Sari la conținut

EAST EUROPEAN MOTOR SHOW


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

pt mine a fost ok,mai mult plusuri decit minusuri.

 

subscriu!

 

pentru vreme,reclamam la INMH si PrimariaPredeal???hehehe.

 

TFB

 

* good point! ..bey, ce facem la anu', dam spaga sa iasa soarele? :lol: ...hai ca nu ne face pe noi o ploaie! :laugh: eu am supravietuit, ...la fel si voi, viata merge inainte :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 369
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Per ansamblu intrunirea mi s-a parut ok

 

1. preturile da, au fost mari, dar totusi am fost la predeal (preturi de statiune), nu la poplaca; astia sunt bisnitarii nostri romani-speculanti.

 

2. organizarea mi s-a parut foarte buna, scria la intrare ca nu ai voie sa faci focul si asta este peste tot valabil in padure; cine crezi ca ar fi incasat amenda? -> organizatorii;

 

3. mie unul mi-a parut bine ca nu s-au permis pacanelele noapte tarziu, burnout-uri si alte chestiuni similare :laugh: chiar daca s-au mai efectuat astfel de manevre si baietii au mai ramas fara cheile de la motoare, ulterior li s-au inapoiat :lol:

 

4. cu premiile de la concursuri intradevar s-au cam facut de rusine, mai ales ca la microfon au anuntat ca se dau!

 

5. cu tombola pt. honda iarasi un minus, totusi aici trebuia sa platesti separat pt a participa, asa ca nu ni s-a luat niciun ban pt. treaba asta!

 

6. cei de la trust mc ar fii putut da dovada de mai multe ospitalitate, dar poate au fost si ei obositi si plouati, nu e usor sa stai de veghe in ploaie, cu zambetul pe buze cand unii se distreaza, altii sunt nesimtiti/nemultumiti, etc

intotdeauna vor exista nemultumiti !!!

 

7. parerea mea e ca intrunirea asta nu a adus profit decat celor cu mancarea, estimez costurile de organizare ca fiind imense, iar numarul participantilor redus fata de cat anticipasera din cauza ploii, probabil de aceea nici nu au mai avut bani de premii, nu stiu, zic si eu...

 

 

8.am vazut ca s-au facut eforturi mari pt organizare (gard imprejmuit pt burn-out) nu ca la prejmer cand cascadorii mergeau pe o roata in mijlocul multimii !!!

 

eu unul voi reveni daca se mai organizeaza si la anul cu speranta ca neajunsurile de anul acesta se vor remedia :laugh:

Editat de guy.til
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost ok. Multe motoare, multi motociclisti si oameni la care le plac motoarele si distractia.

Gasca de constanteni si pitesteni fondata la Constanta, inchegata la Resita si reunita din nou la Predeal s-a simtit foarte bine in ciuda vremii nefavorabile. Noi am venit sa ne distram si am reusit.

Criticile colegilor nostri sunt in mare parte justificate dar asta nu trebuie sa ne impiedice sa ne intalnim din nou la anul in aceeasi locatie superba unde sunt sigur ca multe din minusurile semnalate vor fi rezolvate.

 

Asfalt uscat.

Sa ne revedem sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Per ansamblu intrunirea mi s-a parut ok

 

1. preturile da, au fost mari, dar totusi am fost la predeal (preturi de statiune), nu la poplaca; astia sunt bisnitarii nostri romani-speculanti.

 

2. organizarea mi s-a parut foarte buna, scria la intrare ca nu ai voie sa faci focul si asta este peste tot valabil in padure; cine crezi ca ar fi incasat amenda? -> organizatorii;

 

3. mie unul mi-a parut bine ca nu s-au permis pacanelele noapte tarziu, burnout-uri si alte chestiuni similare :lol: chiar daca s-au mai efectuat astfel de manevre si baietii au mai ramas fara cheile de la motoare, ulterior li s-au inapoiat :D

 

4. cu premiile de la concursuri intradevar s-au cam facut de rusine, mai ales ca la microfon au anuntat ca se dau!

 

5. cu tombola pt. honda iarasi un minus, totusi aici trebuia sa platesti separat pt a participa, asa ca nu ni s-a luat niciun ban pt. treaba asta!

 

6. cei de la trust mc ar fii putut da dovada de mai multe ospitalitate, dar poate au fost si ei obositi si plouati, nu e usor sa stai de veghe in ploaie, cu zambetul pe buze cand unii se distreaza, altii sunt nesimtiti/nemultumiti, etc

intotdeauna vor exista nemultumiti !!!

