Sari la conținut

Hell's Angels


Ancalagon
 Share

Postări Recomandate

Interesanta lectura. Enervanta la culme paginarea, dar am reushit sa o citesc toata. E interesant sa vezi reactzia oamenilor din exteriorul gruparii nu numai randuri scrise de cei din interior. Dar pt mine nimic nou sub soare. Ar fi culmea sa itzi imaginezi ca outlaw inseamna om care trece pe roshu. Oricum mai nou (pt ca nu mai suntem in anii 60 sau 70) sa ajunns la un compromis, shi manifestarile "antisociale" ale membrilor sunt restranse la maxim in afara "lumii lor". Daca nu intri in lumea lor, nu ai nici o shansa de interactziune cu ei asha ca cetatzenii pot sa doarma in linishte... dar cu respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru aceia dintre voi interesati de istoria celei mai controversate - ca imagine publica, indeosebi - miscari de bikeri... Eventual putem comenta after...

 

Hells_Angels.txt

Aceasta este cartea scrisa de ziaristul spion in '66,si daca nu scria si minciuni atunci nu era declarat dusmanul clubului.El este motivul pt care la un posibil nou membru este verificat trecutul cel putin 6 ani in urma,si perioada de proba a crescut pina la 8-12 ani. Eu zic ca, cartile lui Sonny Barger reflecta cel mai bine adevarul,fiind memoriile lui,si nu o alergare dupa senzational ca in cartea lui Thompson. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta este cartea scrisa de ziaristul spion in '66,si daca nu scria si minciuni atunci nu era declarat dusmanul clubului.El este motivul pt care la un posibil nou membru este verificat trecutul cel putin 6 ani in urma,si perioada de proba a crescut pina la 8-12 ani. Eu zic ca, cartile lui Sonny Barger reflecta cel mai bine adevarul,fiind memoriile lui,si nu o alergare dupa senzational ca in cartea lui Thompson. :cheers:

 

Corect. Din nefericire, de cartea lui Sonny n-am reusit sa dau. De la Thompson insa e interesant de remarcat modul in care un ziarist iti arata poate fara sa vrea sau din cinism profesional modul in care hells Angels au fost ostracizati intr-o societate paranoica printr-o manevra mediatica. Daca stii vreun site cu cartea lui Sonny ar fi super...

Mai e o chestie tare, cu o politista care s-a infiltrat intr-un chapter de angels ca sa culeaga probe despre unul din membrii - tot un real story, transformat intr-o carte, Chain of Evidence de Michael Detroit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Din nefericire, de cartea lui Sonny n-am reusit sa dau. De la Thompson insa e interesant de remarcat modul in care un ziarist iti arata poate fara sa vrea sau din cinism profesional modul in care hells Angels au fost ostracizati intr-o societate paranoica printr-o manevra mediatica. Daca stii vreun site cu cartea lui Sonny ar fi super...

Mai e o chestie tare, cu o politista care s-a infiltrat intr-un chapter de angels ca sa culeaga probe despre unul din membrii - tot un real story, transformat intr-o carte, Chain of Evidence de Michael Detroit.

 

Pai eu ce am pus in post-ul de deasupra...?E foarte usor sa folosesti Google,sau orice alt motor de cautare.

Uite aici.Foloseste orice card valabil si ti le poti cumpara de la sursa.Hmm...

 

http://sonnybarger.com/osc/index.php?cPath=181

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e o chestie tare, cu o politista care s-a infiltrat intr-un chapter de angels ca sa culeaga probe despre unul din membrii - tot un real story, transformat intr-o carte, Chain of Evidence de Michael Detroit.

 

 

....cum dracu s-o infiltrat o femeie intr-un club de barbati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a infiltrat ca partenera a unuia din bikeri - o "old lady"... Dupa ce a trait cu ei ceva vreme si-a dat seama ca incepea sa se comporte la fel si era cat pe ce sa isi bage picioarele in FBI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Il aveam eu pe DVD......Varianta in engleza.......nu aia in germana......Te intereseaza?

Uh! :goodposting:

M-ar interesa si pe mine... Crezi ca mi-ai putea trimite o copie?

Zi-mi te rog ce presupune asta material vorbind... adica in bani.

Multumesc.

Tavi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...