fizicul tau stie sa masoare milisecunde (timp), milimetri (distanta), milimetri pe secunda (viteza)? Cum de ai capacitatile astea paranormale? Le simti in urina? Unde le tii ascunse? In oua? Numai asa, pentru telespectatori, ai putea sa ne spui ce cifra octanica reala avea benzina din rezervor cand ai filmat? Sau poate neuronul tau sa calculeze viteza maxima atinsa de tine cu trei zecimale, de exemplu 335.127 km/h? Sau poti sa-mi spui ce acceleratie medie ai avut intre viteza de 189.176 km/h si 298.999 km/h? Sau, si mai tare, daca te las sa conduci doua motociclete identice ZX10R, poti sa-mi spui care dintre ele este mai nervoasa si, mai ales, cu cati cai putere in plus (ca doar n-o sa zici ca sunt identice, pentru ca nu exista doua lucruri identice facute de mana omului pe lumea asta). Bai zevzecule, te crezi Dumnezeu? Cum adica: hai sa lasam deoparte revistele, trebuie sa probam motoarele? Este ca si cum ai zice: hai sa lasam ceasurile atomice, sa masuram timpul cu glanda din ceafa.

Sau, cica: "acum trebuie sa facem o medie". Cum adica, ba, daca nu-ti iese tie la socoteala ce scrie in revista, trebuie sa faci o medie? O medie intre cine si ce? Ce medie, ba? Esti la scoala? Esti corigent? Ai obsesia mediilor si a promovarii? Ce inseamna: "difera circuitul difera rezultatul"? Pai aia din revista au avut deja grija sa treaca diferentele dintre marcile de motoare pe aceleasi circuite, ce sa mai difere? Poate circuitele tale din cap, mai precis scurtcircuitele. Esti penibil. Ba, mai bine te faceai politician (sau esti deja si nu ne spui), ca te pricepi sa sustii o cauza pierduta).

Auzi, bai, amaratule, de ce nu te duci tu sa cronometrezi premiile de GP? Ca poate tehnologia aia a alora e mai invechita decat capacitatea ta mentala, fizica, urinara, de a "MAI BINE LE INCERCAM NOI SI VEDEM CARE DINTRE ELE SUNT MAI RAPIDE..... ". Dupa mintea ta aia creata, nici n-ar mai trebui sa se tina concursuri de GP: ar fi suficient sa te angajeze pe tine pe post de degustator sef al motocicletelor, tu ai stabili pe baza simturilor extrasenzoriale cu care te-a inzestrat natura, care marca este cea mai rapida, si astfel s-ar stabili campioana mondiala. N-ar mai fi nevoie de circuite, de piloti, de atatea cheltuieli inutile, ci doar de prezenta, intelepciunea si initierea ta. Prapaditule!

Esti copac, esti talamb. Ba, tu chiar te dai pe Tunari? Prostanacule, oprestete, ca o sa faci accident. Esti prea prost ca sa fii norocos de atat de multe ori. Nu te mai uita la beculetele de pe bord, uita-te pe unde mergi. Auzi la el: sa lasam deoparte ce-au masurat aparatele, mai bine ne dam noi, ca VEDEM. Ce vedem, ba? Un afisaj care prezinta niste cifre in schimbare? Daca nu aveai vitezometru la motorisca, mai stiai ca merge cu 335 km/h? Daca esti impotriva masuratorilor, de ce pielea mea nu-ti scoti indicatoarele de bord, ca ocupa spatiu, consuma curent si atarna greu, deci iti micsoreaza topspeed-ul. Sa te vad atunci cum mai compari motorul tau bashinos cu altele, doar asa, masurand vitezele din ochi, pe principiul: "MAI BINE LE INCERCAM NOI SI VEDEM CARE DINTRE ELE SUNT MAI RAPIDE..... ". Huooooo, penibilule!!! Ba, esti major? Sigur? Nu ti-a gresit tanti doctora injectia cu vaccin cand erai mic?

