Sari la conținut

Pro tv 12.08 2009


florinelu30
 Share

Postări Recomandate

Nu zice nimeni sa mergi echipat full-leather la 40 de grade.. Dar o armura si niste genunchere te pot salva de la al dracu' de multe belele (chiar daca o sa ai arsuri de gradu' nushcat, pentru ca nexam protectie la abraziune, in comparatie cu echipamentul de piele).. Poti sa fii cel mai atent dintre cei mai atenti, oricand poate trage peste tine un dobitoc sau o vita suficient de aproape si de brusc incat sa te dea pe jos.. Daca-ti prinde piciorul intre motor si masina, o sa iti dai cu ghidonu' peste cap ca nu ti-ai luat genuncherele in ziua aia.. O lovitura destul de usoara la coloana (chiar si picat pe spate din picioare, de-amboulea) poate provoca fisuri sau dizlocari sau dracu' mai stie ce, insa plasticul ala de rahat de la o amarata de armura te poate salva si de problemele astea.. Nu mai subestimati echipamentul, intotdeauna poate aparea o situatie in care tot mersul preventiv e inutil!

 

A nu se intelege ca subminez mersul preventiv!! Au contraire, mersul preventiv scade sansele de accidentare (indiferent a cui e vina) incredibil de mult.. Dar suntem inconjurati de boi si vaci, deci mersul preventiv NU ESTE SUFICIENT!! Sigur, or fi oameni care, mergand preventiv, nu au avut ani de zile nici un accident.. acestora le recomand sa joace la Loto..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, unii tot nu inteleg: omu' nu a iesit la plimbare..o "incerca" si d'aia s-a gandit ca n-are nevoie de casca.Care nu-i din Buzau si nu stie locul unde s-a produs accidentul, sa se abtina! Si in ziarele locale scrie clar ca n-avea viteza foarte mare si ca politistii sositi la locul accidentului au stabilit ca vina apartine soferului de maxi care n-a acordat prioritate, "grabindu-se sa vireze la stanga".

El nu a murit, a fost operat de hematom pe creier, urmand splina.

 

OPINIA, Joi, 13 august 2009

 

Motociclist, in stare grava dupa un accident rutier

 

<Marti seara, in jurul orei 20.00, pe strada Horticolei din municipiul Buzau s-a produs un alt accident de circulatie.

Din cercetarea efectuata la fata locului de echipa operativa, s-a stabilit faptul ca, in timp ce conducea un microbuz din directia Bulevardul 1 Decembrie 1918 catre strada Dorobanti, un buzoian de 42 de ani nu a acordat prioritate de trecere unei motociclete, la efectuarea unui viraj la stanga si a intrat in coliziune cu aceasta. In urma accidentului, motociclistul, un tanar de 24 de ani, a suferit leziuni ce au impus internarea in Spitalul Judetean Buzau. Ulterior, tanarul a fost transferat la Spitalul Clinic de Urgente Floreasca, Bucuresti. >

 

Deci STIRILE suck big time, la fel si "speculantii"!

Editat de ShadowGOD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, unii tot nu inteleg: omu' nu a iesit la plimbare..o "incerca" si d'aia s-a gandit ca n-are nevoie de casca.Care nu-i din Buzau si nu stie locul unde s-a produs accidentul, sa se abtina! Si in ziarele locale scrie clar ca n-avea viteza foarte mare si ca politistii sositi la locul accidentului au stabilit ca vina apartine soferului de maxi care n-a acordat prioritate, "grabindu-se sa vireze la stanga".

El nu a murit, a fost operat de hematom pe creier, urmand splina.

Primo: Sanatate maxima, sa speram ca o sa fie ca nou!! ;)

 

