Sari la conținut

enduro peris


macacu
 Share

Postări Recomandate

Cu toate ca este mare aglomeratie in luna octombrie noi ne anunta printre ultimii pentru ca am fost foarte ocupati cu amenajarea traseului.

ne pare foarte rau ca ne suprapunem cu ORR-ul dar nu prea avem ce sa facem sau cum sa mutam data din mai multe motive......

 

 

 

CUM SPUNEAM:

 

Va fi o cursa tip enduro cross. De ce spun enduro cross pt k traseul are o lungime de 5 km efectiv sapat cu buldozerul intr-o fosta balastiera . Nu exista trambuline ci doar urcari si coborari foarte abrupte presarate ici colo cu cu obstacole de tip busteni ,pietre , cauciuacuri ,si multe alte surprize.

 

 

Evenimentul va incepe in data de 16 oct asta insemnand vineri ,zi in care vor fi face manse de recunoasterea traseului/antrenamente in functie de clasele de participare( open,extrem.atv).

Sambata 17 oct va incepe cursa propriuzisa care va fi tot sub froma de manse una dimineata,una seara . pt fiecare clasa in parte

Duminica 18 oct dimineta va fi cea de a 3-a mansa festivitatea de premiere si drum bun la taoata lumea.

 

Punctajul fa fi tip MOTOGP ( se vor pune puncte in joc in functzie de nr de piloti . locul 1 va lua cele mai multe puncte si descrescator pana la ultimul loc , se vor aduna puntele si la sfarsit castiga cel care a adunat cele mai multe puncte). nu exista cronometru insa va exista un timp maxim(foarte generos) de parcugerea a traseului.

 

CE ESTE NOU LA ACETST EVENIMENT:

 

1 - va fi un intreg festival moto

2- vor fi concerte rock live pe scena atat vineri cat si sambata,

3- premiile vor fi foarte mari nu le anunt exact pt k inca mai lucram la ele ( ce este sigur pana acum locurile 1.2.3 la toate clasele vor primi cate o invitatie REA 2010 in valoare de de 450 euro)

4- tabara va fi tip camping cazare la cort , rulote ,etc ( am construit dusuri, tolete , spatii de reparatii etc)

5- gratare, bere din belsug( contra cost, preturi de criza)

6- veselie si voie buna

 

 

Ca locatie sa fiu mai exact comuna Peris, sat Burias apox 40 de km de Bucuresti

 

Asteptam cat mai multi piloti doritori sa intre in cursa pt un traseu inedit si premii mari si totodata catzi mai multi motocilclisti doritori sa petreaca un sfarsit de saptamana in aer liber cu muzica gratare bere si voie buna.

 

Organizatori:

 

ADVENTURE RIDE

EXTREM ADVENTURE BUZAU

ADVRNTURE PARC PERIS

 

 

informatii,sugetzii,propuneri ........in curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In sfarsit un eveniment la Bucuresti care le cuprinde pe toate. Endurocross si festival in acelasi timp. Vor fi incantati si turistii si competitorii !!!

 

BRAVO.

 

Cu ce pot sa va ajut ?

 

 

 

in mare nu prea ai cu ce nene vali cu prezentza , obligatorie de altfel ,si poate folosesti baza aia de date si trimitzi invitatzii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca este mare aglomeratie in luna octombrie noi ne anunta printre ultimii pentru ca am fost foarte ocupati cu amenajarea traseului.

ne pare foarte rau ca ne suprapunem cu ORR-ul dar nu prea avem ce sa facem sau cum sa mutam data din mai multe motive......

 

 

 

CUM SPUNEAM:

 

Va fi o cursa tip enduro cross. De ce spun enduro cross pt k traseul are o lungime de 5 km efectiv sapat cu buldozerul intr-o fosta balastiera . Nu exista trambuline ci doar urcari si coborari foarte abrupte presarate ici colo cu cu obstacole de tip busteni ,pietre , cauciuacuri ,si multe alte surprize.

 

 

Evenimentul va incepe in data de 16 oct asta insemnand vineri ,zi in care vor fi face manse de recunoasterea traseului/antrenamente in functie de clasele de participare( open,extrem.atv).

Sambata 17 oct va incepe cursa propriuzisa care va fi tot sub froma de manse una dimineata,una seara . pt fiecare clasa in parte

Duminica 18 oct dimineta va fi cea de a 3-a mansa festivitatea de premiere si drum bun la taoata lumea.

 

Punctajul fa fi tip MOTOGP ( se vor pune puncte in joc in functzie de nr de piloti . locul 1 va lua cele mai multe puncte si descrescator pana la ultimul loc , se vor aduna puntele si la sfarsit castiga cel care a adunat cele mai multe puncte). nu exista cronometru insa va exista un timp maxim(foarte generos) de parcugerea a traseului.

