Sari la conținut

Religia,prostia si credinta in dumnezeu...


Vizitator rock46hunt
 Share

Postări Recomandate

Vizitator rock46hunt
ca sa fiu pe intelesul tau,de ciorap purtat si rupt,sa nu mai zic si mirositor...cultura ta nu exista...

ce vrei...crezi in dumnezeu si te simti lovit...esti prost,daca crezi asa ceva...se pare ca da...

tu ai fost cel acre a jignit,ce vrei sa fac...sa ma iau dupa regulile voastre(a bibliei voastre)...

chiar esti prost daca crezi ca lume crede asa ceva...

 

Concluzie:

1.esti f.f.f. agitat!!!

2.prinde ritmul si persevereaza....

3.esti un rockCUNT!!!!!!!

4.nu incerca sa fi pe intelesul meu ...

5....esti prost!!!

6.nu esti un om cult...dar prost...ESTI!!!!

7.este o diferenta,cred eu,in prostia ta...

 

... ai prins ritmul...

 

da,ai dreptate,cultura mea nu exista...

se pare ca nu intelegi...nu cred in dumnezeu...si nu sint lovit,tu esti?

nu,nu eu am fost cel care a jignit si nu vreau sa te iei dupa nici o regula...

chiar as fi prost sa cred ca lumea crede in asa ceva...

concluzie...

1.nu sint mai agitat decit tine...

2.nu am ureche muzicala,asa ca cu ritmul nu ai nimerit-o...

3.sint rock46hunt...

4.incerc sa ma distrez...ma uimesc discipolii lui dumnezeu...

5.sint cum vrei tu,dar mai bun ca tine...

6.nu sint cult,dar mai documentat decit tine...

7.este o diferenta,cred eu,in prostia mea!

 

Mesaj completat

fa si mie una ...... :laugh:

Mesaj completat

 

 

Fiule trebuie sa te anunt ca esti doar unul dintre micii pioni care vor duce lumea in stadiul in care sa creada ca nu exista D-zeu....fie ca esti constient de asta sau nu.Una dintre cele mai mari fapte facute de Diavol pe pamant este de a convinge lumea ca el de fapt nu exista.Si eu de cativa ani studiez acest lucru daca D-zeu exista sau nu ,daca e doar o povestre inventata de evrei sa conduca lumea mai usor.Studiul meu e si dpdv stiintiific si spiritual Si fara indoiala D-zeu exista .Parerea mea e ca cine crede ca omul de un animal evoluat din maimulta (ca tine )asta e ,iar cine crede ca omul e creatia lui D-zeu e om cu adevarat.Marele de plan de ordine mondiala intreprins de masonerie (care il venereaza pe lucifer) al carei VICTIMA esti,este de a convinge lumea ca D-zeu nu exista.Toate aceste lucruri care au loc acum sunt scris in Biblie.Daca vrei sa afli adevarul citeste apocalipsa si vei vedea adevarul.AFLATI ADEVARUL CACI ADEVARUL VA VA ELIBERA.Asta daca nu esti prea orb sa vezi adevarul,dar eu unul cred ca esti ,si crede-ma esti pe drumul cel rau.Omul sfinteste locul,pentru ca are o energie superioara oricarei fiinte de pe pamant,dat fiin faptul ca este creatia cea mai iubita de D-zeu.te-ai intrebat vreodata de ce toate emisiunile si stirile au mesaje subliminale de a prosti lumea,si documentarele de a-l pune pe om in postura de fiinta suprema dpdv biologic.Globalizarea lumii consta in manipularea oamenilor in a-i prosti,de a-i face sa nu mai creada in d-zeu,de a le pune microcipuri cu 666 etc. Motivele pe care le gasesti tu de a nu crede in D-zeu sunt alimentate de societatea in care traim,care a fost alimentata la randul ei incet incet de masonerie cu dovezi FALSE ca D-zeu nu exista,asta pentru ca Diavolul ii va face pe cei mai multi dintre oameni sa il venereze in cele din urma .daca vrei sa vezi intr-adevar adevarul trebuie sa fii liber arbitru.Dat fiind faptul ca tu deja sustii ideea ca D-zeu nu exista esti sigur ca cunostintele tale reprezinta adevarul ? sau esti doar un produs al manipularii masoneriei ?