 

7. parerea mea e ca intrunirea asta nu a adus profit decat celor cu mancarea, estimez costurile de organizare ca fiind imense, iar numarul participantilor redus fata de cat anticipasera din cauza ploii, probabil de aceea nici nu au mai avut bani de premii, nu stiu, zic si eu...

 

 

8.am vazut ca s-au facut eforturi mari pt organizare (gard imprejmuit pt burn-out) nu ca la prejmer cand cascadorii mergeau pe o roata in mijlocul multimii !!!

 

eu unul voi reveni daca se mai organizeaza si la anul cu speranta ca neajunsurile de anul acesta se vor remedia :moto:

 

:bounce: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru aia care se cacao pe ei si carora nu le convine organizarea, ii invit sa stea acasa data viitoare, insa daca carcotesti doar de dragul de a te vedea pe forum, inseamna ca esti unn cacao de om.

 

Sa comenteze ala care a facut o intrunire mai buna, sau macar o intrunire cum o fi ea. Nu fitzosi de mall.

 

Eu merg cam la toate intrunirile posibile, si pot sa spun ca aceasta a fost impresionant de bine organizata. Motoarele noastre au fost pazite zi si noapte, nu s-au permis cocalarii la ore nepotrivite, nu au fost scandaluri, nu s-au manifestat "jmecherii".

 

Daca vreti sa va faceti macar idee de costuri, ducetiva-n plm in bricostore sa vedeti cat e un metru de gard, si apoi masurati cat au avut de imprejmuit sa nu va treziti cu ursi in cort. Sau intrebati cat costa o firma de curatenie sa va culeaga mizeriile dintre corturi, sau cat a costat apa calda si toata organizarea dusurilor, pe care nu le-ati mai facut in alte parti in conditii cat de cat ok.

 

Intrunirea a stat bine fix la capitolul organizare.

 

Si pentru carnatii care zic de unul sau de altul ca ii pupa in c.ur pe trusti, ar trebui ei sa ii pupe acolo, fiindca in timp ce unii beau, altii va pazeau motoarele, si va puneau proptele sub cricuri carnatilor, sa nu va cada mobrele din cauza pamantului umed.

 

asa ca mucles.

 

Manu.

 

Pentru cei care vor sa ma injure, si care se simt vizati de ce am scris mai sus, id de mess esimionescu, tel 0721112661, si daca vreti sa ma convingeti face to face ca gresesc, ne si vedem.

Editat de Phoebus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru aia care se cacao pe ei si carora nu le convine organizarea, ii invit sa stea acasa data viitoare, insa daca carcotesti doar de dragul de a te vedea pe forum, inseamna ca esti unn cacao de om.

 

Sa comenteze ala care a facut o intrunire mai buna, sau macar o intrunire cum o fi ea. Nu fitzosi de mall.

 

Eu merg cam la toate intrunirile posibile, si pot sa spun ca aceasta a fost impresionant de bine organizata. Motoarele noastre au fost pazite zi si noapte, nu s-au permis cocalarii la ore nepotrivite, nu au fost scandaluri, nu s-au manifestat "jmecherii".

 

Daca vreti sa va faceti macar idee de costuri, ducetiva-n plm in bricostore sa vedeti cat e un metru de gard, si apoi masurati cat au avut de imprejmuit sa nu va treziti cu ursi in cort. Sau intrebati cat costa o firma de curatenie sa va culeaga mizeriile dintre corturi, sau cat a costat apa calda si toata organizarea dusurilor, pe care nu le-ati mai facut in alte parti in conditii cat de cat ok.

 

Intrunirea a stat bine fix la capitolul organizare.

 

Si pentru carnatii care zic de unul sau de altul ca ii pupa in c.ur pe trusti, ar trebui ei sa ii pupe acolo, fiindca in timp ce unii beau, altii va pazeau motoarele, si va puneau proptele sub cricuri carnatilor, sa nu va cada mobrele din cauza pamantului umed.

 

asa ca mucles.

 

Manu.

 

Pentru cei care vor sa ma injure, si care se simt vizati de ce am scris mai sus, id de mess esimionescu, tel 0721112661, si daca vreti sa ma convingeti face to face ca gresesc, ne si vedem.

:rock: :moto: :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru aia care se cacao pe ei si carora nu le convine organizarea, ii invit sa stea acasa data viitoare, insa daca carcotesti doar de dragul de a te vedea pe forum, inseamna ca esti unn cacao de om.

 

Sa comenteze ala care a facut o intrunire mai buna, sau macar o intrunire cum o fi ea. Nu fitzosi de mall.

