Sari la conținut

Religia,prostia si credinta in dumnezeu...


Vizitator rock46hunt
 Share

Postări Recomandate

Ca sa puteti face o comparatie si sa va mai descretiti fruntile de atata incrancenare asupra existentialitatii, va recomand sa-l

cititi pe LEO TAXIL (Biblia hazlie) sau Damian Stanoiu (Alegere de stareta, Soborul de la Caldarusani...etc) ambii fosti calugari

primul in secolul XIX iar al doi-lea in perioada iterbelica care, pentru ca a incercat sa descalceasca contradictiile din Biblie

intr-un mod umoristic, primul, iar cel de-al doi-lea a descris viata monahala privita din interior, au fost amandoi dati afara din

sanul clerului... deci problema e mai veche....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Date de intrare: Atotputernic si Atotstiutor.

Problema: stie sa faca ceva atat de greu incat sa nu poata ridica de jos?

 

:angryfire:

 

De ce noi trebuie sa credem si numai el sa stie?

Adica cum faci de crezi??????

Adica nu stiii? Cum se cheama oamenii care nu stiu?

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga rock46hunt,

 

ori te faci, ori esti de o prostie rara. Fiind reprezentantul AMR, desigur, e scuzabil.

 

Ar trebui sa multumesti totusi samaritenilor care au incercat sa te ilumineze pe aici, desi nici nu meriti, nici nu intelegi.

 

Ai de citit multe carti de filozofie si religie inainte sa faci un flame pe un forum de mobre. Dar tu ai ales calea haiduciei, sa te iei in piept cu toti. Cu alte cuvinte, ti-au iesit degetele din plapuma rau de tot, pentru ca nu ai argumente pentru ineptiile tale, si atacul la persoana e arma ta. Apropos, daca esti vanator, tot sarac cu duhul esti. Si incet in gandire( se vede dupa modul in care te exprimi, cu greu, " inginereste").

 

Consideratii generale:

1. Politia din tulcea nu are nici o legatura cu topicul deschis chiar de tine. Cred sincer ca te cam plictisesti ( esti un fel de neuron blond?)

Recomandari:

 

1. Sterge cuvantul Rock din nickul tau, habar nu ai ce inseamna si nu ii faci cinste deloc.

2. Dumnezeu e pentru toti, chiar si pentru tine, indiferent daca il intelegi sau nu, daca Il accepti sau nu etc. Daca ai crede in destin, ti-as spune ca m-a trezit un tantar mesianic din somn la ora sase dimineata sa iti scriu pe acest topic. Dar tu nu crezi in nimic. Te crezi deasupra celor care ti-au dat raspunsuri( fara motiv dealtfel). Ia mergi matale pe la biserica, ca daca nu poate te calca tramvaiul sau cazi in casa liftului :D

 

Intrebari pentru astazi:

( nu e nevoie sa raspunzi la ele, doar sa meditezi la un raspuns. Nu incerca sa formulezi ceva, ma doare capul de acum cand voi incerca sa-ti descifrez ineptiile... in special pe cele on topic, acolo esti varza)

1. Cand mergi cu mobra blana si iti taie fata tractoristii de la liceul agricol la ce te gandesti, ATEULE?

2. Poti sa renunti la analiza pe text si la atacurile la persoana, incercand mai bine sa aduci tu argumente? Un mic exemplu si te las: ce ai facut TU, deosebitule, ca sa il intalnesti pe Dumnezeu( sau mai simplu zis sa realizezi daca el exista sau nu ??)

 

Adica ce ai facut in afara de acest topic( cu asta nu ai demonstrat decat ingustimea mintii tale).

Daca vrei sa devii intelept, citeste cartile inaintasilor. Unii, chiar acum 2000 de ani, te faceau in sange la capitolul putere de abstractizare si logica.

 

PS. Doresc raspuns, m-au halit tantarii grav si pana se deschide la butic sa imi iau iaurt nu pot decat sa ma rog lui Dumnezeu sa fii treaz si sa imi raspunzi la intrebari, cu enervarea-ti caracteristica! Cheers!

 

Dedicatie: ( poate si un posibil raspuns la intrebarea ta" cine sunt oamenii?")

 

http://www.youtube.com/watch?v=1qsHy9qzor0...feature=related

Mesaj completat

NU VA-TI SATURAT...DE 20 DE ANI DE MINCIUNI...SI MULTE MII DE ANI DE MINCIUNI DIN PARTEA RELIGIEI...

 

ba chiar "n-eam" saturat! :angryfire: mars la gramatica , pana una alta !

Editat de circel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OMUL CHIAR SE DISTREAZA PE NERVII VOSTRII, VOI CHIAR NU V ATI PRINS PANA ACUM?

 

VA CREDEAM MAI DESCHISI LA MINTE DECAT EL

CE SA VA ZIC SUCCES!!!!!!

