Sari la conținut

enduro peris


macacu
 Share

Postări Recomandate

am fost ieri pe-acolo la o tura. Oamenii chiar se straduiesc sa iasa ceva ca lumea. practic au sapat tot traseul in malul Ialomitei. Mai au de postat obstacole artificiale pe ici pe colo, pentru sare si piper, si de construit zona principala cu obstacole si e gata.

Pamantul e nisipos, asa ca nu vor fi probleme de aderenta pe ploaie.

Pentru cei care trag la podium - trebuiesc brate ca lumea.

Si aia care nu trag la podium,nu trebuie brate deloc? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si aia care nu trag la podium,nu trebuie brate deloc? :D

 

Daca nu tragi tare nu e problema

 

si cred ca vor fi avantajati cei cu motoare mici. Pe mine m-a rupt de maini 300-le. Circuitul e foarte tehnic si virajat. Cu un 250 4t m-as fi simtit muuult mai bine acolo.

Editat de ionut73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu tragi tare nu e problema

 

si cred ca vor fi avantajati cei cu motoare mici. Pe mine m-a rupt de maini 300-le. Circuitul e foarte tehnic si virajat. Cu un 250 4t m-as fi simtit muuult mai bine acolo.

asta inseamna ca noi astia mai micii cu autobuzele si basculantele in 4 timpi nu prea avem ce cauta..nici asa sa vii si sa inozi motorul.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta inseamna ca noi astia mai micii cu autobuzele si basculantele in 4 timpi nu prea avem ce cauta..nici asa sa vii si sa inozi motorul.. :D

 

stii parerea mea - cel mai bun motor e ala pe care il ai in garaj!

Eu ziceam de ce ar merge cer mai bine (dupa umila mea parere) pe traseul ala, in conditiile in care vrei sa tragi tare. Nici un traseu nu e greu daca il faci in ritmul tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ploua,ne vedem la peris.."ocupantii podiumului "de la valcea.. :D

 

 

 

Dupa ce viscol a fost la voi te mai sperie o ploaie mica la campie? :D

 

 

Aia e cu vremea nu ne putem pune ,noi speram sa nu fie probleme de genul asta dar cine stie oricum am reusit sa facem rost de un cort mare de 200 de persoane in care sa organizam sala de mese si dansul in cazul in care vor fi intemperii, acuma nu putem sa speram decat k va fi frumos si oricum te astept.

 

Si daca cumva nu ai sanse la podium te asteapta 3 gps-uri premii la jocuri de societate........asa k haide

 

Mesaj completat

asta inseamna ca noi astia mai micii cu autobuzele si basculantele in 4 timpi nu prea avem ce cauta..nici asa sa vii si sa inozi motorul.. :)

 

 

sa nu speriem posesorii de "motoare diesel" :blink: va pot spune k traseul a fost facut cu ktm 530 si kavasaky 450 intr-un ritm foarte bun

asa k de putut se poate acum intervine si "talentu" :jump:

 

oricum distractzie bere muzica buna garantat pt toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce viscol a fost la voi te mai sperie o ploaie mica la campie? :D

 

 

Aia e cu vremea nu ne putem pune ,noi speram sa nu fie probleme de genul asta dar cine stie oricum am reusit sa facem rost de un cort mare de 200 de persoane in care sa organizam sala de mese si dansul in cazul in care vor fi intemperii, acuma nu putem sa speram decat k va fi frumos si oricum te astept.

 

Si daca cumva nu ai sanse la podium te asteapta 3 gps-uri premii la jocuri de societate........asa k haide

 

Mesaj completat

 

 

 

sa nu speriem posesorii de "motoare diesel" :D va pot spune k traseul a fost facut cu ktm 530 si kavasaky 450 intr-un ritm foarte bun

asa k de putut se poate acum intervine si "talentu" :blink:

 

oricum distractzie bere muzica buna garantat pt toata lumea

macac,stii ca va iubim si venim oricum,ideea e ca o sa fie noaptea frig in caz de ploaie,dar dormim in masini ..no problem..

