Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aventurile mele prin Europa... :hurt:

 

..In sfarsit a sosit momentul sa plec in concediu. Anul asta a iesit o plimbare prin Europa...

Echipa: Gaby SV cu FJR-ul si eu cu SV-ul

 

naspa evenimentul cu cauciucul , MA SIMT MANDRU De TINE CA AI FOST PE UN SUZUKI faine peisaje:) la anul depinde de buget poate fac si eu o iesire in genul :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto iesirea voastra, felicitari!

 

Sincere felicitari Tunde! ati facut ceva foarte frumos! Nu oricine poate! Foarte nasol incidentul cu roata dar bine ca ai scapat. Bravo!

Ms mult baieti... :hurt:

 

naspa evenimentul cu cauciucul , MA SIMT MANDRU De TINE CA AI FOST PE UN SUZUKI faine peisaje:) la anul depinde de buget poate fac si eu o iesire in genul :P

...da...mandru.... de eram cu honda picam, nu....:lol:

iti urez si tie calatorii din astea,... cat mai multe... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care vine maine la Timisoara? Plecarea la ora 12-12,30 de la statia de benzina de la iesire Aradul Nou, pe Calea Timisorii. Distractie la maxim. /index.php?showtopic=578368

post-23049-1284131958_thumb.jpg

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...duminica, 19 septembrie organizez o iesire pina la belgrad unde vom fi asteptati de citiva prieteni de-ai mei din serbia!

...se pleaca dimineata pe la ora 9:00 din fata teatrului, se va vizita belgradul asa cum este nu cum ar fi prezentat de ghizi sau de agentii de turism, se va minca plescavita la greu si se va bea bere "jelen pivo"...intoarcerea se va face in asa fel incit sa fim acasa in jurul orei 18:00..

...sunt aprox 400km dus-intors iar costurile sunt destul de mici tinind cont ca cea mai scumpa plescavita este 400dinari(4euro) iar una normala este 150din(1,5euro) iar o bere 100din(1euro)...la aceste costuri se adauga cele legate de consumul de benzina al fiecaruia!..

...nu trebuie pasaport!...se poate trece doar cu buletinul!...obligatoriu actele motocicletei(talonul) si asigurarea rca valabila!

...pt cei care vor mai multe detalii, le stau la dispozitie aici sau la tel 0721408941-florian..

...haide-ti sa le demonstram ca exista si alti motociclisti nu numai timisoreni, ei sunt obisnuiti numai cu timisorenii si e normal atita timp cit timisorenii merg aproape in fiecare weekend!....haide-ti sa va arat ca nu este lumea a 3-a acolo asa cum probabil a-ti auzit la tot felul de televiziuni de 2 bani!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...duminica, 19 septembrie organizez o iesire pina la belgrad unde vom fi asteptati de citiva prieteni de-ai mei din serbia!

 

....haide-ti sa va arat ca nu este lumea a 3-a acolo asa cum probabil a-ti auzit la tot felul de televiziuni de 2 bani!...

Cine citeste forumul asta ar trebui sa stie deja aceste lucruri pt ca eu cu Calin Bac si cu Liviutz si cu Crista am fost in iunie

A se vedea topicul /index.php?...t&p=2469193

Serbia si Beograd sunt orice, numai lumea treia nu, merita vazut

 

P.S. se scrie "haideti" :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine citeste forumul asta ar trebui sa stie deja aceste lucruri pt ca eu cu Calin Bac si cu Liviutz si cu Crista am fost in iunie

A se vedea topicul /index.php?...t&p=2469193

Serbia si Beograd sunt orice, numai lumea treia nu, merita vazut

 

P.S. se scrie "haideti" :moron:

..stiu ca a-ti fost, am citit si am vazut pozele atunci la vremea respectiva..cu toate astea inca sunt unii care cred ca serbia este lumea a 3-a!..

...scrie tu cum vrei si cit vrei de corect, eu voi scrie tot asa atit timp cit sunt inteles in ceea ce scriu! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...scrie tu cum vrei si cit vrei de corect, eu voi scrie tot asa atit timp cit sunt inteles in ceea ce scriu! :moron:

aha, inteleg

 

sigur c-a t-e intelegem in ceea c-e scri

pentr-u c-a tu scri lucruri interesan-te

ne place escursile t-ale s-i t-e invidiem pentr-u c-a noi nu sintem in stare d-e asaceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...duminica, 19 septembrie organizez o iesire pina la belgrad unde vom fi asteptati de citiva prieteni de-ai mei din serbia!

...se pleaca dimineata pe la ora 9:00 din fata teatrului, se va vizita belgradul asa cum este nu cum ar fi prezentat de ghizi sau de agentii de turism, se va minca plescavita la greu si se va bea bere "jelen pivo"...intoarcerea se va face in asa fel incit sa fim acasa in jurul orei 18:00..

...sunt aprox 400km dus-intors iar costurile sunt destul de mici tinind cont ca cea mai scumpa plescavita este 400dinari(4euro) iar una normala este 150din(1,5euro) iar o bere 100din(1euro)...la aceste costuri se adauga cele legate de consumul de benzina al fiecaruia!..