 

deci,omule...trebuie sa intelegi ca esti disperat...nu se scrie cu rosu...

nu am stat sa-ti citesc mizeria...nu ma intereseaza,ai inceput prost...

eu nu cred nimic,nici macar ca tu te-ai trage din maimuta,ce sa-ti mai scriu...nu are rost...

 

Mesaj completat

Mergi pe burta rock46hunt ca noi toti (cei care refuzam sa fim mintiti). Nu te obliga nimeni sa le dai bani. Si la urma urmei sunt niste libere frumoase de la servici de "sarbatori religioase" :laugh:

 

un om capabil,care gindeste,parerea mea!

multumesc omule...numai bine! :cheers:

 

Mesaj completat

Stanescule ai vrut sa fi in centu atentiei ....dar ai nimerit in centru spiralei..... :angry:

 

sa intelg ca esti gelos...

Editat de rock46hunt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 214
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cea mai buna dovada ca Dumnezeu exista este faptul ca Ion, fratele tau, este in viata dupa accidentul pe care l-a suferit anul trecut ... a reusit sa depaseasca momentul pierderii pe care a suferit-o si acum, tot cu ajutorul lui Dumnezeu merge din nou pe picioarele lui...

 

In rest, numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare asa procedeaza El? Partea proasta e ca nu are buton de replay ci numai de newgame...

post-13981-1248875915_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Cea mai buna dovada ca Dumnezeu exista este faptul ca Ion, fratele tau, este in viata dupa accidentul pe care l-a suferit anul trecut ... a reusit sa depaseasca momentul pierderii pe care a suferit-o si acum, tot cu ajutorul lui Dumnezeu merge din nou pe picioarele lui...

 

In rest, numai bine.

 

bai tulceanule...sa-ti explic cum sta treaba cu dumnezeu...ca nu stii...

fratele meu (Ion Alexandru Stanescu),a gresit,parerea mea si nu numai,cum de altfel toti gresim...nu a reusit sa se incadreze pe viraj si a suportat consecincetele...ce vrei mai logic de atit...

pot spune ca a avut noroc...tu ce poti spune Giusepe?

ca sa explic prostilor cum sta treaba;

eu cred in berea din halba pe care o savurez,

in vaginul nevestemii,pe care il simt,

in aceleratia motorului meu atunci cind il ciufulesc,

in cainele meu cu care ma joc seara,alaturi de pisica,

in toti prieteni mei cu care ma distrez,exculs prostii care cred in dumnezeu si membrii clubului rebels of danube...exclus!

in tot ce simt ca exista si ma face sa simt ca traiesc...ca sint viu...

probabil este prea greu ptr tine ce ti-am scris,dar asta este adevarul...

de ce sa-l ascund...nu vad de ce....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai L_A_B_A T_R_I_S_T_A ..eu nu scriu din spatele pseudonimelor.... lasal tu pe tata unde sta el in mormant ,,,,

 

 

daca tot sunt aici ...mie cand imi sugi ....P'U'L'A'...?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati dat-o in diverse.., bah, frati crestini, daca crezi in The God, si nu exista , nu pierzi nimic.., dar daca nu crezi in El , dar El exista .., ai pierdut totul, asta ca sa fie CLAR!!! Ce alt argument sa va dau?! Parerea mea.., EL exista, asa ca faceti pe dreaku in patru si puneti-va bine cu EL! Credinta maxima! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Bai L_A_B_A T_R_I_S_T_A ..eu nu scriu din spatele pseudonimelor.... lasal tu pe tata unde sta el in mormant ,,,,

 

 

daca tot sunt aici ...mie cand imi sugi ....P'U'L'A'...?????

 

 

bai p.u.l.a....pe tine te rezolv oricind...ptr ca esti prost...

cine e taicatau...(cuvant jignitor)!

sah...

mat iti dau tot timpul...te las sa ma distrez putin,mai astept citeva mutari...

Mesaj completat

Ati dat-o in diverse.., bah, frati crestini, daca crezi in The God, si nu exista , nu pierzi nimic.., dar daca nu crezi in El , dar El exista .., ai pierdut totul, asta ca sa fie CLAR!!! Ce alt argument sa va dau?! Parerea mea.., EL exista, asa ca faceti pe dreaku in patru si puneti-va bine cu EL! Credinta maxima! :angry:

 

domnu jean...

demonstreaza ca exita...

nu scriu mai mult...te las pe tine s-o faci!!!

