Sari la conținut

X-LITE - Discutii Generale


Vizitator
 Share

Postări Recomandate

:laugh: omule...eu sunt pasagera deocamdata si fac ce vrea muschiul meu in spate. mananc , beau...admir peisajul, urlu, ascult muzica... care e problema? si nu, nu am flip-up :laugh:

 

oricum nu depinde de mine daca e sa facem accident sau nu. la cate kg am eu, pot sa ma cobor cu juma de corp pe jos si motoru tot ramane drept....deci...nu conteaza unde imi tin mainile si picioarele atata timp cat nu sunt curbe ca sa am face

Atunci te rog sa ma ierti. Nu discutam de pe pozitii egale. Cand o s am curajul sa merg pasager si sa mai fiu si relaxat ca tine o sa-mi permit sa vb. Pana atunci bag capu in pamant ca strutzu.

Acum ca am stabilit ca ma bag unde nu-mi fierbe oala, o sa-ti cer un sfat te rog: tre sa-mi schimb guma fatza, ce-mi recomanzi?Pe spate mi-am pus BT020 si nu prea imi place pe ud. Ce model se simte bine din punctul de vedere al pasagerului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum ca am stabilit ca ma bag unde nu-mi fierbe oala, o sa-ti cer un sfat te rog: tre sa-mi schimb guma fatza, ce-mi recomanzi?Pe spate mi-am pus BT020 si nu prea imi place pe ud. Ce model se simte bine din punctul de vedere al pasagerului?

Pasagerul inainte de toate!!! :laugh:

 

Serios acum, topicul asta a luat-o razna rau de tot si incepuse relativ ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasagerul inainte de toate!!! :laugh:

 

Serios acum, topicul asta a luat-o razna rau de tot si incepuse relativ ok.

Incepuse prost man. Si potrivit legii lui murphy " ceea ce incepe prost se termina si mai prost"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu-ti convine poti sa pleci, te oblig eu sa citesti?

mai lasati dumele deoparte, eu nu sunt pasager din alegere...ci de nevoie....n-am putut eu sa aleg. ales pt mine cretina care m-a schilodit. asa ca pa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu-ti convine poti sa pleci, te oblig eu sa citesti?

mai lasati dumele deoparte, eu nu sunt pasager din alegere...ci de nevoie....n-am putut eu sa aleg. ales pt mine cretina care m-a schilodit. asa ca pa!

 

 

Imi pare rau sa iti spun dar nici pasager nu meriti, mintiti cu nerusinare ba ca nu te lasa gheta masculul ba ca esti schilodita, ba ca o dai pe unduro si cross...........nici voi nu mai stiti ce ziceti.

 

HAI X-LITE este tot ce ai in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am de ce sa ma justific tie in primul rand dar pt cei care citesc sa nu ajunga sa creada ce spui tu:

1. anu trecut m-am accidentat singura si am pierdut toata vara.

2. m-am dat pe camp toamna fara sa am carnet

3. am vrut sa dau de carnet vara asta si sa-mi iau cross de 125

4. am avut accident serios la genunchi

5. o sa-mi iau cross cand da caldura ca oricum nu m-am recuperat si vine si iarna

 

Nu cred ca o sa ma dau pe strazi. punct!

 

cine dreq te crezi ca sa ma judeci tu pe mine! vezi-ti de ciorba ta

Mesaj completat

pe cei care se trezesc sa faca comentarii aiurea si in necunostinta de cauza ii rog sa se abtina. habar nu au ce vb , despre cine vb. ma doare in cot de ce zic unii, o sa ma dau cand am chef unde am chef si vorbele lor a sa ramana exact unde sunt. adica scrise aici!

 

 

Mesaj completat

tu ti-ai lasa copilul sau prietena, nevasta pe strazi daca ar fi suferit 2 accidente in 12 luni?