...nu trebuie pasaport!...se poate trece doar cu buletinul!...obligatoriu actele motocicletei(talonul) si asigurarea rca valabila!

...pt cei care vor mai multe detalii, le stau la dispozitie aici sau la tel 0721408941-florian..

...haide-ti sa le demonstram ca exista si alti motociclisti nu numai timisoreni, ei sunt obisnuiti numai cu timisorenii si e normal atita timp cit timisorenii merg aproape in fiecare weekend!....haide-ti sa va arat ca nu este lumea a 3-a acolo asa cum probabil a-ti auzit la tot felul de televiziuni de 2 bani!...

sa pleci la 9 din arad, sa fii la ora 18 inapoi si sa si vizitezi ceva din Belgrad cam greu pentru nivelul meu de deplasare

noi am facut 5 ore pana acolo, cu stat in vama cam 1 ora si circuland cu viteza legala in localitati si in afara

Editat de calinbac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, inteleg

 

sigur c-a t-e intelegem in ceea c-e scri

pentr-u c-a tu scri lucruri interesan-te

ne place escursile t-ale s-i t-e invidiem pentr-u c-a noi nu sintem in stare d-e asaceva

...ai vrut sa fii "funny" acum?... :moron: ...nu esti!..

Mesaj completat

sa pleci la 9 din arad, sa fii la ora 18 inapoi si sa si vizitezi ceva din Belgrad cam greu pentru nivelul meu de deplasare

noi am facut 5 ore pana acolo, cu stat in vama cam 1 ora si circuland cu viteza legala in localitati si in afara

...calin, sunt 180km pina acolo...in 2 1/2 ore ma plictisesc la un asemenea drum!...iar in vama de ce sa stai mai mult de 10min?...cu tot cu spus de bancuri cu vamesii sirbi!..

...nu am de gind sa vizitez tot belgrad-ul, nu mi-ar ajunge o saptamina pt asta!...o simpla plimbare prin oras cu belit ochii la tot felul de chestii este suficient!....si sa nu uitam de plescavita!...

...iar despre viteza legala, ai fi singurul care merge asa!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ai vrut sa fii "funny" acum?... :moron: ...nu esti!..

Mesaj completat

 

...calin, sunt 180km pina acolo...in 2 1/2 ore ma plictisesc la un asemenea drum!...iar in vama de ce sa stai mai mult de 10min?...cu tot cu spus de bancuri cu vamesii sirbi!..

...nu am de gind sa vizitez tot belgrad-ul, nu mi-ar ajunge o saptamina pt asta!...o simpla plimbare prin oras cu belit ochii la tot felul de chestii este suficient!....si sa nu uitam de plescavita!...

...iar despre viteza legala, ai fi singurul care merge asa!..

dus intors cu plimbare prin oras au fost 446 km

de ce sa stai in vama mai mult de 10 min? pt ca asa au vrut vamesii si nu au trecut nici masini nici moto

chiar daca ma tenteaza si mi-ar place sa merg din nou pana la Belgrad, viteza mea de deplasare v ar incurca planurile asa ca poate ma depasiti pe drumul de intoarcere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...duminica, 19 septembrie organizez o iesire pina la belgrad unde vom fi asteptati de citiva prieteni de-ai mei din serbia!

...se pleaca dimineata pe la ora 9:00 din fata teatrului, se va vizita belgradul asa cum este nu cum ar fi prezentat de ghizi sau de agentii de turism, se va minca plescavita la greu si se va bea bere "jelen pivo"...intoarcerea se va face in asa fel incit sa fim acasa in jurul orei 18:00..

...sunt aprox 400km dus-intors iar costurile sunt destul de mici tinind cont ca cea mai scumpa plescavita este 400dinari(4euro) iar una normala este 150din(1,5euro) iar o bere 100din(1euro)...la aceste costuri se adauga cele legate de consumul de benzina al fiecaruia!..

...nu trebuie pasaport!...se poate trece doar cu buletinul!...obligatoriu actele motocicletei(talonul) si asigurarea rca valabila!

...pt cei care vor mai multe detalii, le stau la dispozitie aici sau la tel 0721408941-florian..

...haide-ti sa le demonstram ca exista si alti motociclisti nu numai timisoreni, ei sunt obisnuiti numai cu timisorenii si e normal atita timp cit timisorenii merg aproape in fiecare weekend!....haide-ti sa va arat ca nu este lumea a 3-a acolo asa cum probabil a-ti auzit la tot felul de televiziuni de 2 bani!...

 

Floriane .. tu numa duminica vrei sa meri? ce zici de sambata pana duminica... sambata pe la 2 plecarea ... si duminica tot asa pe la 2 sa ne intoarcem, cazare la vre`un motel ceva.... :moron: ar mere mai bine la o terasa sambata seara:))

Mesaj completat

...duminica, 19 septembrie organizez o iesire pina la belgrad unde vom fi asteptati de citiva prieteni de-ai mei din serbia!

...se pleaca dimineata pe la ora 9:00 din fata teatrului, se va vizita belgradul asa cum este nu cum ar fi prezentat de ghizi sau de agentii de turism, se va minca plescavita la greu si se va bea bere "jelen pivo"...intoarcerea se va face in asa fel incit sa fim acasa in jurul orei 18:00..

