Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal.pai ma intereseaza daca este vre-o diferenta la modelul r6 intre anii 99 primul model acela cu stop normal pe spate si modelul 2001 ala cu leduri . ma intereseaza daca este diferenta la cadru(ciclistica) sau( pozitie ) , puetere ( cp)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.pai ma intereseaza daca este vre-o diferenta la modelul r6 intre anii 99 primul model acela cu stop normal pe spate si modelul 2001 ala cu leduri . ma intereseaza daca este diferenta la cadru(ciclistica) sau( pozitie ) , puetere ( cp)

 

Din cate cunosc eu nu este nici o diferenta din punct de vedere al puterii, ciclisticii sau a pozitiei de mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.pai ma intereseaza daca este vre-o diferenta la modelul r6 intre anii 99 primul model acela cu stop normal pe spate si modelul 2001 ala cu leduri . ma intereseaza daca este diferenta la cadru(ciclistica) sau( pozitie ) , puetere ( cp)

In cataloage apare doar o singura diferenta la greutatea proprie, si anume de 2.5 kg in minus pt modelul 2oo1.

99' = 169 kg (372.6 pounds)

01' = 167,5 kg (369.3 pounds)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Yuasa si sunt foarte multumit.

 

 

A cumparat cineva bateria de la Yuasa Romania - MOTOZONE - Constanta ??? Sunt Ok ca vreau sa comand de la ei prin curierat si sa nu am surpriza.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand CDI pentru yamaha r6 model 99-02, provine de pe o motocicleta dezmembrata.

 

Multe alte piese pentru acelasi model de motocicleta, atat electrice cat si carene sau componente ale motorului.

 

Tel: 0769371968

id mess: gfee5653d

post-55849-1273091530_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am luat !!! revin cu poze in curand !

am o intrebare sau doua ...vreau sa imi pun crash pads . aveti recomandari / de unde/ cu cat /

si trebuie sa ii schimb placutele de frana pe fata / recomandari/ pret

multumesc

post-41393-1273126838_thumb.jpg

post-41393-1273126862_thumb.jpg

post-41393-1273126881_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Personal, cred ca cele mai bune crashpaduri pe care le-am vazut pe R6le din anii astia au fost cele de la Vortex. (necesita gaurirea carenei drepte). Avantajul e ca sunt accesibile ca pret (160-200ron, parca) si ca poti schimba doar bulbul in caz de accident. Alternativ, as merge pe Shogun. Am mai avut si PP Tuning de care nu am fost deloc multumit (s-a spart la impact, 50-60 la ora)

O investitie interesanta e sa-ti montezi crash paduri complete: furca, bascula, cadru dar si unul pentru baia de ulei (se monteaza pe cadru, pe partea dreapta, pe locul piulitei axului de la bascula). Iar pentru placute, as merge pe SBS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! M-am uitat la ultimele 10-20 de pagini alte topicului dar nu prea am rabdare sa le citesc chiar pe toate.

 

Momentan am un Suzuki GS 500 E, aproape 2 ani vechime in ale motociclismului si cam 6000 km facuti doar prin Bucuresti. Ma gandeam sa imi cumpar un R6 sau un CBR f4i ( ambele din perioada 2000 - 2002 ). Momentan tind mai mult spre R6. Dar tot aud sfaturi de genul " ia-ti cbr ca e mai manevrabila, mai usor de stapanit " etc.

 

Pe strazile din Bucuresti conteaza asa mult acea diferenta de manevrabilitate daca ea exista? Aveti alte sfaturi pentru mine legate de achizitionarea unui R6 ? De genul ce hibe sunt mai des intalnite la R6-ele din perioada aceea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut sa cumpar motor de yamaaha r6 99-02 COMPLET si functional . Ma poate ajuta cineva cu un link , o chestie, o idee unde sa caut unul ca am albit cautand pe net si dand telefoane ! multumesc

Editat de bau-bau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut sa cumpar motor de yamaaha r6 99-02 COMPLET si functional . Ma poate ajuta cineva cu un link , o chestie, o idee unde sa caut unul ca am albit cautand pe net si dand telefoane ! multumesc

L-ai Âşi pleznit ?

Ebay.de/co.uk găseÂşti acolo câte vrei, bani să ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-ai Âşi pleznit ?

Ebay.de/co.uk găseÂşti acolo câte vrei, bani să ai.

