Sari la conținut

MOTO 2010 Gumball 3000


ianachim
 Share

Postări Recomandate

bey, treaba e ca nefiind competitie organziata si cu reguli f. stricte, cam orice este posibil. inclusiv sa catige melcul :rose: voi n-ati prins probabil filmele alea vechi (comedii) cu astfel de curse, care erau de obicei pentru bani sau faima. (unul din ele este asta: http://www.imdb.com/title/tt0057193/ ).

 

Multumesc, multumesc.

 

iote asa http://www.zedge.net/videos/921/nokia-n73-.../0-4-1-1-snail/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare , eu sunt mai nou pe aici si scuze ca ma bag asa in vorba ,dar citind ce ati scris voi aici imi vine in minte o dilema , unde e toata distractia ??? sa alerg asa ca nebunul doar pentru nu stiu ce premiu?? si cu mobra mea nici nu stiu daca ajunge la 150 cel mai mult i-am dat 140 si pe o distanta scurta toata distractia e undeva la 90-100 sa vad pe unde trec doar asta e farmecul (peisajul , oameni ., orasele tot ceea ce imi poate incanta privirea) , la 150 ce credeti voi ca vad in jur ?? nimic doar linia de pe mijlocul drumului si masinile din jur de care sunt scarbit . Si cel mai probabil cand o sa ajung eu la final organizatorii o sa fie de mult timp plecati la casele lor crezand ca am abandonat:P.

Parerea mea e ca ar fi interesant daca concursul s-ar desfasura pe etape sa zicem o anumita distanta intre doua locatii distanta o calculati in functie de cel mai slab participant ca sa poata parcurge distanta pe timpul zilei . Exemplu prima etapa sa fie BRASOV (ca de aici ziceati sa fie startul) CONSTANTA , stiu ca uni zic ca 380 de km o sa ii parcurga in 3 ore dar uite eu de exemplu prefer sa ii fac in 5-6 ore sau cat e necesar ca sa ajung cu bine la destinatie fara sa fac plinul la fiecare 100 de km si fara ma trezesc dupa cateva saptamani prin vreun spital paralizat si spalandu-ma vreo asistenta zbarcita la fund sau sa dau mana cu Sfantu Petru care sa ma intrebe cand m-am spovedit ultima data . La constanta sa fim asteptati de un membru al comunitatii moto , care va nota timpii de sosire ai fiecarui participant . La constanta putem ramane tot restul nopti intr-un camping sau mai stiu eu pe unde , putem sa facem un mic chef ca la o intalnire moto unde sa ne intalnim cu membri comunitatii moto sa ne cunoastem cat de cat .Dimineata incepe cu o anumita ora si se poate pleca pe a doua etapa iar plecarea se va face in functie de diferenta de timpi dinte noi . Cam ceva in genul asta . Astfel am avea concurs , distractie , aventura etc.

Sa fie si cateva reguli care sa ii franeze pe cei dornici de senzatii extreme cu 300 la ora , sa fie diferite portiunile unde sa fie avantajat fiecare in parte sa existe posibilitatea sa alegem singuri unele trasee mai stiu eu cate si mai cate asta sa decida organizatorii.Cred ca in mare parte m-ati inteles si repet este doar parerea mea si imi cer din nou scuze daca m-am bagat si eu in vorba .

 

In rest multa bafta in organizarea concursului la care sper din tot sufletul sa pot si eu participa cu capra mea ./

Editat de crisstianus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in continuare astept pareri opinii si sugestii

oricat de incantat as fi de ROMANIA

oricat de placut impresionat de frumusetile PATRIEI MUMA

 

cand ma gandesc ca este LOCUITA ceva imi spune ca nu se merita sa alergi pe aici

 

so

 

ramane sa asteptam vreme calda pt a arde ceva anvelope

 

pana atunci

GANDIM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in continuare astept pareri opinii si sugestii

oricat de incantat as fi de ROMANIA

oricat de placut impresionat de frumusetile PATRIEI MUMA

 

cand ma gandesc ca este LOCUITA ceva imi spune ca nu se merita sa alergi pe aici

 

so

 

ramane sa asteptam vreme calda pt a arde ceva anvelope

 

pana atunci

GANDIM

 

ideea e ca la noi oricate porcarii faci, tot o mai dai la pace, da' afara sa te vad cum scoti camasa...

aia nu se joaca de-a politia, te leaga sau chiar trag dupa tine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* haide, bre, ati uitat cum era cand ne jucam de-a hotii si vardistii? :)

 

oriunde-ar fi, tre' sa fie ieftin, ca altfel nu se baga nimeni, prevad...

daca e sezon, oamenii vor la ture d-alea linistite, cu gagica, cu prietenii, cu oaie, cu magar. nu la fuga.