...sunt aprox 400km dus-intors iar costurile sunt destul de mici tinind cont ca cea mai scumpa plescavita este 400dinari(4euro) iar una normala este 150din(1,5euro) iar o bere 100din(1euro)...la aceste costuri se adauga cele legate de consumul de benzina al fiecaruia!..

...nu trebuie pasaport!...se poate trece doar cu buletinul!...obligatoriu actele motocicletei(talonul) si asigurarea rca valabila!

...pt cei care vor mai multe detalii, le stau la dispozitie aici sau la tel 0721408941-florian..

...haide-ti sa le demonstram ca exista si alti motociclisti nu numai timisoreni, ei sunt obisnuiti numai cu timisorenii si e normal atita timp cit timisorenii merg aproape in fiecare weekend!....haide-ti sa va arat ca nu este lumea a 3-a acolo asa cum probabil a-ti auzit la tot felul de televiziuni de 2 bani!...

 

Floriane .. tu numa duminica vrei sa meri? ce zici de sambata pana duminica... sambata pe la 2 plecarea ... si duminica tot asa pe la 2 sa ne intoarcem, cazare la vre`un motel ceva.... :D ar mere mai bine la o terasa sambata seara:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ai vrut sa fii "funny" acum?... :moron: ...nu esti!..

Mesaj completat

 

...calin, sunt 180km pina acolo...in 2 1/2 ore ma plictisesc la un asemenea drum!...iar in vama de ce sa stai mai mult de 10min?...cu tot cu spus de bancuri cu vamesii sirbi!..

...nu am de gind sa vizitez tot belgrad-ul, nu mi-ar ajunge o saptamina pt asta!...o simpla plimbare prin oras cu belit ochii la tot felul de chestii este suficient!....si sa nu uitam de plescavita!...

...iar despre viteza legala, ai fi singurul care merge asa!..

na bene, tu ai antrenament. Noi nu suntem asa Batmani. :D hai sa fie 3 h. Apropoo: cu numere rosii pe mobra se poate iesi din tara? Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

na bene, tu ai antrenament. Noi nu suntem asa Batmani. Apropoo: cu numere rosii pe mobra se poate iesi din tara?

NU :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dus intors cu plimbare prin oras au fost 446 km

de ce sa stai in vama mai mult de 10 min? pt ca asa au vrut vamesii si nu au trecut nici masini nici moto

chiar daca ma tenteaza si mi-ar place sa merg din nou pana la Belgrad, viteza mea de deplasare v ar incurca planurile asa ca poate ma depasiti pe drumul de intoarcere

..bun, astea sunt cazuri rare dar in mod normal nu se sta la coada cu motorul si nici nu comenteaza nimeni iar timpul de trecere a ambelor vami este de max 10 min..poti sa ma crezi deoarece am trecut vama aia de zeci de ori...

...calin, daca nu vrei sa vii...nu trebuie sa vii!...e posibil ca din cauza vremii nici eu sa nu merg dar pina duminica dimineata nu renunt la idee!

Mesaj completat

Floriane .. tu numa duminica vrei sa meri? ce zici de sambata pana duminica... sambata pe la 2 plecarea ... si duminica tot asa pe la 2 sa ne intoarcem, cazare la vre`un motel ceva.... :moron: ar mere mai bine la o terasa sambata seara:))

...as merge de simbata dar lucrez!...cu alta ocazie poate vom merge pt 2 zile!..

Mesaj completat

na bene, tu ai antrenament. Noi nu suntem asa Batmani. :D hai sa fie 3 h. Apropoo: cu numere rosii pe mobra se poate iesi din tara?

...kato, nu-i vorba de antrenament!...e vorba de faptul ca avem urmatoarele sectoare de drum: arad-timisoara(stim cu totii cu cit se poate merge), timisoara-stamora moravita(e la fel cu arad-timisoara) si stamora-belgrad(na, aici a mai ramas 55km pe care-i putem face foarte lejer)..

...trebuie doar sa nu fii speriat de faptul ca se poate merge cu motorul cu ametitoarea viteza de 120km/h!

...batman mergea mult mai tare cu batmobilul! :D

Mesaj completat

...se amina plecarea la belgrad pt o data ulterioara datorita conditiilor meteo!.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...se amina plecarea la belgrad pt o data ulterioara datorita conditiilor meteo!.. :cheers:

se amână... :laugh:

Florian, ai fost inspirat

Pe noi ne-a prins ploaia la iesirea din clisura sarbeasca si nu ne-a mai lasat pana la Timisoara

Concluzia lui Stanut: costumul de ploaie e sfânt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti chef de o plimbare scurta (340km dus/intors),duminica, va invit la Costesti (30 km de Orastie) la ''DAC-FEST''.Se organizeaza in acest weekend.O parte dintre noi o sa mergem doar duminica.Poate reusiti sa veniti,mai stam la o moto-barfa...

 

http://casanoastra-romania-dacia.blogspot....ul-lupului.html

 

Va salut cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...