Sari la conținut

Religia,prostia si credinta in dumnezeu...


Vizitator rock46hunt
 Share

Postări Recomandate

Vizitator rock46hunt

Acesta este un subiect ceva mai "delicat" , il abordez ptr ca ma amuza unii care spun,scriu chestii referitoare la dumnezeu,dar ei nu-l cunosc,nu stiu cine este acest personaj dar se incurajaza folosind acest nume...gen topicul Dumnezeu sa-l odihneasca...

Referitor la acel topic,se poate face diferenta in ceea ce am scris eu...si nu am pomenit de dumnezeu...este trist cind dispare cineva,dar eu stiu ca toti vom disparea la timpul nostru...mai devreme sau mai tirziu.

Cum putem crede in ceva ce nu cunoastem,doar in vorbe spuse de nu mai stiu cine...ca asa este si este musai sa credem...in ce?

In prostie?

Cine este dumnezeu?

Ce este religia,de ce trebuie sa credem in ea?

Am scris rindurile de mai sus,in speranta ca voi primi raspunsuri ceva mai plauzibile...nu gen crede si nu cerceta... si cu ocazia asta vreau sa rid putin de cei care-mi aprindeau luminari inainte de paste,la vii sau la morti...ma rog...mintea lor de gaina...

Tare ingusta este lumea...prea ingusta...

De paste se foloseste zicala" Hristos a-n viat"...oare este adevarat...eu de 35 de ani nu l-am vazut niciodata...cum pot crede asa ceva?

Este tare amuzant...cu religia...dar am obeservat ca nici una nu a rezistat...toate pica...de ce oare...se minte cumva?

Eu sint ferm convins ca se minte...demonstrati-mi va rog ca nu se minte...

Editat de rock46hunt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si la 35 de ani atat de duce capu ???? vezi ca mai este un topic cu aceasi tenta ... daca te intereseaza . sau vroiai doar sa fi in centrul atentiei??? uite ca eu te-am bagat in seama ... dar nu pot sa ma abtin sa nu te fac stupid ..... mai bine pune mana si uitate putin pe discovery ..poate te mai cultivi putin , decat sa iti pierzi timpu cu prosti pe aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la 35 de ani atat de duce capu ???? vezi ca mai este un topic cu aceasi tenta ... daca te intereseaza . sau vroiai doar sa fi in centrul atentiei??? uite ca eu te-am bagat in seama ... dar nu pot sa ma abtin sa nu te fac stupid ..... mai bine pune mana si uitate putin pe discovery ..poate te mai cultivi putin , decat sa iti pierzi timpu cu prosti pe aici

ca sa nu vb la infinit depre chestia cu religia...am si eu o intrebare....tu te-ai "cultivat" pe discovery???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
si la 35 de ani atat de duce capu ???? vezi ca mai este un topic cu aceasi tenta ... daca te intereseaza . sau vroiai doar sa fi in centrul atentiei??? uite ca eu te-am bagat in seama ... dar nu pot sa ma abtin sa nu te fac stupid ..... mai bine pune mana si uitate putin pe discovery ..poate te mai cultivi putin , decat sa iti pierzi timpu cu prosti pe aici

 

 

da ma,atat ma duce capul la 35 de ani...si nu ma intereseaza ca mai exista un alt topic cu aceeasi tenta....si da,vroiam sa fiu in centrul atentiei...vad ca mai bagat in seama si suferi...ptr dumnezeu probabil...sufera frate...este normal sa suferi...

sint fiul lui satan si vin sa te iau...glumesc bineinteles,dar ai fi in stare sa crezi acest lucru...

referitor la cultura,incerca sa te cultivi tu...eu am pus citeva intrebari...tu nu ai vazut...si ai venit cu un raspuns gresit...

vad ca se adevereste ce am scris...prea ingusta lumea...porti cumva ochelarii de cal?

nu te supara pe mine,dar incearca sa-mi raspunzi corect daca poti...multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu vb la infinit depre chestia cu religia...am si eu o intrebare....tu te-ai "cultivat" pe discovery???

cu siguranta ramane cu mai mult decat cu ce va ramane de aici ..... daca vroia sa stie despre religie ... dumnezeu ... si ce il mai intereseaza pe el o putea face pe multe site-uri de profil ... nu aici ...dar in fine fiecare cu problema lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
cu siguranta ramane cu mai mult decat cu ce va ramane de aici ..... daca vroia sa stie despre religie ... dumnezeu ... si ce il mai intereseaza pe el o putea face pe multe site-uri de profil ... nu aici ...dar in fine fiecare cu problema lui