 

Mesaj completat

daca aveti de comentat ceva de x-lite comentati fratilor. dar nu va mai luati de viata mea personala!

va stau in gat? nu va convine? va oblig eu sa cititi? e un topic x-lite si am sa ridic in slavi x-lite cat am eu chef.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu-ti convine poti sa pleci, te oblig eu sa citesti?

mai lasati dumele deoparte, eu nu sunt pasager din alegere...ci de nevoie....n-am putut eu sa aleg. ales pt mine cretina care m-a schilodit. asa ca pa!

banuiesc ca agresivitatea postului tau se baza pe faptul ca daca pui "handicapula vedere"(parazitu) nu vei fi taxata. se pare ca ptr florin iritarea pe care o produceti scriind in cuplu si atacand in haita pe toti cei care nu sunt de acord cu voi a fost mai mare decat compasiunea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt, ca n-am timp, sunt la munca:

* daca prind pasagerul meu ca face altceva acolo, in spate, decat sa caste ochii la drum, sa fie una cu mobra si cu mine, sa fie pregatit in permanenta de franare, accelerare, inclinare, etc. incercand chiar sa-mi anticipeze manevrele ai cuvantul meu ca e ultimul drum cu el. Asta ca sa nu-l dau jos in mijlocul campului. Punct.

* singurul loc in care te poti plictisi de drum si-ti poti permite sa fii atent SI LA (nu doar la) altceva decat drum si trafic este autostrada. Si cum noi n-avem decat 250 km si aia vai de mama lor... In rest mana pe portofel si ochii la usa. Indiferent de distanta. Ba mai mult, dupa un anumit numar de km facuti ar trebui sa fii si mai concentrat la drum pentru a anula oboseala. Cat despre partea cu traficul lejer... mare prostie. Oricat de lejer ar parea traficul e posibil ca singura masina care vine pe contrasens in ultimele 10 minute sa o ia razna.

* muzica rock , hard rock mai exact, trage la agresivitate in condus. Experimentat pe pielea mea. O singura data am avut proasta inspiratie sa ascult muzica pe mobra, la un drum solo Bucuresti-Constanta. Cand s-a terminat A2 am oprit si am scos muzica pentru ca ghici ce: a fost prima si ultima data cand am mers cu 170. Si nu m-a depasit nimeni, asta si pentru ca era duminica ora 6.30 cand am plecat din Bucuresti.Oricum, ideea e ca am luat-o razna si mi-am dat seama ca era Vina lui Hetfield & Co.

* faza cu auzitul sunetelor din trafic (claxoane, scartait de roti, sirene, etc) cu muzica in casca poti s-o spuna oricine de 20 de ori, eu nu o cred. La peste 100 la ora si fara muzica cateodata nu-mi dau seama de unde vin si de ce. Deci faza cu volumul redus...bullshit.

* @insider: comparatia aia perversa se potriveste de minune. Cel mai lung drum de o zi al meu a fost prin Dobrogea, 750 km. N-am simtit nevoia de alte sunete decat cele obisnuite pe mobra decat la intoarcere, noaptea pe A2, dar fiind foarte obosit eram asa de concentrat sa nu-mi scape ceva din trafic incat am uitat repede.

* a, si am descoperit ca inlocuitor de muzica adevarata propriul behait. Pe autostrada, daca toate sunt ok si devine plictisitor (adica de fiecare data, aproape) m-apuc si cant eu. Dezavantaj: suna groaznic: Avantaje: pot sa rag cat vreau ca nu deranjez pe nimeni si pot da "mute" intr-o fractiune de secunda la primul semn de pericol sau de orice altceva. Recomand.

* asa, de final: cine te pune sa mergi cateva ore prin ploaie la 14 grade? N-as face asta niciodata. Vad ca nu se opreste sau e mult prea frig: stop si vedem mai departe, ori cazare, ori pauza mai lunga, ori...ceva. Mai ales ca oricum muzica nu tine de cald si nici nu apara de ploaie.

 

LE: @IQ:

* doua accidente (daca au fost serioase si inteleg ca da) e cam mult chiar si pentru Romania. Mai ales ca din 12 luni banuiesc ca ai mers cel mult 10. Ori ati avut ghinion, ori v-ati cautat-o. Si cu "Speed" in urechi si cu sendvisu-n gura pe locul din spate nu m-ar mira. Nu zic ca asa a fost ci doar ca nu m-ar mira.

