Sari la conținut

enduro peris


macacu
 Share

Postări Recomandate

da...si apoi o sa fie toti de la hobby, frustrati ca nimeni nu-i baga in seama si nu au aceasi valoare in premii...si nu o sa mai vina la competitii....

 

mai mult decat atat... chiar si organizatorii vor sa vina cat mai multi de la hobby....pt simplul fapt ca sunt cei mai multi...asta e ioane...

 

eu imi mentin parerea - nu e normal sa dai premii la fel de mari.

Hobby vin pentru distractie. Care cred ca sunt tari sa se bage la clasa superioara si sa traga la podium.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu imi mentin parerea - nu e normal sa dai premii la fel de mari.

Hobby vin pentru distractie. Care cred ca sunt tari sa se bage la clasa superioara si sa traga la podium.

 

NU uita sponsorii.... :D ei sunt cei care dicteaza.... si ei vor sa vina cat mai mult popor..... nu ii intereseaza hobiti sau d-aia bunii... :) ....la asta nu te-ai gandit,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU uita sponsorii.... :) ei sunt cei care dicteaza.... si ei vor sa vina cat mai mult popor..... nu ii intereseaza hobiti sau d-aia bunii... :) ....la asta nu te-ai gandit,,,

 

pai da, e bine sa ai mult popor la start. Dar cred ca daca pui premii la fel de mari la hobby si la profi te impusti in picior - pentru ca ti se vor inscrie la hobby rideri foarte buni si hobby-tii vor fi foarte dezamagiti sa vada ca NU AU NICI O SANSA la podium.

Sponsorii vor expunere si asta inseamna:

- rideri la start

- spectatori la cursa

- acoperire media (traditionala, sau new media - cum sunt si forumurile)

Ca organizator poti sa te joci cum vrei cu bugetul ca sa-i multumesti. Cazul cu premiile de la Peris a fost unul particular pentru ca ei sunt organizatorii REA si le vine la indemana sa dea "inscrieri" la REA. Cazul general e cel in care organizatorul dispune de un fond comun de premii (cash + echipamente&accesorii) si atunci trebuie sa-l imparta cum e mai bine si mai corect pentru toti.

 

PS: n-ai scris in 2 ani pe forum cat ai scris in ultimele 2 zile :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da, e bine sa ai mult popor la start. Dar cred ca daca pui premii la fel de mari la hobby si la profi te impusti in picior - pentru ca ti se vor inscrie la hobby rideri foarte buni si hobby-tii vor fi foarte dezamagiti sa vada ca NU AU NICI O SANSA la podium.

Sponsorii vor expunere si asta inseamna:

- rideri la start

- spectatori la cursa

- acoperire media (traditionala, sau new media - cum sunt si forumurile)

Ca organizator poti sa te joci cum vrei cu bugetul ca sa-i multumesti. Cazul cu premiile de la Peris a fost unul particular pentru ca ei sunt organizatorii REA si le vine la indemana sa dea "inscrieri" la REA. Cazul general e cel in care organizatorul dispune de un fond comun de premii (cash + echipamente&accesorii) si atunci trebuie sa-l imparta cum e mai bine si mai corect pentru toti.

 

PS: n-ai scris in 2 ani pe forum cat ai scris in ultimele 2 zile :) :)

 

O mica paranteza explicativa :

Premiile REA au fost oferite de MEDIABRAINS adica de nenea G care nu are nici o legatura cu organizarea REA 2010 , a fost doar convins de faptul ca REA 2010 este un premiu tentant pentru care merita competitia !!

Tot MEDIABRAINS pregateste pentru toti participantii , sponsorii festivalului si prietenii care au sustinut aceasta initiativa un pachet care contine dvd cu filmul festivalului , un calendar cu imagini din timpul manselor si un tricou MOTO XCOUNTRY FESTIVAL .

Nu mai faceti comentarii la adresa premiilor pentru ca ne dorim ca la anul sa putem oferi premii si mai mari si poate gasim cu ajutorul vostru o modalitate de a putea separa participantii in clase valorice reale .

Deci asteptam sugestii....