Secundo: Esti foarte subiectiva.. "o incerca" nu e deloc o scuza.. Poti sa-ti rupi gatu' si in casa, dar'mite daca iesi pe motor neichid, ca sa-l "incerci"!! Poti sa cazi [de bou] cu strada pustie, si-atunci taci si-nghiti.. da' daca iesi in strazi circulate, la riscul "propriu" se adauga si cel de a fi dat pe jos de vreun dobitoc.. Daca "o incerca", nu cred ca avea tocmai 30 km/h cand a vazut maxi-taxi-ul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste ce a scris user-ul "betzigash"..cam asa a fost faza. nu stiu ce-o fi fost in capu' lui cand a iesit ca nebunu' fara casca. Este inadmisibil,dar s-a intamplat. Bine ca n-a murit si sa speram ca se va recupera in totalitate, pt ca nu va mai fi la fel dupa accident(mai ales psihic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu-mi erai simpatica,Black horse..aveai imaginea aia de Romania's sweetheart,da' ce dracu' ti-a venit sa scrii asta? Ai gandit-o?! Poate ai putin bun simt si explici motivul "frustrarii" tale si de unde atitudinea de pitzilareasa.(ma pot exprima si mai plastic, insa iti acord circumstante atenuante ca mi-ai facut o impresie buna la inceput).

 

Bring it...

 

1. ShadowGO, sa ieși la bustul gol în public, chiar si pana la colt denota cât de educat ești, sa te sui aproape nud pe motocicleta și sa -i dai goarna în traficul din București înseamnă ca ești @#$%^&*( (prefer sa nu folosesc cuvinte urate care te pot face sa ripostezi)

Însa adevăratul motiv al" frustrării" mele este faptul ca și el ( din păcate) reprezinta COMUNITATEA MOTOCICLIȘTILOR DIN ROMANIA. (asta pe scurt)

 

2. Luând-o pe de alta parte, și tu ai făcut la fel ca mine , mi-ai pus eticheta de cum m-ai "văzut", asa cum am făcut și eu cu tipul din cazul de fata. Doar suntem romani și femei pe deasupra.

 

 

PS: Vorba lunga, sărăcia omului. Raman la părerea mea: nu se merita sa te agiți pentru asemenea specimene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. ShadowGO, sa ieși la bustul gol în public, chiar si pana la colt denota cât de educat ești, sa te sui aproape nud pe motocicleta și sa -i dai goarna în traficul din București înseamnă ca ești @#$%^&*( (prefer sa nu folosesc cuvinte urate care te pot face sa ripostezi)

Însa adevăratul motiv al" frustrării" mele este faptul ca și el ( din păcate) reprezinta COMUNITATEA MOTOCICLIȘTILOR DIN ROMANIA. (asta pe scurt)

 

2. Luând-o pe de alta parte, și tu ai făcut la fel ca mine , mi-ai pus eticheta de cum m-ai "văzut", asa cum am făcut și eu cu tipul din cazul de fata. Doar suntem romani și femei pe deasupra.

 

 

PS: Vorba lunga, sărăcia omului. Raman la părerea mea: nu se merita sa te agiți pentru asemenea specimene.

 

Tocmai pt ca esti femeie, ma gandeam ca vei aborda mai "sensibil" situatia. Ai fost neatenta si de aici atitudinea ta: omul e din BUZAU si traficul nu se compara absolut deloc!

Greseli fac toti motociclistii, si el a facut-o, negandindu-se ca lipsa castii il va baga in spital.Repet:nu stiu ce a fost in capul lui, dar stiu cu siguranta unde a ajuns acum!

 

 

Si chiar daca era din Bucuresti, as fi gandit ca "o merita", dar n-as fi improscat cu noroi,rahat, sau altele..pt ca ma gandesc ca va constientiza cand se va trezi si ca pedeapsa i-o va da constiinta lui.

Editat de ShadowGOD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai pt ca esti femeie, ma gandeam ca vei aborda mai "sensibil" situatia. Ai fost neatenta si de aici atitudinea ta: omul e din BUZAU si traficul nu se compara absolut deloc!

 

Auzi... omul e din Buzau, cere-ti scuze Elena.

 

Din asta deduc unul din aceste trei lucruri, te las sa il alegi tu :

1. Buzaul este un tinut autonom, cu propriile legi iar casca nu este obligatorie in acest judet mioritic.

2. Buzoienii au capul tare (nu vreau sa jignesc pe nimeni din zona aia) si daca dau cu el de asfalt crapa asfaltul.

3. Inginerii constructori buzoieni au descoperit o combinatie de materiale de constructie prin care asfaltul devine moale si pufos in caz de impact, mai poarta numele de "asfaltul cocolino"

 

 

Si chiar daca era din Bucuresti, as fi gandit ca "o merita", dar n-as fi improscat cu noroi,rahat, sau altele..pt ca ma gandesc ca va constientiza cand se va trezi si ca pedeapsa i-o va da constiinta lui.

