Sari la conținut

Intilnirea posesorilor de Yamaha Virago!


axicos
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 691
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iesim pe undeva weekendul asta?

 

Eu voi astepta farul asa ca, pe motor, dupa Paste. Oricum vedeti ca Duminica se anunta ploaie. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

na, ai vazut cine erau cei 5 chopper-asi ?

duda e ca ca nu au tras la terasa care trebuia, adica una mai in spate cu 10 metrii la "My Club", unde eram eu parcat, un speed negru, poate l-ati observat cand v-ati echipat si a-ti plecat.

jardel, tu erai cu blondina pasager? :rose:

Nu am tras la MC pentru ca nu puteam manca acolo, asa ca am tras vis-a-vis, unde au avut amabilitatea sa ne serveasca pe terasa, chiar daca era inchisa.

 

 

BLESTEMEEEEEEEEEEEEEE.... MII DE FULGERE... o sa ardeti in focurile iaduluiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

NENOROCITILOR.... bine bre ... treceti prin curtea de arges si nu ziceti nici car??

Bre, blestemi si fulgeri degeaba... Ti-am explicat ca tu esti de vina cu munca ta de rahat si cu troasca pe butuci :rose:

 

 

Eu voi astepta farul asa ca, pe motor, dupa Paste. Oricum vedeti ca Duminica se anunta ploaie.

Esti insane?! Ai dat deja farul la garantie? Stai 2 sapt. pe bara, sau mai mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti insane?! Ai dat deja farul la garantie? Stai 2 sapt. pe bara, sau mai mult?

 

Cam 2 saptamani. Deci dupa paste voi fi disponibil, daca totul merge bine... :rose:

 

Am dat si seile la "customizat" deci va fi un facelift daca bagam si manere noi si parbriz. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai esti nebun! Arata de 100 de ori mai bine decat in pozele de pe ebay (sa le pui in tipla sa nu se zgarie :rose:). Fac ce fac si este al doile face-lift pe primavara asta... :rose:

 

Deci la sfarsitul lui Aprilie se mai infrumuseteaza Tzumpilica. Iti dai seama si cu o vopsea noua cum o sa arate.... Uff... ma aproprii, sper , de obsesia mea, sa arate si sa mearga showroom style. Vedem daca reusesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, blestemi si fulgeri degeaba... Ti-am explicat ca tu esti de vina cu munca ta de rahat si cu troasca pe butuci :rose:

da bre ?? da cu sambata seara ( cum vorbisem de altfel) cum e ??

 

 

da un telefon?? da .. da .... mii de fuulgere .. si un potop de ...... ... bere??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wknd ul asta sunt in Bucuresti, asa ca putem sa organizam o iesire. Din cate am inteles este si un mars al motociclistilor, nu stiu cat intereseaza faza asta, si pe cine, dar oricum, daca soarele tine cu noi o sa iesim cumva..macar pana la spalatorie :rose:, care e in spatele blocului la Irina :rose:.

Mai am benzina in rezervor inca de saptamana trecuta, asa ca trebuie arsa. Bine era daca se transforma in ozon, dar mai asteptam ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O informatie de ultima ora. Noul far este in drum spre mine si pana vineri recuperez si saua de la Darian, sper... si astfel sunt disponibil Sambata! :rose:

 

Pentru Ruse.... eu nu ma risc sa ies din tara cu tobele astea, deci prever pe plaiurile pitoresti. Daca nu vin pana la Vama... :rose:

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da bre ?? da cu sambata seara ( cum vorbisem de altfel) cum e ??

Nenea, aici ai dreptate, dar ti-am spus ca sambata seara n-am mai iesit...

Am dat o tura la pranz pana spre Valea cu Pesti. Drum de rahat... am inghetat degeaba...

Am ajuns acasa, am baut 2-3 berici si m-am culcat :rose:

 

Io as vrea in Ruse sambata... Daca e vreme buna...

Hmm... vremea se arata cam ploioasa in week-end.

post-19831-1269360888_thumb.jpg

post-19831-1269360902_thumb.jpg

post-19831-1269360909_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca toti sunt ok. Sper ca a fost o dezmorteala buna. Totusi, mai multa rabdare, sa ne intarim reflexele dupa iarna cea grea. Sa cascam ochii in 4000!

Din cauza asta nu imi place sa ne grabim si sa ramana cineva singur. Cred ca atata timp cat ati mers cu mine nu am lasat pe nimeni sa se "piarda" si sper ca toate iesirile sa se termine cu bine si cu totii sa avem de povestit numai lucruri bune.