 

nu te supara...tu vezi bine?

fii mai atent la ce am scris eu si nu te mai baga ca chilotii in fud...doar atat,fii mai atent!

cine esti tu...trimisul lui dumnezeu? :angryfire:

si nu vad de ce sa nu pun problema aici...este interzis...nu-mi dai tu voie sa-mi exprim ideile si opiniile?

chiar esti ingust...dovedesti cu fiecare raspuns...

Editat de rock46hunt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma,atat ma duce capul la 35 de ani...si nu ma intereseaza ca mai exista un alt topic cu aceeasi tenta....si da,vroiam sa fiu in centrul atentiei...vad ca mai bagat in seama si suferi...ptr dumnezeu probabil...sufera frate...este normal sa suferi...

sint fiul lui satan si vin sa te iau...glumesc bineinteles,dar ai fi in stare sa crezi acest lucru...

referitor la cultura,incerca sa te cultivi tu...eu am pus citeva intrebari...tu nu ai vazut...si ai venit cu un raspuns gresit...

vad ca se adevereste ce am scris...prea ingusta lumea...porti cumva ochelarii de cal?

nu te supara pe mine,dar incearca sa-mi raspunzi corect daca poti...multumesc!

ai reusit sa ma faci sa si rad fiul lui satan :angryfire: ... nu am cum sa iti raspund la intrebarile tale pt ca nu sunt in masura ...si nu cred ca ai sa gasesti prea multi pe aici capabili sa o faca ... eventual vreun ateu ca si tine ... mi-ar face placere sa vb cu tine despre fenomenul asta dar nu aici .... apropo decat sa astepti cate un post nou mai bine cauta o carte.. se numeste ceva cu tera daca imi aduc aminte bine ... si acolo vei gasi toate raspunsurile tale .... este destul de rara dar poate ai noroc ... era sa uit .... nu sufar deloc:) daca sufeream la toata lumea ca tine ajungeam la mebuni

...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
cand vad scris dumnezeu ma gandesc la ceva, dar cand vad scris rock46hunt, pe bune, chiar nu-mi zice nimic. tu ce parere ai?

 

proasta...despre religie si dumnezeu...la fel ca si despre tine...nu vii cu nimic concret,acelasi lucru si eu puteam sa te intreb...

normal la o intrebare se da un raspuns,nu se raspunde cu o alta intrebare...asa stiam eu... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te supara...tu vezi bine?

fii mai atent la ce am scris eu si nu te mai baga ca chilotii in fud...doar atat,fii mai atent!

cine esti tu...trimisul lui dumnezeu? :angryfire:

si nu vad de ce sa nu pun problema aici...este interzis...nu-mi dai tu voie sa-mi exprim ideile si opiniile?

chiar esti ingust...dovedesti cu fiecare raspuns...

mai ingust decat tine cu sigurantza nu sunt ...sau ce te asteptai ??? doar la raspunsuri in favoarea ta ? e un forum public unde oricine isi poate spune parerea ... si eu mi-am spuso pe a mea ... imi este egal daca iti convine sau nu ... si bine a zis monsteristul ...... cand spui DUMNEZEU TE GANDESTI LA CEVA .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
mai ingust decat tine cu sigurantza nu sunt ...sau ce te asteptai ??? doar la raspunsuri in favoarea ta ? e un forum public unde oricine isi poate spune parerea ... si eu mi-am spuso pe a mea ... imi este egal daca iti convine sau nu ... si bine a zis monsteristul ...... cand spui DUMNEZEU TE GANDESTI LA CEVA .....

 

la ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un filosof, nu zic care, spunea ca e bine sa stii sa pui intrebari. ce treaba ai tu cu dumnezeu? ti-a facut el ceva? te deranjeaza ca manelistii de la etajul superior, parcheaza pe locul tau, iti fhute femeia? ce-ti pasa de el? daca sunt unii care cred in el, lasa-i sa creada, trebuie sa aiba si ei un reper, un punct de sprijin, o iluzie, buna-rea, e de mii de ani, nu tre sa te rascoli tu acu' sa ii iei locul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
un filosof, nu zic care, spunea ca e bine sa stii sa pui intrebari. ce treaba ai tu cu dumnezeu? ti-a facut el ceva? te deranjeaza ca manelistii de la etajul superior, parcheaza pe locul tau, iti fhute femeia? ce-ti pasa de el? daca sunt unii care cred in el, lasa-i sa creada, trebuie sa aiba si ei un reper, un punct de sprijin, o iluzie, buna-rea, e de mii de ani, nu tre sa te rascoli tu acu' sa ii iei locul.

