Sari la conținut

Accident Fabrica de Glucoza


bogdantabetu
 Share

Postări Recomandate

Super Oftopic si super oferta: Dat fiind ca ati luat-o pe aratura si aici, propun un premiu mare - intre 3 si 6 luni de suspendat la postat pe forumul asta. Conditiile de participare sunt sunt urmatoarele: daca cineva vine si imi jura mie fata in fata ca l-a vazut pe "cap de creta" asta (adica Nightwolf aici pe forum ca nu il cunosc personal) ca a luat spaga respetivul politist e ras, daca nu apare asa ceva Disney la prima injuratura legata de Politia Rutiera ia o pauza similara...

 

Eu, nene, cred ca tu esti rau de tot pe aratura si propun sa te lasi de moderat. Unde sunt offtopic ? Arata-mi pot care sa fie offtopic.

Tu pana la urma ce faci aici? ma banezi pe mine ca sa nu-i mai fac erate lui fiul ploii? cred ca-ti pui ambitia gresit, zic eu asa. :rolleyes:

si ia da-mi tu "premiul" ala mare.

 

Stupid woman .. ce treaba are depasirea cu schimbarea directiei de mers?? Nu vezi ca te faci singura de Chocapic?? Si tu asa faci? Bagi 50 de lei in talon? Stai linistita fatuco de banii aia macar ai baga benzina in rezervor sa te poti da si tu week-end-ul pe Magheru ... cand oi lua io bani de la gura altuia o sa se prabuseasca Intercontinentalu` ... vezi ca s-a terminat cutia de cereale lasa-ne pe noi sa discutam reguli de circulatie. Esti atat de praf incat habar nu ai ce articol retine permisul de conducere in caz de vatamare corporala sau deces. Cine citeste ce scrii tu te si crede ... vai viata noastra si ne mai miram de ce toti conducatorii/arele auto sunt experti/e in legislatie. Pai cu asa exemplu eu cred ca ti-ai gresit vocatia ... io zic sa te faci avocat :huh:

 

Acum tu te faci ca nu stii sa citesti sau ce? Sau esti chiar atat de prost incat nu stii! Cred ca toti au vazut COPY PASTE-ul de mai sus, din legislatie, pe care cu siguranta l-au inteles toti.

 

*pai poate tu nu iei shpagi considerabile, ce-i drept, ca tu esti cu ruleta dupa tine. poate cel mult, sa furi din portbagaje...

 

 

ps: imi plac expresiile tale... gen "Nu vezi ca te faci singura de Chocapic??" Hai ca e ora Colgate, fugi la culcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super Oftopic si super oferta: Dat fiind ca ati luat-o pe aratura si aici, propun un premiu mare - intre 3 si 6 luni de suspendat la postat pe forumul asta. Conditiile de participare sunt sunt urmatoarele: daca cineva vine si imi jura mie fata in fata ca l-a vazut pe "cap de creta" asta (adica Nightwolf aici pe forum ca nu il cunosc personal) ca a luat spaga respetivul politist e ras, daca nu apare asa ceva Disney la prima injuratura legata de Politia Rutiera ia o pauza similara...

 

 

Eu, nene, cred ca tu esti rau de tot pe aratura si propun sa te lasi de moderat. Unde sunt offtopic ? Arata-mi pot care sa fie offtopic.

Tu pana la urma ce faci aici? ma banezi pe mine ca sa nu-i mai fac erate lui fiul ploii? cred ca-ti pui ambitia gresit, zic eu asa. :huh:

si ia da-mi tu "premiul" ala mare.

 

 

 

Acum tu te faci ca nu stii sa citesti sau ce? Sau esti chiar atat de prost incat nu stii! Cred ca toti au vazut COPY PASTE-ul de mai sus, din legislatie, pe care cu siguranta l-au inteles toti.

 

*pai poate tu nu iei shpagi considerabile, ce-i drept, ca tu esti cu ruleta dupa tine. poate cel mult, sa furi din portbagaje...

 

 

ps: imi plac expresiile tale... gen "Nu vezi ca te faci singura de Chocapic??" Hai ca e ora Colgate, fugi la culcare.