DA CU MOBRELE,, CU MOBRELE CUM RAMANE??????

post-45620-1248326170.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca pe D.zeu l-am dezavuat ca entitate, pe atei i-am facut praf, ca sa nu ne plictisim... propun un nou subiect

(nu vrea sa deschid un nou topic) ce-ar fi sa discutam despre extragerea razelor de luna din ridichi sau tratamentul cancerului osos

la meduze...

P.S. ultima boala s-ar putea trata cu transpiratie de forumist produsa prin munca, exclusa aceea produsa din cauza caniculei :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga rock46hunt,

 

Recomandari:

 

1. Sterge cuvantul Rock din nickul tau, habar nu ai ce inseamna si nu ii faci cinste deloc.

 

 

 

   Mai Circel, pai tu n-ai auzit de "roakeri motociclisti satanisti"? E inca la stadiul in care isi urmeaza idolii din filme. Pana la conturarea propriei personalitati mai are cale lunga de batut.

 

   Cand vrei sa te dai destept fata de un copil, ii pui o intrebare fara raspuns (de genul: cine a fost primul? Oul sau gaina?). Cam asa faci si tu cu topicu' asta.

 

P.S. De ce Becali face atata audienta? Aia mai prosti ca el se uita la el cu admiratie, aia mai destepti se amuza cand vad ca exista atata prostie, deci toata lumea se uita. Cam asa vad eu si "audienta" rock46hunter-ului asta.  :angryfire:

 

   Sper sa n-ai nevoie de Dumnezeu niciodata, dar cand vei fi la ananghie, Il vei cunoaste, pentru ca El te iubeste chiar si pe tine. Si atunci o sa incetezi cu instigarile astea prostesti.

 

   Biblia te invata sa faci lucruri bune. Toate povetele si invataturile din aceasta carte sunt "de bine". Nu trebuie sa crezi ca exista Dumnezeu, trebuie doar sa faci lucruri bune si atunci vei avea constiinta impacata. Ai facut vreodata fapte bune? Atunci ai facut ce te invata in Biblie. Inseamna ca esti cedincios chiar si fara sa o vrei in mod expres. Daca nu te simti bine cand faci o fapta buna (asadar nu o faci) si te simti excelent cand ai facut un rau, asadar faci numai rele, abia atunci ai putea sa te "mandresti" ca esti fiul lui satan. 

 

Hai te pup!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Cind am scris Mintit,nu m-am referit la cei din AMR...sa fiu bine inteles,ei au oferit tot suportul...restul au fost problema,si anume piritii din asa zisul club moto tulcean...in frunte cu cel mai increzut presedinte,care nu a avut bunul simt sa se alature demersurilor....

scot in evidenta acest fapt,ca unul anormal,la fel ca si faptul ca au organizat o intrunire de paste fara a cere acceptul propietarului (Manastirea CELIC DERE)...

faptul ca eu nu cred in dumnezeu nu are nici o relevanta in acest topic(este opinia mea libera)...

Mesaj completat

 

 

 

HARD ROCK!

Mesaj completat

INTREBARE...Ce insemna cind aprizi luminari la VII,si Ce inseamana cind aprinzi la morti....

 

salut!

sa fiu cinstit...nu stiu ce inseamna,si nici nu ma intereseaza si daca vreo unul se pune sa scrie ce semnifica oricum nu-l cred...

 

Mesaj completat

Ce crezi, exista apa in Noaua Zeelanda? Ca sigur nu ai vazut-o/palpat-o/gustat-o niciodata in cei 35 de ani si nici nu cred ca o sa o vezi/palpezi/gusti?

 

 

draga sabin,desi imi esti antipatic,tin sa te anunt ca am fost in noua zeelanda....si ghici ce ti-am adus de acolo...

apa,ti-am adus...asa,cate rog sa-mi dai o adresa sa-ti trimit apa din noua zeelanda,sa o palezi si sa o gusti...sa vezi ce gust fascinant are,tu cred ca stii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
esti agitat !!!!

fa-ti o laba !!!!

 

 

mai bine iti fac tie una sa te linistesti...ce zici...pacaliciule...

ai pus botul...

 

Mesaj completat

mesaj catre prosti...

daca nu veniti cu ceva concret si concludent,nu mai scrieti...nu are rost...

primiti ce meritati....adica,sex oral!

asta,ca sa fiu politocos cu prostii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
esti dulce,dar nu e momentul....

cred ca-ti tremura mina....

 

ce tare esti...precum dumnezeu...

pacaliciule...aci discutam despre prostie in general,tu faci parte din ea?

se pare ca da!... :lol:

Editat de rock46hunt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine iti fac tie una sa te linistesti...ce zici...pacaliciule...

ai pus botul...

