Sari la conținut

Accident Calea Dorobantilor


Dan-Andrei
 Share

Postări Recomandate

Lucrez in apropiere, iar o colega care tocmai a trecut pe acolo mi-a spus ca a avut loc un accident (destul de grav dupa spusele ei) pe Dorobanti, pe langa Centro Cafe/ BRD.

 

O motoreta intrata puternic intr-un SUV. Sper ca motociclistul sa fie cat de cat ok, ii tin pumnii :-s.

 

La fata locului politie, SMURD.

Editat de Dan-Andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce a fost un accident cu un moto de viteza, un bou cu un toureg a iesit de pe interzis sa faca stanga spre pta charles de gaulle. moto venea dinspre arc si se ducea spre pta dorobanti. se pare ca are mana rupta. norocul lui a fost ca a avut echipament full.

 

revin cu detalii se pare ca nr,. moto este ceva b 66 EPP sau ERR. nu m-a lasat politia sa fac poze.

post-12907-1244811151_thumb.jpg

post-12907-1244811169_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai acum mi-a spus o colega de acest accident. Din ce imi povestise ea, accidentul parea destul de grav.

 

Bine ca a scapat cu viata! Si bravo lui pt echipament (alaltaieri eu m-am raschetat frumusel in tricou si pantaloni scurti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu auzisem ceva de un accident cu o vitezana galbena prin zona 1mai/ion mihalache- cica. Un baiat cu ochelari si casca cu creasta.

Naspa zi - sper ca-s bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala are JALUZELE la geamulstinga-spate??!?!?

 

 

LE:

sunt airbag-urile laterale

da' ce seamana..

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a scapat cu viata! Si bravo lui pt echipament (alaltaieri eu m-am raschetat frumusel in tricou si pantaloni scurti)

hai ca un tricou si pantaloni scurti n-ar fi scumpi, nu e problema sa-ti iei altii :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti, da cauciucuri avea?

Motoru de are numaru sub coada?

Cauciucurile sunt montate invers

Sunt coapte...huoooo

 

 

Sanatate motociclistului!

 

P.S. Acest post este la caterinca, cum fac toti sa caute nod in papura...mai putin urarea de sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe acolo, trec destul de des, dar nu am o viteza mai mare de 20 sa zicem 30 km /h ... cum naiba de s-a putut intampla asa acolo ?!?! Strada (bucata aia) este cu gropi, denivelari... e pacat de motor... asa ca nu pot ... :bounce:

 

E clar ca nici motociclistul nu era prea atent... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul este OK, salvarea a venit destul de repede si dupa ce l-au stabilizat, l-au dus la Floreasca.

La ambele maini are fractura de antebrat. Dreapta era mai rau, posibil sa fie fractura deschisa deoarece era plina de sange (posibil sa fie doar taieturi) iar stanga fractura inchisa.

In rest parea intreg..constient, putin ametit.

Cei de pe ambulanta nu mi-au spus daca are ceva leziuni interne.

 

Tuaregu-ul intr-adevar a iesit de pe Pangratti, pe interzis, si vroia sa faca stanga spre ch. de gaulle. Soferul habar nu avea ca este pe interzis. Tot ce a putut sa articuleze a fost "era departe si venea repede." A dat talpa si a sperat sa treaca inaintea motorului :bounce:

Martorii spun ca nu avea viteza, max.50.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu auzisem ceva de un accident cu o vitezana galbena prin zona 1mai/ion mihalache- cica. Un baiat cu ochelari si casca cu creasta.

Naspa zi - sper ca-s bine.

Cunosti cumva mai multe detalii despre baiatul cu ochelari si casca cu creasta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul este OK, salvarea a venit destul de repede si dupa ce l-au stabilizat, l-au dus la Floreasca.

La ambele maini are fractura de antebrat. Dreapta era mai rau, posibil sa fie fractura deschisa deoarece era plina de sange (posibil sa fie doar taieturi) iar stanga fractura inchisa.

In rest parea intreg..constient, putin ametit.