 

PS:Lui nenea G i-au placut foarte mult pozele facute de tine si te invita sa participi cu ele la selectia pentru calendar . :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica paranteza explicativa :

Premiile REA au fost oferite de MEDIABRAINS adica de nenea G care nu are nici o legatura cu organizarea REA 2010 , a fost doar convins de faptul ca REA 2010 este un premiu tentant pentru care merita competitia !!

Tot MEDIABRAINS pregateste pentru toti participantii , sponsorii festivalului si prietenii care au sustinut aceasta initiativa un pachet care contine dvd cu filmul festivalului , un calendar cu imagini din timpul manselor si un tricou MOTO XCOUNTRY FESTIVAL .

Nu mai faceti comentarii la adresa premiilor pentru ca ne dorim ca la anul sa putem oferi premii si mai mari si poate gasim cu ajutorul vostru o modalitate de a putea separa participantii in clase valorice reale .

Deci asteptam sugestii....

 

PS:Lui nenea G i-au placut foarte mult pozele facute de tine si te invita sa participi cu ele la selectia pentru calendar . :D

Sa ma treceti pe lista pentru calendar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: n-ai scris in 2 ani pe forum cat ai scris in ultimele 2 zile :) :D

 

:) m-ai prins ioane.... acum am mai mult timp liber... :) ...

 

DA... lasa asta.... fii antena....putem sa declaram foarte usor ce sportiv poate participa la open si care la experti...iar ei nu au ce sa zica.... pur si simplu nu ii lasam sa se bage la o clasa inferioara daca consideram ca fura premii.... de asta ce zici ?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred k nu a fost inteles concursul asta care de faptnici macar nu a fost concurs este un festival la care in primul rnad tre sa ne distram , ne dam 2-3 ore si cine e mai bun pleca acasa cu premiii

 

nu are nimeni cine sa reproseze k a fost prea usor si k nu a castigat

 

ioane: de cat timp de dai tu si la cate curse ai fost, nu prea te-as lasa la clasa hobby

e corect?

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ioane: de cat timp de dai tu si la cate curse ai fost, nu prea te-as lasa la clasa hobby

e corect?

:)

 

ma dau de 4 sezoane si m-am rupt la fiecare sfarsit de sezon, dupa care am stat juma' de an pe bara si am reinceput fiecare sezon aproape de la zero cu multi morcovi si multi iepuri dupa mine

eu zic ca nu conteaza de cat timp te dai, ci cum te dai si care sunt obiectivele tale atunci cand vii la un concurs. Eu, dupa 4 ani de accidentari nasoale, vin la un concurs/intalnire pentru a ma distra si cu obiectivul de a ma intoarce intreg acasa si, daca se poate, de a termina traseul. N-ai vazut ca pe mine ma depasesc toti? :D

 

@Vali - sunt curios dupa ce criterii faci selectia "cine e de hobby si cine de profi" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Vali - sunt curios dupa ce criterii faci selectia "cine e de hobby si cine de profi" :D

asta cred ca ar fi bun de titlu unui topic :) . problema e veche si a-nceput sa puta intre-timp mai ales cand e vorba de premii substantiale.

hai c-am fost off-topic total. sorry

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cred ca ar fi bun de titlu unui topic :) . problema e veche si a-nceput sa puta intre-timp mai ales cand e vorba de premii substantiale.

hai c-am fost off-topic total. sorry

 

 

MDA.... cred ca trebuie fiecare organizator in parte sa isi clasifice competitorii, dupa rezultatele pe care acestia le-au avut pe parcursul sezonului...cu mici explicatii din partea lor se pot inscrie intr-o parte sau alta...

 

sau hai sa mergem la nea stefi, si sa facem un regulament la competitiilor de la intalnirile private si vedem ce iese... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MDA.... cred ca trebuie fiecare organizator in parte sa isi clasifice competitorii, dupa rezultatele pe care acestia le-au avut pe parcursul sezonului...cu mici explicatii din partea lor se pot inscrie intr-o parte sau alta...

 

sau hai sa mergem la nea stefi, si sa facem un regulament la competitiilor de la intalnirile private si vedem ce iese... :D

 

Eu zic ca nu poti sa faci niste criterii obiective de separare.

