Sari la conținut

Intilnirea posesorilor de Yamaha Virago!


axicos
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 691
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

90% sunt si eu prezent...

dar cred ca ar fi mai ok campulung - targoviste - bucuresti (si frumos si mai rapid in caz ca ne mai lungim)....

Mesaj completat

ah... era sa uit... principalul incovenient... sper sa ma trezesc la orele alea (nu obisnuiesc)...

 

Faci un efort mic si vei reusi! Daca vrei un wake-up call lasa numarul pe PM :crack:

Cat despre Campulung si cele 3 variante de a ajunge in Bucuresti zic sa discutam Sambata.

 

 

Da, cam devreme si pentru mine, dar facem dom'le o exceptie ;)

Cum ziceam, sper sa nu ma fac prastie vineri seara si sa vin fresh :polite:

:unsure:

 

O varza acra de dimineata si te trezesti! Te asteptam.

 

 

Exclusivistilor! :D

Nu planificati si o excursie posesori Yamaha Virago si Kawasaki EN?

 

Daca e sa fie o intalnire a chopperistilor atunci pot veni orice posesori de mobre din aceasta clasa. Deocamdata aceasta mica iesire a fost organizata pentru posesorii de Virago... Acum se poate organiza, daca se doreste o excursie mai mare, cu chopperisti de toate "culorile".

Pe tine la care iesire te intereseaza sa participi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici varianta cu Transfagarasanul nu ar fi o idee chiar de exclus ... Cu mentiunea ca trebuie sa ne hotaram de la plecare si sa mergem Brasov-Fagaras ....

 

 

Corect, dar din pacate asta este o alta "poveste" - excursie, pe care sper sa o fac in August. Daca vor fi doritori, discutam... dar la iesirea de pe 1 August zic sa ramanem pe partea initiala, si sa nu schimbam complet traseul :polite:

 

So cine are propuneri pentru alte iesiri, faceti o harta, sa vada toata lumea si postati-o aici. Eventual se poate sugera si o data pentru parcurgerea traseului.

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cred ca ar fi mai ok campulung - targoviste - bucuresti (si frumos si mai rapid in caz ca ne mai lungim)....

 

Am vorbit cu un prieten sofer care a facut traseele astea recent si a zis ca drumul este prost si pe varianta C. de Arges si pe Mioveni-Pitesti.

Cea mai buna varianta a zis ca e cea mentionata de Kata, adica pe Tragoviste.

Stabilim mai multe sambata. :polite:

Mesaj completat

exclusivisto :crack: de ce numa EN si EL nu?

 

Off

Bre, de cand cu topicul tau de EL-uri, am inceput sa vad numai d'astea pe strada. :unsure:

Ce-i drept numai de 250. Ca al tau nu mai iegzista ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Sa inteleg ca daca vreau si eu sa merg trebuie sa stau separat? N-am Virago am Shadow 600, de aia intreb.

 

Pai am deschis acest topic in ideea unei intalniri intre posesori de Yamaha Virago, dar cum vad ca sunt doritori printre alti posesori de choppere, propun:

 

1) pentru a nu umple thread-ul aiurea, daca sunt alti posesori de choppere care vor SIGUR sa vina pe 1 August va rog spuneti si in cazul in care toata lumea se simte confortabil cu ideea, nu vad de ce nu va puteti alatura. Altfel discutii ipotetice, cum ca "eu am X, si poate as participa, se poate pot sa vin?" sunt inutile. Spuneti clar: "Vin 100%, dar am Y, etc...?"...

 

2) O idee mai buna ar fi, pentru a nu se incurca treburile ca in weekendul 8-9 August sa facem o iesire mai mare, ORICE chopper este binevenit, pe o ruta de genul Bucuresti - Cheia -> Fagaras -> Transfagarasan -> Bucuresti.

 

Astept pareri si opinii de la cei doritori cu privire la varianta 2, iar pentru varianta 1, cei care ati confirmat deja participarea pe 1 August, dati un semn cu opinia voastra.