 

Ce legatura are zona de unde esti cu faptul ca te-a lovit un bou ? De meritat nu o merita nimeni... nici cocalarilor gelati nu le doresc sa o pateasca, dar sunt cazuri in care ti-o faci cu mana ta... i se mai spune si lucru manual. Acest incident este unul din acele cazuri.

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai pt ca esti femeie, ma gandeam ca vei aborda mai "sensibil" situatia. Ai fost neatenta si de aici atitudinea ta: omul e din BUZAU si traficul nu se compara absolut deloc!

Greseli fac toti motociclistii, si el a facut-o, negandindu-se ca lipsa castii il va baga in spital.Repet:nu stiu ce a fost in capul lui, dar stiu cu siguranta unde a ajuns acum!

 

 

Si chiar daca era din Bucuresti, as fi gandit ca "o merita", dar n-as fi improscat cu noroi,rahat, sau altele..pt ca ma gandesc ca va constientiza cand se va trezi si ca pedeapsa i-o va da constiinta lui.

 

;) Nu intenționez sa ajungem sa ne mozolim cu vorbe urate, mai ales pe subiectul asta. Ne-am spus fiecare părerea, acum gata, doar nu ne-om scuipa pe strada doar ca nu gândim la fel referitor la subiectul topicului. ;)

Editat de Black_horse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da corecti mai sunte-ti voi ;) Si tu cucoana chiar esti Satanista zi doamne fereste si gata ce daca avea casca si geaca ii dadea ala prioritate??????????E clar pt toata lumea ca a gresit ne purtand echipament dar asta nu inseamna ca trebuia sa dea ala peste el ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi... omul e din Buzau, cere-ti scuze Elena.

 

Din asta deduc unul din aceste trei lucruri, te las sa il alegi tu :

1. Buzaul este un tinut autonom, cu propriile legi iar casca nu este obligatorie in acest judet mioritic.

2. Buzoienii au capul tare (nu vreau sa jignesc pe nimeni din zona aia) si daca dau cu el de asfalt crapa asfaltul.

3. Inginerii constructori buzoieni au descoperit o combinatie de materiale de constructie prin care asfaltul devine moale si pufos in caz de impact, mai poarta numele de "asfaltul cocolino"

 

 

 

 

Ce legatura are zona de unde esti cu faptul ca te-a lovit un bou ? De meritat nu o merita nimeni... nici cocalarilor gelati nu le doresc sa o pateasca, dar sunt cazuri in care ti-o faci cu mana ta... i se mai spune si lucru manual. Acest incident este unul din acele cazuri.

 

Aloha..Weeman, IA CITESTE MAI BINE IN CE CONTEXT AM SUBLINIAT CA ERA VORBA DE BUZAU si revino-ti!

Elena a avut atitudinea aia crezand ca omul a iesit "la bustul gol" in traficul din Bucuresti..ar fi fost kamikaze sa faca asta in capitala. Ia,ia..ai inteles acum? ;)

Editat de ShadowGOD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

bah nu va mai certati. intradevar vina o fi fost a soferului. dar ala vine ca avea vitezana, il inteleg ca e cald afara, dar macar o armura sa fi avut pe el, si o casca in cap, sau poate nu mai era recunoscut de pitze.. macar atat sa se gandeasca la viata lui.

NO OFENCE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi... omul e din Buzau, cere-ti scuze Elena.

 

Din asta deduc unul din aceste trei lucruri, te las sa il alegi tu :

1. Buzaul este un tinut autonom, cu propriile legi iar casca nu este obligatorie in acest judet mioritic.

2. Buzoienii au capul tare (nu vreau sa jignesc pe nimeni din zona aia) si daca dau cu el de asfalt crapa asfaltul.

3. Inginerii constructori buzoieni au descoperit o combinatie de materiale de constructie prin care asfaltul devine moale si pufos in caz de impact, mai poarta numele de "asfaltul cocolino"

 

 

Ce legatura are zona de unde esti cu faptul ca te-a lovit un bou ? De meritat nu o merita nimeni... nici cocalarilor gelati nu le doresc sa o pateasca, dar sunt cazuri in care ti-o faci cu mana ta... i se mai spune si lucru manual. Acest incident este unul din acele cazuri.