Dar daca tu zici ... succesuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu ionut, profi trebuie sa aibe premii serioase iar hobby simbolic (pentru ca asta este hobby).

N-ai cum sa fi obiectiv altfel.

Am vazut multi meseriasi care n-au ce cauta la hobby ... participau clar la vanare de premii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu ionut, profi trebuie sa aibe premii serioase iar hobby simbolic (pentru ca asta este hobby).

N-ai cum sa fi obiectiv altfel.

Am vazut multi meseriasi care n-au ce cauta la hobby ... participau clar la vanare de premii.

cunosc o gramada de specimene din astea,organizatorul principal ar trebui sa stea la inscriere si sa discute cu pilotii,iar celor cunoscuti sa le impuna categoria..treaba cu premiile simbolice la hobby nu este ok,fiindca si ala de la hobby isi doreste un premiu cat de cat..daca asta e nivelul lui lasa-l sa fie cel mai bun acolo si sa castige un premiu care sa il motiveze..dar repet cunosc o gramada de specimene care trag la premii..cea mai buna varianta ar fi sa nu se anunte premiile(eventual doar fondul de premiere) si mentionat ca hobby primeste doar diplome..probabil se vor inghesui toti "profitorii"astia la profi ca si acolo e de ciugulit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE DRACU TI SE PARE ASA DE GREU ?

vine ARON si vrea la OPEN... simplu... nu il lasi. il bagi la experti... s.s.a.m.d....poa' sa zica ce vrea...

 

Sef, iti trebuiesc criterii obiective si clare; muschiul lu' organizatoru nu ajunge.

Uite un exercitiu pe exemplul cu Aron. Da' de ce experti? Pentru ca a mers f bine la RedBull acum 2 ani si acum 3? In ultimul an Aron nu a fost la nici o cursa. Anul trecut a fost accidentat nasol. Poate n-a mai mers cu motoru de un an. Poate s-a apucat de bautura :D Ca stii tu si ca stiu eu ca omu merge foarte bine nu e de ajuns. Si 2 alte exemple - Petak de la Gheorghieni si Andras Laci de la Lazarea - nu vin la concursuri; dar daca vin la un enduro extrem sunt sigur printre primii; cum decizi unde sa se dea?

 

Fiecare rider trebuie sa se inscrie la clasa la care vrea. Treaba organizatorului e sa structureze bine premiile si dificultatea traseului astfel incat sa-i stimuleze sa se inscrie la clasa care trebuie.

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sef, iti trebuiesc criterii obiective si clare; muschiul lu' organizatoru nu ajunge.

Uite un exercitiu pe exemplul cu Aron. Da' de ce experti? Pentru ca a mers f bine la RedBull acum 2 ani si acum 3? In ultimul an Aron nu a fost la nici o cursa. Anul trecut a fost accidentat nasol. Poate n-a mai mers cu motoru de un an. Poate s-a apucat de bautura :) Ca stii tu si ca stiu eu ca omu merge foarte bine nu e de ajuns. Si 2 alte exemple - Petak de la Gheorghieni si Andras Laci de la Lazarea - nu vin la concursuri; dar daca vin la un enduro extrem sunt sigur printre primii; cum decizi unde sa se dea?

 

Fiecare rider trebuie sa se inscrie la clasa la care vrea. Treaba organizatorului e sa structureze bine premiile si dificultatea traseului astfel incat sa-i stimuleze sa se inscrie la clasa care trebuie.

 

mda... zici bine si tu ioane !... nu mai stiu ce sa zic... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica paranteza explicativa :

Premiile REA au fost oferite de MEDIABRAINS adica de nenea G care nu are nici o legatura cu organizarea REA 2010 , a fost doar convins de faptul ca REA 2010 este un premiu tentant pentru care merita competitia !!

Tot MEDIABRAINS pregateste pentru toti participantii , sponsorii festivalului si prietenii care au sustinut aceasta initiativa un pachet care contine dvd cu filmul festivalului , un calendar cu imagini din timpul manselor si un tricou MOTO XCOUNTRY FESTIVAL .