 

pax et bonum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac ceva pe ea de Romania - hai sa nu stricam o idee buna in cocina in care unii nu se mai satura sa se balaceasca, si care e si super periculoasa. Nu inteleg cum nu te saturi sau nu te prinzi cind platesti super scump aceiasi 3 rahati pe care-i vezi pe aceleasi doua drumuri proaste, facind slalom printre gunoaie, manelisti si grataragii criminali.

I'm definetly in, pentru o varianta internationala, cit mai simpla si cu GPS (care nu e gay, decit daca nu-l ai :D ). Destinatie finala, clar undeva la ocean :). Iar o varianta primavarateca, mai scurta, ar putea fi legata de o Grecie, macar.

Editat de nazdravanul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

doru jos palaria

 

doar ca

 

nu se va merge decat 10 % din drum pe autostrada

 

si in rest pe unde?

ideea cu oceanul e bestiala!

daca ar fi ceva sponsori destul de nebuni sa se bage,ar fi o chestie chiar reusita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D ... tare ideea Ianachime.... eu o completez, musai distanta lunga(gen Gibraltar), pe nationale, lasa-i si cu 300 la ora (prin zona franceza o sa fie scosi din joc, asta daca apuca sa ajunga acolo, oricum sa-i vad 12 ore-n sa), asta pe langa faptul ca tu stii ca facem si peste 2000 km dintr-una daca vrem. Si daca-s baieti destepti sa se orienteze cu harti de hartie, ca poate nu toti au GPS.

.... in functie de perioada ma bag si eu ... cu-n monocilindru de 650 ... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D ... tare ideea Ianachime.... eu o completez, musai distanta lunga(gen Gibraltar), pe nationale, lasa-i si cu 300 la ora (prin zona franceza o sa fie scosi din joc, asta daca apuca sa ajunga acolo, oricum sa-i vad 12 ore-n sa), asta pe langa faptul ca tu stii ca facem si peste 2000 km dintr-una daca vrem. Si daca-s baieti destepti sa se orienteze cu harti de hartie, ca poate nu toti au GPS.

.... in functie de perioada ma bag si eu ... cu-n monocilindru de 650 ... :)

 

te tine prietene?

o idee ar fi ca cel care ajunge primul sa i se plateasca contravaloarea excursiei de catre ceilalti.

asta ar fi just for fun

alta idee-plecare si sosire in puncte prestabilite,cronometrat,ramas peste noapte(parca a mai propus careva pe aici) apoi tot asa, ca la dakar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te tine prietene?

o idee ar fi ca cel care ajunge primul sa i se plateasca contravaloarea excursiei de catre ceilalti.

asta ar fi just for fun

alta idee-plecare si sosire in puncte prestabilite,cronometrat,ramas peste noapte(parca a mai propus careva pe aici) apoi tot asa, ca la dakar.

 

 

ei si tu Otto.... care ajunge primul dupa cum il tine cureaua... de aceea e anduranta....daca dorm 2 ore pe noapte si restul merg e treaba mea. Anul trecut am facut 2300 km dintr-o bucata doar ca ma grabeam acasa. Daca e cu orar de mers limitat e normal sa nu pot tine pasul cu tine ... oricum sa nu-ti imaginezi ca vei merge pe strazile lor cum mergeti pe traseul Mures - Sighisoara. M-am cam plimbat pe afara si te asigur cu nu vei scoate medii spectaculoase pe acolo... asa incat .... nu facem decat sa discutam teorii... sa va vad cum va tine sezutu-n sa !... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt cativa aici care ar obtine rezultate bune fara indoiala. daca vreti sa faceti cred ca gibraltar ca tinta e f misto, sa mearga fiecare pe unde vrea cum vrea fara traseu impus, care ajunge primul. eu nu ma bag, pot merge 1000/zi in fiecare zi dar nu-mi face placere. unii pot merge cum scria mai sus 1500-2000/zi. nu e ideea mea de turism moto iar performanta nu pot face ca nu sunt in stare. cand plec in vacanta caut ce nu gasesc aici - peisaje frumoase, confort, civilizatie. altora le place aventura, necunoscutul, lupta cu sine, testarea limitelor. bun oricum daca se invarte roata. as putea merge in afara concursului. pentru la anul am in plan route des grandes alpes si nordkapp, sper sa reusesc. nu mai imi place sa ies deloc in ro, am senzatia ca ma sufoc pe sosele, ma tot gandesc sa-mi iau un atv, caut solutii. pe drum nu poti merge, sa-l cari pe remorca e incomod. m-am gandit sa iau o duba in care intra un atv.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...