Sari la conținut

Accident Pieton Inconstient


csman
 Share

Postări Recomandate

Daca n-ai declarat la politie la timp poate sa iasa cam grav, acum.

 

m-am gandit mai bine si am ajuns la concluzia ca daca declaram le dadeam apa la moara si le veneau idei , m-a interesez maine la prima ora starea copilului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, sper ca nu e prea tarziu, dar vorbeste cu un avocat sau cineva care chiar se pricepe URGENT, inainte de a semna ceva. E foarte probabil ca ma-sa umbla dupa bani, si daca nu esti foarte atent ai mari sanse sa se termine cu tine fara carnet plus niste bani (multi) in buzunarul aleia ca sa scapi de dosar penal. Treaba cu "n-a depus inca plangere" se traduce in "umbla dupa informatii/pile despre cum sa scoata cat mai mult". Daca nu te poti intelege cu ea sa o lase balta si se ajunge la declaratii, probabil cel mai bine este sa negi totul (pentru ca nu exista probe materiale). Nu-i corect, dar nici ce face ea nu e, si nu cred ca vrei sa iesi vinovat degeaba. Altfel, daca ti-ai pus semnatura pe o hartie in care spui ca AI LOVIT UN COPIL - vezi cum sare asta in ochi? La fel o sa sara peste tot, si o sa pleci de pe pozitia de vinovat in ochii oricui.

Inca o data - vorbeste cu cineva care cunoaste exact cum merg lucrurile acolo ACUM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima treaba ..

accident cu motorul .. un mos m-a lovit intrcand al liniile de tramvai .. am zis plm, sunt snatos, hai la politie si rezolvam, iau bani de la asigurari ..

 

mosul a INSISTAT sa ma duca la spital sa ma vada un medic desi asta insemna ( nu aveam nici o zgarietura) accident cu ranire de persoane si complicatii multe.. acum il inteleg .. . pierzi carnetul 3 luni dar stai linistit.. ba mai mult, daca ai calcat-o numai pe picor si dai primul declaratia o infloresti cu te deplasai pe drum public cu viteza mica si a vrut sa se agate de tine copila :goodposting: dar sa nu exagerezi ...

 

lasand asta .. mi-a stat azi inima.. aveam verde intermitent (eram cu masina) si urma sa fac dreapta .. desi aveam intermitent am oprit sa vad daca e cineva ep trecere.. nimeni pe trecere, pe trotuar langa mine o vulva proasta vorbea la telefon .. eram opreit .. ma uit la ea, se uita la mine continua sa vorbeasca.. ma uit la semafor , am uit la ea, desi are vede vorbeste si sta pe trotuar.. am stat cam 10 secunde, fara sa exagerez.. vad ca nu terce asa ca trec eu .. exact atunci o manaca sa sara in fata masinii (eram cu picorul pe ambreiaj si accelratie ) si nu era mai mult de 1 m pana in ea.. am lovit frana (ca apasat nu se numeste ) si mi-a urlat ca e verde si vrea sa treaca... are dreptate si mi-am dat seama ca eu sunt vinovat .. ce dracu sa ii faci .. bine ca nu am atins-o ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima treaba ..

accident cu motorul .. un mos m-a lovit intrcand al liniile de tramvai .. am zis plm, sunt snatos, hai la politie si rezolvam, iau bani de la asigurari ..

 

mosul a INSISTAT sa ma duca la spital sa ma vada un medic desi asta insemna ( nu aveam nici o zgarietura) accident cu ranire de persoane si complicatii multe.. acum il inteleg .. . pierzi carnetul 3 luni dar stai linistit.. ba mai mult, daca ai calcat-o numai pe picor si dai primul declaratia o infloresti cu te deplasai pe drum public cu viteza mica si a vrut sa se agate de tine copila :angryfire: dar sa nu exagerezi ...

 

lasand asta .. mi-a stat azi inima.. aveam verde intermitent (eram cu masina) si urma sa fac dreapta .. desi aveam intermitent am oprit sa vad daca e cineva ep trecere.. nimeni pe trecere, pe trotuar langa mine o vulva proasta vorbea la telefon .. eram opreit .. ma uit la ea, se uita la mine continua sa vorbeasca.. ma uit la semafor , am uit la ea, desi are vede vorbeste si sta pe trotuar.. am stat cam 10 secunde, fara sa exagerez.. vad ca nu terce asa ca trec eu .. exact atunci o manaca sa sara in fata masinii (eram cu picorul pe ambreiaj si accelratie ) si nu era mai mult de 1 m pana in ea.. am lovit frana (ca apasat nu se numeste ) si mi-a urlat ca e verde si vrea sa treaca... are dreptate si mi-am dat seama ca eu sunt vinovat .. ce dracu sa ii faci .. bine ca nu am atins-o ..