Nu mai faceti comentarii la adresa premiilor pentru ca ne dorim ca la anul sa putem oferi premii si mai mari si poate gasim cu ajutorul vostru o modalitate de a putea separa participantii in clase valorice reale .

Deci asteptam sugestii....

 

PS:Lui nenea G i-au placut foarte mult pozele facute de tine si te invita sa participi cu ele la selectia pentru calendar . :D

macacule,da' poze si clasamentul nu le/ati postat si voi pe undeva?filmari ceva ?ca vreau sa vad si eu cat de prost am fost;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt toate cele necesare intratzi pe www.xountry.ro

 

mai departe cu un pic de rabader o sa iasa si dvd si album etc etc si o sa le primitzi

un pic de rabdare k abia am reusit sa ma spal peste tot :D

Mesaj completat

pt toate cele necesare intratzi pe www.xountry.ro

 

mai departe cu un pic de rabader o sa iasa si dvd si album etc etc si o sa le primitzi

un pic de rabdare k abia am reusit sa ma spal peste tot :)

 

 

www.xcountry.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cunosc o gramada de specimene din astea,organizatorul principal ar trebui sa stea la inscriere si sa discute cu pilotii,iar celor cunoscuti sa le impuna categoria..treaba cu premiile simbolice la hobby nu este ok,fiindca si ala de la hobby isi doreste un premiu cat de cat..daca asta e nivelul lui lasa-l sa fie cel mai bun acolo si sa castige un premiu care sa il motiveze..dar repet cunosc o gramada de specimene care trag la premii..cea mai buna varianta ar fi sa nu se anunte premiile(eventual doar fondul de premiere) si mentionat ca hobby primeste doar diplome..probabil se vor inghesui toti "profitorii"astia la profi ca si acolo e de ciugulit..

premiile atrag concurenti !cine iese in primi 5 la hobby tot anul trece obligat o clasa superioara.decit codas la oras mai bine fruntas la tara.credeti ca ultimi de la profi e obligat primi 3 la hobby???sar putea sa nu.deci trebuie cooperare intre cluburi si un reg unic cine nu respecta sau nu indeplineste anumite conditii minime nu face curse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

premiile atrag concurenti !cine iese in primi 5 la hobby tot anul trece obligat o clasa superioara.decit codas la oras mai bine fruntas la tara.credeti ca ultimi de la profi e obligat primi 3 la hobby???sar putea sa nu.deci trebuie cooperare intre cluburi si un reg unic cine nu respecta sau nu indeplineste anumite conditii minime nu face curse.

asta e si ideea teo,fiindca sunt asa multe prietenesti TREBUIE sa ne organizam..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nu intzeleg care este rolul aceste discutzii

 

NU AI CUM IN CADRUL UNUI FESTIVAL SA INTERZIC EU UNIA SI ALTUIA CE SA FACA SI UNDE SA CONCUREZE

e fff simplu ..... credetzi k as fi putut sa ii spun lui MANY nu veni sa te dai k e un festival?

haidetzi sa fim seriosi?

 

TEO daca ai fi venit la ce clasa te-ai fi bagat? sincer ,intra pe site si vezi clasemntul , vezi ce concurezti ai fi avut si apoi raspunde-mi te rog

 

 

repet nu ai cum sa faci un regulament de genul asta in cazul in care nu are vreo legatura federatzia cu ce se intampla acolo.

 

 

 

ps daca merge OGICA la un festival si acolo are cineva LOZ IN PLIC - tu nu joci k ai castigat la loto de 4 ori? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@macacu

ideea e urmatoarea: nu sa-i interzici sau sa-i spui lui Many sa nu vina ci sa nu-l lasi la hobby ( acest nume si clasa sunt enumerate doar ca exemplu. legatura cu persoane sau evenimente reale fiind absolut intimplatoare ) iar daca-l lasi ii poti inmina premiul pentru locul 1 inainte de start, restul urmind sa concureze pentru locul 2, 3,....

daca stii ca cineva se da "bine", "tare", etc. nu-l lasi la hobby, iar discutiile ar trebui sa stabileasca criteriile "cum sa nu-l lasi " la clasa inferioara.

Editat de blue_led
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...