 

CE ESTE NOU LA ACETST EVENIMENT:

 

1 - va fi un intreg festival moto

2- vor fi concerte rock live pe scena atat vineri cat si sambata,

3- premiile vor fi foarte mari nu le anunt exact pt k inca mai lucram la ele ( ce este sigur pana acum locurile 1.2.3 la toate clasele vor primi cate o invitatie REA 2010 in valoare de de 450 euro)

4- tabara va fi tip camping cazare la cort , rulote ,etc ( am construit dusuri, tolete , spatii de reparatii etc)

5- gratare, bere din belsug( contra cost, preturi de criza)

6- veselie si voie buna

 

 

Ca locatie sa fiu mai exact comuna Peris, sat Burias apox 40 de km de Bucuresti

 

Asteptam cat mai multi piloti doritori sa intre in cursa pt un traseu inedit si premii mari si totodata catzi mai multi motocilclisti doritori sa petreaca un sfarsit de saptamana in aer liber cu muzica gratare bere si voie buna.

 

Organizatori:

 

ADVENTURE RIDE

EXTREM ADVENTURE BUZAU

ADVRNTURE PARC PERIS

 

 

informatii,sugetzii,propuneri ........in curand

......si cum adica echipa portocalie nu participa?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nene Macacule ... tot respectu' tie, lui Andrei si intregii echipe de organizatori. Sunt sigur ca o sa fie foarte tare.

Eu am vorbit deja cu vreo 10 ''raideri'' si vreo 4 vor veni sigur.

 

Nene Vali-al-mare-si-fara-par tre sa te dai obligatoriu, mai ales ca multi dintre noi s-au dat/se dau enduro datorita ''lu matale'' si un asemenea event aproape de Bucuresti n-ar trebui sa treaca fara prezenta ta.

 

Nene Lautare esti nebun daca nu pui ''verdea'' la treaba, mai ales ca se lasa cu mici si cu bere multa. Dar nu cred ca stai tu deoparte...

 

Eu am promis ca vin, dar cred ca voi veni simplu spectator, ca bicicleta nu mai am.

 

Ne vedem acolo !

 

Cro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va mai arunc cate una din culise

 

 

Am hotarat sa premiem primele 5 locuri la fiecare clasa

pe langa premiile pe care le-am anuntzat mai sus avem acum noutatzi

 

6 bucatzi gps garmin hcx legend "speciale pt enduro"oferite de "www.gpsmagazin.ro

casti,cizme,protectii din belsug

 

 

deci va mai ganditzi daca sa venitzi?

 

bere mici concerte premii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca pacat ca nu pot ajunge, si mai adunam fo' 10 motocrosisti. avem etapa la Faget.

 

dar va doresc multa bafta:)

cip

 

 

Cu toate ca este mare aglomeratie in luna octombrie noi ne anunta printre ultimii pentru ca am fost foarte ocupati cu amenajarea traseului.

ne pare foarte rau ca ne suprapunem cu ORR-ul dar nu prea avem ce sa facem sau cum sa mutam data din mai multe motive......

 

 

 

CUM SPUNEAM:

 

Va fi o cursa tip enduro cross. De ce spun enduro cross pt k traseul are o lungime de 5 km efectiv sapat cu buldozerul intr-o fosta balastiera . Nu exista trambuline ci doar urcari si coborari foarte abrupte presarate ici colo cu cu obstacole de tip busteni ,pietre , cauciuacuri ,si multe alte surprize.

 

 

Evenimentul va incepe in data de 16 oct asta insemnand vineri ,zi in care vor fi face manse de recunoasterea traseului/antrenamente in functie de clasele de participare( open,extrem.atv).

Sambata 17 oct va incepe cursa propriuzisa care va fi tot sub froma de manse una dimineata,una seara . pt fiecare clasa in parte

Duminica 18 oct dimineta va fi cea de a 3-a mansa festivitatea de premiere si drum bun la taoata lumea.

 

Punctajul fa fi tip MOTOGP ( se vor pune puncte in joc in functzie de nr de piloti . locul 1 va lua cele mai multe puncte si descrescator pana la ultimul loc , se vor aduna puntele si la sfarsit castiga cel care a adunat cele mai multe puncte). nu exista cronometru insa va exista un timp maxim(foarte generos) de parcugerea a traseului.

 

CE ESTE NOU LA ACETST EVENIMENT:

 

1 - va fi un intreg festival moto

2- vor fi concerte rock live pe scena atat vineri cat si sambata,

3- premiile vor fi foarte mari nu le anunt exact pt k inca mai lucram la ele ( ce este sigur pana acum locurile 1.2.3 la toate clasele vor primi cate o invitatie REA 2010 in valoare de de 450 euro)

4- tabara va fi tip camping cazare la cort , rulote ,etc ( am construit dusuri, tolete , spatii de reparatii etc)

5- gratare, bere din belsug( contra cost, preturi de criza)

6- veselie si voie buna

 

 

Ca locatie sa fiu mai exact comuna Peris, sat Burias apox 40 de km de Bucuresti

 

Asteptam cat mai multi piloti doritori sa intre in cursa pt un traseu inedit si premii mari si totodata catzi mai multi motocilclisti doritori sa petreaca un sfarsit de saptamana in aer liber cu muzica gratare bere si voie buna.