 

 

 

Una peste alta pe mine ma lasa rece remarcile voastre. Insa imi pare rau ca intra oameni care nu sunt initiati si citesc ineptiile voastre in loc sa citeasca impresii personale si obiective ale oamenilor care chiar le-au incercat.

 

Ce ineptii am scris eu, ba papagalule, ca n-am mai intrat niciodata pe postul tau? Si ce initiere ai tu, agariciule: esti discipol al lui Bivolaru? Esti yogar? Numai aia sunt initiati. Ce, ai monopolizat stiinta condusului pe motocicleta? Te crezi singurul animal pe doua picioare care stie sa mearga pe doua roti? Daca vrei sa stii, m-am uitat la filmele postate de tine cu atata mandrie si am vazut ca luai curbele alea stranse de la iesirea de pe autostrada cu viteza melcului (25km/h, ha ha ha!!!). Nu ti-e rusine sa postezi asa filme, cu mers de mormoloc? Iar despre schimbatul vitezelor, mai ales retrogradarile, esti varza. Vai de cutia aia de viteze. Iar in trafic ai o tona de morcovi in fund: te apropii de ala din fata, franezi, pierzi din viteza, apoi accelerezi in tromba, dar degeaba, ai pierdut o secunda, doua.

Iar viteza maxima ai atins-o asa, un pic, ca pe un balon de sapun, sa n-o spargi. Dupa ce aparea 299 pe vitezometru, reduceai de frica, desi nu aveai nimic in fata. Eu iti propun sa joci games-uri pe calculator, poate vei fi mai satisfacut ca mergi mai repede. Ce vad eu este ca ai orgasm ca afisajul ala arata 299. Stiai ca afisajul ala arata mai mult chiar si cu 3%, conform standardelor? Stiai ca un afisaj de vitezometru nu are voie sa arate mai putin, ci doar mai mult?

 

Mi-am pierdut o ora ca sa citesc tot topicul si sa vad cat de mult s-a stradut Silviu.C sa-ti explice ca nu conteaza cateva procente de putere in plus sau minus, de demaraj in plus sau minus, ca doar gustul fiecaruia diferentiaza o motocicleta de alta, am vazut cum ti-a adus ca argument revista, asa cum si tu, cand ai inceput topicul, tot un articol ai adus drept argument, am vazut cum iti cerea sa-i citezi din posturile sale anumite afirmatii pe care le puneai pe seama lui, am vazut ca bati campii de fiecare data, ca esti mandru de nu-ti mai incapi in piele, ca te crezi buricul pamantului, ca ti-a cazut talentul in slidere. Imi dau seama ce va fi la gura ta acum, dar, vazand ce i-ai facut lui Silviu, eu stiu de pe-acum ca o s-o dai in balarii, ca nu raspunzi la argumente, ca esti ilogic, ca esti impulsiv, ca nu gandesti, ca esti un taran autosuficient si ignorant.

Ba caricatura, ba tentativa de sportiv, ba, circarule de cartier, invata cel mai important lucru pe care-l cere performanta: MODESTIA. Numai modestia te lasa sa progresezi. Ma pish pe timpul scos de tine pe Tunari. Si pe demarajul lui Kawasaki. Si pe faptul ca esti dealer Kawasaki. Fii om! Fii modest. Ai mancat rahat pe pagini intregi de forum, opreste-te. Nu poti fi atat de retardat. Calmeaza-te. Poate nu esti irecuperabil. Poate mai ai o sansa de insanatosire.

 

Auzi ce spune buricul pamantului: "imi pare rau ca intra oameni care nu sunt initiati si citesc ineptiile voastre in loc sa citeasca impresii personale si obiective ale oamenilor care chiar le-au incercat". Auzi, ba, mucosule? N-ar fi mai bine daca nici macar n-am mai merge noi, aia neinitiatii, pe motoare, ci numai tu, cel desavarsit, cel perfect? Sau, si mai bine, ce zici ca noi, ceilalti, sa nici nu mai avem voie sa ne cumparam motoare, din moment ce n-am primit taina initierii. Ma intreb atunci, cui dracu mai vrei sa-ti vinzi marfa? Te cam contrazici, nu? Pai daca nimeni nu poate sa-ti atinga perfectiunea, de ce sa cumpere regina soselelor, ZX10, si nu sa-si ia IJ sau Nepra? Ca tot n-o sa poata sa masoare, prin "MAI BINE LE INCERCAM NOI SI VEDEM " puterea, demarajul, manevrabilitatea, stabilitatea, ciclistica, etc.

