Sari la conținut

Accident Bucuresti, Sos.Panduri, la Academie


Vlah
 Share

Postări Recomandate

eu....sunt chiar vecina...blondei cu ochelari de cal...

din pacate..o vad in fiecare zii conducand audi-ul ..de acum reparat :laugh: ...fara "rusine"...dupa cum am mai spus traim in tara indiencelor...cateodata mi-e rusine ca sunt romanca...si de toata legislatia de cacao din ro..facuta ...DOAR pentru oamenii cu stare..

oricum..e vina ei..100%..pentru ca aproape toata lumea care are masina...si intra pe panduri..fac la dreapta "strans"pe banda continua....ca sa intre in curtea interioara de la blocuriile de la academie.

oricum fatuca asta are mult tupeu..isi plimba javra cu cureluse swaraovskiiii si tzipa la orice misca,inclusiv la copiii care se joaca pe langa masina ei rosie ca focu.

TRIST.

 

Sper ca Robet,parca asa il cheama pe rider..sa se faca bine.

 

Multa sanatate.

 

Multumim pt.urare, o sa-i transmit!!!

 

Ce nu inteleg eu: spui ca o vezi zilnic conducand...esti sigura?(doar are permisul suspendat).

 

Robert este inca in gips( are tija + 6 suruburi la mana, o bucatica de os care se plimba aiurea...care le-a scapat medicilor si o fisura care nu da semne ca se inchide si care a trecut de-asemenea complet neobservata de idiotii de la Municipal ). Cu piciorul pare ceva mai ok si speram sa scape de o noua operatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumim pt.urare, o sa-i transmit!!!

 

Ce nu inteleg eu: spui ca o vezi zilnic conducand...esti sigura?(doar are permisul suspendat).

 

Robert este inca in gips( are tija + 6 suruburi la mana, o bucatica de os care se plimba aiurea...care le-a scapat medicilor si o fisura care nu da semne ca se inchide si care a trecut de-asemenea complet neobservata de idiotii de la Municipal ). Cu piciorul pare ceva mai ok si speram sa scape de o noua operatie.

Conform minunatei legislatii mioritice daca contesti procesul verbal (chair daca l-ai semnat la locul faptei fara obiectii) poti sa conduci pana la adanci batraneti cu dovada data de procurorul de caz sau de judecator. Procesul incepe efectiv dupa circa un an, dupa care avocatii vin cu vicii de procedura s.a.m.d. asa ca poate tine si 3 ani, si in tot acest timp respectivul/respectiva conduce bine-merci. Singurul incovenient e ca trebuie sa-ti trimiti slujitorul (avocatul) din 2 in 2 saptamani sa faca rost de hartie proaspata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipa a s-a dus sa deschida dosar de dauna la masina, dar nu avea permis, talon si buletin, fiind retinute de politie. tare faza ca inspectorul de daune a trimis-o la plimbare pana nu vine cu actele. ea spune ca nu a sunat-o politia sa se duca sa si le ia inapoi. in conditiile date, ne-a bagat si ne-a scos (nu pot sa reproduc... educatia nu-mi permite) pe toti motociclistii de sa ne sara tot echipamentul de pe noi. n-o ierta, prietene (daca mie ingaduit), fute-o la bani cat poti, ca are de unde... ce m-a enervat pe mine, ca tot ea era "victima"...

 

 

Doamne cata m.u.i.e. ii dadeam...chiar acolo....in intersectie...Majoritatea femeilor doar asta pot manevra: o pwla...si nici aia mult timp!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pt.urare, o sa-i transmit!!!

 

Ce nu inteleg eu: spui ca o vezi zilnic conducand...esti sigura?(doar are permisul suspendat).

 

Robert este inca in gips( are tija + 6 suruburi la mana, o bucatica de os care se plimba aiurea...care le-a scapat medicilor si o fisura care nu da semne ca se inchide si care a trecut de-asemenea complet neobservata de idiotii de la Municipal ). Cu piciorul pare ceva mai ok si speram sa scape de o noua operatie.

 

Din pacate,repet..sunt foarte sigura..ca ea conduce...audi-ul...(de acum,reparat deja..mai putin saracu'Robert) in aproape fiecare zi.Doar stam (din nefericire,pentru mine)una langa alta.

 

Daca aveti nevoie de un medic ortoped foarte bun..ti-l pot recomanda pe dr.Nicolescu...care a si fost sef de sectie la municipal..e super profi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert este inca in gips( are tija + 6 suruburi la mana, o bucatica de os care se plimba aiurea...care le-a scapat medicilor si o fisura care nu da semne ca se inchide si care a trecut de-asemenea complet neobservata de idiotii de la Municipal ). Cu piciorul pare ceva mai ok si speram sa scape de o noua operatie.

 

Sanatate fratelui. Din pacate nu stiu la alte sectii cum e, dar la Oftalmologie in municipal pot spune ca peste 90% sunt varza.Si mie mi-au gresit o operatie zicandu-mi ca e totul ok si de fapt nu era, asa ca din pacate pot intelege prin ce trece el. Ideea ar fi sa mai vorbiti si voi cu unii sau cu altii si sa mergeti cu recomandarea cuiva la alt doctor. Vezi ca este si un topic pe aici cu doctori reparatori de oase, mai citeste pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, daca ala cu Ferrariul care a omorat un tanar pe troturar circula bine-merci si in libertate la un an de la accident, voi chiar credeti ca o sa se faca ceva in viitorul apropiat? Ati uitat unde traim??? Singurul lucru care se poate face e ca baiatul sa astepte sa se faca bine, sa-si ia toata hartogaraia de la Politie, spital si IML si sa o dea p'aia in judecata, poate asa cad la pace si se alege cu ceva bani. In rest, sa nu aveti asteptari ca justitia isi va face treaba si vinovata va fi pedepsita. Stiu ca sunt un pic cinic, dar din pacate asta e realitatea. Daca vrei sa omori un om si bagi cutitul in el, iei 15 ani, daca dai cu masina peste el pe trecere, iei max. 2 ani cu executare, iar daca ai avocat bun ii iei cu suspendare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat timp cat cercetarile sunt in desfasurare, soferul poate conduce (are dovada). Cercetarile pot dura ani buni. Dupa cum stiti, Nistorescu n-a stat o zi pe bara dupa accidentul din iarna (offtopic: si nici despagubiri n-a dat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...