Sari la conținut

Organizez "Tura in Alpi cu Vlad" editia a II-a


KHK
 Share

Postări Recomandate

Vremea... este greu de apreciat cum va fi, mai ales ca vom fi mai mult in zona de munte unde este mai imprevizibil; ziua 16-21 grade in medie, in functie de loc si zi.

 

Insa este bine sa fiti pregatiti si cu echipament mai gros, pentru orice eventualitate. Dimineata si seara va fi probabil ceva mai frig. Bineinteles, trebuie sa fim pregatiti si pentru ploaie.

 

Ieri am facut drumul Ploiesti-Viena (via BV-SB-Deva-Arad), a fost destul de liber, 5-6 radare prin localitati dar din fericire anuntate de cei din contrasens.

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Insa este bine sa fiti pregatiti si cu echipament mai gros, pentru orice eventualitate. Dimineata si seara va fi probabil ceva mai frig. Bineinteles, trebuie sa fim pregatiti si pentru ploaie.

 

mai are un pic si ne prinde ninsoarea pe acolo ...

 

multumim de radare

ne vedem sambata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Palinca sau J&B

 

orice o sa fie de bun augur . mi-a venit un prieten de la constanta de pe glossglockner si erau 5 grade , pe sus era un pic de zapada , si ia plouat torential ,

 

asa ca imbracativa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun domnlor, sa va intoarceti cu bine. Eu am dat o tura scurta la Eureopean Bikes Week si m-am intros via Grosglockner. Daca e soare e bine acolo sus chiar si la 5 grade, dar cand a inceput sa ploua la coborare spre Zell am See am auzit in casca picaturi de gheata vreo 15 minute pana am coborat un pic. Viteza foarte mica, in curbe pleaca spatele usor, anvelopele fac urat la frig si apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, va doresc drum bun, asfalt uscat si sa aveti parte de o excursie minunata!

 

Mesaj completat

Drum bun domnlor, sa va intoarceti cu bine. Eu am dat o tura scurta la Eureopean Bikes Week si m-am intros via Grosglockner. Daca e soare e bine acolo sus chiar si la 5 grade, dar cand a inceput sa ploua la coborare spre Zell am See am auzit in casca picaturi de gheata vreo 15 minute pana am coborat un pic. Viteza foarte mica, in curbe pleaca spatele usor, anvelopele fac urat la frig si apa.

 

Multumim Dan G si Dan C pt urari. Imi pare rau ca nu ati reusit sa va alaturati.

 

Deja fac planuri pentru excusria in Alpii francezi (Route des Grandes Alpes) de la anu', cel mai probabil va fi imediat dupa 15iunie 2010 asa ca va astept atunci.

 

Vlad :D

 

post-9546-1253271849_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

 

 

Multumim Dan G si Dan C pt urari. Imi pare rau ca nu ati reusit sa va alaturati.

 

Deja fac planuri pentru excusria in Alpii francezi (Route des Grandes Alpes) de la anu', cel mai probabil va fi imediat dupa 15iunie 2010 asa ca va astept atunci.

 

Vlad :D

 

post-9546-1253271849_thumb.jpg

drum bun dupa cum vezi e mult 2 iesiri numai de bine dac noi reusi sa adun oameni pentru nordkapp si nu moi duce voi veni si eu dar sper speranta moare ultima Pompi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragi participanti la prima tura in Alpi;

Imi pare rau sa va anunt, dar Horatiu are nevoie de sange (orice grupa) in urma accidentului moto de joi de pe Calea Mosilor.

Care puteti, veniti maine, luni 21.09.09, la spitalul de Urgenta Floreasca, incepand cu ora 07.30.

Specificati, va rog pentru banca de sange Horatiu Radu, sectia Politraumatisme.

Dans

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns inapoi la Viena; a fost o excursie foarte reusita (din punctul meu de vedere), relaxanta... Viena-tura-Viena am parcurs cca. 2400km.

Multumesc participantilor (Bianca, Marcel, Didi si Cristi) pentru atmosfera pozitiva/vesela permanenta! :D

 

Foarte important: vremea a fost de vis! Nu ne-a plouat niciodata, nu a fost frig dar nici prea cald, excelent pt plimbari cu motocicleta.

