Sari la conținut

Taramul Apei


Postări Recomandate

Vizitator _Raul_

Felicitari pentru tura :lol: :) .

Cred ca stiu unde o sa imi fac concediul moto anul acesta.

Multumesc pentru declick/palma dupa ceafa.

Ma bucur sa vad ca DR-ul e "up and running". Acum cativa ani, cand era la vanzare in Brasov, ma uitam la pozele cu el si dadeam resemnat din cap. Un exemplar care mi-a placut f.f. mult.

Si ma mai bucur sa vad ca din gasca ta de prieteni face parte un Tenerist 3AJ :) :) .

Cum s-a descurcat XT-ul albastru cu Mitas E07 ?

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos. Si eu am fost la Sulina cu o saptamana inainte (29 iunie - 4 iulie). Nu stiam insa ca exista cale de acces (cale terestra) intre Sulina si Safntul Gheorghe!

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Popescu_ MihailRaul@ Tenerist este nea Gigi, dar nu tenerist este cuvantul bun, religia lui se cheama Tenere.

 

Xt cu Mitas s-a descurcat binisor, pe portiunile de nisip afanat si pe ud, prin namoale la solicitat pe Radu. Oricum de preferat cacucioace cross, mult mai confortabile pentru astfel de plimbari.

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos frumos, poate o harta cu traseul as vrea sa vad, merci frumos, ma tenteaza o astfel de escapada dar mult mai lunga :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

ti-am atasat o harta cu traseul facut de noi.

 

Dunga rosie reprezinta ce am mers cu motoarele, iar cea galbena cu vaporul sau bacul.

Atentie mare la vapor, poti avea surpriza ca nu vrea sa te ia, mai ales daca-i vreo rapida.

 

Dunga portocalie e un alt traseu de facut, foarte misto.

 

:laugh:

post-3915-1247654785_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

ti-am atasat o harta cu traseul facut de noi.

 

Dunga rosie reprezinta ce am mers cu motoarele, iar cea galbena cu vaporul sau bacul.

Atentie mare la vapor, poti avea surpriza ca nu vrea sa te ia, mai ales daca-i vreo rapida.

 

Dunga portocalie e un alt traseu de facut, foarte misto.

 

:bounce:

Cu harta, deja e prea mult!

Dupa ce nea' Gigi a fost prima data pe acest traseu, anul trecut, impreuna cu un grup "anonim" de bikeri pasionati de Dobrogea (probabil primul grup organizat), toti ne-am propus sa nu facem reclama pe net acestei "domnisoare" nepangarite care se numeste Delta Dunarii, chiar daca unii dintre noi vor mai merge acolo separat si cu alti prieteni.

Se pare ca nu i-a pasat si a luat dupa el niste guralivi!

Despre traseul pe care l-ati facut, s-a scris si intr-o revista de specialitate de cateva ori, dar niciodata nu s-a precizat locatia taramului de basm... si nu din egoism ci din respect...iar respectul vine din educatie si sensibilitate. PA!

DanS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu harta, deja e prea mult!

Dupa ce nea' Gigi a fost prima data pe acest traseu, anul trecut, impreuna cu un grup "anonim" de bikeri pasionati de Dobrogea (probabil primul grup organizat), toti ne-am propus sa nu facem reclama pe net acestei "domnisoare" nepangarite care se numeste Delta Dunarii, chiar daca unii dintre noi vor mai merge acolo separat si cu alti prieteni.

Se pare ca nu i-a pasat si a luat dupa el niste guralivi!

Despre traseul pe care l-ati facut, s-a scris si intr-o revista de specialitate de cateva ori, dar niciodata nu s-a precizat locatia taramului de basm... si nu din egoism ci din respect...iar respectul vine din educatie si sensibilitate. PA!

DanS

 

Scuzati-ma ca v-am divulgat locul vostru secret unde mergeau pana mai ieri doar cei educati si sensibili.

Din respect? Din respect pentru cine? Pentru oamenii aia care aduna stuf pentru 600 lei pe luna si traiesc, mai exact supravietuiesc de azi pe maine intr-o zona cu potential turistic imens.

post-3915-1247690419_thumb.jpg

post-3915-1247690470_thumb.jpg

post-3915-1247690494_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu harta, deja e prea mult!