 

Cei mai experimentati trebuie sa fie constienti, daca merg alaturi de cei cu mai putini km, ca mersul in grup implica mai multe decat "regulile de baza" si "semnele" aferente. Mai trebuie sa intelegi si "pasul" celorlalti si sa incerci (pentru orase) sa nu ii inveti la multe prostii, gen depasitul coloanei prin dreapta in viteza, mai ales cand coloana se pune in miscare. Din punctul meu de vedere prefer sa ne simtim bine, sa avem grija unii de ceilalti si sa facem cati mai multi km impreuna.

Pe de alta parte si cei cu mai putina experienta trebuie sa invete in primul rand sa tina in frau dorinta de a "urma" pe ceilalti si sa aibe, in primul rand, in gand siguranta lor si ce fac ei, apoi sa ne gandim ce face grupul. Dupa cum am sfatuit pe multi: mergi in ritmul tau; tot ce conteaza este sa fii tu in siguranta si sa te simti confortabil; grupul trebuie sa se adapteze in functie de "alcatuire".

 

Sper ca toata lumea s-a simtit bine astazi.

:rose:

 

In alta ordine de idei si acum imi tiuie urechile. Razvan sa nu ma uiti cu dopurile, ca daca o tin asa in curand o sa fiu mai "tare" de ureche. Sa bagi si poza care ai facut-o pe autostrada. :rose:

 

 

frumos va sedea la drum. V-am depasit aproape de intrarea in pitesti. eram un BMW 1100gs si o Yamaha TDM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos va sedea la drum. V-am depasit aproape de intrarea in pitesti. eram un BMW 1100gs si o Yamaha TDM.

Salut!

Mi-aduc aminte de voi. Tin minte ca am avut o dezbatere cu pasagerul meu (eram singurul cu asa ceva) : eu ii dadeam inainte cu TDM-ul si el ma batea la cap cu BMW-ul. Este viitor mobrist si el, si momentan prospecteaza diverse motorete, si deoarece este posesorul unui auto BMW seria 3, n-ar vrea sa strice "traditia". Desi eram calare pe cioparase, el tinde spre ceva mai ... altfel.

Anyway, ne bucuram de cunostinta si speram sa ne mai vedem pe sosele sau in diverse situatii "mobristice".

Bye!

Mesaj completat

In alta ordine de idei: dragii mei, eu sambata plec inapoi la Valcea pentru o perioada de aproximativ o saptamana si jumate. Daca vreti sa iesim vineri dupamiaza sau in oricare zi pana atunci, un mic reply lasat pe topic va fi mai mult decat suficient... sau un SMS, whatever. Altfel va astept pe la Valcica in perioada respectiva (cam pana in 5 aprilie cand ma voi intoarce), bagam o berica, un potol si, evident, o plimbarica in imprejurimile urbei mele natale. Oricand sunteti bineveniti, iar daca vreti sa ramaneti si peste noapte, se rezolva.

Bye!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos va sedea la drum. V-am depasit aproape de intrarea in pitesti. eram un BMW 1100gs si o Yamaha TDM.

 

Hmmm, nu cumva erati cei care ne-ati depasit la drumul dus spre curtea de arges - la sfarsitul autostrazii aproape de intrarea in Pitesti (nu la intors)? Adica pe la 12....

 

Eh, oricum sa ne vedem cu bine si data viitoare, pe asfalt uscat si fara gropi sau damburi!

:rose:

Editat de axicos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, e posibil sa ma insel dar, nu am fost depasiti si la intors de doua mobre pe autostrada?

 

Da, dar din descrierea lui suspectez ca erau cei care ne-au depasit pe mine, dex si sak la dus cand ne apropiam de sfarsitul autostrazii.

 

Daca zice la ce ora si in ce sens mergeau ne elucidam care erau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jardel, tu erai cu blondina pasager? :rose:

Nu am tras la MC pentru ca nu puteam manca acolo, asa ca am tras vis-a-vis, unde au avut amabilitatea sa ne serveasca pe terasa, chiar daca era inchisa.

nu moshule, mobra mea e monopost, e neagra si am tras la My Club cu putin pana sa plecati voi de la terasa alaturata, aram singur si nu am trecut spre manastire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, nu cumva erati cei care ne-ati depasit la drumul dus spre curtea de arges - la sfarsitul autostrazii aproape de intrarea in Pitesti (nu la intors)? Adica pe la 12....

 

Eh, oricum sa ne vedem cu bine si data viitoare, pe asfalt uscat si fara gropi sau damburi!