 

 

de ce nu...fratilor,ce aveti de va-ti aprins asa tare?

poate eu sint dumnezeu si voi nu stiti...cine este pina la urma dumnezeu?

este o intrebare simpla...raspunde-mi te rog...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
dumnezeu e ceva inventat de niste oameni mai destepti ca mine si ca tine, dar, nu uita, pentru tine si pentru mine. mai vrei?

 

da,mai vreau...

ce sa cred cind ai scris inventat...minciuna...sau ce...sincer sa fiu,eu cred ca oamenii aia de care vorbesti tu erau destepti atunci in vremea aia,cind l-au "inventat" (mintit) acum doar niste pacalici sau mincinosi...omule,tu nu intelegi...vino cu ceva palpabil...

fa o minune si aratane ca este adevarat...ce ai...nu vezi realitatea... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

proasta...despre religie si dumnezeu...la fel ca si despre tine...nu vii cu nimic concret,acelasi lucru si eu puteam sa te intreb...

normal la o intrebare se da un raspuns,nu se raspunde cu o alta intrebare...asa stiam eu... :D

 

 

Concret?? Ce ai vrea? Un os de-al lui Iisus?! :angryfire: Daca avea cineva dovada irefutabila a existentei lui Dumnezeu, nu mai exista credinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Concret?? Ce ai vrea? Un os de-al lui Iisus?! :angryfire: Daca avea cineva dovada irefutabila a existentei lui Dumnezeu, nu mai exista credinta.

 

salut!

uite ca eu nu stiu ce insemana cuvintul "irefutabil" si nu pot sa-ti rasund...poate ma ajuti si o sa conversam...multumesc!

Editat de rock46hunt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

uite ca eu nu stiu ce inseman cuvintul "irefutabil" si nu pot sa-ti rasund...poate ma ajuti si o sa conversam...multumesc!

 

 

 

Tu te plictisesti la ora asta inaintata? :angryfire:

 

 

IREFUTĂBIL, -Ă, irefutabili, -e, adj. (Livr.) Care nu poate fi combătut sau respins, de necombătut; absolut convingător. – Din fr. irrĂŠfutable, lat. irrefutabilis.

Sursa: DEX '98 | Trimisă de cata, 26 Nov 2002 | Greșeală de tipar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
ar fi o minune daca ai incerca sa scrii si tu corect. dar na, pe tine nu te-a ajutat dumnezeu sa te duci la scoala.

 

 

da,esti prea tare...sa nu zic prost...

in momentul in care imi vei demonstra ca exista dumnezeu,atunci am sa mai conversez cu tine...pina atunci,la revedere!

am fost destul de corect cu tine...dar tu ma duci cu vorba...(mincinos)... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as fi zis: de netagaduit. dar nu m-ar fi inteles...

 

Exista toate sansele sa ai dreptate...

 

 

da,esti prea tare...sa nu zic prost...

in momentul in care imi vei demonstra ca exista dumnezeu,atunci am sa mai conversez cu tine...pina atunci,la revedere!

am fost destul de corect cu tine...dar tu ma duci cu vorba...(mincinos)... :angryfire:

 

 

Are you for real?! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Tu te plictisesti la ora asta inaintata? :angryfire:

 

 

IREFUTĂBIL, -Ă, irefutabili, -e, adj. (Livr.) Care nu poate fi combătut sau respins, de necombătut; absolut convingător. – Din fr. irrĂŠfutable, lat. irrefutabilis.

Sursa: DEX '98 | Trimisă de cata, 26 Nov 2002 | Greșeală de tipar

 

 

da,ma plictiseam si am zis sa aflu si eu cine este dumnezeu...ce este rau in asta?

Mesaj completat

Dumnezeu exista pentru cine crede in El.

 

 

da,corect...un raspuns pe masura...multumesc mult!

numai ca eu nu cred in el...este alegerea mea,am voie...nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...