Sari la conținut

Costuri Pt Service


Dama
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pretorian se referea la serviceul din pta chibrit...din spate de la agip, nu la razna motors , din cate imi dau eu seama din postul lui

 

Evident ca pretorian se referea la nea Constantin, cel cu serviceul din Piata Chibrit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretorian Re:problemutza, Today, 08:03 PM

 

 

Road captain

 

 

Group: Membru

Posts: 173

Member No.: 8.350

Joined: 7-January 06

 

 

 

Luiza,

citeste mai in urma cateva posturi si ai sa vezi ca nu se referea la service-ul tau ci la cel de la chibrit din spatele agipului.

Stai linistita pe tine nu te cunosc si daca nu te cunosc nu fac afirmatii aiurea

 

 

 

cred ca ne-am lamurit acum si cineva e dator cu niste scuze.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astept lamurirea lui. nu vreau sa existe dubii asupra corectitudinii mele. de aceea, vreau sa lamuresc discutia.

sigur la nea Costantin ma refeream, nu la tine Luiza, tu din cate stiu nu ai service la chibrit in spate la agip, asa ca stai linistita :crack:

cu asta sper ca am lamurit situatia

parerea mea este ca nu aveti de ce sa va certati loc pe piata e destul ca deabea acum se formeaza

 

p.s. daca ati fi citit mai atent posturile si nu erati ocupati cu cearta nu se mai ivea neclaritatea asta

succese la amandoi :crack:

Editat de pretorian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pretorian pt ca ai facut lumina. acum, mai raman doar scuzele pt o invinuire nedreapta, dar cum nu suntem toti la fel (domni si doamne)....... presupn ca cineva va disparea ca .... in ceata

Editat de Lizu-ka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La service-ul din piata chibrit , in spate la agip a fost cineva? Cum lucreaza omul?

 

Care e serviceul de la piata Chibrit in spate la Agip???? Sunt si eu curios???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va certati pur si simplu aiurea parerea mea.....oricum cei care stau mai slabutz la capitolul bani o sa prefere service`urile de la coltul blocului in timp ce oamenii care se respecta intotdeauna vor merge la un service autorizat.....si chiar nu e cazul sa va faceti singuri relama proasta...eu unu sunt multumit pt serviciile prestate de mao-san....avand in vedere ca majoritatea mecanicilor sunt niste escroci.....am simtit`o pe propria piele :crack: ....acum lasand reclama la o parte sa stiti ca mao-san nu are preturi deloc mari si mie mi`a placut cum lucreaza....

Editat de smile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e serviceul de la piata Chibrit in spate la Agip???? Sunt si eu curios???

 

 

 

:crack: Si eu sunt curioasa, va povestesc in maxim o saptamana ce parere am de service-ul lui nea Constantin, deocamdata am rabdare...

 

 

Si nu va mai certati aiurea ca n-are rost. Stiti care e diferenta dintre un service autorizat sau un particular?

Banuiesc ca o stiti cu totii si nu este vorba de calitatea lucrarilor. Pot face lucrari de buna calitate sau de proasta calitate ambii. Preturile nu se bazazeaza pe calitate si cred ca nu mai sunteti asa mici incat sa nnu o stiti.

 

 

Mai bine spuneti-mi unde se poate rezolva o aparatoare de toba zgariata. Adica cu cromat sau nichelat sau whatever.

 

:crack: Si stati calmi, sunt suficiente motoare de reparat pt toata lumea. Concurenta e mica inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai poti detalia te rog? Un nume, sau nr de tel? Sa vorbesc si eu inainte? Nici nu situ de unde incepe Pantelimon, de la Iancului?