 

 

 

mult noroc ai avut ... fi atent data viitoare , se mai intampla ca doar suntem oameni :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DACA LOVESTI PE CINEVA PE TRECERA DE PIETONI ESTI AUTOMAT VINOVAT ... CHIAR DACA ACEL CINEVA TI-A SARIT SAU CHIAR S-A ARUNCAT INTENTIONAT IN FATA MASINII !!!

Csman... fata era pe trecere... ca daca nu, ea poate fi scoasa cu usurinta ca fiind vinovata ???

DIN NOU... DUPA ORICE FEL DE ACCIDENT, CHAIR DACA PUR SI SIMPLU ATINGI UN PIETON SI CADE PE JOS (FARA SA AIBA VREO ZGARITURA MACAR) E ABSOLUT NECESAR (SAU CEL PUTIN E PRUDENT) SA FACI O DECLARATIE LA POLITIE. DACA PUR SI SIMPLU SPUI LOCUL, DATA SI DAI O DESCRIERE APROXIMATIVA A PIETONULUI, POLITIA N-O SA-I CAUTE PE TOTI CEI CARE CORESPUND DESCRIERII (DECI NU POTI AGRAVA SITUATIA), CI DOAR IN CAZUL IN CARE PIETONU' SE DUCE LA POLITIE SA TE RECLAME (CA IL DOARE PE EL CAND AJUNGE ACASA SI SE GANDESTE CA POATE SCOATE UN BAN DE LA TINE) SE UITA PE DECLARATIA TA; ASTFEL, SCAPI DE ORICE SANSA SA TE ACUZE DE FUGA DE LA LOCUL ACCIDENTULUI !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca in urma accidentului au rezultat raniri de persoane nu ai voie sa parasesti locul si nici sa schimbi pozitia vehiculului/vehiculelor implicat(e).Exceptia ar fi in cazul in care nu are cine sa transporte victima/ele la spital.Gravitatea faptei sau a vatamarii nu o decizi tu si nici tanti Gherghina din colt,decat daca aveti competenta necesara.Nu stiu de ce,dar am senzatia ca te-ai transformat singur din nevinovat in vinovat.Sa dea Domnu' sa ma-nsel.

 

pS.Din ce-mi aduc aminte din legislatie esti obligat sa anunti politia si sa da-i o mana de ajutor si cand NU esti implicat,asa ca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica pe scurt trebuia sa pui motorul pe cric(in cazul tau sa-l tii tu ca sa nu-i schimbi pozitia) sa tii fetita de mana ca sa nu fuga, si sa anunti politia.si stai asa pana vin ei. e clar ca ar fi ca la desene animate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In schimb a procedat cum nu se putea mai prost: a parasit locul accidentului soldat cu victime si nu a anuntat politia. Poate retin eu gresit, da' asta inseamna dosar penal. Acu', ma rog, poate are spatele lui Carmen Paunescu si il doare-n cot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, trebuia sa incerce sa se inteleaga rational cu mama si sa plece doar dupa ce mama il asigura ca fetita nu are nici o problema.

 

Faptul ca fetita a fugit dupa accident, nu inseamna nimic. Cine a suferit accidente stie ca in stare de soc nu simti durerea, iar din cauza adrenalinei te simti chiar si mult mai "energic".

 

Daca nu se putea intelege cu mama, trebuia sa sune la politie.

 

Imi pare rau, sper sa sa iasa cumva din problema asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica pe scurt trebuia sa pui motorul pe cric(in cazul tau sa-l tii tu ca sa nu-i schimbi pozitia) sa tii fetita de mana ca sa nu fuga, si sa anunti politia.si stai asa pana vin ei. e clar ca ar fi ca la desene animate

 

Sunt curios daca ai fi intr-o situatie similara daca ai fi la fel de glumet.Daca ma crezi bine daca nu iarasi bine,eu am incercat sa fiu de folos ca altii sa stie pe viitor cum e bine sa procedeze.Spun altii ca el sigur va sti,ma rog...daca nu o avea un superbulan sa scape lejer.Oricum faceti cum va taie capu si p'orma vaicariti-va pe forum.

PS.Probabil ca in prostia mea am asistat la multe accidente cu vatamare corporala si stiu ce vorbesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...