 

Poze si ceva detalii in curand, la rubrica corespunzatoare.

 

Vlad :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlade, mai comunica o data contul, ca vreau sa trimit avansul pt urmatoarea tura de la vara, indiferent unde o faci. :blink:

 

Bogdane, avem timp destul sa aranjam lucrurile pt la anu' cand vor fi probabil 2-3 excursii: 1. Alpii francezi in a doua jumatate a lui iunie 2. sudul Austriei + Dolomiti 3. "tura generala" asemanatoare cu cea din iunie 2009

 

Cel mai probabil la inceputul lui ianuarie voi posta detaliile si bineinteles vei fi deja pe lista, banuiesc ca pt Franta. :blink:

 

Vlad :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane, avem timp destul sa aranjam lucrurile pt la anu' cand vor fi probabil 2-3 excursii: 1. Alpii francezi in a doua jumatate a lui iunie 2. sudul Austriei + Dolomiti 3. "tura generala" asemanatoare cu cea din iunie 2009

 

Cel mai probabil la inceputul lui ianuarie voi posta detaliile si bineinteles vei fi deja pe lista, banuiesc ca pt Franta. :blink:

 

Vlad :rose:

am vazut pe aici pe forum o expresie :

 

AMR 9 luni si ceva !! :blink:

Editat de dydy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca voi participa la toate cu conditia ca ultima sa fie la sfirsitul lui august sau inceputul lui septembrie.Deci Vlade se pare ca am avut dreptate cind in vara am spus ca Alpii francezi trebuie facuti in iunie.

 

nenea nenea imi aduceti si mie poze cu marmota

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea nenea imi aduceti si mie poze cu marmota

sa-ti aduca din ultima excursie ... ca erau din alea muncitoare , care impachetau ciocolata , in fata monitorului ...

si visau la plimbarile care se anunta p`acilea , pe forum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marcel, te rog sa ai mila si de noi cei mai visatori din fire.Numai ca la mine visele care chiar imi plac le transform in realitate.Am visat ca mai vreau un VARADERO si acum il am deja nou nout la tipla.

 

 

Felicitari.Iti doresc sa faci km multi-multi-multi cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari.Iti doresc sa faci km multi-multi-multi cu el.

 

 

salutare visatorule unde erai cand Maricel era in alpi poti sa mai cumperi nu unu ci mai multe varaderuri tot bmw e tata lor si daca le ti la tipla ce folos cu stima Pompi sant frumoase nu ia uite ce scrie acolo parca nu e vis e realitate incaodata te salut si scoate varaderul de la tipla si la drum calatorului ai sta bine cu drum transforma visurile in realitate

post-20188-1254459401_thumb.jpg

post-20188-1254459449_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pompi, pe tine ,pe Marcel, si mai ales pe Dydy, nu pot sa ma supar orice gluma faceti la adresa mea.Dar sa-ti spun ca prin anii 93-94 veneam din Olanda sau din Germania dintr-o bucata in conditiile in care in Ungaria nu era decit o mica parte din autostrada de astazi si centura Budapestei M0 nu exista fiind in stadiul de constructie.Te intreb si eu acum cite vize aveai pe pasaport in acea perioada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pompi, pe tine ,pe Marcel, si mai ales pe Dydy, nu pot sa ma supar orice gluma faceti la adresa mea.Dar sa-ti spun ca prin anii 93-94 veneam din Olanda sau din Germania dintr-o bucata in conditiile in care in Ungaria nu era decit o mica parte din autostrada de astazi si centura Budapestei M0 nu exista fiind in stadiul de constructie.Te intreb si eu acum cite vize aveai pe pasaport in acea perioada.

 

 

sa traiesti Mihaita ai dreptate si bravo tie pentru acele vremuri nu aveam vize omule astai drept si departe de minde gandul dea te supara mai glumim omule si stiu ca nu te superi te salut si un wk placut si maine daca ai chef hai sa luam la plimbare motorul cel nou una mica ca pensionari pana la sinaia dar sa nu incepi cu vremea aia e pe la 10 e bine daca mergi dami un semn

post-20188-1254550233_thumb.jpg

post-20188-1254550381_thumb.jpg

post-20188-1254550415_thumb.jpg

post-20188-1254550448_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...