Sari la conținut

Piston+segmenti


Postări Recomandate

Dai fix cat costa. Recomand magazine sau importatori, altfel posibil sa te coste si un bloc motor.

 

Ce's cu gesturile astea frate?? Eu intreb frumos si tu imi dai peste nas?

 

Mai bine taceai din gura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce's cu gesturile astea frate?? Eu intreb frumos si tu imi dai peste nas?

 

Mai bine taceai din gura!

ti s-a explicat frumos ca trebuie sa cumperi de la reprezentanta, oricat ar costa, ca daca nu, risti sa strici altceva; un fel de... sa nu iti permiti sa iti iei ceva ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat sa dau pe un piston si segmenti de Honda CRM 125 R 2 t?

Nu-i asculta pe nemernicii astia de tastatura! Iti poti face tu piston si segmentii ii adaptezi de la Skoda. Cu pistonul e simplu: cauti un PET de diametrul pistonului vechi, iei niste aluminiu de unde poti (asta e ieftin), il topesti si-l torni in PET. Fundul sticlei ii va da capului pistonului o forma care va permite mult mai bine amestecului sa se aprinda (e ca si cum ai avea un compresor mecanic). Dupa aia iei un velvier (se gaseste la orice Praktiker) si-i tai santuri pentru segmenti, numai sa ai grija sa lasi 2-3 mm netaiati ca sa fixezi bine segmentii. Cumperi segmenti de skoda de la orice benzinarie Agip si ii montezi. In total ar trebui sa te coste maxim 40 RON.

Bafta si spor la lucru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i asculta pe nemernicii astia de tastatura! Iti poti face tu piston si segmentii ii adaptezi de la Skoda.

 

si nu uita sa bagi silicon de etansare pe langa segmenti ca sa nu scape nimic si sa ai compresia perfecta.

Editat de undacover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...