Sari la conținut

Organizez "Tura in Alpi cu Vlad" editia a II-a


KHK
 Share

Postări Recomandate

Salut. Am rugaminte. Dati-mi adresa exacta de la Jadoo sa o pun pe GPS. S-ar putea sa ajung si eu prin Buc. pe 29.

Multumesc.

 

Salut Costache!

 

Uite link: http://www.ghidul.ro/index.php?menu=firma&...aID=36635#harta

Aici era parca si o harta cu locul... Oricum, ca zona, in apropiere de Arcul de Triumf.

 

Adresa: Str. Nicolae Racota nr. 3, sector 1

 

M-as bucura sa poti ajunge.

 

Vlad :cheers:

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

idem

 

 

salut omule din timp sami comanzi meniu sa ai timp sal savurezi te salut si numai de bine Pompi noi pe langa el santem mici copii http://www.youtube.com/results?search_quer..._type=&aq=f http://www.youtube.com/watch?v=bjWtcqPeZLw...feature=related asta are multe pasarele la anu aduc o poza cu el lam intalnit anul asta in belgia

post-20188-1255582113_thumb.jpg

post-20188-1255582173_thumb.jpg

post-20188-1255582227_thumb.jpg

post-20188-1255582261_thumb.jpg

post-20188-1255582345_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut omule din timp sami comanzi meniu sa ai timp sal savurezi te salut si numai de bine Pompi noi pe langa el santem mici copii http://www.youtube.com/results?search_quer..._type=&aq=f http://www.youtube.com/watch?v=bjWtcqPeZLw...feature=related asta are multe pasarele la anu aduc o poza cu el lam intalnit anul asta in belgia

 

 

Ghiciti voi oare pe cine vad eu azi pe centura Ploiestiului calare pe motor cu un calorifer legat pe saua pasagerului ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Bucuresti nu pot sa ajung

 

Nu gasesti un motiv, o delegatie, ceva? :)

Mesaj completat

Ghiciti voi oare pe cine vad eu azi pe centura Ploiestiului calare pe motor cu un calorifer legat pe saua pasagerului ????

 

Pun pariu ca era Pompi si mergea la Sinaia :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu gasesti un motiv, o delegatie, ceva? :)

Mesaj completat

 

 

Pun pariu ca era Pompi si mergea la Sinaia :lol:

 

 

ai ghicit vlade sa traiesti

Mesaj completat

ai ghicit vlade sa traiesti

 

 

marcele dedicatie post-20188-1226428921_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun intalnirea joi 29 octombrie, ora 19:00 la Jadoo.

am facut rezervarea pt joi 29.10.09 ora 19.00

aceeasi masa ca de obicei pe numele de Eduard

sa traiti cum o sa votati !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cam tarziu dar dau cateva detalii despre intalnirea de joia trecuta de la Jadoo:

 

Am fost cca 20 persoane prezente, majoritatea participanti la cele doua ture organizate de mine in Alpi din 2009; tema principala de discutie a fost excursia in Alpii francezi, Route des Grandes Alpes, ce va incepe probabil pe 19 iunie 2010, majoritatea celor prezenti fiind, pana la proba contrarie, interesati de aceasta excursie.

Nu am intrat foarte mult in detalii fiind inca destul de devreme dar cel mai important a fost sa stabilim niste aspecte de timp necesar si buget, totul fiind momentan pur orientativ.

 

Am cazut de acord ca merita din plin sa "pierdem" minim jumatate de zi sa vedem Mont Blanc, ca vor fi necesare niste bucle/ocoluri pe traseu pt a face ruta "ca la carte", fara sa pierdem traversarea unor pasuri importante, si, mai ales, 2 zile pline de relaxare si plaja pe Coasta de Azur, eventual cu vizitarea Monaco, Cannes, St Tropez, Nisa.

Am apreciat o perioada de 12-14 zile necesara acestei frumoase excursii.

In total excursia Viena-Route des GA-Viena inseamna cca 3000km la care se adauga cei, de exemplu, 2100km Buc-Viena si retur.