:crack: :blbl: depinde de unde vii, stii unde e autogara celor de la C&I ? de pe Mihai Bravu intri pe Carol I si se bifurca , tu mergi catre dreapta o sa treci pe langa autogara de care-ti ziceam, dupa imediat e un semafor, dupa semafor la 10m e si str. asta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu poti intra decit dinspre Pantelimon - Ritmului (autogara C&I), fiindca e sens unic pe Magura Vulturilor; nu se poate intra de pe Iancului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna vor fi oameni multumiti si oameni nemultumiti de unele servicii. Nu cred ca e in interesul unora sa "peteceasca" doar pt 200 de mii in plus. Si-ar pierde clientii. Fiecare mecanic sunt convins ca incearca sa repare o motocicleta cat mai bine. Pana la urma e o loterie. daca esti multumit de ce ti-a facut, mai vii daca nu, nu. Eu intr-o saptamana voi decide daca imi voi mai duce motorul la service-ul la care l-am dus. Daca nu sunt multumit ma voi duce data viitoare la alt service. :crack:

 

sanatate :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

parerea mea este ca nu aveti de ce sa va certati loc pe piata e destul ca deabea acum se formeaza

 

p.s. daca ati fi citit mai atent posturile si nu erati ocupati cu cearta nu se mai ivea neclaritatea asta

succese la amandoi :crack:

Omul are dreptate, nu inteleg rostul rivalitati asteia.E LOC DESTUL PE PIATA !

Daca ati fost la vreun service si aveti concret vreo neplacere spuneti tare, daca nu...ce rost are sa dati pareri personale.

Cred si eu ca piata e la inceput in domeniu si nu ma va mira scaderea tarifelor pe masura ce apar si alti "prestatori" de servicii.Cred ca preturile's justificate doar de nr mic de oameni capabili pe treaba asta si nu de complexitatea sau volumul de munca - se pot face multe si pe bani mai putini.Exista si exceptii - preturi care merita din plin, pt care se munceste.

Oricum fiecare se duce unde vrea si/sau unde ii permite buzunarul.

Vreau sa aud pareri de la oamenii care au apelat la diverse service'uri(persoane): pt ce au apelat, preturi si cat de multumiti sunt.

De la mine veti auzi ceva legat de Doru (Tang Moteurs) intr'o saptamana...sper ca de bine ca de aia l'am ales. :crack:

Bafta si sa vina draq odata primavara !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la mine veti auzi ceva legat de Doru (Tang Moteurs) intr'o saptamana...sper ca de bine ca de aia l'am ales. :crack:

 

TANGA MOTEURS .. in pana mea de wu-tang ishti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TANGA MOTEURS .. in pana mea de wu-tang ishti

Da man: TANGA MOTEURS mi'a scapat degetu' pe tastatura...scriam de la serviciu si ma teroriza un "supervizor" cand ma chinuiam sa'mi dau cu parerea. :cheers:

Nu te agita asa....orice forumist stie de TANGA MOTEURS

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am adus Motoru de la service(piata chibrit, in spate la agip). M-a costat 4mil juma.

 

reparatii la el:

-Lant spalat si uns

-carburatoare curatate si sincronizate

-retapitare sa

-mi-a uns toate componentele

-reparat oglinda dreapta (o cazatura)

-pus scarita dreapta spate (nu o aveam)

-reparat toba (era fisurata) + vopsita

-cablu ambreiaj schimbat +uns

-Cablu soc reparat

 

Rezultat: In general multumit, singura chestie e ca acum merge in 3 pistoane. Trebuie sa trag putin socul. Si simt ca merge mai greu putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singura chestie e ca acum merge in 3 pistoane. Trebuie sa trag putin socul. Si simt ca merge mai greu putin.

 

 

nu vad motiv de multumire la treaba asta chiar din contra :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am dus inapoi la el si i-am zis. se si aude ca suna mai nasol. Ori nu e mecanic mecanic ori a vrut sa scape de mine. Data viitoare stiu sa nu ma mai duc la el si ma voi duce la altcineva. El a pierdut un client. O sa ajung la altcineva probabil care se va uita putin la motor si va rezolva problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...