* nu vad ce legatura are autoaccidentarea ta cu restul discutiei

* despre datul pe strazi...e foarte bine sa nu o faci daca simti ca nu-i de tine sau ti-e teama ca ai sa patesti ceva. Eu as renunta la mersul zi de zi prin Bucuresti, dar pur si simplu nu pot. Weekendul trecut nici n-am dat husa jos de pe mobra din cauza ploii si-mi venea sa turbez. Dar daca tu poti sa te abtii, bravo, fa-o.

* nu ne obliga nimeni sa citim, intr-adevar, dar nici nu ne poate nimeni opri de la a ne spune parerea despre cele citite.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

handicap?

cred ca tu ai unul....

....eu am un picior in recuperare si atat.

nu asteptam compasiunea nimanui dar nici nu ma asteptam ca un asa-zis motociclist sa comenteze ca de ce vezi doamne ma bag si eu in seama cu castile mele x-lite.

bah fratilor! nu asta faceti toti aici?

nu el m-a intrebat ca de ce nu merg pe motor? m-a facut mincinoasa asa gratuit ca a avut el chef. i-am raspuns de ce nu merg pe motor si ma gandesc ca daca ar fi avut macar o experienta gen accident in toata viata lui de motociclist ar fi tinut ciocu mic stiind prin ce trece cineva accidentat. dar se pare ca nu are, asta din cauza ca ori se da prea bine, ori se da in weekeng ori n-a patit-o inca!

si nu mai vb .atat de agresivitatea postului meu. uitati-va la aberatiile voastre la adresa unei persoane pe care nu o cunoasteti.

la cate oase rupte am avut eu, daca eram pitzi sau motociclizda nu ma mai urcam in sha dupa prima unghie rupta.

lasati k k turile deoparte, singurul efect pe care il pot avea e sa ma faca sa tastez in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine dreq te crezi ca sa ma judeci tu pe mine! vezi-ti de ciorba ta

 

Atata timp cat te expui public si faci ceva public am tot dreptul sa te judec ( numai negativ pana acum). Atata timp cat bateti campii in cuplu si separat fara a avea ceva concret si la obiect de comentat o sa o luati verbal pana o sa incetati sa aberati.

Mai ai putin si o sa iei micul dejun pe motoreta si o sa i dai palme peste casca ca a pus frana mai brusc si ti ai varsat ceaiul intre craci.

Sunteti penibili, uitati va in oglinda poate va dati seama.

Si cu asta pun punct aici indiferent de aberatiile pe care le produceti. Stiti voi cum este prosti, prosti da multi.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai ce capu meu ce ai putut scrie!!!

cine m-a pus sa merg pe 14 grade?

hm,...cand am plecat erau 17....pe drum am intalnit norisori si muuulta apa. alte 3 intrebari?

acum sunt cam 16-17 grade, tu nu mergi pe motor in oct-nov?

 

ce ai descoperit tu in legatura cu muzica e treaba ta exclusiv. eu fac ce vreau pe motorul meu!

si da pot sa ma misc fara sa se miste motoru sub mine. daca imi curg mucii in gura ce sa fac sa ii mananc? da? nu e mai bine sa scot batista din buzunar?

 

daca te concentrezi prea tare dupa 5-6 ore esti praf!

toti va dati cu parerea ...

hai lasa-ma cu replici de genu: muzica rock te face sa ai accident. poate doar daca asculti behaiala black. si daca pe tine te face sa o iei razna nu inseamna ca e valabil si in cazul meu, fiecare cu simtirile lui.

 

daca tu nu auzi claxoanele cand ai muzica in urechi inseamna ca nu ai casti ci BOXE!

 

DESPRE CE ALTCEVA IN AFARA DE X-lite mai vrei sa vorbim?

hai mai bine facem schimb de adrese de mess si vb acolo nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu fac ce vreau pe motorul meu!