Mesaj completat

domnilor...

ce aveti...nu mai stiti daca credeti in dumnezeu sau nu...?

unii ma pun sa le fac laba,altii sa le SUG P.U.L.A...

ASTIA sint oamenii care-l reprezinta pe dumnezeu...pai prosti dintra-a ce-stia sint la metrou sau in gara...

are rost sa-mi bat capul cu ei...discipolii lui dumnezeu...

eu zic ca totul este o mare prostie,la fel ca rocket 1982 sau amatoru sau prostii care cred in minciuni!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in alea 4 clse la tractoristi ...n ai invatat nici macar sa scrii daramite sa joci ...SAH....

 

iar tata e baiatu care mi a zis sa iti transmit sa imi sugi....P'U'L'A!!! bai mizerie nesimtita facuta din sloboz....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
in alea 4 clse la tractoristi ...n ai invatat nici macar sa scrii daramite sa joci ...SAH....

 

iar tata e baiatu care mi a zis sa iti transmit sa imi sugi....P'U'L'A!!! bai mizerie nesimtita facuta din sloboz....

 

bai omule...tu stii ce vorbesti?

taicatau este omul cu care mergeam la vinatoare,ianainte sa apari tu ....

sincer , tu ce vrei , sa devii victima...asta esti oricum...

sah inca o data...te anunt eu cind este mat,ptr ca tu nu-ti dai seama

 

Mesaj completat

impusca-te baaaaa

 

 

baaaaaaaaaaaaa!

cine sa se inpuste...nu ai specificat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai omule...tu stii ce vorbesti?

taicatau este omul cu care mergeam la vinatoare,ianainte sa apari tu ....

sincer , tu ce vrei , sa devii victima...asta esti oricum...

sah inca o data...te anunt eu cind este mat,ptr ca tu nu-ti dai seama

 

Mesaj completat

 

 

 

baaaaaaaaaaaaa!

cine sa se inpuste...nu ai specificat!

tu ma, cu rea credinta ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tata te ar fi scutit de atata suferinta si ar fi pus un cartus in tine......

 

acu ma gandesc eu oare de ce ai fi scris tu ca mergeati impreuna la vanatoare.... ??? vrei sa pari cool? aveai nevoie de un model masculin adevarat cu care sa te compari? plm ce o mai fi in capu ala de tractorist ..inafara de mitu' lu mos craciun si alergat la celic la maicute ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Tata te ar fi scutit de atata suferinta si ar fi pus un cartus in tine......

 

acu ma gandesc eu oare de ce ai fi scris tu ca mergeati impreuna la vanatoare.... ??? vrei sa pari cool? aveai nevoie de un model masculin adevarat cu care sa te compari? plm ce o mai fi in capu ala de tractorist ..inafara de mitu' lu mos craciun si alergat la celic la maicute ...

 

raspuns...

ptr mintea ta de gaina beata...

taicatau nu vorbea urit despre tine...acum in mintea ta prosta iti pui intrebari...logic si normal,numai ca nu ai cum sa raspunzi corect...

nu am nevoie de un model masculin sa ma compoar,am nevoie de un prost ca tine,care se baga inseama...

asta ma satisface...sah...

in mintea mea nu exista minciuni ca dumnezeu si ca rocket 1982...intelegi..

Editat de rock46hunt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raspuns...

ptr mintea ta de gaina beata...

taicatau nu vorbea urit despre tine...acum in mintea ta prosta iti pui intrebari...logic si normal,numai ca nu ai cum sa raspunzi corect...

nu am nevoie de un model masculin sa ma compoar,am nevoie de un prost ca tine,care se baga inseama...

asta ma satisface...sah...

in mintea mea nu exista minciuni ca dumnezeu si ca rocket 1982...intelegi..