 

Mesaj completat

mesaj catre prosti...

daca nu veniti cu ceva concret si concludent,nu mai scrieti...nu are rost...

primiti ce meritati....adica,sex oral!

asta,ca sa fiu politocos cu prostii!

 

 

 

 

Acum sint linist(ca) faci si sex oral...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
OMUL CHIAR SE DISTREAZA PE NERVII VOSTRII, VOI CHIAR NU V ATI PRINS PANA ACUM?

 

VA CREDEAM MAI DESCHISI LA MINTE DECAT EL

CE SA VA ZIC SUCCES!!!!!!

DA CU MOBRELE,, CU MOBRELE CUM RAMANE??????

 

 

da,sa stii ca esti pe aproape,dar departe de adevar!

adica nestiutor,sa nu zic mincinos...

Mesaj completat

Acum sint linist(ca) faci si sex oral...

 

sigur,te servesc la orice ora...numai sa vii...sint ferm convis ca nu ai curaj...esti un fatalau care apasa doar pe taste...

ptr cultura ta generala...aici discutam despre dumnezeu,(cuvant jignitor),poate nu ai vazut!

Mesaj completat

acesta este un exemplu concludent,la tot ce s-a scris referitiror la dumnezeu,de discipolii sai,care nu au putut argumenta nimic inovind,nimicuri si prostii...

asta este religia in care credeti...asta va ofera ea?

de fapt ce va ofera religia si credinta in dumnezeu?

 

sint ferm convins ca majoritatea o sa scrieti prostii,nu aveti cum sa nu scrieti...nu aveti cultura...

nici eu nu sint un om cultl,dar nici prost...este o diferenta,cred eu,in prostia mea!

Mesaj completat

noapte buna domnilor...nimic nou...totul este vechi de cel putin 2000 de ani...naspa...miroase urit...

Editat de rock46hunt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,sa stii ca esti pe aproape,dar departe de adevar!

adica nestiutor,sa nu zic mincinos...

Mesaj completat

 

 

sigur,te servesc la orice ora...numai sa vii...sint ferm convis ca nu ai curaj...esti un fatalau care apasa doar pe taste...

ptr cultura ta generala...aici discutam despre dumnezeu,(cuvant jignitor),poate nu ai vazut!

Mesaj completat

acesta este un exemplu concludent,la tot ce s-a scris referitiror la dumnezeu,de discipolii sai,care nu au putut argumenta nimic inovind,nimicuri si prostii...

asta este religia in care credeti...asta va ofera ea?

de fapt ce va ofera religia si credinta in dumnezeu?

 

sint ferm convins ca majoritatea o sa scrieti prostii,nu aveti cum sa nu scrieti...nu aveti cultura...

nici eu nu sint un om cultl,dar nici prost...este o diferenta,cred eu,in prostia mea!

ca sa fiu pe intelesul tau,de ciorap purtat si rupt,sa nu mai zic si mirositor...cultura ta nu exista...

ce vrei...crezi in dumnezeu si te simti lovit...esti prost,daca crezi asa ceva...se pare ca da...

tu ai fost cel acre a jignit,ce vrei sa fac...sa ma iau dupa regulile voastre(a bibliei voastre)...

chiar esti prost daca crezi ca lume crede asa ceva...

 

Concluzie:

1.esti f.f.f. agitat!!!

2.prinde ritmul si persevereaza....

3.esti un rockCUNT!!!!!!!

4.nu incerca sa fi pe intelesul meu ...

5....esti prost!!!

6.nu esti un om cult...dar prost...ESTI!!!!

7.este o diferenta,cred eu,in prostia ta...

 

... ai prins ritmul...

Editat de blackjack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

fain topicul

Mesaj completat

:lol:

 

eu unulinca ma intreb de ce va mai chinuiti sa ii raspundeti omului ,,,, e clar ca studiile lui la liceul agricol nu l au pregatit pt apologetica religiei de orice natura ...

raman la intrebarea ..oare ai ce discuta cu un tractorist ?..

 

Stanescule ... u are so fucked UP ... vezi ca exista forumuri cu teme religioase... crestine ,musulmane ,evreiesti,taoiste,budiste ....eu unul as prefera unul musulman pt tine ...sa te inscrii in alquaeda si sa faci bum ...sa nu mai stim de tine...si sa ai parte de 70 de virgine probabil motocicliste ..pt ca forumul asta era unul de motociclism..

 

NU DORESC RASPUNS.

 

 

 

bravo tati esti tare!!!!

 

 

bah care nu credeti in D-zeu si o sa vina vremea sa-L vedeti, ati belit p..a pacatosilor!

Mesaj completat

Hai s-o luam logic........

Una din diferentele dinte mine (je) si Personajul pe care noi il numim D.zeu e ca, eu cunosc trecutul si prezentul,...

El, are avatajul de a cunoste si viitorul...