Parca ziceai ca nu ai motor.

 

 

daca te concentrezi prea tare dupa 5-6 ore esti praf!

toti va dati cu parerea ...

Ce-i drept, 5-6 ore de concentrare rup in doua un pasager :laugh:

 

Va cunosc, va consider timisoreni, motoristi ,motorochieri si toate alea, dar pe bune ca bateti campii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat te expui public si faci ceva public am tot dreptul sa te judec ( numai negativ pana acum). Atata timp cat bateti campii in cuplu si separat fara a avea ceva concret si la obiect de comentat o sa o luati verbal pana o sa incetati sa aberati.

Mai ai putin si o sa iei micul dejun pe motoreta si o sa i dai palme peste casca ca a pus frana mai brusc si ti ai varsat ceaiul intre craci.

Sunteti penibili, uitati va in oglinda poate va dati seama.

Si cu asta pun punct aici indiferent de aberatiile pe care le produceti. Stiti voi cum este prosti, prosti da multi.

 

 

cine a inceput cu intrebari cretine?

era vb de casti nu mine sau sotul meu.

am ceva concret si la obiect de spus dar unii cer explicatii cum de o femeie vb despre motoare...macar de ar fi la ghidon....de ce nu e la ghidon...etc.

am luat micul dejun pe motor si nu mi-am varsat inca ceaiul. dar vad ca tu iti cam versi nervii si sincer nu stiu care e problema ta. lasa dumele cu oglinda ca nu esti clasa a treia.

pana sa ajungi tu sa ne faci pe noi prosti....ia-ti desteptaciunea de pe topicul meu si revars-o altundeva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

handicap?

cred ca tu ai unul....

....eu am un picior in recuperare si atat.

.......................................................................................................

si nu mai vb .atat de agresivitatea postului meu. uitati-va la aberatiile voastre la adresa unei persoane pe care nu o cunoasteti.

la cate oase rupte am avut eu, daca eram pitzi sau motociclizda nu ma mai urcam in sha dupa prima unghie rupta.

lasati k k turile deoparte, singurul efect pe care il pot avea e sa ma faca sa tastez in continuare.

 

no IQ (nu interpreta, am formulat ca-n ardeal..poate intelegi), amu tre sa ma explic

1. handicap temporar

2. la cate oase rupte ai avut tu vezi ca nu mai esti departe de handicap permanent. Si daca ai impresia ca meriti un premiu ptr asta, tre sa-ti spun ca-n opinia mea consider omeneasca greseala, dar persistarea in greseala, cu toata bunavointa, tot prostie mi se pare.

 

PS: cu parerea despre casti sa-si dea cei care chiar au purtat multe modele. Si eu am x-lite ca sa nu crezi ca ti-au facut tie pe comanda cei de la nolan, (chiar se gaseste de vanzare in magazine), imi place in principiu....si cam atat. Nici nu am testat-o la impact, dar nici doar un drum la mare nu am facut pe care sa-l scot in fata obsesiv. Daca tin cont de astea, avem cam aceeasi expertiza in a da verdicte despre casti. Numai ca eu am simtul penibilului mai dezvoltat si nu-mi permit sa dau lectii ca tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai ce capu meu ce ai putut scrie!!!

cine m-a pus sa merg pe 14 grade?

hm,...cand am plecat erau 17....pe drum am intalnit norisori si muuulta apa. alte 3 intrebari?

acum sunt cam 16-17 grade, tu nu mergi pe motor in oct-nov?

 

ce ai descoperit tu in legatura cu muzica e treaba ta exclusiv. eu fac ce vreau pe motorul meu!

si da pot sa ma misc fara sa se miste motoru sub mine. daca imi curg mucii in gura ce sa fac sa ii mananc? da? nu e mai bine sa scot batista din buzunar?

 

daca te concentrezi prea tare dupa 5-6 ore esti praf!

toti va dati cu parerea ...

hai lasa-ma cu replici de genu: muzica rock te face sa ai accident. poate doar daca asculti behaiala black. si daca pe tine te face sa o iei razna nu inseamna ca e valabil si in cazul meu, fiecare cu simtirile lui.

