Sari la conținut

Accident Moto la Hunedoara


Deus`Absconditus
 Share

Postări Recomandate

ACCIDENT MOTO LA HUNEDOARA

A avut loc aseara ( 15.09.2009 ) in jurul orelor 20:00 ... Voi reveni cu vesti mai tarziu ...

Editat de Deus`Absconditus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate este vorba de un bun prieten si coleg de club de al nostru, Samir (user forum Samir-hd)

 

Din cat am reusit sa aflam pana acum, accidentul a fost o neacordare de prioritate din partea motociclistului care avea cedeaza trecerea. A zis ca a vazut masina, dar ca nu s-a gandit ca circula asa repede, asadar a intrat in intersectie si a urmat impactul. Avea si o pasagera cu el, care a zburat peste masina, s-a rostogolit de cateva ori si nu a patit nimic altceva in afara de o unghie smulsa.

Din pacate, pentru prietenul nostru situatia nu e la fel de roz...se pare ca a trecut masina peste el. A fost transportat la UPU Hunedoara, unde medicii s-au chinuit aproape 3 ore sa-l stabilizeze, deoarece ajunsese cu presiune arteriala aproape 0, fiinca pierduse foarte mult sange. Are vene si artere sfasiate care necesita suturare, ceva fracturi deschise, niste probleme grave la stomac (zdrobit, sau ceva de genul), sange in urina....mai mult de atat nu stiu nici eu, astea le-am aflat prin telefon de la un prieten medic, nu ne-a lasat nimeni sa intram la el in spital...

Oricum situatia este destul de grava, a fost mutat in cursul noptii de la Hunedoara la Spitalul Judetean din Deva, la Terapie intensiva. O sa urmeze si ceva operatii din cat am inteles.

Probabil va fi nevoie si de niste sange, asa ca vom veni cu detaliile pentru donare cand va fi cazul, pentru cei care vreti si puteti sa-l ajutati cu sange.

 

Sa dea D-zeu sa se faca bine cat mai repede, si familia lui sa poata trece cat mai usor peste acesta incercare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speram sa nu mai aud asemenea vesti.Dar vad ca sunt cateva zile nefaste caci accidentele s-au inmultit foarte mult.In doar 3 zile am citit pe forum de cateva accidente, ori urmate de deces ori foarte grav accidentati.Dumnezeu stie...poate ca al nostru e plecat in vacanta.O singura clipa de neatentie ne poate costa mult.Pentru prietenul si camaradul vostru faceti ce se poate sa-l ajutati.Speram sa nu se lase cu urmari.Sanatate lui si voua prietenilor la fel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem vesti bune de la spital, Samir este pe calea cea buna, este stabil si doctorii spun ca isi va reveni cu siguranta! :blink:

Cu recuperarea o sa fie mai dificil ca are si bazinul fracturat, dar important este ca va supravietui.

Speram sa se recupereze complet, cat mai repede.

 

Va mai tin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avem vesti bune de la spital, Samir este pe calea cea buna, este stabil si doctorii spun ca isi va reveni cu siguranta! :blink:

Cu recuperarea o sa fie mai dificil ca are si bazinul fracturat, dar important este ca va supravietui.

Speram sa se recupereze complet, cat mai repede.

 

Va mai tin la curent.

 

O veste buna in cele din urma ... SAMIR, iti doresc Insanatosire Grabnica !...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

asta am mai auzit-o undeva... da' parca suna altfel.

 

Insanatosire fara sechele!

 

Da ai auzit-o: in loc de cuvantul masina, cuvantul motocicleta iti zic eu! :)

Editat de ClipShot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...