Sari la conținut

enduro peris


macacu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumim organizatorilor de la Peris, care, in ciuda vremii, au facut ca toata lumea sa se simta bine si sa aiba tot ce era nevoie.

Bere a fost, vin fiert, mancare pe cinste....fasole cu ciolan, mici, salate ....tot ce isi doreste un flamand.... ploaia si frigul au facut ca toate sa fie si mai gustoase.

 

Pana si drumul a fost imbunatatit si s-a adus pietris. doar o mica parte a fost cu noroi.

Paza si securitatea a fost foarte bine asigurata.

2 salvari cu echipaj complet au fost non stop la fata locului.

au fost aduse toalete ecologice si generatoare puternice pt curent.

scena a fost contruita de o echipa profesionista in frunte cu NIKALAI, care si-a rupt si putin... :lol: clavicula in timpul macelului din prima mansa de la open.

Si nu in ultimul rand, premiile au fost destule si consistente ca valoare.

 

Daca vremea era prietenoasa, aceasta organizare ducea la unul dintre cele mai frumoase si reusite evenimente off-road din acest an.

 

Bravo TITI (neneaG.), Andrei...sicum te mai stie lumea. !!!!

FELICITARI !!!!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

_____________________________________________________

 

Premiile de la moto s-au dus la Baia Mare, Satu Mate si Sibiu. Cred ca asa au arat clasamentele; o sa puna baietii in cursul zilei clasamentele exacte:

Hobby:

1. Dani Conopan

2. Kriszti Nagy

3. Aron Gorog

4. Jack de la Baia Mare (parca Sebastian pe numele lui)

Experti:

1. Mani

2. Paul de la Sb

3. Tudorel de la Baia Mare

4. Lorenzo

5. Seba

6. Vali

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred... :)

 

nu crezi bine :lol:

erai prea concentrat pe cursa si nu ai vazut ca michel nu a mai luat startul - i s-a stricat motorul in tura de recunoastere.

Si Seba e prietenul nostru ... dar pe viata asta nu prea cred ca poate sa-l bata pe Lorenzo la sportu asta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu crezi bine :lol:

erai prea concentrat pe cursa si nu ai vazut ca michel nu a mai luat startul - i s-a stricat motorul in tura de recunoastere.

Si Seba e prietenul nostru ... dar pe viata asta nu prea cred ca poate sa-l bata pe Lorenzo la sportu asta :P

 

retrage-ti cuvintele ... :P

 

lorenzo nu a mai fost duminica si a lasat un loc liber, care l-a ocupat seba imediat.... asa ca se poate... :)

 

si inca ceva...ei au mai fost la curse impreuna si seba a iesit in fata... vezi bacau , si cred ca si altle....nu stiu de ce esti asa de inversunat ca seba nu poate ajunge la nivelul "lorenzo"... :)

 

si asta nu a fost enduro.... aici a fost de rezistenta fizica....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumiri tuturor !

Iata clasamentul :

 

ATV :

1. TAVREA CLAUDIU

2.TANCU ANDREI

2. CURCAN ROMULUS

3.BIRA GABRIEL OCTAVIAN

4POPESCU CONSTANTIN

5.LODROMAN IONUT

 

OPEN:

1.CONOPAN DANIEL

2.NAGY CRISTIAN

3.GOROG ARON

4. FEHER MARIUS

5. MIHU ADRIAN

 

EXPERT:

1.GYENES EMANUEL

2.FARTILA PAUL

3.CRISTEA TUDOR

4.COSOR SEBASTIAN

5. DUMOULIN MICHEL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai de-aia :lol: proaspatul tatic nu pare in cea mai buna forma

Dar acu ce sa mai zic - clasamentul e clasament ... Ai dreptate :)

 

 

Potoliti-va ... in compania primilor 3 clasati am aratat cam cum a aratat Aron inscris la clasa hobby...

Cat despre Lorenzo,... merge mult mai repede ca mine.

Pe de alta parte sa siti ca ma inceraca o tristete sa realizez ca daca mai vreau sa spun ceva in sportul asta trebuie sa recurg la tot felul de gainarii (orientare pe GPS, profitat de descalificarea celor mai buni ca mine, ales trase la limita regulamentului, adica asa...mai pe langa cauciucuri, etc, stiti voi ce vreau sa spun). Dar sa stiti ca o sa le fac, pe toate astea si inca multe altele, si va bat si va fur premiile. In rest imi ramane distractia cu voi si placerea reintalnirii acelorasi oameni la toate cursele.

La Peris mai mergem, ca e la noi acasa, si e bine, si ma antrenez tot anul si ii arat lui Mani cam cum sta treaba in Baragan :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nea stefi...tu nu zici nimic?....

 

macar sa iti ceri scuze ca ai pierdut un super weekend...pt ca asta a fost....tot ce s-a intamplat acolo....

un weekend de exceptie !

 

da, da...stiu ca sunt comentarii...dar va spun ca daca era soare si frumos va ca...ti pe voi de placere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONCURENTI CARE AU CASTIGAT REDBULL ROMANIACS LA DIFERITE

CLASE SA AJUNGA SA CONCUREZE CU CEI DE LA HOBBY RUSINICA MARE :D

 

eu le-am zis demult lu Macacu ca daca dau premii la fel de mari la fiecare clasa nu o sa poata impiedica sa se intample asa.

Premiile la experti trebuie sa fie mai multe si semnificativ mai mari decat la hobby. Hobby se dau de "hobby" = plimbare, joaca, relaxare cu prietenii.

 

Mesaj completat

_____________________________________

 

 

multe poze pe www.gerula.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nea stefi...tu nu zici nimic?....

 

macar sa iti ceri scuze ca ai pierdut un super weekend...pt ca asta a fost....tot ce s-a intamplat acolo....

un weekend de exceptie !

 

da, da...stiu ca sunt comentarii...dar va spun ca daca era soare si frumos va ca...ti pe voi de placere...

domnu vali,dupa cum stii prea bine chiar cineva din staff-ul tau ne-a facut sa ne razgandim in urma telefonului chiar de la fata locului :D ..asa ca las-o balta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu le-am zis demult lu Macacu ca daca dau premii la fel de mari la fiecare clasa nu o sa poata impiedica sa se intample asa.

Premiile la experti trebuie sa fie mai multe si semnificativ mai mari decat la hobby. Hobby se dau de "hobby" = plimbare, joaca, relaxare cu prietenii.

 

Mesaj completat

_____________________________________

 

 

multe poze pe www.gerula.ro

 

da...si apoi o sa fie toti de la hobby, frustrati ca nimeni nu-i baga in seama si nu au aceasi valoare in premii...si nu o sa mai vina la competitii....

 

mai mult decat atat... chiar si organizatorii vor sa vina cat mai multi de la hobby....pt simplul fapt ca sunt cei mai multi...asta e ioane...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...