 

 

batman...batman...batman again :huh: :rolleyes:

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stupid woman .. ce treaba are depasirea cu schimbarea directiei de mers?? Nu vezi ca te faci singura de Chocapic?? Si tu asa faci? Bagi 50 de lei in talon? Stai linistita fatuco de banii aia macar ai baga benzina in rezervor sa te poti da si tu week-end-ul pe Magheru ... cand oi lua io bani de la gura altuia o sa se prabuseasca Intercontinentalu` ... vezi ca s-a terminat cutia de cereale lasa-ne pe noi sa discutam reguli de circulatie. Esti atat de praf incat habar nu ai ce articol retine permisul de conducere in caz de vatamare corporala sau deces. Cine citeste ce scrii tu te si crede ... vai viata noastra si ne mai miram de ce toti conducatorii/arele auto sunt experti/e in legislatie. Pai cu asa exemplu eu cred ca ti-ai gresit vocatia ... io zic sa te faci avocat :rolleyes:

 

Pai din cate imi aduc aminte conducatorul unui autovehicul depasit are obligatia sa nu mareasca viteza si sa ruleze cat mai aproape de partea dreapta a carosabilului. Cum VW Polo era depasit de catre motocicleta (autovehiculele erau in miscare) cred ca cel cu Polo a incalcat reglementarea cu rularea cat mai pe dreapta cand s-a aruncat ca berbecul pe locul de parcare pe care il vazuse pe partea stanga. Cred ca la asta s-a referit "stupid woman".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:huh: ai facut si tu un post... :rolleyes: brava, brava...

sa ne anunti cand iti iei permis de conducere, sa-ti mai crestem gradele.

 

 

Am permis de conducere! Si care e problema ca am postat? trebuia sa iti cer tie voie sau ce? :huh: m-am luat de tine cu ceva? am si ingrosat propozitia la care am pus emoticonul!

Acuma daca crezi ca toata lumea are ceva cu tine, problema ta!

Editat de LittleHaya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am permis de conducere! Si care e problema ca am postat? trebuia sa iti cer tie voie sau ce? :rolleyes: m-am luat de tine cu ceva? am si ingrosat propozitia la care am pus emoticonul!

Acuma daca crezi ca toata lumea are ceva cu tine, problema ta!

chick fight, hai ca devine interesant :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super Oftopic si super oferta: Dat fiind ca ati luat-o pe aratura si aici, propun un premiu mare - intre 3 si 6 luni de suspendat la postat pe forumul asta. Conditiile de participare sunt sunt urmatoarele: daca cineva vine si imi jura mie fata in fata ca l-a vazut pe "cap de creta" asta (adica Nightwolf aici pe forum ca nu il cunosc personal) ca a luat spaga respetivul politist e ras, daca nu apare asa ceva Disney la prima injuratura legata de Politia Rutiera ia o pauza similara...

 

ar cam trebui sa fii impartial

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar cam trebui sa fii impartial

Ar cam trebui la accidente sa vorbim strict de accidente. Daca politistul de circulatie care vine sa constate accidentul e de tipul mai militian cu burta si tine fatis partea celui cu masina pe principiul ca toti motociclistii sunt vitezomani si inconstienti is merita si ala o papara pe topicul respectiv. Dar sa transformi diverse subiecte de accidente in discutii desre politie si cat de incompetenti sau spagari sunt nu mi se pare corect, oricum nu aici. Exista locuri mai potrivite de genul "Motociclisti in fiecare zi" sau "Discutii generale despre motociclism" sau chiar "Motociclisti in timpul liber" unde chiar era un topic cu ce prostii scriu astia prin procesele verbale si alte chestii mai mult sau mai putin funny.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios..uite interpretare ,citez de pe alt forum:

 

"Articolul 150 litera d

Art. 150. - Conducatorul de vehicul care efectueaza depasirea este obligat:

d) sa reintre pe banda de circulatie initiala dupa ce s-a asigurat ca poate efectua aceasta manevra în conditii de siguranta pentru vehiculul depasit si pentru ceilalti participanti la trafic. ->Vehiculul depasit...nu vehiculele...

Art. 152. - (1) Se interzice depasirea vehiculelor:

k) în locul unde s-a format o coloana de vehicule în asteptare, daca prin aceasta se intra pe sensul opus de circulatie. - Asteptarea ii foarte relativa...de aici nu se intelege...in deplasare (asteapta sa prinda un loc pentru depasire...etc)...prin urmare...doar in Asteptare...nu si oprite...etc Deci, coloana se poate deplasa"

 

Ma gandesc ca si politisti au interpretat astfel ,de l-au scos vinovat pe Bogdan...Oricum ,in asteptare sau nu ,mi se pare mai periculos sa depasesti mai multe masini in deplasare decat in stationare =>condus preventiv.Dar tu da-i inainte tare :rolleyes:

Poate disney are dreptate-vina comuna sau daca bogdan are un martor ,doi ,cum ca ala na semnalizat si nu sa asigurat ,sa scos.Intrebare intrebatoare pt Bogdan :ai semnat vreun proces verbal ,ceva?