 

;) man, las-o mai moale pt ca tu esti cam ultimul care ar trebui sa vorbeasca pe sectiunea asta.nu mai compara buzaul cu bucurestiul pentru ca nu se compara nici traficul si nici atitudinea soferilor.cat despre 'cocoalari gelati', incearca sa nu mai folosesti termenul daca nu intelegi semnificatiile lui si mai ales ca din explicatiile tale te incadrezi singur in el... :D

 

Aloha..Weeman, IA CITESTE MAI BINE IN CE CONTEXT AM SUBLINIAT CA ERA VORBA DE BUZAU si revino-ti!

Elena a avut atitudinea aia crezand ca omul a iesit "la bustul gol" in traficul din Bucuresti..ar fi fost kamikaze sa faca asta in capitala. Ia,ia..ai inteles acum? :D

 

ps: nu ai cu cine! ;)

 

cat despre celilalti care o tot ard aiurea si cer moartea motociclistului, incercati sa va revarsati frustrarile in alta parte pentru ca omul ala nu va e dator cu nimic, nu v-a cerut niciodata nimic si o sa plateasca singur pentru greselile lui.daca puteti sa veniti cu un gand bun sau ceva mai mult bine, daca nu, e plina centura de fetite care sa va rezolve orice refulare!

 

si era o vorba: cine e vinovat sa arunce primul cu piatra! si sunt mai multe comunitati din care faceti parte(nu numai motocilismul) si sunt absolut sigur ca nu le faceti cinste la toate!

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloha..Weeman, IA CITESTE MAI BINE IN CE CONTEXT AM SUBLINIAT CA ERA VORBA DE BUZAU si revino-ti!

Elena a avut atitudinea aia crezand ca omul a iesit "la bustul gol" in traficul din Bucuresti..ar fi fost kamikaze sa faca asta in capitala. Ia,ia..ai inteles acum? ;)

Fetita scumpa. mi-am dat seama ca ai subliniat ca era vorba de Buzau si te refereai strict la traficul de acolo, tocmai asta spun si eu , se pare ca nu ai inteles nimic din postul meu.

 

In schimb dupa ultimul tau post am inteles ca esti putin neintelegatoare, asta ca sa nu fiu mai rautacios. Cat despre ce a inteles Elena, ea a inteles ca un kamikadze a iesit fara casca pe motor. Putea fi in iraq, palestina, papua noua guinee... ea asta a inteles. asfaltul este la fel de tare si in buzau si in buc. si din fericire legile sunt aceleasi. Poate acum ai inteles ceea ce am vrut sa spun. Va supuneti acelorasi legi... si buzau, si oradea, si bucuresti, si constanta si calafat. Cat despre trafic, nu ai voie pe drumuri publice fara casca. PUNCT. indiferent ca nu va trece pe acolo nicio masina timp de o saptamana. De asta suntem noi romanii asa, pt ca fiecare interpreteaza cum vrea si ia in calcul tot felul de variabile.

 

Daca nici acum nu ai inteles iti mai pot explica o data, cu rabdare m-a inzestrat mama...

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fetita scumpa. mi-am dat seama ca ai subliniat ca era vorba de Buzau si te refereai strict la traficul de acolo, tocmai asta spun si eu , se pare ca nu ai inteles nimic din postul meu.

 

In schimb dupa ultimul tau post am inteles ca esti putin neintelegatoare, asta ca sa nu fiu mai rautacios. Cat despre ce a inteles Elena, ea a inteles ca un kamikadze a iesit fara casca pe motor. Putea fi in iraq, palestina, papua noua guinee... ea asta a inteles. asfaltul este la fel de tare si in buzau si in buc. si din fericire legile sunt aceleasi. Poate acum ai inteles ceea ce am vrut sa spun. Va supuneti acelorasi legi... si buzau, si oradea, si bucuresti, si constanta si calafat. Cat despre trafic, nu ai voie pe drumuri publice fara casca. PUNCT. indiferent ca nu va trece pe acolo nicio masina timp de o saptamana. De asta suntem noi romanii asa, pt ca fiecare interpreteaza cum vrea si ia in calcul tot felul de variabile.

 

Daca nici acum nu ai inteles iti mai pot explica o data, cu rabdare m-a inzestrat mama...