 

Eu merg cam la toate intrunirile posibile, si pot sa spun ca aceasta a fost impresionant de bine organizata. Motoarele noastre au fost pazite zi si noapte, nu s-au permis cocalarii la ore nepotrivite, nu au fost scandaluri, nu s-au manifestat "jmecherii".

 

Daca vreti sa va faceti macar idee de costuri, ducetiva-n plm in bricostore sa vedeti cat e un metru de gard, si apoi masurati cat au avut de imprejmuit sa nu va treziti cu ursi in cort. Sau intrebati cat costa o firma de curatenie sa va culeaga mizeriile dintre corturi, sau cat a costat apa calda si toata organizarea dusurilor, pe care nu le-ati mai facut in alte parti in conditii cat de cat ok.

 

Intrunirea a stat bine fix la capitolul organizare.

 

Si pentru carnatii care zic de unul sau de altul ca ii pupa in c.ur pe trusti, ar trebui ei sa ii pupe acolo, fiindca in timp ce unii beau, altii va pazeau motoarele, si va puneau proptele sub cricuri carnatilor, sa nu va cada mobrele din cauza pamantului umed.

 

asa ca mucles.

 

Manu.

 

Pentru cei care vor sa ma injure, si care se simt vizati de ce am scris mai sus, id de mess esimionescu, tel 0721112661, si daca vreti sa ma convingeti face to face ca gresesc, ne si vedem.

 

sa moara veta,

 

din ce spui tu ne dam seama ce standarde limitate ai

iar din cum o spui reiese cat esti de limitat psihic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci te rog sa imi explici si mie de ce vineri am cumparat un amarat de suc cu 5 lei si sambata fix acelasi suc la acelasi vanzator la aceias taraba a costat 6 lei DE CE ???? Pe motiv ca este fara acid si atat costa, raspuns din partea vanzatoarei cu toate ca eu i`am spus ca am mai cuparat si am platit 5 lei pe el cu o zi inainte din acelasi loc FIX ... :lol: Cum sa numim asta....Teoria furaciuni sau cum !?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zici Smoke... fara concurenta in varful muntelui... vrei sa manaci si sa bei... plateste "mancata's" :lol:

 

Cilolan porc separat de o portie de fasole si doua chifle 50 ron... un Toi de Zetea 8lei... un pahar de bere 5 lei...Nici la Capsa nu gasesti preturi de alea...

 

Showul si organizarea au fost ok... vremea de cacao si-a spus cuvantul in fata comerciantului roman care statea fata in fata cu gramada de oameni, care nu se inghesuiau sa comande... ci se ascundeau de ploaie... Cam asta am vazut eu

 

Ps: si ce mai bere... Smoke a baut vreo 3 pahare si cand a suflat in alcolmetru la control... i-a iesit un mare Zero.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zici Smoke... fara concurenta in varful muntelui... vrei sa manaci si sa bei... plateste "mancata's" :)

 

Cilolan porc separat de o portie de fasole si doua chifle 50 ron... un Toi de Zetea 8lei... un pahar de bere 5 lei...Nici la Capsa nu gasesti preturi de alea...

 

Showul si organizarea au fost ok... vremea de cacao si-a spus cuvantul in fata comerciantului roman care statea fata in fata cu gramada de oameni, care nu se inghesuiau sa comande... ci se ascundeau de ploaie... Cam asta am vazut eu

 

Ps: si ce mai bere... Smoke a baut vreo 3 pahare si cand a suflat in alcolmetru la control... i-a iesit un mare Zero.

:lol: sssssttttt taci Captain ca ne leaga lumea ca umblam beutzi pe la intruniri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prea mult exces de zel din patea alora de la trist emsi........auzi tu.? nu ai voie sa faci focul k nu au aprobare de la romsilva............de tot rasul....plm... da` ei aveau voie.. pt gratarele alea scumpe...(o suta de mii un carnat?????)

in plus eram uzi fleasca de pe drum..... si la ce sa ne incalzim????? (da` ei batman, batman....)niste boolangii...

in loc de o primire caloomea.. , ei nu stiau cum sa-t i i-a banii mai repede (de parca fugeai de ei.....)si in loc de un ramas bun... un drum bun la plecare.......(interesu` poarta fesu`)...prea multe ingradiri... unde mai e spiritul de libertate????( ca asa-i regulamentu`....)

una si mai grasa...: ca ne da banii inapoi si putem sa parasim locatia.....? :lol:

ne dam cu nemtii..... vrem o intrunire vestica cu romani....in fine,, asta e...a avut si parti frumoase.. da` cam putine...si ploaia...

oricum noi sa fim sanatosi... :)

 

:P esti bun. Melteanul de scara de bloc vs. baicaru civilizat.