 

Ba (cuvant urat), da-te-n spume si nu mai intra pe topicul asta, ca te-ai facut de cacao.

 

Inca o data, felicitari lui SILVIU.C pentru rabdare si consecventa, pentru luciditate si probitate tehnica, lucruri de care eu nu promit sa dau dovada.

 

Acum stiu si copii, Mos Craciun nu exista. Asa ca mars de-aici, impostorule.

 

 

 

 

 

 

PS1 Pe sbz, mai precis aici http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&...iewtopic&t=8530

am scris si eu ceva din experienta mea. Ei bine, dumnezeul soselelor, MC, a declarat ca merge pe o roata. Oricat de incepator as fi, nu pot sa cred ca exista cineva care poate merge pe un vant lateral, in rafale, care sa te scoata de pe sosea. De vreo doi ani, au inceput si la noi sa apara un fel de tornade, mici, este adevarat, dar care au smuls cateva acoperisuri. Iar clima este in schimbare continua! Pai daca acest initiat are pretentia sa scriem corect, ca sa-i invatam pe cei initiati, cum se face ca n-a avut nici o replica de bun simt la topicul respectiv? Pai, va spun eu: pentru ca nu iese prea des din circuitul ala din Tunari, si nu merge pe soselele patriei, sa vada ca exista vanturi laterale primejdioase. Si chiar daca el, in atotputernicia lui, stie sa contracareze vanturile laterale, tot era mai bine, in spiritul autodeclarat de educare a neinitiatilor, sa dea un sfat de bun simt noilor motociclisti. Ei, nu! El a preferat sa zica ca tre' sa mergem pe-o roata. Pe aia de rezerva, probabil.

 

PS2 Din pacate pentru ca-mi calc peste preferinte, si eu sunt fan Kawasaki. Am ZZR1110, care este cel mai tare dintre toate motoarele de pe lume. Cu o singura observatie, pe care o gasiti in subsolul fiecarei postari pe care o fac: este doar PAREREA MEA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Beculetul rosu intermitent este senzorul de exup - sau cum se scrie - pentru ca am galerii racing a trebuit sa-l scot si nu i-am anulat senzorul.

aha...m-am lamurit

 

2. Asa este toate motocicletele de 1000 cc. trec de 300 km/h in afara de Honda 1000RR dar nu in halul asta ci mai lent chiar si K6 care este cea mai apropiata.

 

ok

 

3. Nu se opreste decat indicatorul la 299 km/h turometrul creste in continuare si asta se intampla in treapta a cincea. Dupa ce o termin pe a cincea si deja kilometrajul este blocat de ceva vreme la 299 km/h eu schimb a sasea si mai cresc 1000 si cateva sute de ture peste. Asa ca... Astept un filmulet cu o alta motocicleta care sa accelereze mai repede. Pentru a imi combate teoria care pana acum are argumentul cel mai valabil. Nu va cer sa ma credeti ci sa vedeti cu ochii vostri.

 

Eu am ramas socat cat de repede accelereaza la viteza mare comparativ cu modelul precedent. Deci ceea ce au zis ei ca pentru a atinge top speed -ul are nevoie de o putere cu 10 HP in minus fata de modelul precedent nu a fost minciuna.

 

nu am avut okazia sa merg cu zx10 noul model...la united motors nu faceti si drive test? chiar as vrea sa ma conving de treaba asta cu acceleratia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca e sa nu pot nici eu sa ma abtin, asa cum nu putea nici un alt forumist, initiat insa, spre deosebire de mine, va spun ce ma framanta:

 

Cum este posibil sa existe un astfel de dobitoc pe forum si voi, ceilalti care cititi ce se scrie p-aici, sa nu-l sanctionati? De ce nu luati atitudine? Va complexeaza faima lui Mos Gerila? Ce, nu credeti ca si voi puteti sa va initiati?