Cei de pe ambulanta nu mi-au spus daca are ceva leziuni interne.

 

Tuaregu-ul intr-adevar a iesit de pe Pangratti, pe interzis, si vroia sa faca stanga spre ch. de gaulle. Soferul habar nu avea ca este pe interzis. Tot ce a putut sa articuleze a fost "era departe si venea repede." A dat talpa si a sperat sa treaca inaintea motorului :bounce:

Martorii spun ca nu avea viteza, max.50.

cred ca mai departe de 20 m nu se afla moto cand a tras vita de volan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca un tricou si pantaloni scurti n-ar fi scumpi, nu e problema sa-ti iei altii :bounce:

 

Culmea ironiei, ca doar s-au sifonat, trebuie calcate/ spalate si atat.

 

Atat ca pe sub ele mai purtam maini, picioare, etc... un fleac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu auzisem ceva de un accident cu o vitezana galbena prin zona 1mai/ion mihalache- cica. Un baiat cu ochelari si casca cu creasta.

Naspa zi - sper ca-s bine.

 

 

A fost si pe 1 mai (Ion Mihalache langa fostul magazin DIODA) un accident cu o motoreta 125 galbena. Am vb cand am coborat din bloc sa ma duc la munca, cu un tip cu un SRAD care a zis ca pe baiat l-au dus la floreasca. Mai erau acolo cativa sticleti motorizati si pasatu` de rutiera + cativa gura casca. Nu parea nimic grav + ca mi-a spus si tata ce s-a intamplat, el fiind prin fata blocului in timpul ala.

 

Motoreta venea pe linia de tramvai, bulevardul fiind aglomerat. Coloana oprita sa lase pe cineva de pe o straduta laterala sa iasa in carosabil, motoreta nu a oprit, infigandu-se in ea. Asta am inteles eu

 

speram sa fie toata lumea OK si sa caste ochii cat mai bine :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

cineva zicea ca trebuie luat un tanc sau TAB sa mai calcam cativa cocalari de astia cu jepane si sa le zicem si noi ca veneau tare si nu i-am vazut. astia nu mai stiu de oglinzi semnalizare sau viata unui om. ci doar de ei si drum. normal,omu avea tuareg si cum ziceti nr de fitze deci trageti concluzia. of of of

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost si pe 1 mai (Ion Mihalache langa fostul magazin DIODA) un accident cu o motoreta 125 galbena. Am vb cand am coborat din bloc sa ma duc la munca, cu un tip cu un SRAD care a zis ca pe baiat l-au dus la floreasca. Mai erau acolo cativa sticleti motorizati si pasatu` de rutiera + cativa gura casca. Nu parea nimic grav + ca mi-a spus si tata ce s-a intamplat, el fiind prin fata blocului in timpul ala.

 

Motoreta venea pe linia de tramvai, bulevardul fiind aglomerat. Coloana oprita sa lase pe cineva de pe o straduta laterala sa iasa in carosabil, motoreta nu a oprit, infigandu-se in ea. Asta am inteles eu

 

speram sa fie toata lumea OK si sa caste ochii cat mai bine :bounce:

 

Bagamiash pwla , il stiu pe pusti . Cica s-a zgariat grav la picior si motoru` e zdrentze . Avea o Yamaha R125 galbena ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da e adevarat baiatu e la Floreasca la urgenta , are ambele brate rupte (doar atat aparent ) . Au venit niste prieteni cu o duba si au ridicat motoreta . Baitu e student la Romano-Americana si se intorcea de la facultate .

Motorul este un streetfighter , nu-mi dau seamna ce a fost initial , il stiu de la facultate dar niciodata nu am reusit sa-mi dau seama .

Am facut poze mai multe si am facut si un filmuletz , pe sediul Petrom este o camera care bate fiix in intersectie , sa speram ca o sa facem rost si de ea inaintea smecherului cu Touaregu' (am inteles ca e parlamentar) . :bounce:

Sanatate bikerului si revin cu poze !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...