 

Organizatori:

 

ADVENTURE RIDE

EXTREM ADVENTURE BUZAU

ADVRNTURE PARC PERIS

 

 

informatii,sugetzii,propuneri ........in curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca pacat ca nu pot ajunge, si mai adunam fo' 10 motocrosisti. avem etapa la Faget.

 

dar va doresc multa bafta:)

cip

 

 

 

 

pacat o sa pierzi un evenimen pecinste ...data viitoare trebuie sa vii mai ales k urmarim sa facem o traditie din cursa asa combinata cu festival

 

 

 

ce sa mai........

traseul e finalizat in proportzie de 90%

premiile anuntzate sunt doar putzin peset jumatate din fondul de premiere

vom organiza si alte concursuri la fazta locului pt toata lumea la care vom da premii frumusele

am vorbit cu mai multe formatzii sa vina sa cante dar nu le anunt inca

berea, gratarele sunt organizate

 

 

 

a si era sa uit gasiti detalii la:

 

www.xcountry.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MULTE MULTE PREMII

 

 

la locul 2 si locul 3 se mai adauga ,pe langa premiile anuntzate si cate un set de cauciucuri PIRELI respectiv KENDA

 

 

MANUSI ULEIURI OCHELARI etc. nu le-am impartzit inca probabil locurile 4 si 5 care se vor premia in mod sigur

 

se vor organiza si alte mini concursuri cu premii (3gps auto) pt spectatori

 

traseul nu este deloc greu. un pic solicitant si cateva locuri tehnice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

POZE SI FILME MACACULE CA NU TE CREDEM! :)

 

 

filme inca nu avem dar poze cateva putezi vedea la www.xcountry.ro

 

ps noi mergem in wknd acolo daca nu ai ce face da un semnal te invit in mod oficial cu cate 2 beri in mana :)

Mesaj completat

pt totzi cei care vor sa isi faca o idee despre tarseu va astptam duminica in zona PERIS sat BURIASI

 

 

detalii www.xcountry.ro/contact COSTACHE VICTOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filme inca nu avem dar poze cateva putezi vedea la www.xcountry.ro

 

ps noi mergem in wknd acolo daca nu ai ce face da un semnal te invit in mod oficial cu cate 2 beri in mana :)

Mesaj completat

pt totzi cei care vor sa isi faca o idee despre tarseu va astptam duminica in zona PERIS sat BURIASI

 

 

detalii www.xcountry.ro/contact COSTACHE VICTOR

 

 

ma bag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taxa de intrare daca nu ma inscriu la concurs ci ca simplu spectator? in taxa este inclus si locul de campare? taxa este pentru trei zile sau pentru o singura zi? exista un loc amenajat unde putem lasa motoarele sau le putem tine langa cort?

Editat de dumistef
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taxa de intrare daca nu ma inscriu la concurs ci ca simplu spectator? in taxa este inclus si locul de campare? taxa este pentru trei zile sau pentru o singura zi? exista un loc amenajat unde putem lasa motoarele sau le putem tine langa cort?

 

 

 

 

pt cine nu se nscrie in concurs taxa de partici[are ese zero, nimic,moka :D

 

in taxa asta :) este inclus locul de campare ameajat ,ingadit si pazit special pt vizitator

 

 

exista un park inchis unde va putetzi tzine mobrele (pazit)

 

si in plus vor fi organizate concursuri pt vizitatori, public etc. pemiate cu GPS-uri auto :)

 

 

va asteptam pe totzi:d

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ionut: am auzit ca bagi una mica astazi la paris, hai ca fac niste poze si filme cu tine sa la dau pe net...

Mesaj completat

HAI CU INSCRIERILE ALEA CA PANA ACU NU S-AU OCULAT DECAT LOCURILE 1 2 3 SI 4....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pentru raspunsurile prompte. imi anunt si eu venirea la peris dar ca simplu spectator nu concurent, nu de alta dar nu cred ca pot concura cu vitezana pe acolo. sper sa fie superdistractie si sa inchinam multe :) in cinstea castigatorilor. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu stiu cum sa va anuntz

 

 

mai este cate un loc liber la ambele clase pe podium :D

deci nu prea sunt doritori la premiu?

 

haidetzi cu inscrierile www.xcountry.ro

daca nu ploua,ne vedem la peris.."ocupantii podiumului "de la valcea.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri pe-acolo la o tura. Oamenii chiar se straduiesc sa iasa ceva ca lumea. practic au sapat tot traseul in malul Ialomitei. Mai au de postat obstacole artificiale pe ici pe colo, pentru sare si piper, si de construit zona principala cu obstacole si e gata.

Pamantul e nisipos, asa ca nu vor fi probleme de aderenta pe ploaie.

Pentru cei care trag la podium - trebuiesc brate ca lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...