Ti-am spus cum sa il gasesti pe Dumnezeu dar se pare a nu vrei.Cel mai bine este sa ne lasi in pace pe cei care l-am gasit si sa ne anunti cand esti gata sa-L cunosti.Intrebi de Dumnezeu dar te indepartezi de El.Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Ti-am spus cum sa il gasesti pe Dumnezeu dar se pare a nu vrei.Cel mai bine este sa ne lasi in pace pe cei care l-am gasit si sa ne anunti cand esti gata sa-L cunosti.Intrebi de Dumnezeu dar te indepartezi de El.Bafta!

 

tu stii ce vrei...?

lasa-ma sa vad sieu cum este,nu ma forta tu sa cred ca asa este...

si daca nu vreau sa-l gasesc,care este problema ta...

apreciez faptul ca-mi scrii frumos si nu ma ataci direct,dar nu sint prost...daca asta crezi...

crezi ce vrei, din partea mea...dar atita timp cit nu vii cu ceva concret,degeaba...(minciuni)...intelegi?

daca nu intelegi,mai bine nu mai scrie...aici diavolul....succes!

sper sa-l convingi pe diavol ca exista dumnezeu...sper,inspre binele tau!!!,cum de altfel nu exista nici diavol...

sau poate vrei tu sa ma convingi ca exista,diavol...

Editat de rock46hunt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu stii ce vrei...?

lasa-ma sa vad si eu cum este,nu ma forta tu sa cred ca asa este...

si daca nu vreau sa-l gasesc,care este problema ta...

apreciez faptul ca-mi scrii frumos si nu ma ataci direct,dar nu sint prost...daca asta crezi...

crezi ce vrei, din partea mea...dar atita timp cit nu vii cu ceva concret,degeaba...(minciuni)...intelegi?

daca nu intelegi,mai bine nu mai scrie...aici diavolul....succes!

sper sa-l convingi pe diavol ca exista dumnezeu...sper,inspre binele tau!!!,cum de altfel nu exista nici diavol...

sau poate vrei tu sa ma convingi ca exista,diavol...

Nu te mai supara atat.Se pare ca nu stii sa gandesti ce citesti(nu este un atac ci o atentionare).Ti-am spus ca nu vrei sa-L gasesti desi te faci ca il cauti.Fa si tu un bine tuturor si lasa-ne in pace.Tu nu vrei sa afli ceva concret de la noi ci pur si simplu sa ne demonstrezi ca Dumnezeu nu exista.Ne tot spui ca nu exista dar tu cum demonstrezi asta...vreau sa vad cum imi demonstrezi tu pe forum ca Dumnezeu nu exista.Apropo diavolul este foarte inteligent...si culmea si el il cunoaste pe Dumnezeu.Astept demonstratia si argumentarea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu jean...

demonstreaza ca exita...

nu scriu mai mult...te las pe tine s-o faci!!!

Mesaj completat

domnilor...

ce aveti...nu mai stiti daca credeti in dumnezeu sau nu...?

unii ma pun sa le fac laba,altii sa le SUG P.U.L.A...

ASTIA sint oamenii care-l reprezinta pe dumnezeu...pai prosti dintra-a ce-stia sint la metrou sau in gara...

are rost sa-mi bat capul cu ei...discipolii lui dumnezeu...

eu zic ca totul este o mare prostie,la fel ca rocket 1982 sau amatoru sau prostii care cred in minciuni!!!

 

 

Amice, nu ai inteles ce inseamna credinta. Aia e fara demonstratie. Crezi si atat.

Acum, tu crezi in ce vrei, in zei, in cartea de telefon, in berea rece si mititeii cu mustar, in ce vrei tu.

Ideea e sa crezi, fara demonstratie, fara sa vezi ceva,...... aia e credinta.....

 

In rest numai bine si asfalt uscat.

 

Mesaj completat

sorry, dar n'a iesit unde trebe.

Era pt. rock46hunt.

Mesaj completat

tu stii ce vrei...?

lasa-ma sa vad sieu cum este,nu ma forta tu sa cred ca asa este...

si daca nu vreau sa-l gasesc,care este problema ta...

apreciez faptul ca-mi scrii frumos si nu ma ataci direct,dar nu sint prost...daca asta crezi...

crezi ce vrei, din partea mea...dar atita timp cit nu vii cu ceva concret,degeaba...(minciuni)...intelegi?

daca nu intelegi,mai bine nu mai scrie...aici diavolul....succes!

sper sa-l convingi pe diavol ca exista dumnezeu...sper,inspre binele tau!!!,cum de altfel nu exista nici diavol...

sau poate vrei tu sa ma convingi ca exista,diavol...