Haideti sa nu mai tinem cont de faima unora si a altora. Haideti sa luam atitudine. Sa aratam cu degetul impostorii. Sau retardatii. Haideti sa curatim forumul de uscaturi.

 

Auzi la el: sa nu ne incredem in masuratori, ci sa probam motocicletele... uite unde zacea extrasenzorialul pe doua roti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Beculetul rosu intermitent este senzorul de exup - sau cum se scrie - pentru ca am galerii racing a trebuit sa-l scot si nu i-am anulat senzorul.
Honda nu are astfel de senzor?! Eu stiam ca respecta si Honda euro 3 si ar cam trebui sa aibe ,dar la motocicleta lui Bracio eu nu am vazut nici un bec sa-i licareasca chiar daca i-a schimbat esapamentul. Si chiar daca e asa ,producatorii aia sunt asa de prosti ,incat nu-si dau seama ca 99% din cei ce iau asemenea modele ,le schima 100% tobele originale cu unele after-market??? Apropo si eu la gsxr-ul de 600 i-am schimbat toate tobele si NU-MI licareste nici un bec....oare ,de ce???
2. Asa este toate motocicletele de 1000 cc. trec de 300 km/h in afara de Honda 1000RR dar nu in halul asta ci mai lent chiar si K6 care este cea mai apropiata.
Citeste acum 2 numere in urma ,in testul de 1000, si vezi ca (virgula) Kawasaki zx10 are acceleratiile pe locul 3 ,dupa suzuki si yamaha(asta pana la 200km/h) ,iar ca reprize (pe un anumit interval ,nu pe toate ca sa incepi sa tipi pe aici) l-a batut pe Kawa chiar si Honda(modelul nou).Asa ca mai lasa-ma cu ce simti tu si cate miimi iti ia tie ....oare esti Einstein ,sau un calculator ,de poti calcula cat de repede accelereaza motocicleta zx10 in comparatie cu R1 sau oricare alta ca sa-ti dai seama de acele miimi?!?!?!?
Si de fapt toti cei care alearga pe Zx 10 2006 iti pot spune ca e cea mai tare motocicleta pe care au mers ei
E logic daca i-ai imbrobodit pe toti sa-si ia zx10 ca or sa castige nu stiu ce curse si am vazut ce curse a castigat kawasaki...nu ma refer pe plan local ,unde chiar nu am ce vedea ,ci la alte curse ,gen 24h LeMans unde participa piloti ADEVARATI :ok:
Iar dupa ce vezi cum sare de 300 km/h ma astept sa taci din gura o data pentru totdeauna SILVIU.
Unde a sarit de 300 ,eu unul nu am vazut decat 299 ,unde ajunge si K5-ul fara probleme in treapta a cincea .Deci unde era gluma?!?! ;) :lol: Si cat ma pot bucura ca ai pus SI aici filmuletele: pai ,
prietene Mos Craciun ziceai ca nu te dai cu BOTA pe strada ca e prea riscant ca bla bla etc etc si acum vii si pui filmulet unde te crezi o tentativa de GhostRider
??!??!?! De ce nu te dai cu Bota daca ai cojones!??...oricum mie putin imi pasa ,dar nu te mai umfla asa in pene si nu mai lauda o marca anume ,caci MULTI si-ar dori oricare dintre aceste modele ,dar pe celalat site(vezi sbz ) se sufera prea mult de impresii ,care are cea mai tare motocicleta ,care e cel mai bun(desi sunteti la ani lumina distanta de cei din afara ,dar culmea le contestati profesionalismul ,desi la testul de 1000cmc a participat Jurgen Fuchs ,fost campion mondial...tu la ce esti campion?!?!....la cazaturi?!)
Eu sincer nu inteleg ce ai cu omu'. Si mie mi-ar place sa le pot incerca pe toate (motocicletele, i mean ), si sa-mi fac o parere personala, nu sa ma iau neaparat dupa ce scrie intr-o revista.
Categoric LUC ,ai si tu o parte de dreptate ,dar cand intre acele modele sunt diferente de miimi ,care NU la poti percepe ca om si sa impui o parere ,gen "kawa e cea mai tare ,restul sunt verze" ,mi se pare o lipsa de respect la adresa celorlati posesori. Te inteleg ca ai Kawa(si eu am suzuki) ,dar nu m-am batut cu pumnii in piept si nu am jignit celelate marci de motocicleta...daca tie iti convine(si vad ca iti convine) treaba ta ,dar mie NU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-ar place sa le pot incerca pe toate (motocicletele, i mean ;) ), si sa-mi fac o parere personala, nu sa ma iau neaparat dupa ce scrie intr-o revista.

