Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vreau sa-mi iau un amortizor de ghidon si nu stiu intre ce sa aleg : Ohlins sau HyperPro. Despre Ohlins n-am ce sa zic ca au auzit toti de el si in principiu ar fi cel mai bun; HyperPro-ul se lauda ca ar fi singurul amortizor "activ" si am vazut pe forumuri ca lumea il lauda ... si il poti lua pe culori :bigstar: .

 

In mare parte, cu motorul merg pe strada .

 

As vrea niste pareri de la cei care au sau au avut din cele mentionate mai sus ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi iau un amortizor de ghidon si nu stiu intre ce sa aleg : Ohlins sau HyperPro. Despre Ohlins n-am ce sa zic ca au auzit toti de el si in principiu ar fi cel mai bun; HyperPro-ul se lauda ca ar fi singurul amortizor "activ" si am vazut pe forumuri ca lumea il lauda ... si il poti lua pe culori :D .

 

In mare parte, cu motorul merg pe strada .

 

As vrea niste pareri de la cei care au sau au avut din cele mentionate mai sus ...

 

 

amandoua sunt foarte bune, alege-l cu sufletul :bigstar:

 

PS : am un avut un r6 cu ohlins (cu peste 20 de click-uri) si acum am hyper pro rsc pe actualul moto, r1 (23 de click-uri parca...).

bafta!

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pun o intrebare in numele unui prieten care are o motocicleta yamaha r6 fabricatie '99 in leg cu uleiul care trebuie bagat in motor , a schimbat uleiul anul trecut si acum se aprinde becul semn ca a scazut nivelul(nu cred ca`i place uleiul pus 10w-40 full sintetic ).

tnx

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si nivelul cum e ? Ulei in principiu e bine sa-l schimbe la inceput de sezon chiar daca nu a facut km multi cu el, dar e statut si isi pierde din proprietati.

 

In manualul de la modelul '99 spune sa-i bagi : SAE20W40SE sau SAE10W30SE

Mesaj completat

amandoua sunt foarte bune, alege-l cu sufletul :crack:

 

PS : am un avut un r6 cu ohlins (cu peste 20 de click-uri) si acum am hyper pro rsc pe actualul moto, r1 (23 de click-uri parca...).

bafta!

 

Merci ... am ales ohlins pana la urma si cu sufletul si rational :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a scazut nivelul putin cat sa se aprinda sonda(becul) sau ce se aprinde @ yamaha in leg cu uleiul , multzumesc pt informatie .

Mesaj completat

SAE20W40SE sau SAE10W30SE sunt semi sintetic full sintetic k nu ma pricep

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a scazut nivelul putin cat sa se aprinda sonda(becul) sau ce se aprinde @ yamaha in leg cu uleiul , multzumesc pt informatie .

Mesaj completat

SAE20W40SE sau SAE10W30SE sunt semi sintetic full sintetic k nu ma pricep

 

1. poate sa fie sonda de la ulei bulita.

2. am avut r6 2001 care e identic cu 99, care manca ulei... si motorul era in mintile lui, dar pe motul 300v il papa pe paine. verificat si completat la o 1000 de km sa vezi cat mananca?!

3. cati km indica bordul ?

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ap 30.000 cristian , mersi pt info,motorul merge excelent , nu scoate fum , trage foarte bine , nu are niciun sunet suspect , doar ca mai scade nivelul ... nu cu mult , nici ingrijorator macar ... dar nu cred ca`i place uleiul pus atata timp cat cu cel avut initial in motor cand a fost cumparat nu a scazut 1mm

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutareee tuturor...caut si eu o sa pasager pt r6 2007... dk ar fi rosie sau alba ar fi perfect...s'auzim de binee

Mesaj completat

salutareee tuturor...caut si eu o sa pasager pt r6 2007... dk ar fi rosie sau alba ar fi perfect...s'auzim de binee

post-54479-1299287333_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vand combinezon de piele Dainese Yamaha GYTR , dintr-o bucata, culori albastru-negru-alb, impecabil, necazut, ca nou. L-am purtat de 2 ori la drumuri lungi . Protectii full, de titan, slidere impecabile, cocoasa. Marimea 50.

Iata ce spun producatorii despre el :

 

"Manufactured for Yamaha by the world renowned motorcycle clothing manufacturer Dainese, these 1-2mm cowhide suits are fully equipped with composite CE-approved protectors at the shoulders, elbows, knees and along the shin bones with additional external titanium protectors featured on the shoulders of the Professional 1-piece. Yamaha?s latest Professional 1-Piece leather riding suits offer superb style with extremely high standards of protection and excellent levels of comfort that you have come to expect from Yamaha and Dainese. Soft protectors are fitted around the hips, upper arms and collarbone ? and the sanitised lining is fully removable. Featuring a back protector pocket. D-Stone?, bi-axial elasticated inserts, aerodynamic hump and knee sliders, the Professional 1-Piece Leather Suit delivers class-leading performance on the road and the race circuit."

 

Pret : 500 euro, negociabil !

post-4366-1300211159_thumb.jpg

post-4366-1300211171_thumb.jpg

post-4366-1300211177_thumb.jpg

post-4366-1300211184_thumb.jpg

post-4366-1300211193_thumb.jpg

post-4366-1300211212_thumb.jpg

post-4366-1300211220_thumb.jpg

post-4366-1300211229_thumb.jpg

post-4366-1300211238_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, imi cer scuze pentru off topic.

Caut cumparator pentru o galerie originala de r6 2006, si o pompa de benzina in stare impecabila pentru acelasi model.

Mai am si scaritele pilot originale, tot noi, si un cablu de ambreiaj in stare buna. Plus niste capace si alte maruntisuri. Le-as da undeva in jur de 350 de euro pe toate.

Astept oferte. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...