:cheers:

 

 

da pe la ora 12.00 era. nu am ceas in bord dar stiu ca la 11 am plecat din bucuresti si am mers lejer la consum :)

 

axicos tu erai in fata, te-am recunoscut dupa geaca albastra si vulturul de pe spatarul pasagerului. ultima in coloana era o domnisoara.

 

din pacate am avut pare de untrasfagarasan plin de gropi si cu un pic de gheata. oricum a fost fan.

 

asfaltu uscat si sa ne mai vedem si cu alta ocazii ;)

Mesaj completat

Salut!

Mi-aduc aminte de voi. Tin minte ca am avut o dezbatere cu pasagerul meu (eram singurul cu asa ceva) : eu ii dadeam inainte cu TDM-ul si el ma batea la cap cu BMW-ul. Este viitor mobrist si el, si momentan prospecteaza diverse motorete, si deoarece este posesorul unui auto BMW seria 3, n-ar vrea sa strice "traditia". Desi eram calare pe cioparase, el tinde spre ceva mai ... altfel.

Anyway, ne bucuram de cunostinta si speram sa ne mai vedem pe sosele sau in diverse situatii "mobristice".

Bye!

 

 

daca pasagerul tau nu a mai avut mobra pana acum ii recomand calduros o mobra mai mica sa isi ia :)

 

si TDM-ul si BMW-ul sunt mobre grele si pt un incepator te dejavantazeaza. poate se orienteaza catre f650gs sau cele noi f650g2 care are motor cu 2 cilindri in paralel. ;)

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pasagerul tau nu a mai avut mobra pana acum ii recomand calduros o mobra mai mica sa isi ia ;)

 

si TDM-ul si BMW-ul sunt mobre grele si pt un incepator te dejavantazeaza. poate se orienteaza catre f650gs sau cele noi f650g2 care are motor cu 2 cilindri in paralel. :cheers:

 

numai bine

 

In primul rand scuze de confuzie. Discutia a avut intr-adevar loc intre noi doi, eu unul avand un Midnight Star deci partizan Yamaha iar el... like I said... BMW.

Cat despre tipul de motoreta, oricum nu poate sa-si ia ceva "maricel" deoarece nu-i permite statura si eu i-am propus, daca tot insista pe BMW, sa incerce un F 800 R.

Multam de sfat oricum. E binevenit.

Bye!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domn' deathu, liftu' acela e de la Louis, sau de unde?

Nu se jeneaza de toba cand urci mobra?

In concluzie, e bun, merita?

Scuze de off-topic ;)

 

Sunt OK!

 

Neatentia insa ma va costa destul de scump... o secunda de intors capul in alta parte a fost suficienta ca sa ma trezesc la 5m in spatele unui matiz care incetinise mult (era coloana), mult prea tarziu ca sa mai pot opri. Am reusit poate doar sa pisc putin frana fata. Anyway.. se pare ca am avut bulan, am zburat peste ghidon si am scapat fara sa patesc aproape nimic. Lilith insa are furca putin stramba, janta fata putin indoita, aparatoarea de noroi rupta si farul putin infundat. Restul de pagube o sa le evaluez cand o sa mai apuc sa cobor... important e ca m-am intors acasa pe 2 roti si pot merge in continuare pe 2 picioare ;)

 

Doresc pe aceasta cale sa-i multumesc inca o data lui Razvan pt ca a venit sa ma vada

 

see y'all. Probabil vin joi la bere.

Mesaj completat

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domn' deathu, liftu' acela e de la Louis, sau de unde?

Nu se jeneaza de toba cand urci mobra?

In concluzie, e bun, merita?

Scuze de off-topic :cheers:

 

Salut,

 

Da, este luat de la Louis suportul - codurile ar fi 10003271 si 10003333.

Atinge putin si de teava de la cilindrul din fata spre toba, insa nu mi s-a parut asta o problema, nu preseaza tare pe ea. In orice caz, o placuta de lemn pusa sub barele de la cadru (intre cadru si suport) rezolva si aceasta problema.

 

Ce pot sa zic... utilajul in sine este bun, ideea este foarte buna. E usor sa ridici fata cu el, insa pentru spate, se cam termina partea joasa a cadrului, in punctul in care ar trebui s-o sprijini pt a ridica spatele. Cu grija, se poate ridica si spatele totusi (la XV250).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma tenteaza ideea marsului. Cand/unde? Un link, ceva? :cheers:

 

@Dexter

 

P.S. Eu n-am stare asa ca la 22:00 o sa o iau tiptil-tiptil spre DN1. Probabil pana la Tancabesti si inapoi. Daca vede cineva un Virago cu far dublu calarit de cineva care poarta vesta reflectorizanta de scuterist, "that'll be me" (Jerry Lee Lewis) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...