 

:unsure:

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e sa fie o intalnire a chopperistilor atunci pot veni orice posesori de mobre din aceasta clasa. Deocamdata aceasta mica iesire a fost organizata pentru posesorii de Virago... Acum se poate organiza, daca se doreste o excursie mai mare, cu chopperisti de toate "culorile".

Pe tine la care iesire te intereseaza sa participi?

 

Da, da, ma bagam doar in seama... :polite: Ar fi fain de facut mici intalniri de genul asta (mai "colorate"), doua ingrediente sa fie, incepatori si choppere. :unsure:

In alta ordine de idei, have fun si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok: 1) Daca nu e nimeni impotriva confirm si eu prezenta la arc pe 1 august dimineata

2) Pe 7-9 august mi se pare ca e reuniune la odorheiul secuiesc in cazul in care aveti chef poate mergeti si pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, ma bagam doar in seama... ;) Ar fi fain de facut mici intalniri de genul asta (mai "colorate"), doua ingrediente sa fie, incepatori si choppere. :crack:

In alta ordine de idei, have fun si asfalt uscat.

 

Te rog vezi mai sus (ultimul meu post), am facut niste precizari, deci urmand acel exemplu esti binevenita sa anunti participarea, depinzand de ce doresti.

 

:polite:

 

 

ok: 1) Daca nu e nimeni impotriva confirm si eu prezenta la arc pe 1 august dimineata

2) Pe 7-9 august mi se pare ca e reuniune la odorheiul secuiesc in cazul in care aveti chef poate mergeti si pe acolo

 

Suna interesant. Se va mai discuta partea a 2-a.

Cat despre 1, cred ca ceilalti vor fi ok, deci? ceilalti? :unsure:

 

 

Mesaj completat

@SaK - vorbeste cu Adi daca te ia, ca sunteti frati de promotie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu sunt de acord cu venirea altor chopper/cruiser sambata.

2. Ramane sa vorbim mai detaliat cand ne intalnim.

 

Si eu (Cosmin) si deathu (Adi) suntem de acord. So, anuntati care vreti!

 

:unsure:

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si un update al listei de participanti la iesirea de pe 1 August:

 

1) axicos - Cosmin - XV535

2) deathu - Adi - XV250

3) Philip_HD - XV535

4) moleck2002 - XV535

5) kata09 - XV535 - Sa ii dam trezirea (daca vrei lasa un nr de tel pe PM si facem wake-up call)

6) digeisepe - VT 600 Shadow

 

Va astept Sambata (01.08.2009) la ora 7:30 AM la Arc.

 

Daca cineva mai doreste sa participe si nu are timp sa anunte aici, sa incerce sa ajunga pana la ora 8:00 AM la Arc. Dupa acea ora exista riscul (MARE) sa fi plecat.

 

Let's RIDE!

:polite:

Mesaj completat

Inca un update, probabil acestia fiind pentru excursia de maine:

 

1) axicos - Cosmin - XV535

2) deathu - Adi - XV250

3) Philip_HD - XV535

4) moleck2002 - XV535

5) kata09 - XV535 - Sa ii dam trezirea (daca vrei lasa un nr de tel pe PM si dam un wake-up call)

6) digeisepe - VT 600 Shadow

7) Sak - Kawasaki EN 500 (Cu mentiunea ca ora de plecare este inumana)

 

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(Cu mentiunea ca ora de plecare este inumana)

:polite:

 

Aseara m-am cam mucificat, asa ca azi nu am chef de baut prea mult. Bag vreo 3 bericioaice si maine dimineata sunt fresh :crack:

Cred ca si la mine e necesar un wake-up call ;)

Sa speram ca nu se strica vremea.

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara m-am cam mucificat, asa ca azi nu am chef de baut prea mult. Bag vreo 3 bericioaice si maine dimineata sunt fresh

Cred ca si la mine e necesar un wake-up call

Sa speram ca nu se strica vremea.