 

daca tu nu auzi claxoanele cand ai muzica in urechi inseamna ca nu ai casti ci BOXE!

 

DESPRE CE ALTCEVA IN AFARA DE X-lite mai vrei sa vorbim?

hai mai bine facem schimb de adrese de mess si vb acolo nu?

Pasarel, hai sa ne intelegem: voi n-aveti frana la mobra sau ce? Te-am intrebat cine te pune sa mergi pe ploaie CATEVA ORE, cum ai spus, la 14 grade. OK, te-a prins ploaia, s-a facut frig, mai ai cateva sute km pana la destinatie, cine te pune sa fortezi in disperare? Si dupa aia te plangi ca ti-ai rupt oasele, pai normal in conditiile alea. Daca citeai cu capu' nu doar cu ochii ce am scris ai fi inteles ca merg si in conditii mai nasoale dar nu CTEVA ORE PE PLOAIE LA 14 GRADE. Acum ai inteles? Ma indoiesc...

Si daca tu faci 750 km in 5-6 ore... ori esti inconstienta ori Ghost Rider. Plus ca inteleg ca tu n-ai reusit sa te concentrezi suficient cat sa nu-ti belesti genunchiu singura si banuiesc ca nu era dupa 500 km... Deci...bati campii cu mare gratie.

Plus ca inteleg ca n-ai ascultat niciodata metale avand in acelasi timp acceleratia in mana, neavand nici macar permis... Ca n-o sa-mi spui ca asculti muzica si pe coclau... Deci cine-si da cu parerea fara ca macar sa aiba habar despre ce e vorba?

Oi fi eu, frate, praf, dar macar nu-l trag pe nas...

 

A, chiar, asta e ultima moda la motociclisti, sa se laude cu cate oase rupte au? Pe vremea cand am dat eu de permis cat. B lauda era sa nu fi avut niciun accident in mii de km, acum vad ca s-a schimbat treaba...

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca ziceai ca nu ai motor.

 

 

am motor, asta care il avem acum e motor luat pt mine, de mine. acum e al nostru, celalalt l-am accidentat vara asta si l-am vandut. deci asta care e, e al nostru, cumparat de mine si de aceea imi place sa zic ca e al meu. al meu e...dar nu am carnet.

 

 

daca spuneau altii ce am spus eu poate nu erau considerate aberatii. sincer nu ma intereseaza ce cred altii. asta e la fel ca faza cu turbomelcu, nimeni nu-l place si isi bat joc de el dar majoritatea nu ajung la nivelul lui si degeaba comenteaza. nu pretind ca eu sunt la nush ce nivel si vai doamne dar asemenea comentarii de cacao n-am vazut si nu mi-am permis eu personal sa fac despre nimeni oricat de multe aberatii ar fi scos.

 

cu asta spus sper ca am lamurit problema.nu mai faceti comentarii inutile si agresive la adresa noastra ca le faceti degeaba. cainii latra ursu merge...nu?

aberez cat vreau , e casca mea, imi place, alta mai buna nu am avut pana acum si ma simt super "happy"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca ziceai ca nu ai motor.

 

 

am motor, asta care il avem acum e motor luat pt mine, de mine. acum e al nostru, celalalt l-am accidentat vara asta si l-am vandut. deci asta care e, e al nostru, cumparat de mine si de aceea imi place sa zic ca e al meu. al meu e...dar nu am carnet.

 

 

daca spuneau altii ce am spus eu poate nu erau considerate aberatii. sincer nu ma intereseaza ce cred altii. asta e la fel ca faza cu turbomelcu, nimeni nu-l place si isi bat joc de el dar majoritatea nu ajung la nivelul lui si degeaba comenteaza. nu pretind ca eu sunt la nush ce nivel si vai doamne dar asemenea comentarii de cacao n-am vazut si nu mi-am permis eu personal sa fac despre nimeni oricat de multe aberatii ar fi scos.