 

 

De acord cu tine. dar n-o sa poti contrazice niste masuratori. Prin test-drive-uri personale vei obtine doar niste pareri personale, bazate pe criterii de apreciere strict personale. Daca n-ar fi asa, ne-ar convinge unul ca mos gerila ca numai motosfarleaza "X" este "za best", si n=ar trebui sa se mai fabrice alte marci si modele, si toti am fi la fel, calare pe aceeasi motozbarca, si.... Apropo's, ai vazut filmul de desene animate OBLIO? Am fi toti cu capul tuguiat, ca al lui Mos GerSILA. adica, sila. SILA!!! (dezgust, scarba). Mos Dezgust. Mos Scarba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ,tocmai asta e faza: contesta timpii scosi cu aparate de precizie si facute de piloti profesionisti(fosti campioni MONDIALI ) ,pe circuite profesioniste. Chiar nu inteleg ,oare se crede peste acei piloti PROFESINISTI si peste acele aparate de masura si sa-i credem masuratorile lui facute ochiometric ca vezi doamne kawa fuge mai tare ca "x" motocicleta???....eu unul nu dau doua parale pe ce spune ,dar asta nu insemna sa iei mot-a-mot tot ce scrie in revista ,dar in nici un caz ce face un "pilot" de-al nostru ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ramas socat cat de repede accelereaza la viteza mare comparativ cu modelul precedent. Deci ceea ce au zis ei ca pentru a atinge top speed -ul are nevoie de o putere cu 10 HP in minus fata de modelul precedent nu a fost minciuna.

[...]

Astept un filmulet cu o alta motocicleta care sa accelereze mai repede. Pentru a imi combate teoria care pana acum are argumentul cel mai valabil. Nu va cer sa ma credeti ci sa vedeti cu ochii vostri.

 

Se vede din ce scrii ca ai ramas socat. Si spui ca te-ar linisti un filmulet in care sa vezi un ceas-vitezometru care sa arate o crestere de viteza mai mare decat ai vazut tu, ianinte de a fi socat.

Fac un apel la cunoscatorii de Photoshop, de moviemaker, de orice, faceti-i omului un film cu un vitezometru care se misca repede-repede, poate-l linistim si-i satisfacem asteptarea. Poate-i curmam chinul. Fie-va mila de un Mos (in gandire) -Craciun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ,tocmai asta e faza: contesta timpii scosi cu aparate de precizie si facute de piloti profesionisti(fosti campioni MONDIALI ) ,pe circuite profesioniste. Chiar nu inteleg ,oare se crede peste acei piloti PROFESINISTI si peste acele aparate de masura si sa-i credem masuratorile lui facute ochiometric ca vezi doamne kawa fuge mai tare ca "x" motocicleta???....eu unul nu dau doua parale pe ce spune ,dar asta nu insemna sa iei mot-a-mot tot ce scrie in revista ,dar in nici un caz ce face un "pilot" de-al nostru ;)

 

 

SILVIU, esti prea de bun simt, prea tolerant, prea ingaduitor. Tipul este dobitoc. Este nebun cu acte in regula. Am citit tot topicul, in speranta ca o sa gasesc ceva folositor, si ce gasesc: un complexat, un blazat, un ignorant, un strofocat, totul intr-o singura persoana, care nu se mai opreste din a bate campii. Si nimeni (cu mici exceptii), din politete sau din prietenie, nu-l bate pe umar sa-i zica: Mosule, las-o mai moale, ca nu e chiar asa. Este inimaginabil. Daca tinerii nu iau pozitie in fata meschinariei, ce sa mai zicem de cei mai in varsta? Ce pretentii sa mai avem de la politicienii care ne conduc?