 

P.S. in Germania iti luai mai intai amenda platibila pe loc cu sechestrarea motocicletei pana la plata plus una bucata spit (schpitz ca sa zicem nemteste) in c.u.r. de nici acasa nu mai faceai focul. Spiritul de libertate ti-l exprimi fix pe proprietatea ta. Cand esti in gradina altuia ii respecti regulile oricat de mult ti-ar ingradi tie spiritul de libertate.

 

asta am si facut ... si era sa iasa cu scandal ... .. am recomadat unui prieten sa nu intre si cel de la poarta a inceput cu amenintari la adresa mea... .. in fine ..le doresc o viata plina de carne .. si daca vor sa faca intrunire ca la nemti..sa se duca in p.u.l.a mea la nemti ... si celui care ne-a calcat focul in picioare .. sa ii improspatez neamu' cu adn-ul meu ..

 

asa ai facut viteaz mic? pai si acum cu ce scrii? daca le ziceai (cu acelasi aplomb pe care il ai aici) acum ori scriai cu nasul, ori adunai vreun prieten sa scrie pentru tine.

 

bai nene..... ce intelegeti voi prin llibertate?(aia pe care o lauda tot motoristu`) k nu ai voie aia... k nu ai voie aia...plm.....asta mai e libertate? si nu zic nu daca deranjam pe cineva....deaia ne-am dus mai la margine, in plus au mai venit si alti plouati la focul nostru , si nu era foc de neam prost... (ceva gen 30 pe 30) da` cu excesu` de zel... nu te pui.

 

iar sambata dimineata era sa iasa mecel k s-a facut misto de unu nin trast emsi di jermania..... care era mort de beat...

in fine io nu vreau sa ma cert cu nimeni da`......daca voi vreti..? :D

 

excesul de zel este ala care pastreaza civilizatia. Mai intai te bazezi pe bun simt si cu 60% ai scapat. Te bazezi pe repetitia regulilor si ai mai convins 10%. Pe cei care le incalca ii atentionezi cu vorbe si ai mai convins 20% sa fie civilizati. Felicitari anarhistule, ai ajuns la ultimii 10% pe care daca nu-i pleznesti dupa ceafa cu o amenda nu se potolesc si fac ce vrea sufletul lor.

 

cu ce drept dai tu amenda ma ? nu mai vorbiti ba fitosilor.......aici suntem in romania

nu vrei sa ma si arestezi?

 

ba erai si arestat daca aveai acelasi aplomb si acolo. dar ai si tu dreptate, aici suntem in Romania (vezi ca se scrie cu litere mari ca e tara ta, fie ea si populata de oameni ca tine) si asta ne da dreptul sa nu avem obligatii.

 

ca doar suntem freee baicars care iubeste ei libertatea care este.

 

 

ma testoase, tu esti suparat ca n-au adus astia si un taraf sa te-ncante la gratar si ti-ai calcat singur focul in picioare cand ai auzit rocareala... acu dai vina pe Trust.... nu-i frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzi ca ma bag si eu aiurea in seama dar nu imi aduc aminte sa fi afisat vre`un regulament pe undeva si crede`ma ca am stat acolo 2 zile si nu l`am vazut ,ba mai rau am mai fost la intruniri si mai urate sa zic asa dar acolo la intrarea in camping sau ce a fost am primit un "fluturas" cu regulile oraganizatorului sau ale campingului....crede`ma ca pentru o buna desfasurarea a evenimentului asa trebuia sa se procedeze si aici ba chiar sa afisezeze regulamente din 30 in 30 de M sa vada tot Romanul cat si Neamtzul despre ce este vorba si la ce sa se astepte....asa vad eu civilizat nu impunere cu forta "de ce ai facut aia...aia "

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzi ca ma bag si eu aiurea in seama dar nu imi aduc aminte sa fi afisat vre`un regulament pe undeva si crede`ma ca am stat acolo 2 zile si nu l`am vazut ,ba mai rau am mai fost la intruniri si mai urate sa zic asa dar acolo la intrarea in camping sau ce a fost am primit un "fluturas" cu regulile oraganizatorului sau ale campingului....crede`ma ca pentru o buna desfasurarea a evenimentului asa trebuia sa se procedeze si aici ba chiar sa afisezeze regulamente din 30 in 30 de M sa vada tot Romanul cat si Neamtzul despre ce este vorba si la ce sa se astepte....asa vad eu civilizat nu impunere cu forta "de ce ai facut aia...aia "

erau la intrare pe fond alb, extrem de mare semne, nu caini, nu burnout, nu mers pe o roata, nu foc.

ce n-am vazut: nu pistoale :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

erau la intrare pe fond alb, extrem de mare semne, nu caini, nu burnout, nu mers pe o roata, nu foc.