 

cu asta spus sper ca am lamurit problema.nu mai faceti comentarii inutile si agresive la adresa noastra ca le faceti degeaba. cainii latra ursu merge...nu?

aberez cat vreau , e casca mea, imi place, alta mai buna nu am avut pana acum si ma simt super "happy"

Mai femeia lui Dzeu, nu am citit posturile lui turbomelcu si nici nu stiu la ce nivel e el. Dar tu nu esti la nici un nivel. Tu doar ai produs niste bani din care ai cumparat un motor.F bine. Dar permis nu ai, de mers nu ai mers decat o zi pe coclau si te-ai defectat, ce alte minunatii ai mai facut care sa-ti dea dreptul sa ai o opinie respectata in domeniul moto. Sunt f multi copii carora parintii le cumpara motoare. ai vrea sa auzi parerea parintilor despre mersul pe motor? eu nu.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa mor daca inteleg. ce 750 km in 5-6 ore? erau 350 km in 5-6 h...gizaz.

 

a plouat toata ziua!!! de ce sa ma opresc daca mai sunt 200 de km? ca sa prind ploaia de maine?

ai vazut tu ca eu am scris undeva in ce conditii mi-am rupt oasele?

n-am ascultat metale cu acceleratia in mana, logic. doar la drum lung nu conduc eu si la drum scurt prin padure nu bag castile in urechi.

in cate ore faci tu 200 km pe ploaie, nu cateva pt ca tre' sa mergi cu 70-80?

am mers si la -7, iarna trecuta pe 29 decembrie si n-am crapat. crapa saracu motor in mers...de frig...

 

 

lauda era sa nu-ti rupi nimic, da, dar cine a zis ca mi-am rupt mai mult de un os pe motor?genuchiul nu a fost rupt ci strivit de masina. restu le-am rupt in alte activitati extreme....cu alte ocazii. era vb ca nu sunt pitzi ca sa ma plang de o unghie rupta.

 

Mesaj completat

am mers O ZI si m-am defectat? ai fost tu langa mine? deci vezi, asta te deranjeaza de fapt, ca am si eu o opinie!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

am mers O ZI si m-am defectat? ai fost tu langa mine? deci vezi, asta te deranjeaza de fapt, ca am si eu o opinie!!

Nu ma deranjeaza ca ai opinie, ci faptul ca nu are nici o baza. E ceva de genul "ai vb cand trebuia sa taci"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam sa zic doar ca am dreptul la opinie, ca stiu despre casti si motoare, ca nu sunt pitzi, ca am trecut prin multe cu brio si cred ca asa mi-am castigat dreptul la opinie. si da, puteam sa am orice masina de banii care i-am bagat in motor si am ales sa ma bata vantu si ploile. de ce? pt ca asta e ceea ce imi place, despre asta imi place sa vb, asta vad, asta visez !

 

nimic din ce ai spus TU nu-ti da dreptul sa ma judeci pe mine. sigur nu ai cum sa ma judeci drept din moment ce nu ma cunosti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am lamurit...

Habar n-ai despre ce e vorba dar ne spui noua sa nu ne dam cu parerea. daca postai simplu "am x-lite si-mi place mai mult ca arai, le-am purat pe amandoua ca pasager si mi se pare mai ok raportul calitate/ pret la x-lite" erai ok si nu-ti sareau atatia in cap. Dar cand vii si ne explici ca unul din criterii e ca iti intra mai bine castile in urechi si dupa aia incepi sa-mi faci schite despre cum e sa mergi pe mobra cu muzica in urechi cand n-ai tinut niciodata acceleratia sau ambreiajul in maini...la ce te astepti? Macar unii din noi cunoastem treaba atat de pe locul din fata cat si de pe cel din spate...

No (more) comments. N-are rost.

 

LE (carantina): fiecare scrie despre ce vrea si ce vrea, dar sa nu se planga de consecinte/raspunsuri/replici.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce sa tac, sa aprob ceea ce spun altii? cred ca sunt majora!

nu e nimic de "genul" a ceea ce crezi tu.

toti intram pe forum sa vb despre pasiunea asta da? eu de ce sa tac? sa stau sa privesc ce scriu altii ca asa zici tu?