 

Daca asta e interpretarea data textului legal, atunci este o mare tampenie. Si o spun ca unul care mai interpreteaza ceva legi din cand in cand.

 

Pai in cazul asta este interzisa depasirea a mai mult de o masina o data...ceea ce nu cred ca este cazul. Daca sunt doua masini una dupa alta si merg cu 30km/h pe DN nu poti sa depasesti.

 

Nu. Interpretarea trebuie sa fie in sensul ca daca coloana e oprita sau se misca foarte incet. Adica daca sunt opriti la stop sau sunt in curs de oprire sau de tarasc cu 1-5km/h.

 

In cazul nostru aia mergea cu cat mergeau dar nu asteptau nimic, nu erau in asteptare. Asta daca nu il asteptau pe colegul motociclist sa dea peste el :huh: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice polititst la o faza de genul asta da "neasigurare la schimbarea directiei de mers". mai cititi si voi legislatia si mai interesati-va si de normele dupa care se aplica legislatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice polititst la o faza de genul asta da "neasigurare la schimbarea directiei de mers". mai cititi si voi legislatia si mai interesati-va si de normele dupa care se aplica legislatia.

Da,dar daca e un militian nu aplica aceeasi lege si ptr.motociclisti,oricum lupta mai departe si nu te lasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din cate imi aduc aminte conducatorul unui autovehicul depasit are obligatia sa nu mareasca viteza si sa ruleze cat mai aproape de partea dreapta a carosabilului. Cum VW Polo era depasit de catre motocicleta (autovehiculele erau in miscare) cred ca cel cu Polo a incalcat reglementarea cu rularea cat mai pe dreapta cand s-a aruncat ca berbecul pe locul de parcare pe care il vazuse pe partea stanga. Cred ca la asta s-a referit "stupid woman".

 

S-a referit prost atunci pt ca ceea ce spui tu, gen acel articol privin OBLIGATIILE COND. AUTO CAND SUNT DEPASITI nu are nicio treaba cu REGULI PRIVIND EFECTUAREA DEPASIRII. Sunt 2 capitole distincte din legislatie. Exista reguli privind depasirea, obligatiile celui care depaseste si obligatiile celui care este depasit. Sa nu le confundam sau comasam ca dupa aia iese un mare ghiveci si ne intrebam de ce oare pe la Lugoj se moare organizat -- adicatelea cate 6 odata in acelasi accident...

Mesaj completat

Da,dar daca e un militian nu aplica aceeasi lege si ptr.motociclisti,oricum lupta mai departe si nu te lasa.

 

Nu ai cum sa nu aplici treaba asta ... e vb de raspundere penala, de urmele lasate la fata locului, de tipul de ranire etc etc. Nu ai cum sa muti intr-o poza pe care o faci pe un film color de sensibilitate DYN 100 urma de zgariere de pe carena laterala stanga pe cea dreapta sau de pe codita pe far .... e putin cam greu -- parerea mea. Si nici pe digital. Si crede-ma ca pe digital iti ies in evidenta niste mijloace de proba pe care tu in prima faza nu le vezi, in special noaptea. Ca asta e diferenta intre blitz si ochiul uman. In Bucuresti cel putin, in afara lu` Disney care este o frustrata dpdv legal si nu numai, nu cred ca au fost motociclisti nemultumiti de rezultatele CFL-ului. Mai putin cei care s-au atoaccidentat cand o masina le-a taiat fatza si nu au avut contact cu ea dar acolo e alta mancare de peste. Nemultumiti sunt intotdeauna soferii pentru ca diferenta dintr un motor si o masina e ca la masina pana si lucasul poate sari la un impact slab pe cand la motor tre` sa-l dai serios de pamant ca sa ti se rupa ceva, si toate urmele raman acolo. D`asta avem cazuri de viraje stanga in scurt si poc -- motoru`, d`asta avem cazuri de deschis portiera si poc -- motoru, d`asta avem cazuri de vrut sa intram in parcare de pe banda 2 sau 3 si poc motoru.

 

P.S.: Riderii violatori de babe care circula printre masini cu 60-70 km/h se exclud din categoria motociclistilor. In orice caz cred ca majoritatea s-au potolit de anu` trecut ca anul asta nu prea am mai vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...