ATUNCI DE CE MAMA DRAQULUI LE-A SPUS LUI ADAM SI EVA SA NU MANANCE DIN POMUL CUNOASTERII BINELUI

SI A RAULUI CAND EL STIA DINAINTE CA ACEST LUCRU SE VA INTIMPLA....

 

Si acum astept REPLY .... SA VAD CARE DA PRIMUL CU PIARA...

 

 

poate nu stia dinainte ca adam cu eva musca din mar...poate a aflat de la televizor...

D-zeu are cont pe forumul asta va zic io

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine iti fac tie una sa te linistesti...ce zici...pacaliciule...

ai pus botul...

 

Mesaj completat

mesaj catre prosti...

daca nu veniti cu ceva concret si concludent,nu mai scrieti...nu are rost...

primiti ce meritati....adica,sex oral!

asta,ca sa fiu politocos cu prostii!

 

 

 

fa si mie una ...... :lol:

Mesaj completat

ok,trebuie sa vizionez filmul ptr ati putea raspunde...sigur este o argumentatie si filmul...dar sa fie una reala,asta este important...

 

Fiule trebuie sa te anunt ca esti doar unul dintre micii pioni care vor duce lumea in stadiul in care sa creada ca nu exista D-zeu....fie ca esti constient de asta sau nu.Una dintre cele mai mari fapte facute de Diavol pe pamant este de a convinge lumea ca el de fapt nu exista.Si eu de cativa ani studiez acest lucru daca D-zeu exista sau nu ,daca e doar o povestre inventata de evrei sa conduca lumea mai usor.Studiul meu e si dpdv stiintiific si spiritual Si fara indoiala D-zeu exista .Parerea mea e ca cine crede ca omul de un animal evoluat din maimulta (ca tine )asta e ,iar cine crede ca omul e creatia lui D-zeu e om cu adevarat.Marele de plan de ordine mondiala intreprins de masonerie (care il venereaza pe lucifer) al carei VICTIMA esti,este de a convinge lumea ca D-zeu nu exista.Toate aceste lucruri care au loc acum sunt scris in Biblie.Daca vrei sa afli adevarul citeste apocalipsa si vei vedea adevarul.AFLATI ADEVARUL CACI ADEVARUL VA VA ELIBERA.Asta daca nu esti prea orb sa vezi adevarul,dar eu unul cred ca esti ,si crede-ma esti pe drumul cel rau.Omul sfinteste locul,pentru ca are o energie superioara oricarei fiinte de pe pamant,dat fiin faptul ca este creatia cea mai iubita de D-zeu.te-ai intrebat vreodata de ce toate emisiunile si stirile au mesaje subliminale de a prosti lumea,si documentarele de a-l pune pe om in postura de fiinta suprema dpdv biologic.Globalizarea lumii consta in manipularea oamenilor in a-i prosti,de a-i face sa nu mai creada in d-zeu,de a le pune microcipuri cu 666 etc. Motivele pe care le gasesti tu de a nu crede in D-zeu sunt alimentate de societatea in care traim,care a fost alimentata la randul ei incet incet de masonerie cu dovezi FALSE ca D-zeu nu exista,asta pentru ca Diavolul ii va face pe cei mai multi dintre oameni sa il venereze in cele din urma .daca vrei sa vezi intr-adevar adevarul trebuie sa fii liber arbitru.Dat fiind faptul ca tu deja sustii ideea ca D-zeu nu exista esti sigur ca cunostintele tale reprezinta adevarul ? sau esti doar un produs al manipularii masoneriei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crestinism, Budism, Islamism, Atei... oare cine are dreptate, toti isi sustin argumentele cu religia sau necredinta lor.

Creationism, Darwinism???? Iluminati sau Masoni care incearca sa conduca lumea, dar oare religia (in toate formele ei de manifestare)

nu este o forma de a manipula lumea? Papa schimba guverne sau presedinti (asa sustin unii) atunci care e adevarul?

Am citit cu atentie Vechiul Testament si Noul Testament, am citit despre Iluminati si despre Masoni si singura concluzie la care am

ajuns e ca trebuie sa-mi beau linistit berea si sa-mi traiesc clipa, sa ma bucur de ea pentru ca,...urmatoarea nu se stie ce-mi va aduce...

 

SUNT OM SI NIMIC DIN CEEA CE-I OMENESC NU MI-E STRAIN...

A, si era sa uit... mi-am adus aminte de versurile unei melodii ce o cantam cand mai megeam cu gasca la cate un gratar si la un foc

de tabara...

DRAGA POPA, STIMAT SAT,

VIATA ASTA-I UN C--AT.

OMU` CAT TRAIESTE

MAI RAU SE CHINUIESTE,

SI ATUNCI CAND MOARE...

NICI IN C-R NU-L DOARE....

 

 

Crestin Ortodox cu vederi proprii :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...