 

 

Amice, acum te pricep. La tine nu e nici alb si nici negru.......

Asa ca e bine. Fara mishto'.

Toate bune. Nick.

Mesaj completat

Nu te mai supara atat.Se pare ca nu stii sa gandesti ce citesti(nu este un atac ci o atentionare).Ti-am spus ca nu vrei sa-L gasesti desi te faci ca il cauti.Fa si tu un bine tuturor si lasa-ne in pace.Tu nu vrei sa afli ceva concret de la noi ci pur si simplu sa ne demonstrezi ca Dumnezeu nu exista.Ne tot spui ca nu exista dar tu cum demonstrezi asta...vreau sa vad cum imi demonstrezi tu pe forum ca Dumnezeu nu exista.Apropo diavolul este foarte inteligent...si culmea si el il cunoaste pe Dumnezeu.Astept demonstratia si argumentarea!

 

 

Sorry amice, dar nu ai pus bine problema.

E destul sa fi tu nevoit sa demonstrezi ceva, pentru ca eu sa nu trebuiasca sa demonstrez nimic.

Dealtfel, omu' nu crede nici in diavol, asa ca mingea e in terenul tau.

Daca vrei sa-l convingi, e treaba ta, dar e multa munca.....

Si e probabil degeaba.

Cu tot respectul, n'are rost discutia de fata.

Fiecare cu ale lui.

Eu il respect pentru faptul ca nu crede in dumnezeu sau diavol.

Oricum e absurd sa crezi doar intr-unul dintre ei.

Sigur crede si el in ceva, probabil in ceva mai palpabil. Mai mult ca sigur crede in EL.

El ca persoana, cum il cheama Rocker46......etc, si nu fiinta divina.

Numa' bine. Nick

Mesaj completat

Ba frate, dar e nasol topicu' la inceput.

Rock46.. amice....... am citit acum 3 (trei) pagini de la inceput si e destul.

Esti incapatanat si degeaba. Si chiar o dai de gard la un momen'dat.

 

 

Cine dracu' (Doamne iarta-ma, m-a pus sa ma bag pe topicu' asta :angry: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu stii ce vrei...?

lasa-ma sa vad sieu cum este,nu ma forta tu sa cred ca asa este...

si daca nu vreau sa-l gasesc,care este problema ta...

apreciez faptul ca-mi scrii frumos si nu ma ataci direct,dar nu sint prost...daca asta crezi...

crezi ce vrei, din partea mea...dar atita timp cit nu vii cu ceva concret,degeaba...(minciuni)...intelegi?

daca nu intelegi,mai bine nu mai scrie...aici diavolul....succes!

sper sa-l convingi pe diavol ca exista dumnezeu...sper,inspre binele tau!!!,cum de altfel nu exista nici diavol...

sau poate vrei tu sa ma convingi ca exista,diavol...

 

 

Nici eu nu te-am ofensat dar tu m-ai si jignit imediat cum am postat.Forumul este locul in care fiecare isi da cu parerea .Am observat ca esti un incult,care gandeste cu o inteligenta primara,dar care se crede destept.Esti atat de orb incat nici macar nu poti studia rational o parere si ataci fara sa cunosti ideea celuilalt. Am observat ca esti genul de om care ii lingi in fund pe cei care iti sustin ideea,restul ideilor neavand nici o valoare.Intrebarea mea este : De ce ai facut acest post ? ca sa isi spuna fiecare ce parere are (asa cum ar trebui )? sau sa ii ataci ca o fiinta primitiva dpdv intelectual ce esti, pe cei care nu iti sustin punctul de vedere ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu stii ce vrei...?

lasa-ma sa vad sieu cum este,nu ma forta tu sa cred ca asa este...

si daca nu vreau sa-l gasesc,care este problema ta...

apreciez faptul ca-mi scrii frumos si nu ma ataci direct,dar nu sint prost...daca asta crezi...

crezi ce vrei, din partea mea...dar atita timp cit nu vii cu ceva concret,degeaba...(minciuni)...intelegi?

daca nu intelegi,mai bine nu mai scrie...aici diavolul....succes!

sper sa-l convingi pe diavol ca exista dumnezeu...sper,inspre binele tau!!!,cum de altfel nu exista nici diavol...

sau poate vrei tu sa ma convingi ca exista,diavol...