Un buget minim per motociclist va fi probabil de cca 1400-1500euro, costurile per persoana scazand considerabil in cazul celor ce vor veni cu pasager.

 

Asadar, deocamdata sunt date estimative. Cel mai probabil in ianuarie voi deschide un topic dedicat acestei excursii cu mai multe date si informatii concrete.

 

Vlad B)

Mesaj completat

Eu vin negresit. Si cred ca sant deja inscris cu 2 persoane pt Alpii francezi. :friends:

 

Bogdane, ce ai patit de ai lipsit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, nu am putut ajunge. Eu am fost 2 zile la Deva cu treaba, iar Claudia un pic plecata din tara. Oricum sant pe receptie si astept noutati. Deja traseul suna super. Prevad un sir lung de motoare in urma ta pe Route des grandes Alpes. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare!

 

Am vorbit cu Didi mai devreme si am zis ca poate ne mai strangem la o bere pana in Craciun; mai sunt amatori?

Eu as putea intre 21-23 decembrie; Jadoo sau Bikers?

 

Vlad :laugh:

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am vorbit cu Didi mai devreme si am zis ca poate ne mai strangem la o bere pana in Craciun; mai sunt amatori?

Eu as putea intre 21-23 decembrie; Jadoo sau Bikers?

 

Vlad :laugh:

 

stiu ca tie iti e mai simpu bikers

dar sincer eu unul nu am renii mosului la garaj

deci as opta pt jadoo

 

in cazul in care sunt in buc

 

si poate aduci si tu ceva cadouri la copii....am fost cuminte .....harti...stii tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pot 21-22.12 la jadoo

 

OK, eu 20-21 voi fi la Constanta cred si vin direct la Bucuresti.

 

Ramane luni 21dec la ora 19:00 la Jadoo? Didi, faci tu te rog rezervarea?

 

Ii rog pe cei ce vor veni sa se anunte aici sa stim cum facem cu masa ca data trecuta a trebuit sa improvizam, numarul celor prezenti fiind considerabil mai mare decat cei anuntati.

(consider ca deja s-au anuntat Cristi, Manuel, Bogdan (&Claudia ?), Didi&Vio, Iulian)

 

Toate cele bune!

 

Vlad :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite link: http://www.ghidul.ro/index.php?menu=firma&...aID=36635#harta

Aici era parca si o harta cu locul... Oricum, ca zona, in apropiere de Arcul de Triumf.

Adresa: Str. Nicolae Racota nr. 3, sector 1

M-as bucura sa poti ajunge.

Vlad :D

Citez din clasici in viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, eu 20-21 voi fi la Constanta cred si vin direct la Bucuresti.

 

Ramane luni 21dec la ora 19:00 la Jadoo? Didi, faci tu te rog rezervarea?

 

Ii rog pe cei ce vor veni sa se anunte aici sa stim cum facem cu masa ca data trecuta a trebuit sa improvizam, numarul celor prezenti fiind considerabil mai mare decat cei anuntati.

(consider ca deja s-au anuntat Cristi, Manuel, Bogdan (&Claudia ?), Didi&Vio, Iulian)

 

Toate cele bune!

 

Vlad :D

salut dupa cum arata romania acum putine sanse Pompi

Mesaj completat

Incepusem sa-mi fac griji! Nu-l mai recunosteam pe vechiul 22iulian. Am crezut ca este un furt de identitate, dar m-am inselat. Si-a revenit. Bine te-ai intors Iuliane. :laugh:

 

 

salutare Bogdane ca -ntodeuna veneam dar vad aici numele unuia care nu are nimic comun cu motociclismul si mai ales cu bunul simt va salut baieti sa traiesti Vlade sarbatori fericite la cati mai multi km anul care vine fara incidente si sa va aduca mosul tot ce va doriti cu stima Pompi

post-20188-1261161216_thumb.jpg

post-20188-1261161251_thumb.jpg

post-20188-1261161304_thumb.jpg

post-20188-1261161375_thumb.jpg

post-20188-1261161428_thumb.jpg

post-20188-1261161478_thumb.jpg

post-20188-1261161538_thumb.jpg

post-20188-1261161622_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...