Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am revenit, de dat asta si cu o poza :rolleyes:

Asadar R6-le meu: am pe ea suspensii Ohlins (fata-spate-amortizor ghidon), filtru aer BMC, parbriz PUIG negru inchis (pe care as vrea sa-l vand sa iau unu mai putin inchis, daca stiti pe cineva dati un semn), kit lant VORTEX race si alte maruntisuri.

Din pacate am pe ea evacuarea stock si asta ma omoara, dar urmeaza un full exhaust system :bigstar:

 

In seara asta nu am cum sa mi va alatur, in luna Mai doar in uikenduri..

 

asfalt uscat...ca de ploaie ne-am saturat cu totii :D

 

P.S. e limited edition (380/500) nu ca ar conta :laugh:

 

Frumoasa :) ... daca vrei sa iesi in weekend, noi facem plimbare maine, da-mi un pm daca te intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare va rog,mi-a turat un imbecil motocicleta fiind pe liber in 13 - 14 mi d ture, motorul era cald k am mers cu ea toata ziua,apa era undeva la 82 de grade, este posibil sa se strice ceva sau sa fii stricat ceva?are ceva daca mai merg cu ea sub 5000 de ture?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare va rog,mi-a turat un imbecil motocicleta fiind pe liber in 13 - 14 mi d ture, motorul era cald k am mers cu ea toata ziua,apa era undeva la 82 de grade, este posibil sa se strice ceva sau sa fii stricat ceva?are ceva daca mai merg cu ea sub 5000 de ture?

 

Nu are absolut nimic, mergi linistit la orice turatie!

 

P.S. Daca a tinut-o turata pe rosu incontinuu mai multe minute, ar putea aparea probleme..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare va rog,mi-a turat un imbecil motocicleta fiind pe liber in 13 - 14 mi d ture, motorul era cald k am mers cu ea toata ziua,apa era undeva la 82 de grade, este posibil sa se strice ceva sau sa fii stricat ceva?are ceva daca mai merg cu ea sub 5000 de ture?

 

N-are nimic.

E motor de turatie deci poti sa mergi cu ea turata ... e chiar mai indicat sa le schimbi mai lungi, se face si ungerea mai bine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are nimic.

E motor de turatie deci poti sa mergi cu ea turata ... e chiar mai indicat sa le schimbi mai lungi, se face si ungerea mai bine ...

 

Mersi! Ma luasem de griji ca a fost dusa in 13-14 mii d ture pe loc nu in mers asta in 2-3 secunde,d-aia ma gandeam sa nu aiba ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, scuze de deranj, stie cineva motocicleta aceasta ? Nu e reclama, nu nimic, sunt doar interesat de ea si primul pas este sa vad poate o stie cineva, daca a fost cazuta ori ba... Multumesc mult si scuze inca o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand scarite reglabile pp tuning cu "revers shifting", scaritele au fost montate pe o yamaha r6, se potrivesc pe orice model '06-'11 si sunt ideale pentru pista.urmeaza si poze live!

 

 

250 euro

Editat de @jinx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati iesit sambata?

Din pacate nu am putut sa vin cu voi, dar am facut cateva ture scurte sa vad cum se comporta; m-am lovit de problema (mea) clasica de inceput de sezon (primele 2-3 iesiri), m-a rupt in doua mana stanga de fiecare data cand strangeam ambreiaju'. Ma durea atat de tare incat trebuia sa trag pe dreapta sa imi odihnesc mana.

 

Pana acum singurul minus pe care l-am indentificat este lipsa totala de cuplu, dar ma asteptam; poate m-am si obisnuit prea tare cu 929-le care tragea brici de la 3000 rpm pana in capat... asta cu toate ca am -1 la pinion, deci varianta stock e si mai lenesa in ture mici. Per total sunt foarte multumit cu ea, trebe doar sa ma obisnuiesc din nou cu 600-le. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare , se aude un zgomot ca de piulita care vibreza sau ceva de gen cand turez motocicleta, asta in treapta 1 o aud si cand turatia este pana in 4000 si daca creste usor,daca o turez mai rapid nu prea se aude, si am obsservat ca parca si daca iau o groapa usor asa se aude,dar nu tot timpul,ce ar putea sa fie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, ori pune mana pe o carte de mecanica ori lasa-te de mototcilism...pana la urma nu e problema, chiar nu e pt toata lumea..:)

Deci nu te pricepi, astept pareri, multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati iesit sambata?

Din pacate nu am putut sa vin cu voi, dar am facut cateva ture scurte sa vad cum se comporta; m-am lovit de problema (mea) clasica de inceput de sezon (primele 2-3 iesiri), m-a rupt in doua mana stanga de fiecare data cand strangeam ambreiaju'. Ma durea atat de tare incat trebuia sa trag pe dreapta sa imi odihnesc mana.

 

Pana acum singurul minus pe care l-am indentificat este lipsa totala de cuplu, dar ma asteptam; poate m-am si obisnuit prea tare cu 929-le care tragea brici de la 3000 rpm pana in capat... asta cu toate ca am -1 la pinion, deci varianta stock e si mai lenesa in ture mici. Per total sunt foarte multumit cu ea, trebe doar sa ma obisnuiesc din nou cu 600-le. :D

 

Da, am iesit si sambata si duminica :) ... o sa anunt aici urmatoarele plimbari.

 

Deci te-a cam obosit "blonda" :))

 

Miercuri 18.05 in jurul orei 19:00 ne intalnim la OMV Pipera :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...