 

Pai e un motor de zece ani, iar majoritatea exemplarelor care au trecut, in general, prin mainile incepatorilor, nu au vazut pic de intretinere. Te mai mira ca vezi zilnic 10 anunturi de dezmembrari? :P))

 

In other news, am vandut Power Commanderul. Ramane evacuarea Akrapovic si suspensia spate - daca e cineva care vrea sa-si faca un cadou util la bani putini, intrebati de oferta. Mai am si o gramada de maruntisuri ramase, gen capac de la stator, kitul de lant+ pinioanele originale in stare foarte buna, plsatice si alte tampenii de care vreau sa scap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ma lamureste si pe mine va rog in legatura cu consumul de ulei pentru modelul din '99-2001 si nu ma refer la cel dat in carte de catre producator, ma intereseaza cel realist fara "tva". Pun aceasta intrebare deoarece al meu se pare ca are un consum de aprox. 500 ml. /1000km in conditile in care nu prea cobor sub 7000 rmp. Vreau sa ma ajutati cu pareri (pertinente). Mentionez ca nu am nicio scurgere de ulei pe nicaieri,iar schimbul de ulei este facut regulat la max. 3500km.Tip ulei utilizat in conditiile date; Castrol 10W40 full syntetic; Repsol Moto Racing 4T 10W50 iar consumul ridicat de ulei se mentine.

Ramane intrebarea :ce consum de ulei aveti la mobra?

:P

Mesaj completat

Care ma lamureste si pe mine va rog in legatura cu consumul de ulei pentru modelul din '99-2001 si nu ma refer la cel dat in carte de catre producator, ma intereseaza cel realist fara "tva". Pun aceasta intrebare deoarece al meu se pare ca are un consum de aprox. 500 ml. /1000km in conditile in care nu prea cobor sub 7000 rmp. Vreau sa ma ajutati cu pareri (pertinente). Mentionez ca nu am nicio scurgere de ulei pe nicaieri,iar schimbul de ulei este facut regulat la max. 3500km.Tip ulei utilizat in conditiile date; Castrol 10W40 full syntetic; Repsol Moto Racing 4T 10W50 iar consumul ridicat de ulei se mentine.

Ramane intrebarea :ce consum de ulei aveti la mobra?

:)

haideti fratior! nimeni nimic?!

sa inteleg ca la nimeni nu consuma niciun ml. de ulei?

ok - nu ne ramane decat sa fim iar off-topic -bagati cu vanzarile!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ma lamureste si pe mine va rog in legatura cu consumul de ulei pentru modelul din '99-2001 si nu ma refer la cel dat in carte de catre producator, ma intereseaza cel realist fara "tva". Pun aceasta intrebare deoarece al meu se pare ca are un consum de aprox. 500 ml. /1000km in conditile in care nu prea cobor sub 7000 rmp. Vreau sa ma ajutati cu pareri (pertinente). Mentionez ca nu am nicio scurgere de ulei pe nicaieri,iar schimbul de ulei este facut regulat la max. 3500km.Tip ulei utilizat in conditiile date; Castrol 10W40 full syntetic; Repsol Moto Racing 4T 10W50 iar consumul ridicat de ulei se mentine.

Ramane intrebarea :ce consum de ulei aveti la mobra?

:peace:

 

500ml la 1000de km este foarte mult, chiar daca ai parca prima generatie. Asta este un semn de intrebare pentru kilometri pe care ii ai pe bord vs cei reali, eu zic ca esti pe la +60000 cu cei din urma. E cu un picior in groapa, o sa urmeze o segmentare . :moron: Mai pertinent de atat nu se poate. Cred de asemena ca ar trebui sa te gandesti sa folosesti un ulei mai gros.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

500ml la 1000de km este foarte mult, chiar daca ai parca prima generatie. Asta este un semn de intrebare pentru kilometri pe care ii ai pe bord vs cei reali, eu zic ca esti pe la +60000 cu cei din urma. E cu un picior in groapa, o sa urmeze o segmentare . :moron: Mai pertinent de atat nu se poate. Cred de asemena ca ar trebui sa te gandesti sa folosesti un ulei mai gros.

multumesc mult pt. sfaturi.

Cred ca am sa fac un efort si am sa iau un model mai nou ca si an. nu cred ca merita sa-l segmentez,intradevar are ani si km in spate.

Oricum inainte sa renunt la el am sa incerc si un ulei mai gros.

numai bine!

cu respect SOSO :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...