ce n-am vazut: nu pistoale :lol:

NU le`am vazut sincer iti spun,dupa o venire pe o mare torentiala am intrat de nici nu mai venea sa platesc la cat de ud eram ...plus de asta la intrare am mai ajuns cand am iesit pe poarta sa plec acasa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire:
:D  esti bun. Melteanul de scara de bloc vs. baicaru civilizat. P.S. in Germania iti luai mai intai amenda platibila pe loc cu sechestrarea motocicletei pana la plata plus una bucata spit (schpitz ca sa zicem nemteste) in c.u.r.  de nici acasa nu mai faceai focul. Spiritul de libertate ti-l exprimi fix pe proprietatea ta. Cand esti in gradina altuia ii respecti regulile oricat de mult ti-ar ingradi tie spiritul de libertate. asa ai facut viteaz mic? pai si acum cu ce scrii? daca le ziceai (cu acelasi aplomb pe care il ai aici) acum ori scriai cu nasul, ori adunai vreun prieten sa scrie pentru tine. excesul de zel este ala care pastreaza civilizatia. Mai intai te bazezi pe bun simt si cu 60% ai scapat. Te bazezi pe repetitia regulilor si ai mai convins 10%. Pe cei care le incalca ii atentionezi cu vorbe si ai mai convins 20% sa fie civilizati. Felicitari anarhistule, ai ajuns la ultimii 10% pe care daca nu-i pleznesti dupa ceafa cu o amenda nu se potolesc si fac ce vrea sufletul lor. ba erai si arestat daca aveai acelasi aplomb si acolo. dar ai si tu dreptate, aici suntem in Romania (vezi ca se scrie cu litere mari ca e tara ta, fie ea si populata de oameni ca tine) si asta ne da dreptul sa nu avem obligatii.ca doar suntem freee baicars care iubeste ei libertatea care este. ma testoase, tu esti suparat ca n-au adus astia si un taraf sa te-ncante la gratar si ti-ai calcat singur focul in picioare cand ai auzit rocareala... acu dai vina pe Trust.... nu-i frumos.
        1    traim in romania         .......                  2 nu ii mai pupati in ( poponeata) pa aia de la trast emsi........       pese: daca vreti sa va supuneti regulilor lor..n-aveti decat.adik eu nu am voie sa fac focu`, ei au.            eu nu am voie sa intru cu masina ... ei au voie(cu tiru`)... bla blabla.....nu are rost sa ne certam....asta e. poate vb  la o bere. sa ne lamurim(fiecare cu parerile lui)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, Testos, poate ca aia de la Trist Emsi sau cum dreaku le mai spune-ti sunt asa si pe dincolo (personal imi sunt antipatici), dar, in materie de organizare si disciplina sunt numero uno ! Bravo lor, din partea mea. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

          eu nu am voie sa intru cu masina ... ei au voie(cu tiru`)... bla blabla.....nu are rost sa ne certam....asta e. poate vb  la o bere. sa ne lamurim(fiecare cu parerile lui)

 

 

nenea,cum plm crezi ca a intrat generatorul ala mare de curent acolo? s-a teleportat singur sau a fost adus cu tirul? :angryfire: daaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa moara veta,

 

din ce spui tu ne dam seama ce standarde limitate ai

iar din cum o spui reiese cat esti de limitat psihic.

:D :angryfire:

Mesaj completat

Melciule ..cred ca ai trait prea mult prin afara.. vino tata la o intrunire Dac ..sau Moldavia ... sa simti o intrunire romaneasca .. si nu inteleg de ce regulile nu erau facute pt toti la Predeal .. cei de la Trist si prietenii lor vaveau derogare ..de ce?..ca venisere din Nemtia si trebuiau primiti romaneste ... in fine ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah, Testos, poate ca aia de la Trist Emsi sau cum dreaku le mai spune-ti sunt asa si pe dincolo (personal imi sunt antipatici), dar, in materie de organizare si disciplina sunt numero uno ! Bravo lor, din partea mea. :moto:

 

 

 

 

sunt (foarte ) de acord cu tine...sunt ok la organizare, paza....etc..dar la antipatie sunt primii... :D

Mesaj completat

nenea,cum plm crezi ca a intrat generatorul ala mare de curent acolo? s-a teleportat singur sau a fost adus cu tirul? :angryfire: daaaaaa

 

 

 

pai daca ramaneau si utilajele cu care au adus terasele alea si scenele + motoarele nemtilor(ca doar nu au venit pe ele ca motociclistii adevarati) trebuia sa faca o intrunire de tiristi??????

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...