 

Si eu am fost muci aseara, astfel ca azi iau o pauza. ;)

Vremea o sa fie buna, cand o sa ne vada venind, orice nor o sa fuga din calea noastra... :unsure:

Maine dimineata va astept, cu mentiunea: sa incercam sa fim prompti. Nu se pune berea din seara precedenta. :polite:

Am notat si wake-up call-urile, asa ca sa tineti mobilele aproape si sa nu le aruncati cand vor suna. Somn usor si maine sa avem ASFALT USCAT!

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem un transfer de poze azi in centrul vechi, (lipscani - celelalte stradute)? E plin de terase pe-acolo. Ma gandesc ca zona e convenabila pentru toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem un transfer de poze azi in centrul vechi, (lipscani - celelalte stradute)? E plin de terase pe-acolo. Ma gandesc ca zona e convenabila pentru toti.

 

Pai daca vine Cosmin cu laptop-ul sa le colecteze, ne descurcam si pe loc.

E ok zona, eu zic sa fie la Timisoreana ca au bere proaspata si halbe de 1L :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti!

Cred ca voi erati cei pe care i-am salutat (eu eram pe un Midnight Star negru) ieri dimineata pe la 7.30- 7.45 ieri dimineata la Arc.

V-ati intors? Sper ca ati avut parte de vreme buna si drum ok.

V-as fi insotit si eu dar aveam putina treaba ieri dimineata la Ploiesti si nu am mai oprit.

Oricum, pe data viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@razvanescu - suntem vinovati.

 

@Philip_HD - Pai daca cineva "pune mana" pe 6 DVD-uri se poate rezolva toata treaba pe loc. Voi veniti cu ele pe USB stick sau pe card-ul din aparat? Orice pub de pe Lipscani e ok. Acum eu zic sa stabilim un punct de intalnire la 18:30 ca sa nu bajbaim pe acolo si sa dam telefoane ca sa aflam unde sunt ceilalti.

 

@Sak - Transferul trebuie facut. :unsure:

 

Restul? veniti cu poze/pareri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Philip_HD - Pai daca cineva "pune mana" pe 6 DVD-uri se poate rezolva toata treaba pe loc. Voi veniti cu ele pe USB stick sau pe card-ul din aparat? Orice pub de pe Lipscani e ok. Acum eu zic sa stabilim un punct de intalnire la 18:30 ca sa nu bajbaim pe acolo si sa dam telefoane ca sa aflam unde sunt ceilalti.

Pai sa se fi strans 25 Gb de poze si video?

Eu am 1 Gb si vin cu stick-ul

 

Si ca locatie am propus Curtea berarilor - Timisoreana 18:30 sa fie. (detalii locatie sunt in link)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa se fi strans 25 Gb de poze si video?

Eu am 1 Gb si vin cu stick-ul

 

Si ca locatie am propus Curtea berarilor - Timisoreana 18:30 sa fie. (detalii locatie sunt in link)

 

Pai nu cred sa fie 25 GB, dar daca are fiecare stick and other's care sa tina undeva intre 5-6 GB e ok.

Mesaj completat

Locatia este buna. Daca nu mai vin idei, in 45 min dau si PM la toti ca sa se stie de ora/loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti!

Cred ca voi erati cei pe care i-am salutat (eu eram pe un Midnight Star negru) ieri dimineata pe la 7.30- 7.45 ieri dimineata la Arc.

V-ati intors? Sper ca ati avut parte de vreme buna si drum ok.

V-as fi insotit si eu dar aveam putina treaba ieri dimineata la Ploiesti si nu am mai oprit.

Oricum, pe data viitoare.

Salut,

Noi eram. Ne-am intors pe la 21:30

Am avut parte de detoate: si drum bun si drum prost.. si de soare si de ploaie. :crack:

A fost frumos! :unsure:

Data viitoare poate ajungi si tu.

 

@axicos, pai asa ramane, daca nu mai vine nimeni cu propuneri, dai tu PM-uri la ceilalti. :polite:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...