Dupa ce nea' Gigi a fost prima data pe acest traseu, anul trecut, impreuna cu un grup "anonim" de bikeri pasionati de Dobrogea (probabil primul grup organizat), toti ne-am propus sa nu facem reclama pe net acestei "domnisoare" nepangarite care se numeste Delta Dunarii, chiar daca unii dintre noi vor mai merge acolo separat si cu alti prieteni.

Se pare ca nu i-a pasat si a luat dupa el niste guralivi!

Despre traseul pe care l-ati facut, s-a scris si intr-o revista de specialitate de cateva ori, dar niciodata nu s-a precizat locatia taramului de basm... si nu din egoism ci din respect...iar respectul vine din educatie si sensibilitate. PA!

DanS

 

 

salut! nu cred ca este de bun augur comentariul tau, nu vreau sa scriu prea mult despre acest subiect, si fara sa-mi fie luat in nume de rau zic doar atat: tu crezi ca daca ktmbull nu punea harta asta, eu sau altii nu puteam sa incalecam pe motorete si sa mergem in explorare in acea zona? tu crezi ca toti care merg la plimbari noi cu moto, merg pe trasee "divulgate" cu ajutorul unor harti sau informatii, de catre alti pasionati de motociclete? asta crezi? nu e chiar asa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

ti-am atasat o harta cu traseul facut de noi.

 

Dunga rosie reprezinta ce am mers cu motoarele, iar cea galbena cu vaporul sau bacul.

Atentie mare la vapor, poti avea surpriza ca nu vrea sa te ia, mai ales daca-i vreo rapida.

 

Dunga portocalie e un alt traseu de facut, foarte misto.

 

:bounce:

 

 

merci frumos man, o portiune din traseul portocaliu l-am facut la inceputul lui aprilie bucuresti-tulcea-babadag-enisala poze Enisala si mi-a placut si vreau sa mai merg, merci foarte frumos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

ti-am atasat o harta cu traseul facut de noi.

 

Dunga rosie reprezinta ce am mers cu motoarele, iar cea galbena cu vaporul sau bacul.

Atentie mare la vapor, poti avea surpriza ca nu vrea sa te ia, mai ales daca-i vreo rapida.

 

Dunga portocalie e un alt traseu de facut, foarte misto.

 

:lol:

Cu ce vapor ati transportat motoarele (pasager sau rapida)? Cati bani v-au luat de transport motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din respect pentru zonele vizitate si pentru putinele locuri care inca sunt aproape de starea naturala, cred ca ar trebui sa nu existe astfel de posturi.

E suficient ca ati fost voi acolo, cu toate ca din punctul meu de vedere nu ar fi trebuit sa deranjati unul dintre putinele ecosisteme naturale din Romania.

Macar in Delta si in Retezat sa nu apara atv-uri si cross-uri..

 

Mai avem putine zone naturale in Romania, iar pentru ele ar trebui sa ne calcam pe inima si sa mergem cu pacanitorile acolo unde dezastrul e deja produs.

 

Daca vreti totusi sa vizitati astfel de zone, luati-o la pas....

N-o luati in nume de rau..

 

Parerea mea..

 

Andrei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

namaste@ Am mers pe drumuri publice.

 

:lol:

 

...dac-o tineai pt. tine (aventura) si n-o postai, mergeai si altadata fara sa ei na..na!

Tocmai asta era ideea din prima mea interventie: NERECLAMA, nu faptul c-ai fost acolo!

 

Stima,

DanS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e si ca sa vezi ca-m inteles o sa stau si cu lumina stinsa, sa nu ne vada cineva din avion si sa aterizeze dracu la Bucuresti.

 

Noapte buna.

Editat de ktmbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu harta /topic/reclama sau fara,astfel de zone nu sunt accesibile orcui.Trebuie sa-ti placa asa ceva.Si cui ii place asa ceva,se duce oricum,si fara indicatii.Asta pentru carcotasii care vor sa pastreze locuri secrete.

Felicitari pt tura!

 

PS:acum vreo 3 ani am aterizat p-acolo cu o stradala...nu am reusit sa ajung decat la vreo 2 km de Maliuc din cauza drumului surpat...asta dupa ce deja facusem vreo 2 "traversari" pe busteni,plus o trecere printr-un teren privat.