 

Am dreptul si aleg sa scriu ce cred eu despre subiect si nu SUBIECTI asa cum faci tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam sa zic doar ca am dreptul la opinie, ca stiu despre casti si motoare, ca nu sunt pitzi, ca am trecut prin multe cu brio si cred ca asa mi-am castigat dreptul la opinie. si da, puteam sa am orice masina de banii care i-am bagat in motor si am ales sa ma bata vantu si ploile. de ce? pt ca asta e ceea ce imi place, despre asta imi place sa vb, asta vad, asta visez !

 

nimic din ce ai spus TU nu-ti da dreptul sa ma judeci pe mine. sigur nu ai cum sa ma judeci drept din moment ce nu ma cunosti!

Nici macar nu te judec, fac comentarii pe baza textului scris de tine aici.

Sincer nici nu cred ca am pierdut prea mult ca nu te-am cunoscut. genul meu sunt reginele inteligente nu cele din povesti nemuritoare, care se dau de 3 ori peste cap cu motoru in speranta ca se vor transforma in cat woman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am lamurit...

Habar n-ai despre ce e vorba dar ne spui noua sa nu ne dam cu parerea. daca postai simplu "am x-lite si-mi place mai mult ca arai, le-am purat pe amandoua ca pasager si mi se pare mai ok raportul calitate/ pret la x-lite" erai ok si nu-ti sareau atatia in cap. Dar cand vii si ne explici ca unul din criterii e ca iti intra mai bine castile in urechi si dupa aia incepi sa-mi faci schite despre cum e sa mergi pe mobra cu muzica in urechi cand n-ai tinut niciodata acceleratia sau ambreiajul in maini...la ce te astepti? Macar unii din noi cunoastem treaba atat de pe locul din fata cat si de pe cel din spate...

No (more) comments. N-are rost.

 

sa nu va dati cu pararea in legatura cu persoana mea.

ce altceva am scris daca nu diferenta dintre Shoei si X-lite? nu asta am scris?

mi-a sarit unu in cap ca arunc cu noroi in shoei. apoi i-am spus ca fata de shoei-ul meu vechi x-lite e mult mai ok. si mi-as fi luat shoei x-spirit dar nu mai aveau marimea mea pe louis.

de arai am zis ca o sa-mi iau intr-o zi, cand voi avea bani ca sa compar mai multe casti de top in acelasi timp.

am comentat ca e fain sa asculti muzica pe motor si tu mi-ai sarit in cap ca de ce ascult muzica ca vezi doamne fac accident. ti-am explicat ca sunt pasager si mi-am atras comenturi de k k t de la altii care nu ma cunosc si cred ca eu sunt o mucea pitzi cu curu mare.

si am tinut acceleratia de cateva ori si nu pe muzica...ca sa aud intructiunile....

alte trei intrebari si dorinte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu va dati cu pararea in legatura cu persoana mea.

ce altceva am scris daca nu diferenta dintre Shoei si X-lite? nu asta am scris?

mi-a sarit unu in cap ca arunc cu noroi in shoei. apoi i-am spus ca fata de shoei-ul meu vechi x-lite e mult mai ok. si mi-as fi luat shoei x-spirit dar nu mai aveau marimea mea pe louis.

de arai am zis ca o sa-mi iau intr-o zi, cand voi avea bani ca sa compar mai multe casti de top in acelasi timp.

am comentat ca e fain sa asculti muzica pe motor si tu mi-ai sarit in cap ca de ce ascult muzica ca vezi doamne fac accident. ti-am explicat ca sunt pasager si mi-am atras comenturi de k k t de la altii care nu ma cunosc si cred ca eu sunt o mucea pitzi cu curu mare.

si am tinut acceleratia de cateva ori si nu pe muzica...ca sa aud intructiunile....

alte trei intrebari si dorinte?

eu cred ca esti o mucea pitzi cu curu mic. esti mai multumita. Am crescut in ochii tai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...