 

Mosule, ce tanar esti

E prima oara cand vii la mine (in topic)

Nu te mai las sa pleci (sa aberezi)

Noapte de vis alaturi de tine (te demasc de cate ori e nevoie ca sa te trezesti din "vis")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SILVIU C si Moto + va pot intreba pe ce circuit vreti sa ne dam ca sa-mi aratati ca trebuie sa ma bazez pe parerile voastre??? Nu de alta insa permit glumele celor care chiar reprezinta ceva pe motor, nu in fata tastelor. Sunt convins ca asa cum v-ati dat voi cu parerea despre nivelul meu motociclistic de cacao cu siguranta o sa treceti pe langa mine de o sa-mi intoarceti casca in cap. De la SILVIU C nu aveam pretentii pentru ca mi-am dat seama de mult ca are o problema mentala ce cu siguranta este demonstrata medical. Acum se bazeaza pe ceea ce spun aparatele performante, insa cand i-am pus scanari unde Zx 10 iese cu 164 HP la roata mai tare cu 7 HP decat K6 mi-a zis ca nu este adevarat. HOTARASTE-TE frate o data pe ce te bazezi. Eu nu spun decat ceea ce am simtit.

Moto+ roaga-te de cei ce stiu Movie maker sa trucheze ceva, pentru ca e clar ca tu nu te pricepi la nimic. Daca tu crezi ca asa ceva e trucat este clar.... Nu mai am cuvinte. Cat despre jigniri, fac un efort si te ignor dar doar de data asta... pentru ca vreau sa am constiinta impacata atunci cand nu te vor mai spala nici 10 ape...

 

PS:SLIVIU C cand ti-am bagat vorbe in gura la adresa lui Ono te-ai cacao pe tine si nu ti-a placut. De ce vi tu acum sa imi pui mie cuvinte pe care nu le-am spus niciodata? Am spus eu vreodata ca celelalte motociclete sunt de cacao? Trebuie sa fi idiot frate sa nu-ti dai seama nici macar de o gluma de level 1 de subtilitate. Refuz sa cred ca acest forum este plin de oameni care apleaca urechea la SILVIU C si Moto + si isi cumpara motocicletele dupa ce vad la televizor in loc sa le testeze inainte sa cumpere motocicletele asa cum ii indrum eu. Ii asigur ca pana si celor mai lipsiti de experienta aceste regine de 1000 li se vor parea diferite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SILVIU C si Moto + va pot intreba pe ce circuit vreti sa ne dam ca sa-mi aratati ca trebuie sa ma bazez pe parerile voastre??? Nu de alta insa permit glumele celor care chiar reprezinta ceva pe motor, nu in fata tastelor.
Du-te fratele meu si da-te cu Jurgen Fuchs si alte stele ale motociclismului ,NU cu mine.Ti-am spus clar ca-mi recunosc nivelul si nu ma interesezi ,dar tu se pare ca vrei sa te masori cu unii mai slabi ca tine ,deci asta ti-e nivelul :lol: .Tu contesti nivelul de profesionalism al lui Jurgen Fuchs ,pe ce motiv?!?!....ai fost tu vreun campion mondial si nu-mi dau seama?!...participi la 2 curse si cazi in 3 curse si asta e un motiv. Ti-am spus ,nu-ti contest un anumit talent la curse ,dar esti LA ANI LUMINA distanta de unul ca Jurghen Fuchs ,iar acest om le-a testat ,iar rezultatul il ai in revista de acum 2 numere...daca doresti :ok:
Acum se bazeaza pe ceea ce spun aparatele performante, insa cand i-am pus scanari unde Zx 10 iese cu 164 HP la roata mai tare cu 7 HP decat K6 mi-a zis ca nu este adevarat. HOTARASTE-TE frate o data pe ce te bazezi. Eu nu spun decat ceea ce am simtit.
Eu ti-am mai spus ca nu dau nici mucii pe acele masuratori ,ca sa nu mai vorbesc de standul vostru dyno,iau puterea declarata DE PRODUCATOR si aia este ,nu nu stiu ce masuratori apoi prin care se dovedeste ca pamantul e patrat ,bla bla etc etc.Daca producatorii ar minti si daca nu ar fi asa de bune acele masuratori ,fii sigur ca exista cineva care sa-i traga la raspundere. Asa ca ,eu cred ce spun producatorii :P ...tu strofoaca-te in continuare cu dyno-urile tale

