Sari la conținut

Maxi-scooters Romania


bassu86
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 501
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

zuper!

cum protejeaza de vant parbrizul dupa modificare?

Am renuntat la parbrizul mare ,este foarte comod in spatele lui dar nu-mi place,asa ca am ales unul race" de la MRA

Daca intereseaza pe cineva,este de vanzare, a fost folosit doar o zi :D

 

Arata bine scuterica

Multumesc frumos!

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SW este recunoscut ca consuma mai mult,undeva pe la 6%,asta pentru ca functioneza cu o harta de benzina foarte bogata si ineficienta.

Cei mai multi posesori au recunoscut ca montarea unui PC cu o harta mai saraca a scazut consumul, si a crescut puterea, si capacitatea de raspuns amotorului.

Acelasi lucru l-am descoperit si eu cand i-am montata pc.Din pacate am facut asta la inceputul frigului si nu am avut timp de teste dar un lucru este clar:O data ce merge cu o harta mai saraca consuma mai putin,iar efectul este major, se simte foarte bine diferenta la acceleratie.

Eu am reusit un consum de 5,2 la suta cu softul original deci se poate ca consumul sa fie mult mai redus cu pc si o harta personalizata.

Acum un vrei si putere si consum cat un motor de 49 nu se poate :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 1 month later...

1 IULIE 2012 : MEGAINTRUNIREA POSESORILOR DE BURGMAN SI MAXISCUTERE !!!

La data 30 Iunie se va inaugura autostrada Buc Ploiesti , aceasta prima zi fiind dedicata biciclistilor , deci sunteti bineveniti Sambata daca iubiti si bicicleta !!!

 

insa Duminica , 1 Iulie , vom defila cu iubitele noastre maxiscutere pe cei 60 km !

 

propun intalnire in parcarea IKEA din complexul MALL Baneasa la orele pranzului !

 

invitati speciali din Spania , Danemarca , Ramnicu Sarat.......

 

revin cu amanunte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare baietzi si fete , ma numesc Sorin , sunt dinb Bucuresti si sunt posesorul a doua maxiscutere Malaguti Spidermax GT500, ma alatur cu drag comunitatii voastre si sper intr-un viitor apropiat sa ne cunoastem cu toti la o bere (fara alcool )..:) daca aveti intrebari , nelamuriri , in ceea ce priveste GT 500 , si va pot ajuta am s-o fac cu placere , .. daca aveti nevoie de manualul de service , a GT-ului , dati mi un privat si am sa-l postez .

 

Salutare , am avut acum 2 ani un x9 500 cc evolution , poate te pot ajuta ?!?!

 

Salutare!

Sunt posesori de piaggio x9 pe forum?Am si eu cateva intrebari

Salutare , am avut acum 2 ani un x9 500 cc evolution , poate te pot ajuta ?!?!

post-2430-0-97551300-1347035101_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde iau si eu cauciucuri ieftine pt x9 meu. Noi bineinteles. Ceva site serios cu preturi bune?

 

De unde iau si eu cauciucuri ieftine pt x9 meu. Noi bineinteles. Ceva site serios cu preturi bune?

Si o toba sport sh pt x9 de 250cc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde iau si eu cauciucuri ieftine pt x9 meu. Noi bineinteles. Ceva site serios cu preturi bune?

 

 

Si o toba sport sh pt x9 de 250cc

 

 

 

 

C MOTOPLUS PANEURO SRL

Bd. Titulescu Nr. 12, Sector 1

E-mail: bucuresti@paneuro.ro

 

 

 

 

Tel. 021.311.61.72

0762.254.484

 

Sunt sigur ca te poate ajuta . .Gasesti tot ce vrei pt x9 , la preturi destul de accesibile .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

are cineva manualul de service de la honda silver wing 600 ( 2001 ) in engleza sau italiana ?

sau ceva link de unde il pot downloada ?

pe net l-am gasit doar in germana , l-am downloadat in calculator dar am mari dificultati in a ma intelege cu limba lui goethe.

si google translate de multe ori nu se descurca cu detaliile tehnice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare.Ma numesc Alex,sunt din Baia Mare,posesor al unui Burgman 400,as vrea sa stiu daca mai sunt posesori de maxiscootere cu care as putea iesi la o plimbare,eventual si alte categorii de motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Azi am mers vreo 300 si ceva km cu atlanticul de 200.Am inceput ziua cu o plimbare pana la targul vitan dupa care am plecat intr o tura serioasa

Traseu Bucuresti-Cheia-Brasov-Sinaia-Bucuresti

La Sinaia am urcat pana la cota 1400 in rest am pierdut mult timp in drum spre cheia fiind prima data cand am mers,opream la fiecare 3-5km sa verific traseul pe telefon



Avand carburatia varza a consumat ceva mai mult,un 4%

post-60015-0-75040000-1366566073_thumb.jpg

post-60015-0-93809600-1366566124_thumb.jpg

post-60015-0-02762900-1366566593_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

De cele mai multe ori prefer sa hoinaresc singur,am avut o experienta nu prea placuta in trecut si am fost la un pas sa imbratisesz parapetul de pe contrasens intr-o curba din cauza unui tip din fata mea care avea un ritm ciudat

 

Nu prea imi plac iesirile in grup,mie imi place sa fac ce ma taie capul si nu ma simt in largul meu cand trebuie sa ,, respect'' regulile grupului,.Daca ies cu amici e ok dar nu imi place sa ies la plimbare cu oameni pe care nu ii cunosc

Daca ies ies sa ma plimb iar la intoarcere sa am sentimentul ala de implinire,nu vreau sa opresc cand vor altii si sa merg intr-un ritm impus .Pentru mine ar fi o iesire ratata si nu imi permit sa ma simt prost pe banii si timpul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...