Rockule..,o dovada ca Dumnezeu exista este aceea ca tu insasi existi.., sau poate crezi ca pe tine te-a creat Natura si pe Natura a creat-o Mama Natura.., si Mama Natura de cine o fi fost creata de Bunica Natura?! Daca ai avea o minima logica (si cred ca o ai) ai accepta faptul ca nu ai aparut din neant! Cineva tine Universul asta intr-o anumita ordine si se pare ca absolut totul pana la cel mai mic atom si celula are un scop bine stabilit de cel care pana la urma este Dumnezeu.Exista posibilitatea, pur teoretica ca Dumnezeu sa nu existe dar, din pacate sau din fericire, ia-o cum vrei, parerea mea e ca El exista! Si iti repet.., pune-te bine cu EL, altfel o sa umbli vesnic in combinezon de piele in Iad.., unde se spune ca ar fi foaarte cald! Ar fi neplacut, nu crezi? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasindu-l la o parte pe Dumnezeu, Allah, Shiva, Zamolxe si multi altii (in care fiecare a crezut/crede dupa cum il duce capul), nu ma pot abtine sa nu remarc atitudinea intransigenta si intoleranta a "credinciosilor"de pe forumul asta de intelectuali. Exact aceeasi atitudine o au babele care, facindu-si zeci de cruci, se bat ca chioarele sa pupe moastele sau sa ia apa de Boboteaza. Sau manelistii care, la un gratar si o lada de bere, se dau drept pelerini la diversele hramuri. Sau fundamentalistii islamici care arunca in aer femei si copii. Sau zidarii bubosi care-si ofera minusculele organe la supt. Si exemplele ar putea continua la nesfirsit, de la Inchizitia spaniola la dacii lui Burebista...

 

Marius a pus o problema, iar feed-back-ul caracterizeaza persoana fiecaruia care a raspuns, nu pe a lui. Si asta e suficient ca sa ne amuzam (unii).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasindu-l la o parte pe Dumnezeu, Allah, Shiva, Zamolxe si multi altii (in care fiecare a crezut/crede dupa cum il duce capul), nu ma pot abtine sa nu remarc atitudinea intransigenta si intoleranta a "credinciosilor"de pe forumul asta de intelectuali. Exact aceeasi atitudine o au babele care, facindu-si zeci de cruci, se bat ca chioarele sa pupe moastele sau sa ia apa de Boboteaza. Sau manelistii care, la un gratar si o lada de bere, se dau drept pelerini la diversele hramuri. Sau fundamentalistii islamici care arunca in aer femei si copii. Sau zidarii bubosi care-si ofera minusculele organe la supt. Si exemplele ar putea continua la nesfirsit, de la Inchizitia spaniola la dacii lui Burebista...

 

Marius a pus o problema, iar feed-back-ul caracterizeaza persoana fiecaruia care a raspuns, nu pe a lui. Si asta e suficient ca sa ne amuzam (unii).

Poti sa o mai spui odata pt ca ai spus-o bine! :unsure: Eu nu sunt nici intelectual, nici habotnic.., imi place sa cred ca sunt doar un om (taran) cu minte sanatoasa si cu un minim de logica si bun simt, iar daca o fi asa , atunci ma declar multumit de mine! Cred in Dumnezeu-Tatal.., iar restul e cancan! Prea multa importanta dam nuantelor (religioase) si pierdem din vedere esentialul! Adica IUBIREA si DRAGOSTEA fata de aproapele nostru! PS Azi i-am arata putina compasiune unui tip care imi taiase calea.., dar cred ca nu ma inteles! Culmea! am incercat sa-i transmit asta prin semne, nu a priceput! :polite:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt
Vreti sa vorbiti cu rock46hunt?

http://www.bikeshop.ro/motorcycles/motorcy...986-138365.html

 

Aici aveti datele.

Poate se linisteste.

 

Africanu

 

 

ai incercat sa iei legatura cu mine si nu ai reusit?

am sa ma linistesc cind vreau eu,nu cind vor altii...dar se vede clar ca majoritatea nu au inteles despre ce se discuta aici!

oricum,este foarte amuzant...