Deja se deviaza. Ultimul meu post pe acest topic:

Baietica draga(apropo,nu ma cunosti ca sa folosesti diminutivul..tu esti cel care a ales sa fie cunoscut drept "ala mic"-weeman) incerci sa distragi atentia de la ce e esential si te legi de cele mai mici chestiuni, pe care evident nu le-ai inteles. Respectuos te-am rugat sa recitesti, ca sa intelegi. S-a plecat de la replica:

"sa te sui aproape nud pe motocicleta și sa -i dai goarna în traficul din București înseamnă ca ești @#$%^&*", iar remarca mea a fost ca nu e vorba de traficul din Bucuresti,ci din BUZAU. Te-au deranjat majusculele? Imi cer scuze..Chiar ai gasit de ce sa te legi pe topic-ul intitulat "accidente"

 

 

PS: sa vezi tu cu cata rabdare m-a inzestrat pe mine mama!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fetita scumpa. mi-am dat seama ca ai subliniat ca era vorba de Buzau si te refereai strict la traficul de acolo, tocmai asta spun si eu , se pare ca nu ai inteles nimic din postul meu.

 

In schimb dupa ultimul tau post am inteles ca esti putin neintelegatoare, asta ca sa nu fiu mai rautacios. Cat despre ce a inteles Elena, ea a inteles ca un kamikadze a iesit fara casca pe motor. Putea fi in iraq, palestina, papua noua guinee... ea asta a inteles. asfaltul este la fel de tare si in buzau si in buc. si din fericire legile sunt aceleasi. Poate acum ai inteles ceea ce am vrut sa spun. Va supuneti acelorasi legi... si buzau, si oradea, si bucuresti, si constanta si calafat. Cat despre trafic, nu ai voie pe drumuri publice fara casca. PUNCT. indiferent ca nu va trece pe acolo nicio masina timp de o saptamana. De asta suntem noi romanii asa, pt ca fiecare interpreteaza cum vrea si ia in calcul tot felul de variabile.

 

Daca nici acum nu ai inteles iti mai pot explica o data, cu rabdare m-a inzestrat mama...

 

ca sa pastram ordinea cred ca a venit deja randul meu... :D

 

deci:

 

draga domnule weeman,

;) asta chiar nu e o intrebare retorica: tu gandesti ce scrii?!?!ti-am subliniat ca sa intelegi si iti mai aduc aminte ca ai umblat pe aceleasi drumuri publice fara permis de conducere pentru categoria respectiva...acum daca stam sa calculam din cate stiu eu tu ai comis o infractiune si omul ala nepurtand casca a comis o contraventie!!!cat despre faptul ca te adresezi cu "fetita scumpa" unui om pe care nu il cunosti si pe urma spui ca nu vrei sa fii rautacios cred ca face intrebarea pusa de mine absolut imperativa!!!

 

Deja se deviaza. Ultimul meu post pe acest topic:

Baietica draga(apropo,nu ma cunosti ca sa folosesti diminutivul..tu esti cel care a ales sa fie cunoscut drept "ala mic"-weeman) incerci sa distragi atentia de la ce e esential si te legi de cele mai mici chestiuni, pe care evident nu le-ai inteles. Respectuos te-am rugat sa recitesti, ca sa intelegi. S-a plecat de la replica:

"sa te sui aproape nud pe motocicleta ?i sa -i dai goarna în traficul din Bucure?ti înseamnă ca e?ti @#$%^&*", iar remarca mea a fost ca nu e vorba de traficul din Bucuresti,ci din BUZAU. Te-au deranjat majusculele? Imi cer scuze..Chiar ai gasit de ce sa te legi pe topic-ul intitulat "accidente"

 

 

PS: sa vezi tu cu cata rabdare m-a inzestrat pe mine mama!!

 

 

ps: chiar nu ai cu cine! ;)

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa pastram ordinea cred ca a venit deja randul meu... ;)

 

deci:

 

draga domnule weeman,

iti mai aduc aminte ca ai umblat pe aceleasi drumuri publice fara permis de conducere pentru categoria respectiva...acum daca stam sa calculam din cate stiu eu tu ai comis o infractiune si omul ala nepurtand casca a comis o contraventie!!!

