Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incerc sa ajung si eu (tot pe doua roti), asa, pentru plimbare... cine stie cat o mai tine vremea buna cu noi ;).

Editat de AlexSky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica perfecta

Arad - Conop - Taut - Barzava - Arad

Asteptam documentele doveditoare de la maestrul fotograf

 

DSCN0568.JPG

 

Care a incercat sa imortalizeze mobilitatea apei

 

DSCN0563.JPG

 

Pazit de Transalp

 

DSCN0559.JPG

 

Si ignorat de BMW :goodposting:

 

DSCN0556.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos traseul! Se pare ca si pe sfarsitul asta de saptamana se anunta vreme frumoasa, deci inca o iesire.

Drumul forestier e Taut-Barzava?

Da

Exista indicator spre Minisel, apoi imediat la dreapta, drumul nu exista pe Google Maps, incerc sa il introduc eu dar dureaza mult validarile

Daca saptamana aceasta va ploua, nu iti va fi usor pe acel drum

Va trebui sa echipezi bine motocicleta, cu gume de noroi

 

Dar merita, e superb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am cross, deci cat mai mult noroi :D :lol: :goodposting: :blink:

Mesaj completat

eu am cross, deci cat mai mult noroi :D

Mesaj completat

Daca va pricepeti la google maps. cum pot afla si eu distantele intre punctele de pe harta. nicum nu reusesc. asa m-as putea orienta si in padure. x km intr-o directie, x in alta si tot e ceva, decat nimic. zona in mare o stiu, dar ar fi buna si o mica harta si cum am doar de 7l rezervorul sa iau si rezerva cu mine. ms!

 

Mesaj completat

aaa... tre sa imi vina un telefon azi destul de destept. cu GPS Tracker. sper sa pot inregistra drumurile cu el. de un n82 este vorba.

post-57380-1289901321_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va pricepeti la google maps. cum pot afla si eu distantele intre punctele de pe harta. nicum nu reusesc. asa m-as putea orienta si in padure. x km intr-o directie, x in alta si tot e ceva, decat nimic. zona in mare o stiu, dar ar fi buna si o mica harta si cum am doar de 7l rezervorul sa iau si rezerva cu mine. ms!

Google maps stie sa calculeze distantele numai daca drumul este trecut pe harta, indiferent de categoria acestui drum

Poti aproxima impartind drumul in segmente

Jos in stanga ai o iconita, trebuie sa dai clic pentru activarea masuratorii

Restul e simplu

 

aaa... tre sa imi vina un telefon azi destul de destept. cu GPS Tracker. sper sa pot inregistra drumurile cu el. de un n82 este vorba.

Ar fi suficient de destept daca vei putea incarca traseul pe Google Maps

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am cross, deci cat mai mult noroi :D :lol: :goodposting: :blink:

Mesaj completat

eu am cross, deci cat mai mult noroi :D

Mesaj completat

Daca va pricepeti la google maps. cum pot afla si eu distantele intre punctele de pe harta. nicum nu reusesc. asa m-as putea orienta si in padure. x km intr-o directie, x in alta si tot e ceva, decat nimic. zona in mare o stiu, dar ar fi buna si o mica harta si cum am doar de 7l rezervorul sa iau si rezerva cu mine. ms!

 

Mesaj completat

aaa... tre sa imi vina un telefon azi destul de destept. cu GPS Tracker. sper sa pot inregistra drumurile cu el. de un n82 este vorba.

 

incearca sa-ti faci traseul pe cu Google Earth, eu in fuga ti-am facut asta:

n-am stat sa fac zoom pe zone ca lumea, m-am orientat de la inaltime mai mare de aia poate nu ii chiar 100% traseul tau

post-11726-1290024680_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa-ti faci traseul pe cu Google Earth, eu in fuga ti-am facut asta:

n-am stat sa fac zoom pe zone ca lumea, m-am orientat de la inaltime mai mare de aia poate nu ii chiar 100% traseul tau

 

 

MS mult!. O sa incers sa caut si ceva programe. ar fi super sa pot face traseul pe compf si dupa sa incarc harta in telefon. telefonul tot google maps foloseste sper sa imi iasa miscarea. Daca nu dau un print, foaia lipita pe bord si dai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no dara ...cateva imortalizari de la mini-coclaureala de ieri, descrisa pe larg de d-nul din dallas...sau nu... :goodposting:

 

POZE

 

trai bun cu baba'...

 

Foarte faina iesirea voastra ......... BRAVO , pentru traseu --- poze -- oi --- etc !!!

 

Pacat ca nu suntem mai aproape sa iesim , mai des impreuna , sa facem excursi asflato forestiere !!!

 

La anu noi pregatim , mai multe ture , care vor fi postate din timp ........momentan lucram la ele , Si veti fi invitatzi . Va asteptam , si asteptam si de la voi invitatzii , prin zonele voastre .

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...desi nu am sa plec duminica asta este primul pas spre realizarea unei excursii de rupt gura tirgului!!.... http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&amp...amp;t=h&z=5

...oare o fi fain?...Total distance: 2454.71 mi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...desi nu am sa plec duminica asta este primul pas spre realizarea unei excursii de rupt gura tirgului!!...

...oare o fi fain?...Total distance: 2454.71 mi

Pai nu poate fi decat fain (si scump pentru marea majoritate)

Dar ma nedumereste ceva: eu fac iesiri/excursii pentru placerea personala

Tu faci ca sa rupi gura târgului? :D :goodposting: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, are si posibilitatea sa afiseze locatia in timpul navigarii. foloseste google maps. deabea astept sambata sa ies cu mototrul pe deal sa vad cum se comporta. aici am venit cu masina doar pe drum ce il stie si google maps.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu poate fi decat fain (si scump pentru marea majoritate)

Dar ma nedumereste ceva: eu fac iesiri/excursii pentru placerea personala

Tu faci ca sa rupi gura târgului? :D :blink: :D

......pai si eu tot pt satisfactia personala le fac dar sunt unii care asa le considera, de aici le vine denumirea asta!...

...referitor la costuri, nu stiu ce sa zic....ultima m-a costat muuult sub asteptari, 2 sapt-5.000km-650euro... :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...desi nu am sa plec duminica asta este primul pas spre realizarea unei excursii de rupt gura tirgului!!.... http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&amp...amp;t=h&z=5

...oare o fi fain?...Total distance: 2454.71 mi

 

 

Florianeeeeee, ti-e stricat GPS-ul ? Tot catre sud o iei? Mai incearca si catre vest.

Cred ca la vara imi iau LT si o tai catre Portugalia.

Te bagi? :) :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florianeeeeee, ti-e stricat GPS-ul ? Tot catre sud o iei? Mai incearca si catre vest.

Cred ca la vara imi iau LT si o tai catre Portugalia.

Te bagi? :) :laugh: :laugh:

....hmmm, tinem legatura!...am si eu cu mike o teorie cu referire la portugalia si spania, ti-o povestesc eu cind ne vedem!...

...vino maine seara in republica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care vrea sa vina duminica la o mocirleala la Barzava?
Daca nu intervine nimic mergem pana la TM la un gulas facut la Sorin cu o escala dupa Ortisoara la o herghelie de cai. Se poate urmari topicul cu iesirea aici:

/index.php?...604811&st=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu intervine nimic mergem pana la TM la un gulas facut la Sorin cu o escala dupa Ortisoara la o herghelie de cai. Se poate urmari topicul cu iesirea aici:

Si ce are asta cu mocirleala mea? :)

Nu de alta, dar mi-ai raspuns...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...