Acum cum mai e drumul ala?..l-au reparat?

 

PPS: cand am pleca spre delta acum 3 ani,am cumparat o harta din C-ta..avea traseele alea,plus multe altele..asta ca sa nu se mai agite nimeni.

Editat de raducu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat se respecta locurile si oamenii,totul este ok!

 

Pasiunea,hobby-ul nostru nu trebuie sa deranjeze pe nimeni din jur

 

Daca reusim sa intelegem acest lucru putem face ce tura vrem,pe oriunde

 

 

 

 

 

Grup restrans,oameni cu ceva educatie, fara demonstratii de virtuozitate.

 

 

Un succes!

 

 

 

Numai bine

 

Radu

Editat de radu85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

namaste@ Am mers pe drumuri publice.

 

:lol:

Alea nu sunt drumuri publice. Ca idiotul de Ceausescu a incercat candva sa faca drum pe acolo asta e alta problema. Zona se numeste Rezervația Biosferei Delta Dunării si accesul motorizat e strict interzis. Accesul în Pădurea Letea se face numai cu însoțitor (agent ecolog), la pas Âşi numai pe o rută dinainte stabilită. Asa ca mai usor cu indicatiile pe forum si cu trimisul oamenilor prin rezervatii naturale si arii strict protejate cu motoarele.

Uite si harta cu traseele ce se pot face prin Delta Dunarii.

http://www.ddbra.ro/popup.htm?trasee-turistice.jpg

Editat de jumbo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jumbo@

 

1.Nu am trimis pe nimeni nicaieri.

 

2. Repet poate nu este clar, am circulat pe drumuri publice, drumuri care fac legatura intre localitati.

 

 

Oricum gandirea voastra e varza, nu este voie doar noi avem voie. Sunteti niste comunisti. Se poate merge dar doar noi avem voie si nu spunem la nimeni.

Pai lamuriti-ma ori este interzis ori nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu harta /topic/reclama sau fara,astfel de zone nu sunt accesibile orcui.Trebuie sa-ti placa asa ceva.Si cui ii place asa ceva,se duce oricum,si fara indicatii.Asta pentru carcotasii care vor sa pastreze locuri secrete.

Felicitari pt tura!

 

PS:acum vreo 3 ani am aterizat p-acolo cu o stradala...nu am reusit sa ajung decat la vreo 2 km de Maliuc din cauza drumului surpat...asta dupa ce deja facusem vreo 2 "traversari" pe busteni,plus o trecere printr-un teren privat.

Acum cum mai e drumul ala?..l-au reparat?

 

PPS: cand am pleca spre delta acum 3 ani,am cumparat o harta din C-ta..avea traseele alea,plus multe altele..asta ca sa nu se mai agite nimeni.

 

 

bine zis, bravos !

Mesaj completat

Alea nu sunt drumuri publice. Ca idiotul de Ceausescu a incercat candva sa faca drum pe acolo asta e alta problema. Zona se numeste Rezervația Biosferei Delta Dunării si accesul motorizat e strict interzis. Accesul în Pădurea Letea se face numai cu însoțitor (agent ecolog), la pas Âşi numai pe o rută dinainte stabilită. Asa ca mai usor cu indicatiile pe forum si cu trimisul oamenilor prin rezervatii naturale si arii strict protejate cu motoarele.

Uite si harta cu traseele ce se pot face prin Delta Dunarii.

http://www.ddbra.ro/popup.htm?trasee-turistice.jpg

 

 

cum adica "mai usor cu indicatiile ..." ? si de ce Ceausescu era idiot? vad cumva o exprimare prea autoritara ce nu-si are locul aici ?

Mesaj completat

Jumbo@

 

1.Nu am trimis pe nimeni nicaieri.

 

2. Repet poate nu este clar, am circulat pe drumuri publice, drumuri care fac legatura intre localitati.

 

 

Oricum gandirea voastra e varza, nu este voie doar noi avem voie. Sunteti niste comunisti. Se poate merge dar doar noi avem voie si nu spunem la nimeni.

Pai lamuriti-ma ori este interzis ori nu?

 

 

daca era interzis nu ajungeai p-acolo, asa ca lasa-i ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...