 

PS..este si karaoke?daca nu aveti venim noi cu infrastructura..pisiu,program si microfon..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macac,stii ca va iubim si venim oricum,ideea e ca o sa fie noaptea frig in caz de ploaie,dar dormim in masini ..no problem..

 

PS..este si karaoke?daca nu aveti venim noi cu infrastructura..pisiu,program si microfon..

 

 

va fi scena cu formatzii plus instalatzie de karaoke asa k trebuie doar sa ventzi cu vocea motoarele si cu apetit de bere :D

 

ps: era sa uit sambata va servim cu mancare la ceaun gatita de bucatarii de o unitatea militara din zona

ps: sa ii spui si lui enduro k trebuie sa ma revansez (prezentza obligatorie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macac,stii ca va iubim si venim oricum,ideea e ca o sa fie noaptea frig in caz de ploaie,dar dormim in masini ..no problem..

 

PS..este si karaoke?daca nu aveti venim noi cu infrastructura..pisiu,program si microfon..

 

bai nea stefi, parca nu ai mai fi dormit la cort, asa te sperii.... :rose:

 

la bucuresti nu e ca la voi la munte... este mult mai cald !

si dupa bere, spritz si mici, nu mai stii cand adormi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea stefi sa ii spui te rog si lui alex sa vina k nu stiu cum sa dau de el sa il invit

 

si enduro sa fie prezent obligatoriu

 

ps: era sa uit am stabilit meniul pt sambata la pranz

ciorba de vacutza

fasole cu ciolan

papricas de pui (usor picant)

toate facute la ciaun e OK?

www.xcountry.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea stefi sa ii spui te rog si lui alex sa vina k nu stiu cum sa dau de el sa il invit

 

si enduro sa fie prezent obligatoriu

 

ps: era sa uit am stabilit meniul pt sambata la pranz

ciorba de vacutza

fasole cu ciolan

papricas de pui (usor picant)

toate facute la ciaun e OK?

www.xcountry.ro

alex stie no problem vine cu amidon care e student la bucuresti..

ps..daca se gateste la ciaun eu nu vin..nu suport zgomotul de linguri si inghesuiala din jurul tuciului,iar faza sa bem o bere linistiti cu prietenii la foc ma enerveaza maxim.. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alex stie no problem vine cu amidon care e student la bucuresti..

ps..daca se gateste la ciaun eu nu vin..nu suport zgomotul de linguri si inghesuiala din jurul tuciului,iar faza sa bem o bere linistiti cu prietenii la foc ma enerveaza maxim.. :laugh:

 

da, da...asa e nea stefi...ce ma enerveaza astia cu focul si ceaunele lor... si cu berea... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea stefi sa ii spui te rog si lui alex sa vina k nu stiu cum sa dau de el sa il invit

 

si enduro sa fie prezent obligatoriu

 

ps: era sa uit am stabilit meniul pt sambata la pranz

ciorba de vacutza

fasole cu ciolan

papricas de pui (usor picant)

toate facute la ciaun e OK?

www.xcountry.ro

nu e ok,eu vreau crema de brocoli,sampanie Moet chandon,fresh de portocale,si carpaccio de vita.

Ai inteles organizatorule ?Daca nu te conformezi tu esti urmatorul pe lista la razboiul de guerilla!o sa te distrug din interior,vorba cuiva...!felicitari pentru eveniment inca de pe acum,am informatii(KGB) ca va fi super ,MAI ALES PENTRU ENDURISTII INSETATI...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e ok,eu vreau crema de brocoli,sampanie Moet chandon,fresh de portocale,si carpaccio de vita.

Ai inteles organizatorule ?Daca nu te conformezi tu esti urmatorul pe lista la razboiul de guerilla!o sa te distrug din interior,vorba cuiva...!felicitari pentru eveniment inca de pe acum,am informatii(KGB) ca va fi super ,MAI ALES PENTRU ENDURISTII INSETATI...!