Mesaj completat

Rockule..,o dovada ca Dumnezeu exista este aceea ca tu insasi existi.., sau poate crezi ca pe tine te-a creat Natura si pe Natura a creat-o Mama Natura.., si Mama Natura de cine o fi fost creata de Bunica Natura?! Daca ai avea o minima logica (si cred ca o ai) ai accepta faptul ca nu ai aparut din neant! Cineva tine Universul asta intr-o anumita ordine si se pare ca absolut totul pana la cel mai mic atom si celula are un scop bine stabilit de cel care pana la urma este Dumnezeu.Exista posibilitatea, pur teoretica ca Dumnezeu sa nu existe dar, din pacate sau din fericire, ia-o cum vrei, parerea mea e ca El exista! Si iti repet.., pune-te bine cu EL, altfel o sa umbli vesnic in combinezon de piele in Iad.., unde se spune ca ar fi foaarte cald! Ar fi neplacut, nu crezi? :rock:

 

 

da,ar fi neplacut sa umbli imbracat in combinizon de piele cind este cald...dar tu ai fost in iad...de unde stii aceste lucruri...curios,nu?

ca sa-ti explic cum am luat eu fiinta este simplu...s-au contopit 2 celule intre ele,una de la tatal meu si una de la mama mea si asa am luat eu fiinta...la fel ca si tine...nu te gindi ca m-a adus barza... :wacko:

Mesaj completat

Nici eu nu te-am ofensat dar tu m-ai si jignit imediat cum am postat.Forumul este locul in care fiecare isi da cu parerea .Am observat ca esti un incult,care gandeste cu o inteligenta primara,dar care se crede destept.Esti atat de orb incat nici macar nu poti studia rational o parere si ataci fara sa cunosti ideea celuilalt. Am observat ca esti genul de om care ii lingi in fund pe cei care iti sustin ideea,restul ideilor neavand nici o valoare.Intrebarea mea este : De ce ai facut acest post ? ca sa isi spuna fiecare ce parere are (asa cum ar trebui )? sau sa ii ataci ca o fiinta primitiva dpdv intelectual ce esti, pe cei care nu iti sustin punctul de vedere ?

 

 

fiind o fiinta primitiva,te voi ataca si pina la urma te voi manca...

frate,esti dus cu pluta...nu am pupat pe nimeni in poponeata...acum nu stiu daca ai vedenii sau scrii prostii...ori te simti victima?

problema este cu totul alta,dar tu nu ai inteles...ce vrei sa fac ptr a intelege...sa te pup in poponeata...ei uite ca nu,nu ma interesezi si nu ai venit cu nimic concret,adevarat...

observ,ca unii scriu despre rai si iad...stiu ei daca exista asa ceva...ce haiosi sint!la fel ca tine!

acum intelege si tu,nu este greu...poate!

 

Mesaj completat

Nu te mai supara atat.Se pare ca nu stii sa gandesti ce citesti(nu este un atac ci o atentionare).Ti-am spus ca nu vrei sa-L gasesti desi te faci ca il cauti.Fa si tu un bine tuturor si lasa-ne in pace.Tu nu vrei sa afli ceva concret de la noi ci pur si simplu sa ne demonstrezi ca Dumnezeu nu exista.Ne tot spui ca nu exista dar tu cum demonstrezi asta...vreau sa vad cum imi demonstrezi tu pe forum ca Dumnezeu nu exista.Apropo diavolul este foarte inteligent...si culmea si el il cunoaste pe Dumnezeu.Astept demonstratia si argumentarea!

 

 

este tare ce spui tu...

demonstratie zici ca vrei...moment...ESTE SIMPLU,NU EXISTA,NU L-A VAZUT NIMENI SI NICI MACAR EU,care am vrut sa-l vad si pe hristos cum invie si pe diavol cit de negru si incornorat este...DAR NU I-A VAZUT NIMENI

CE ZICI,ESTE SUFICIENT?

omule,basme si povesti citeam in clasa a-II-a,crezi ca biblia este mai departe de carte cu povesti cu balauri cu 7 capete...sa fim seriosi... :laugh:

Editat de rock46hunt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...