PS:SLIVIU C cand ti-am bagat vorbe in gura la adresa lui Ono te-ai cacao pe tine si nu ti-a placut. Ma bucur ca ai avut demnitatea sa recunosti ca ai aruncat la misto cu vorbe doar ca sa pari interesant....e un inceput sa recunosti :P

Am spus eu vreodata ca celelalte motociclete sunt de cacao? Trebuie sa fi idiot frate sa nu-ti dai seama nici macar de o gluma de level 1 de subtilitate
Ti-am dat citat dragul meu ,ti-am aratat ,ti-am desenat unde ai spus ,dar binenteles ai inceput sa o dai in diverse ca e gluma ,ca ploua etc etc ,desi ai repetat(uneori mai voalat) acest lucru.Hai ,nu ma imbarligi si pe mine sa-mi vand K6-le ca e de cacao si sa-mi iau zx10 ,ca am sa castig nu stiu cate curse? ;) Stiu ,eu sunt slab si de aceea imi doresc un zx10 ca sa castig tot si sa-l bat si pe Pascota. Totusi ai uitat cata rusine ti-a dat Pascota pt PRIMA DATA pe acel circuit ,desi tu ziceai ca speri sa ii dai 1 sec ,cum ti-a dat el la Arad si ...nexam ,un mare fas ...si cu ce motor?...cu un R6 in fata prea maritului ,prea puternicului ,prea -frumosului zx10...un mare fas

 

 

Ps:nu-ti contest unele aptitudini ,dar vezi-ti limititele si gunoiul din ochiul tau si nu mai spune sa te credem pe tine ,ca aia din reviste sunt prosti ,iar tu esti destept ca nu stiu cu ce motociclete ai mers etc etc. Aia ,"prostii" aia ,sunt foste glorii ale motociclismului mondial ,sau chiar actuali ,iar tu le contesti cea ce scriu si testeaza, ca nu domne' kawa zx10 face mult mai repede 0-200 decat scriu aia in revista...aia sunt prosti ,ce naiba. Totusi ,sa ne vedem fiecare lungul nasului si sa ne recunoastem limitele :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut filmele, si vorba lu coxanelu, ce calcatura avea motoreta ?

 

mie mi se pare normala calcatura, din cate am mers cu zx10-le

 

 

cat despre testul comparativ, m-as pronunta si eu dar nu am pus mana inca pe un k5 sau k6. dupa ce voi alerga unu cel putin 500 de km, voi posta, promit.

Editat de Colonelu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu uita ,in acele teste s-au pronuntat niste PROFESIONISTI ,nu niste tentative de piloti. Si eu m-am dat cu un cbr1000rr si cu 600rr sau gsxr1000 si gsxr600(din acelasi an ca sa pot face o comparatie ma refer ,ca de altfel am mai mers pe diverse modele),dar ca sa ma pronunt ca unele sunt varza si celelalte sunt cele mai bune ,niciodata...fiecare constructor are felul lui de a aborda modelul respectiv de motocicleta ,dar e o lipsa totala de bun simt sa spui de unele modele ca sunt varza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...