Sari la conținut

Vreau enduro:DAR NU JAPONEZ sau KTM


radone
 Share

Postări Recomandate

Buna!

N-am mai avut moto de 5-6 ani dar vreau sa ma reapuc :P.Asa cum spune topicul am un fix, nu vreau sa fie KTM sau made in japan honda suzuki kawa ce-o mai fi. Or fi bune tot respectul dar io nu vrea asa ceva, vreau ceva diferit sau mai rar, da bun:)Capacitate intre 300 si 500, eu ma dau cu el doar hobby, nu o sa-l forjez la curse sau mai stiu io ce.Io am gasit asa Husqvarna TE 450 sau 510, BMW G 450 X si HUSABERG FE 450 e si 550 e. Treaba e ca husky are carburator, BMW injectie si husabergu nu stiu ca n-am gasit;am citit ca injectie ar fi mai bune la inaltime, io vreau sa urc sus cu motoru, asa ca as opta pt injectie, aici sfaturi pareri ar fi indicate.

Am mai gasit CCM si Beta parca dar alea is prea rare parca :lol:.

Sper ca posesorii de japo sau KTM sa nu-mi sara in cap,...prea tare :ph34r:

Deci astept sa veniti cu niste opinii verificate

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica tu vrei un motor sa rupi gura targului, nu? Recoamand un Alzheimer Ambidextru.

 

 

CCM = DR-Z in proportie de 90%. Beta sunt mai mult pe partea de stunt-trial din cate stiam eu.

 

Si ma rog, de ce ai da o japoneza de renume pe un Husky, o Husa sau un BMW? Ti se pare prea banal Honda, Suzuki sau KTM? Nu mai bine vrei o motocicleta titrata, usoara, rezistenta si cu performante bune? Fara sa fac vreo comparatie intre marci, e stupid sa zici ca nu vrei japoneze doar asa, de chestie.

Mesaj completat

In ordinea recomandarilor: Honda CRF 450X, Yamaha WR450F, Husaberg FE450, KTM 450EXC, BMW G450X. Nu ma pronunt asupra DRurilor, KLXurilor sau TEurilor pentru ca nu m-am dat cu ele niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

to switch: ce sa fac am si io idei putine da fixe :ph34r: ; nu-mi place sa am ce au majoritatea:honda yamaha KTM la enduro, etc, ce-i asta Honda uauuuu vreau ceva sa arata nu ca din revista dar sa manance jar daca trebuie;husabergu parca e facut pt asta, nu arata cine stie ce dar e bun; apropo ce motoare foloseste husabergu de conceptie proprie sau "imprumutate " de la altii?

to seseseko: mersi de linkuri, le voi studia;pe sherco ala parka era un englez la romaniacs

to ionutz73:ntzz, numa plastice de schimb, daca se strica fieratanii ori sudez ori comand si astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Husabergu au niste super-motoare. Inovatori pana la luna si inapoi. cauta nitel si-ai sa vezi.

 

Oricum, ce are toata lumea, de obicei are cu motiv. E absurd sa refuzi sa accepti ideea ca poate din toate 450urile, cel mai bun in momentul de fata e o japoneza sau un KTM. Doar pt k e diferit nu o sa fie mai bun. Poate mai prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica tu vrei un motor sa rupi gura targului, nu? Recoamand un Alzheimer Ambidextru.

 

 

CCM = DR-Z in proportie de 90%. Beta sunt mai mult pe partea de stunt-trial din cate stiam eu.

 

Si ma rog, de ce ai da o japoneza de renume pe un Husky, o Husa sau un BMW? Ti se pare prea banal Honda, Suzuki sau KTM? Nu mai bine vrei o motocicleta titrata, usoara, rezistenta si cu performante bune? Fara sa fac vreo comparatie intre marci, e stupid sa zici ca nu vrei japoneze doar asa, de chestie.

Mesaj completat

In ordinea recomandarilor: Honda CRF 450X, Yamaha WR450F, Husaberg FE450, KTM 450EXC, BMW G450X. Nu ma pronunt asupra DRurilor, KLXurilor sau TEurilor pentru ca nu m-am dat cu ele niciodata.

tare RAU. :ph34r:)

Sa sti radone ca buzdugan avea dreptate,mai bine o lasi balta :lol:)

Editat de cetateanulx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

to switch: ce sa fac am si io idei putine da fixe :ph34r: ; nu-mi place sa am ce au majoritatea:honda yamaha KTM la enduro, etc, ce-i asta Honda uauuuu vreau ceva sa arata nu ca din revista dar sa manance jar daca trebuie;husabergu parca e facut pt asta, nu arata cine stie ce dar e bun; apropo ce motoare foloseste husabergu de conceptie proprie sau "imprumutate " de la altii?

to seseseko: mersi de linkuri, le voi studia;pe sherco ala parka era un englez la romaniacs

to ionutz73:ntzz, numa plastice de schimb, daca se strica fieratanii ori sudez ori comand si astept

 

cred ca motorul asta ar fi nemaipomenit pentru tine.

 

stiu eu pe cineva care are un BMW 950 INTRUDER- Karl Zeiss replika (cross de viteza care arata ca un cruiser)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Multumesc pt cei care au dat pareri pertinente. 90% imi voi lua Husaberg

Topicul se poate inchide :D

toata lumea are, vrei motor ia un Ural Gear-Up www.imz-ural.com . In tara sunt doar 2, 1 al lui Virgil si celalat al lui Elan Schwartzenberg

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Husky TC de doi jumate si e singurul cu care m-am inteles pana acum. TE - ul de 450 e prea brutal si nu ti-l recomand. Exista si pe injectie, dar dupa cum spuneam este prea puternic.

 

 

Eu am Ciobanesc german de doi ani jumate si e singurul cu care m-am inteles pana acum. Dogul german e prea brutal si nu ti-l recomand. Exista si pe injectie, dar dupa cum spuneam este prea puternic. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dogul german nu e brutal, e doar puternic :D spre deosebire de Husky TXC 450 care e si puternic si, intradevar, brutal.

Dar, hei, depinde de skill-urile stapanului sa-l struneasca, nu-i asa?

Editat de floricel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti sunt cateva ateliere la care iti poti croma jentile la Husabergul tau daca chiar vrei ceva unicat , si inca ceva ....doar nu o sa-ti pui un Akrapovich sau FMF ca toti fraierii....cauta si tu ceva mai exclusivist...eventual un Termignioni de la 1098:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...