 

 

 

 

ps: chiar nu ai cu cine! ;)

 

Perfect adevarat, cu o singura adaugare, EU NU AM COMIS-O ! :D

 

Nu am fost prins de nimeni, nu am comis-o in trafic... Eu momentan traiesc, si am creierii intregi, in acelasi timp m-am gandit la integritatea mea corportala si am purtat echipament "si la 40 de grade"...

 

Asa ca nu am pus pe nimeni in pericol, nici macar pe mine. Daca nici la tine nu te gandesti, ce pretentie sa mai ai sa te gandesti la altii ?

 

P.S: Ai dreptate, nu am cu cine..

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E la moda in Constanta echipamentul lejer-casca,tricou,adidasi,bermude si...manusi!Selectia naturala lucreaza!Acum o saptamana vorbeam cu un tip care se da de ani de zile pe o roata in echipament sumar-cel de mai sus.A zis ca el este prea bun si nu cade.A fost pana a doua zi cand chiar a cazut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect adevarat, cu o singura adaugare, EU NU AM COMIS-O ! ;)

 

Nu am fost prins de nimeni, nu am comis-o in trafic... Eu momentan traiesc, si am creierii intregi, in acelasi timp m-am gandit la integritatea mea corportala si am purtat echipament "si la 40 de grade"...

 

Asa ca nu am pus pe nimeni in pericol, nici macar pe mine. Daca nici la tine nu te gandesti, ce pretentie sa mai ai sa te gandesti la altii ?

 

P.S: Ai dreptate, nu am cu cine..

 

 

pai nici el nu a comis-o..sunt doua diferente intre voi...in tine nu a intrat un bou, deci esti mai norocos decat el si a doua ca iti pretuiesti mai mult viata..si anume ca ai purtat casca..dar de asta nu sunt asa sigur..deci in niciun caz nu ai aratat ca ai avut vreun comporament mai responsabil sau ca ai fost mai inteligent...nope..amandoi ati facut aceleasi lucruri numai ca tu ai fost putin mai norocos, deci practic tot ce ai spus despre el in posturile de pe topicul asta ti se potriveste si tie...

 

cat despre pus viata in pericol...in momentul in care o arzi pe o r6 in spatele blocului fara un minim de cunostinte de legislatie sau pilotat deja cred ca nu mai stii despre ce vorbesti...

 

ps: nu te mai da inteligent pentru ca nu te prinde deloc!;)

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nici el nu a comis-o..sunt doua diferente intre voi...in tine nu a intrat un bou, deci esti mai norocos decat el si a doua ca iti pretuiesti mai mult viata..si anume ca ai purtat casca..dar de asta nu sunt asa sigur..deci in niciun caz nu ai aratat ca ai avut vreun comporament mai responsabil sau ca ai fost mai inteligent...nope..amandoi ati facut aceleasi lucruri numai ca tu ai fost putin mai norocos, deci practic tot ce ai spus despre el in posturile de pe topicul asta ti se potriveste si tie...

 

cat despre pus viata in pericol...in momentul in care o arzi pe o r6 in spatele blocului fara un minim de cunostinte de legislatie sau pilotat deja cred ca nu mai stii despre ce vorbesti...

 

ps: nu te mai da inteligent pentru ca nu te prinde deloc!;)

Dragul meu Nicusor,

 

Vorbind despre experienta in trafic si legislatie... sa iti dea Dumnezeu sanatate si sa faci macar cati km am eu in trafic inmomentul de fata.

Revenind la posturile mele pe acest topic, singurul lucru pe care il subliniam A FOST UN IDIOT CA NU PURTA CASCA si un minim de exhipament, ma poti contrazice ? Nu poti avea noroc daca esti idiot, ai o data, de doua ori, dar la un moment dat tot o sa iti imprastii creierii... Deh, norocul si-l mai face si omul cu mana lui. Unii nu au cum sa pateasca asa pentru ca "nu au experienta" si merg echipati full... automat creierii vor sta mereu sub casca

 

P.S:

Daca eu sunt un idiot, pentru ca m-am suit pe R6 fara "un minim de cunostinte de legislatie sau pilotat" dumneavoastra cum va puteti numi tintand cont ca ati vrut sa ma directionati acum ceva timp catre un "kawasaki zx6r din 2003(model nou), 17000 km, multiple imbunatatiri, mic defect optic(rezervorul putin lovit, dar pentru care am dovada, deci nu trebuie decat sa mergi cu el la reparat)" pe care il aveai la vanzare in momentul respectiv, nu mai rau de cat mine ? ;)