 

 

nu cred k bucatarii nostrii sunt chiar asa de pergatitzi, dar poate aduc tort

 

 

 

pt cei care vin si nu au chef sa stea la cort am cautat in zona si am gasit doar 2 locuri de cazare

 

la 4 km de traseu www.casaenache-scrovistea.ro

0744 603 917

 

la 10 km de traseuwww.miragesnagov.ro

031 822 0250

031 822 0031

 

va sugerez sa sunatzi din timp pt k nu am facut nici o rezervare am vorbit cu ei doar in principiu

 

 

 

 

 

Mesaj completat

DA CE SE INTAMPLA CU TOTZI EXTREMII DE NU SE INSCRIU, SE SPERIE K VA FI PREA USOR?

DA ASA ESTE, NOI VREUM SA LE DAM PREMII MARI

 

 

PS: COMUNITATEA ATV S-A MOBILIZAT MULT MAI REPEDE DECAT VOI, POATE RENUNTZAM LA CLASELE MOTO :)

GLUMEAM, NICIODATA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vrem scuze de genul asta... :cheers:

 

trebuie sa vii fara discutie.... si daca imi spune-ai iti aduceam eu ambreiaj imediat.... sa nu faci figuri si sa nu vii... ok? :disappointed:

hooo valeo ca de 2 zile mucesc la motor sa il fac la loc..intre timp s-a rezolvat ..ready to race again..si cum ar zice leana lui partac:lumeeee am pierdut 2 zile de endurooooo..ne vedem la peris

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor enduristi , noi ne-am mutat la peris pentru amenajarea taberei si scenei si tot ce tb sa fie gata pana vineri . Vremea face ceva figuri dar suntem linistiti ca o sa avem SOARE ( l-am angajat pe unul Soare sa fie in tabara pe tot parcursul concursului ) :blink: asa eu tot cu piciorul in gips :cheers: si ce sa va mai zic..... o sa fie nebunie !!!

Mesaj completat

Repet posibilitatile de cazare pentru cei care s-au speriat de vreme :

 

la 4 km de traseu www.casaenache-scrovistea.ro

 

0744 603 917

 

la 10 km de traseu www.miragesnagov.ro

 

031 822 0250

031 822 0031

 

va sugerez sa sunatzi din timp pt k nu am facut nici o rezervare am vorbit cu ei doar in principiu

Mesaj completat

Domnilor vreau sa va linistesc cu ultimile stiri de la peris :chiar daca ploua nu se va face noroi , solul fiind nisipos nu avem noroi , asa ca pregatiti-va pentru cursa ca va fi batalie !!!! :hug:

Mesaj completat

Lista de la expert incepe sa se umple :cheers:

Inscrieri , harta, detalii si bere pe www.xcountry.ro

post-45945-1255425361_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor enduristi , noi ne-am mutat la peris pentru amenajarea taberei si scenei si tot ce tb sa fie gata pana vineri . Vremea face ceva figuri dar suntem linistiti ca o sa avem SOARE ( l-am angajat pe unul Soare sa fie in tabara pe tot parcursul concursului ) :P asa eu tot cu piciorul in gips :cheers: si ce sa va mai zic..... o sa fie nebunie !!!

Mesaj completat

Repet posibilitatile de cazare pentru cei care s-au speriat de vreme :

 

la 4 km de traseu www.casaenache-scrovistea.ro

 

0744 603 917

 

la 10 km de traseu www.miragesnagov.ro

 

031 822 0250

031 822 0031

 

va sugerez sa sunatzi din timp pt k nu am facut nici o rezervare am vorbit cu ei doar in principiu

Mesaj completat

Domnilor vreau sa va linistesc cu ultimile stiri de la peris :chiar daca ploua nu se va face noroi , solul fiind nisipos nu avem noroi , asa ca pregatiti-va pentru cursa ca va fi batalie !!!! :hug:

Mesaj completat

Lista de la expert incepe sa se umple :cheers:

Inscrieri , harta, detalii si bere pe www.xcountry.ro

sper ca piciorul nu ti l-ai rupt pe traseu. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca piciorul nu ti l-ai rupt pe traseu. :cheers:

 

 

nu nu

stai linistit nea stef l-am aranjat la buzau la etapa, k na suntem campioni :cheers:

 

era o restantza mai veche de la snowboard si acum a cedat asta e am trecut la atv :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...