Sari la conținut

Stiti Motoare Cu 2 Cilindri In V


hawkeye
 Share

Postări Recomandate

ottoMan!!

 

data trecuta erta una destul de multe ori pe bikeshop!

era in stare frumoasa, ceva spre albastru sau ce... ;)

 

multa bafta la cumparare :cheers:

 

multumesc ! le-am vazut, sper ca saptamana viitoare sa intru in posesia banilor (pana acum le-am vanat numai psihologic ! :bigstar: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suzuki vx800, 2 in V trage ca tractoru', se duce si-n viteza, eu personal am mers cu ea cu 180 aproape...pentru putin timp ... dar mai avea de unde...... 800 cm2, 61 calutzi, racire cu apa, eu personal mi-am facut-o chopperica...... ;) :bigstar: :cheers:

 

acum am vazut si eu postul lui ottoman......il sustin.....mai ales ca stiu cu ce se mananca....merita......un naked care-ti da o senzatie de chopperica........daca-i mai dai jos si ultimele filtre din toba...........vai....cum urla

 

multumesc ! le-am vazut, sper ca saptamana viitoare sa intru in posesia banilor (pana acum le-am vanat numai psihologic ! :cheers: )

 

 

Daca o sa iti iei vx......si ai nevoie de coburi....eu sunt omu'....am coburi in stare super buna.....au prinderi originale de vx cu tot cu semnalizari.......se potrivesc manusa....de acolo au fost luate.......si top case.....eu nu le mai pot pune..... :hug: ......imi trebuiesc din piele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm... choparica din vx ? ;) m-am gandit si eu la chestia asta. cum a iesit ? are legatura cu ce e in avatarul tau ?

Editat de ottoMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

E twin paralel... nu in V, dar are 2 cilindrii si trage bine in ture joase. :crack:

 

De 2 cilindrii in V, s-a zis mai sus, altceva ar fi Ducati Monster 600, 2 cilindrii in V la 90 de grade :crack:

 

Sunt in linie dar au un decalaj de 180 grade astfel incat nu prezinta vibratiile specifice unui bicilindru paralel.

 

Ca motor naked SH mai vechiutz cel mai indicat V2 mi se pare Honda NTV-Bross 400/650 cu motor V2 la 60 de grade (parca) si transmisie cardanica intre 2000 si 3500 de euro

Dintre cele mai noi... Suzuki SV 650

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

la momentul respectiv nu ma gandeam (la modul serios) sa cumpar, eram doar curios

 

pe urma, strangand bani pt o masina mai teapana, mi-am dat seama ca treaba merge mai repede dacat

anticipasem si a inceput sa ma manance

 

in final, am decis sa cumpar o motocicleta cat mai ieftina, ma gandeam la un mz, o jawa sau un nipru

dar am gasit-o pe asta cu 800 de euro si mi-a placut

 

am platit in total 900 de euro + o gramada de draci cu actele (vezi link semnatura)

 

in clipa de fata inca nu e inmatriculata, mai astept certificatul de atestare fiscala al vanzatorului

si apoi dau drumul la harabaie pe strazi :D

Editat de hawkeye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la momentul respectiv nu ma gandeam (la modul serios) sa cumpar, eram doar curios

 

pe urma, strangand bani pt o masina mai teapana, mi-am dat seama ca treaba merge mai repede dacat

anticipasem si a inceput sa ma manance

 

in final, am decis sa cumpar o motocicleta cat mai ieftina, ma gandeam la un mz, o jawa sau un nipru

dar am gasit-o pe asta cu 800 de euro si mi-a placut

 

am platit in total 900 de euro + o gramada de draci cu actele (vezi link semnatura)

 

in clipa de fata inca nu e inmatriculata, mai astept certificatul de atestare fiscala al vanzatorului

si apoi dau drumul la harabaie pe strazi :D

Salutari

 

Vezi ca am o gramada de piese ptr cx..nu vreau mult pe ele..am avut si eu unul dar l-am dat..cumparatorul s-a uitat la inca 150 lei si nu a vrut piesele...si nu i le-am dat...acum stau si zac in sopron...poate ai nevoie...

Asfalt uscat

P.S. ti-ai luat un motor trainic si de incredere daca ii pus la punct..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari

 

Vezi ca am o gramada de piese ptr cx..nu vreau mult pe ele..am avut si eu unul dar l-am dat..cumparatorul s-a uitat la inca 150 lei si nu a vrut piesele...si nu i le-am dat...acum stau si zac in sopron...poate ai nevoie...

Asfalt uscat

P.S. ti-ai luat un motor trainic si de incredere daca ii pus la punct..

 

 

da-mi un PM cu piesele pe care le ai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

:unsure: honda deauville 650 .......... are 2 cilindri, an V ....... cu 2 bujii pe cilindru.

e un superb touring, cu cardan ...... am de vanzare ... una neanmatriculata......si f multe piese ....motor, grup cardanic, roti, furca fata, far, bordul si ceva carene etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...