 

O zi placuta domnule Frangu si nu te mai da balena ca ramai fara apa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca nu mi-o veti lua in nume de rau, dar nu ati prefera totusi sa continuati aceasta discutie (care tinde sa ia un caracter personal) pe privat?

pentru ca acest topic este facut ca sa: anuntam accidente; cerem ajutor pentru accidentati; sa invatam din greselie altora - (parerea mea, si ma puteti corecta daca ma insel)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate pare incredibil dar topicul acesta cu accidente mi se pare unul din cele mai educative de pe forum.

 

Astazi citind mesajele anterioare am realizat doua lucruri:

1. Am fost un bou cand am mers pe motor fara carnet (desi tin sa mentionez ca de atunci mi-am dorit categoria A si nu m-am lasat pana nu am obtinut-o)

2. Oricat de experimentat si de precaut ai fi poti sa ai si scapari de moment in care sa te sui pe motor fara casca sau sa vrei sa vezi cum e sa ajungi la 180 pe o straduta dintr-un cartier linistit si liber, etc... Sunt convins ca majoritatea au facut asta cel putin o data unii au avut noroc altii nu. Pacat ca nu avem puterea sa inteleagem ce e rau in asta si sa incercam sa evitam fara a comenta aiurea si fara a gasi scuze puerile, de condus prost se conduce si in Buzau si in Bucuresti si in restul tarii iar soferii idioti sunt pe toate drumurile. Ar trebui sa realiyam ca nu doar la Pitesti s-au dat carnete pe naspa.

3. Suntem un popor de ..... romani (sper sa nu jignesc pe nimeni cu aceasta afirmatie si fiecare sa o inteleaga asa cum trebuie).

 

Acum ca mi-am terminat ora de lectura cred ca o sa dau o tura cu motorul pana la Talea sa vad cum mai sunt serpentinele de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbind despre experienta in trafic si legislatie... sa iti dea Dumnezeu sanatate si sa faci macar cati km am eu in trafic inmomentul de fata.

 

 

 

si nenea ala de 42 de ani care a intrat in el crezi ca nu are mai multa experienta in trafic? nu crezi ca are mai multi km dekt tine? si degeaba .. prostul tot prost e

ca nu purta echipament minim de protectie, nu te poate contrazice nimeni, toti suntem de acord cu tine, a gresit, acum plateste. si nu crezi ca plateste destul de scump pt asta? ca hai sa fim seriosi, fiecare mai face cate o tampenie la un moment dat, la fel cum si tu se pare ca ai mers fara permis, ai avut noroc ca nu s-a nimerit nici-un idiot in zona. dar asta nu te face cu mult peste cel in discutie. acum important e sa se faca bine, si nu cred ca e vreun om despre care sa spui .. nici makr rip nu merita, asa cum a zis black horse. de la asta a pornit totul. fetele au reusit sa puna punct discutiei la timp incat sa nu se ajunga exact la ce-ati ajuns voi. se poate sa se discute mai departe despre accidentat, despre starea lui si daca e nevoie de ceva?

 

 

merci frumos ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nenea ala de 42 de ani care a intrat in el crezi ca nu are mai multa experienta in trafic? nu crezi ca are mai multi km dekt tine? si degeaba .. prostul tot prost e

ca nu purta echipament minim de protectie, nu te poate contrazice nimeni, toti suntem de acord cu tine, a gresit, acum plateste. si nu crezi ca plateste destul de scump pt asta? ca hai sa fim seriosi, fiecare mai face cate o tampenie la un moment dat, la fel cum si tu se pare ca ai mers fara permis, ai avut noroc ca nu s-a nimerit nici-un idiot in zona. dar asta nu te face cu mult peste cel in discutie. acum important e sa se faca bine, si nu cred ca e vreun om despre care sa spui .. nici makr rip nu merita, asa cum a zis black horse. de la asta a pornit totul. fetele au reusit sa puna punct discutiei la timp incat sa nu se ajunga exact la ce-ati ajuns voi. se poate sa se discute mai departe despre accidentat, despre starea lui si daca e nevoie de ceva?

 

 

merci frumos ;)

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...